Společný projekt - Sousedé II.

Založil Petronel, 13.01.2019, 12:13:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

HD

Citace od: Petronel kdy 26.05.2019, 22:29:57
Emigrace!



Pokud se dobrovolně, nebo i na příkaz tamních úřadů vrátí ti moji zpět do vlasti, tak s tím nemám problém. S výletem souhlasím, s emigrací nikoli.
Nejsem si jist, zda se mohou přes hranice převážet celé bytovky včetně sklepení.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Já na ten svůj byteček nespěchám, takže klidně uskladnit a protáhnout přes nějakou tu výstavu  :D

peki

Doporučil bych to nechat pohromadě a protáhnout i akcemi na podzim.

milanv

Určitě jsem pro, ukázat Sousedy i na podzimních výstavách, počítám s tím, že nechám své místnosti v projektu o příštího roku.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#244
Skyrider nám postaví poslední chybějící místnost! - MilanV
Zbývá nám už jen střecha nad toto právé rameno (3 moduly) a budeme to mít pěkně ucelené.
Ujmul by se prosím někdo ještě té střechy?

samy405

Souhlasím s výstavou - ať už dánsko nebo jiná výstava :)

yoshimaka

Ať sousedé objedou svět a podívají se taky trochu do světa :-)
Lust och fägring stor

cetonia25

Moje karbaníky a zloděje vína to táhne k domovu  ;), souhlasím s jejich výletem do Dánska.

Petronel

#248
Zdravíčko sousedé!
Omlouvám se, že jsem ještě ani nenapsal o výstavě v Plzni.
Tak zde je aspoň to hlavní:

"Měli tam Sousedé úspěch?"
Myslím, že např. tato fotka mluví za vše. ;D



Oproti ostatním mega modelům byla naše "minikrálikárnička" samozřejmě dost drobná. Ale umístili jsme ji hned na začátek a jakmile si toho všimli (hlavně děti), tak se tvořily fronty a zácpy.  ;)
Tentokrát byl projekt níže a tak do místností dobře viděli i ti nejmenší. Pokračoval však nešvar sápajících se dětských ručiček, (takže jsem se vám stále snažil místnosti ubránit  :D) a dokonce po pár hodinách vždy ty velké kovové zábrany lidé pod tlakem přitlačily až k modelu. :D

Každopádně projekt se moc líbil. Spousty dětí si tam stále ukazovalo na různé detaily.
Ale i hodně dospělých také vydrželo dlouho s mobilem či foťákem obcházet všechny místnůstky a kochat se.
Dokonce jeden chlapík, u kterého již od pohledu bylo patrné, že je na výstavě jen z donucení kvůli dětem a manželce, se tam začal v jednu chvíli dost hlasitě smát, když objevil skrytý vtípek důchodce slídila, co monitoruje s dalekohledem slečnu v koupelně ve vedlejším domě. ;D
Fotil si to, že to musí všem ukázat.  ;D

Takže úspěch na všech frontách!

 

Jak jste si jistě všimli, tak se dokonce povedlo dokončit i pravé křídlo. Chybějící střechu jsme dostavěli a poslední místnost ještě v den výstavy postavil MilanV.

Díky vám všem.
Teď nás čeká ještě výstava v Dánsku a pak se uvidí. ;)

Petronel

Do Dánska samozřejmě potřebujeme jiné popisky.
Siháje moc děkuji za přeložení.
Udělal jsem tam ještě nějaké korekce a zde jsou popisky k vidění/stáhnutí.

Prosím podívejte se případně na to, zda tam neuvidíte nějakou nesrovnalost a kdyžtak mi napísajte SZ.
Moc děkuji

(české jsou zde)

davroman

Stáhnul jsem a vytiskl.
Ale jsou tam chyby.  Je potřeba opravit slovo "let" na "years" u KFOLů. Některé popisky se tisknou 2x vedle se a nejsou vycentrované na střed.

Chtěl jsem s tím něco udělat, ale píše mi to soubor jen pro čtení. Lze dostat editovatelnou verzi? A nejlépe v XLS?

