(Vlastní) Ledové sochy

Založil Chairudo, 11.12.2018, 18:37:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.


Chairudo

Díky kluci :)

Tome - fakt se toho bojím  :)
Mrkni na sochy ve stejné barvě jako třeba tahle
Když by to bylo nasvícené stejně jako socha, tak by to podle mě vypadalo jako by jí vybouchl mozek  :D Leda tam přidat jinou třeba žlutou barvu.

Peťo - chtěl jsem to dát na tu akci ledových soch v Beskydech, ale netuším jak by se sochám líbily mínusové teploty.
V Praze by to bylo ještě lepší, ale koukám ta akce předevčírem skončila.
Když to příští rok chytnu včas, tak je tam moc rád dám.

Teď pracuji na tom mořském koníku , snad to do konce týdne stihnu ať to můžu vzít do Kodaně.
Tuhle sošku nelepím, bude jen skládaná, testuji různobarevnost a jak budu mít více zkušeností a kostek chci ji přestavět ve větším, ať vyniknou všechny ty krásné křivky.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Tomáši, klobouk dolů!

Postavil jsi spoustu zajímavých a krásných věcí, ale přijde mi, že až v těch "ledových sochách" ses konečně perfektně našel. Má to nápad, má to širokou škálu možností a využití a úplně si dokážu představit, jak to "zchladí" přehřáté výstavní prostory.
A takové malé rýpnutí do TLC - neobávám se, že by příští rok začalo vydávat zmenšené osvětlené ledové sochy :-)
Lust och fägring stor

Robkteryten

Tome, to je fakt paráda

skywalker007

Vypadá to vážně dobře :).

Chairudo

Hotovo  ;D

Tato soška není lepená, měří 105cm výšky a spolykala asi 6000 bricků a 6000 plate 1x2.
Plate jsou hlavně na břichu, hrudníku a hlavě, vertikální tvary z bricků kvůli těm 1x2 jsou peklo  :D

Doufám že přežije cestu do Kodaně a podaří se mi ji pěkně nafotit, mým 12 let starým foťákem to tak nevynikne, normálně trochu svítí i ty ostny :D




YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

petsild

Opravdu :D fantazie a navíc nasvícená uklidňuje.

pitris47


peki

Opravdu pěkné. To osvětlení to zvedá zase o nějaký level jinam. Akorát (a to není kritika právě naopak) už v tom nevidím Lego respektive stavbu z Lega.

peter

Teda na čem jedeš? Já jsem rád, že mám hodinu denně volného času. Ty to tady chrlíš, že vůbec nevím kde na to bereš čas. Takže na čem jedeš, asi bych s tím začal taky ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Citace od: peki kdy 07.02.2019, 08:45:47
Opravdu pěkné. To osvětlení to zvedá zase o nějaký level jinam. Akorát (a to není kritika právě naopak) už v tom nevidím Lego respektive stavbu z Lega.

To jo, tohle je více "umění" jak Lego. Proti těm vymazleným domečkům které jsou samozřejmě taky umění, tohle jde úplně jiným směrem.

Citace od: peter kdy 07.02.2019, 09:41:21
Teda na čem jedeš? Já jsem rád, že mám hodinu denně volného času. Ty to tady chrlíš, že vůbec nevím kde na to bereš čas. Takže na čem jedeš, asi bych s tím začal taky ;)

Hlavně na polovičním úvazku a žádných závazcích, oproti většině lidí pracuji 100 dní v roce a 264 dní mám volno na vymýšlení nesmyslů  >:D

Mám rozpracované ještě 4 další projekty a pro další 4 tahám plány z hlavy na papír a do designéru. Jeden z nich bude úžasná kolaborace s Kanadským Afolem a zrovna dnes jsem začal domlouvat ledovou scénku na velkou zahraniční výstavu. Když to klapne mohlo by to být vystavené i na podzim v Olomouci. Držte palce  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Připravuji nové sošky  >:D

přes léto jak dokoupím kostky by měla vyrůst rodinka tučňáků císařských, chci otestovat diody s měnícími barvami.



S trochou štěstí postavím v novém stylu i tuhle noblesní ženu, v bílém světle kde šaty by byly z trans modrých kostek a vlasy asi trans žlutých, možná červených.

Ze zvířat jsem dal na seznam třeba papouška, jednorožce, triceratopse a brachiosaura, uvidím na co bude čas a hlavně kostičky ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

tučňáci sice fajn, ale ta žena?  >:D  :P

Petronel

Citace od: Kuba kdy 25.02.2019, 22:17:02
tučňáci sice fajn, ale ta žena?  >:D  :P

Tomáš si staví manželku. >:D

Chairudo

Citace od: Petronel kdy 25.02.2019, 22:22:20
Citace od: Kuba kdy 25.02.2019, 22:17:02
tučňáci sice fajn, ale ta žena?  >:D  :P

Tomáš si staví manželku. >:D

Nemám co na to říct co by neznělo blbě, tak proč ne  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#45
Původně mely mít sochy u nás premiéru v Ostravě, ale naskytla se příležitost a od minulého víkendu až do 17.3 budou zdobit kluziště v Olomouc City.

Bohužel LEGO ptáčka co mělo dítě v ruce hned první den někdo ukradl, tak teď drží kytku  :)
... chodím ji pravidelně zalévat :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Tak tomu říkám super reklama...

Dobře ty...  8)

Chairudo

Udělal jsem krátké video soch z výstavy v Kodani.
https://www.youtube.com/watch?v=gG9gBLZhyZ0

Socha koníka už je rozebraná a brzy vyroste upgradovaná verze 2.0  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#48
Ledové sochy tento víkend v Utrechtu, měl jsem v pátek na výstavě spoustu času, tak jsem během dne přistavěl duchy a dýně  ;D




YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Co ta krabice Bohemia Crystal? To už na to máš sponzora  >:D

Chairudo

Né, takové věci neřeším. Normálně se na ní točí balerína.
Ani nevím kde jsem ji vzal, ale perfektně se k tomu hodí  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Tohle vlákno v zapadlé kategorii "Ostatní" mi nějak uniklo. To je opravdu neskutečné! Máš můj velký obdiv. Těším se, až je uvidím ve skutečnosti.

Chairudo

Jak jsem sliboval tady je nová rodinka tučňáků císařských, mamka, taťka, 2 klubíčka štěstí a to třetí se brzy vylíhne.
Celkem asi 30.000 kostiček :D



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Paráda! Na tohle se koukat nikdy neomrzí. Jen doufám že budou ledové sochy i nadále přibývat  :)

Chairudo

Ještě mám pár nápadů co chci realizovat, tak pár soch ještě přibude, ale mezi tím chci zase postavit pár normálních věcí  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

A ještě jedna jak vypadají sochy nenasvíceně  :)


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Kuba kdy 25.02.2019, 22:17:02
tučňáci sice fajn, ale ta žena?  >:D  :P

Práce je to mistrovská, ale já se taky těším na tu ženu v šatech. S tvými zkušenostmi by se určitě povedla dokonale. Nevím, jestli už jsi to třeba nezkoušel, ale led by mohl na některých místech přecházet ve zledovatělý sníh (čistá bílá, může být překrytá vrstvou trans-clear, aby nebyla tak výrazná; například lem šatů nebo nějaký okraj), mohl by mít někde tmavší nebo světlejší barvu (trans-clear, trans-black, trans-blue) atd. čímž by vznikla jedna rovina detailů. Ta druhá je pak v barvě