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

Ahoj Davide,
zde je soubor v .xls
Můžeš jej stáhnout a upravit. Prosím.


To zarovnání je ale v pořádku. To co není na střed vyjadřuje "dvojmístnost" s vedlejší buňkou.

Díky

davroman

Staženo, upraveno a vytištěno. Díky.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peki

Sousedé mají v Dánsku sousedy  :) Podívejte se za zdi Nemocnice.

Petronel

A teď ti naši v Dánsku:
         

Hoši (Davroman a spol) to tam očividně zvládli skvěle! Díky moc!

milanv

#255
Citace od: Petronel kdy 29.09.2019, 18:38:29
A teď ti naši v Dánsku:
...
Hoši (Davroman a spol) to tam očividně zvládli skvěle! Díky moc!
To je slabé slovo! Kluci, všichni jste to odmakali přímo ukázkově, přesně takhle si představuju pěknou prezentaci projektu, přípravy předem i vystavení: i mou elektriku jste zvládli, vylepšili model zakrytím zadní části, připravený popis projektu v angličtině, k tomu všude loga Kostek - no prostě paráda, paráda, paráda!
Pán na Žlutém hradě

davroman

Citace od: milanv kdy 29.09.2019, 22:01:38
Citace od: Petronel kdy 29.09.2019, 18:38:29
A teď ti naši v Dánsku:
...
Hoši (Davroman a spol) to tam očividně zvládli skvěle! Díky moc!
To je slabé slovo! Kluci, všichni jste to odmakali přímo ukázkově, přesně takhle si představuju pěknou prezentaci projektu, přípravy předem i vystavení: i mou elektriku jste zvládli, vylepšili model zakrytím zadní části, připravený popis projektu v angličtině, k tomu všude loga Kostek - no prostě paráda, paráda, paráda!

Díky za chválu.

Sousedy kompletně postavil a po výstavě opět zabalil Clermont a byla to skvěle odvedená práce. Díky moc, Clermonte!
Já jen zapojoval osvětlení a před odjezdem trochu poladil popisky, aby lépe vynikly. Měly by být zabalené v krabici a půjdou napříště opět použít na jiné výstavě. Popřípadě můžu poslat upravený XLS file.
Černá látka ze zadu byla výsledkem brainstormingu se sihajou na místě u modelu, kdy jsme řešeili, jak naším modelem nerušit osadníky, kteří byli z druhé strany.

Jinak co se elektriky týče - ty nepájivé propojovací kostky a kablíky jsou dobré pro bastlení a odladění nějakého zapojení, ale ne pro dlouhodobé a opakované používání. Potýkal jsme se s velkými přechodovými odpory na kontaktech (zřejmě z důvodu oxidace), čímž se snižovala intenzita svícení. Některé kablíky jsem musel přepojit do jiné propojovací řady, aby to vůbec svítilo. Do budoucna to chce stabilnější řešení - ideálně pospojovat jednotlivé moduly dohromady stabilním spojem (spájení, svorkovnice, apod) a přes konektor propojovat mezi sebou už jen čtyři jednotlivé "balící" (transportní) sekce.
A také je potřeba nasvítit buď všechny moduly nebo nic - po zhasnutí byly rozdíly hodně markantní a ti bez světel byli jako "chudí příbuzní".

Napříště bych tedy navrhoval do podmínek tvaru modulů (bytů) dát umístění plate např. 2x6 nebo 2x8 v zadní části mezi strop a stěnu, která by se následně mohla vyměnit za plate s LED a vedením napájení ven z modulu. Takové plate by šlo připravit a používat opakovaně.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Citace od: davroman kdy 02.10.2019, 14:16:51
Jinak co se elektriky týče - ty nepájivé propojovací kostky a kablíky jsou dobré pro bastlení a odladění nějakého zapojení, ale ne pro dlouhodobé a opakované používání. Potýkal jsme se s velkými přechodovými odpory na kontaktech (zřejmě z důvodu oxidace), čímž se snižovala intenzita svícení. Některé kablíky jsem musel přepojit do jiné propojovací řady, aby to vůbec svítilo. Do budoucna to chce stabilnější řešení
Díky i za analýzu problému. Jsem si vědomý toho, že tyhle konektory (ať už jako dutinky do tišťáku nebo jako nepájivé pole) nejsou ani zdaleka ideální. Volil jsem je původně kvůli zamýšlenému většímu počtu rozbočení a přitom snadné rozebíratelnosti na jednotlivé pokojíky. (Myslel jsem, že budou svítit všechny.) Viz můj popis potíží s konektory. Ale máš pravdu, že s tímto menším množstvím spojů a za podmínky nerozebírání mezi výstavami by šlo použít pevnější kablíky spojené "čokoládami".  Nebo na univerzální tišťák napájet vlastní konektory (kdyby na to někdo našel čas).
Pán na Žlutém hradě

Robbed

Moc pěkný, hodil jsem to na FB kostek. Jen taková drobnost - společný projekt bych asi nepřekládal "joint project", protože to spíš znamená "šílený projekt, který vznikl během kouření jointů marihuany"
Spíš bych to přeložil jako common nebo group project ;)

Petronel

Zdravíčko Sousedé!
Je tu další možnost o migraci a o představení našeho skromného projektu světu!


Výstava v Kodani "LEGO World Copenhagen".
Dva z nás (Samy a Yoshimaka) tam celý projekt mohou s Chairudem vystavit a všem ukázat.
Připomínám jak skvěle to zmákli Davroman, Clermont a spol v SKAERBAEK.

Navíc nám přivezou nějaké kostičky, které vám přidám k odměně po rozdělování a ukončení sousedů.
(Je nás však skoro 30, tak prosím nečekejte žádná gigantická sousta.  ;D )

Jak jsem s některými z vás mluvil, říkali jste, ať sousedé cestují co nejdéle a poznávají svět.
Tato výstava je v únoru. Navrhoval bych sousedy zapojit ještě do této výstavy, případně nějakých u nás v první půli roku a v druhé půlce nadcházejícícho roku vrátit k vám-majitelům.

Jste pro? Či lépe řečeno - je snad někdo, kdo nesouhlasí s dalším putováním a chce místnost vrátit co nejdříve?
Děkuji Vám.  ;)

Sousedům zdar!

milanv

Já jsem pro a pokud bude nějaká dobrá příležitost, klidně ať putují i o pár měsíců déle.
Pán na Žlutém hradě

Clermont

Já jako účastník domova důchodců jsem pro ať se můj důchodce podívá po světě  ;D

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool


VocucBat


peki

Já by jsem sousedy nechal ještě přes léto v Jihlavě.

Robkteryten

Kapela může jet na turné!  Přece nebudou sedet v krabici. Jen ať se důchodci protahnou😉

cetonia25

 Hráčské doupě i sklad alkoholu mohou do Kodaně.

Petronel

Zdravíčko Sousedé!
letos to nakonec s těmi výstavami nedopadlo a na žádnou jsme už nevyrazili. Otázka tedy zní, jak dál.

Navrhuji si ještě spravit chuť a příjmout pozvání jednoho z našich sousedů na výstavu v Žacléři.
Ta by se konala do začátku ledna. A pak jestli nebude žádná další výstava takto z kraje roku, tak projekt ukončíme a místnůstky budou navráceny majitelům. (vím, že někteří jste mi už psali jak to s nimi vypadá...)

Byli by jste pro? Nebo spíše: je někdo zásadně proti tomu?
Bylo by fajn stihnout se sousedy ještě nějakou výstavu než je rozpustíme...
Díky za ohlasy a návrhy.

milanv

Citace od: Petronel kdy 11.08.2020, 20:45:40
Bylo by fajn stihnout se sousedy ještě nějakou výstavu než je rozpustíme...
Zlatá slova! Vždyť by to jinak byla strašná škoda. Navíc Žacléř organizuje davroman, kdo lepší (s víc zkušenostma se Sousedy) už je, kromě tebe? Takže budou jako v peřince :D
Za mě a matku teda jasné ANO.
Pán na Žlutém hradě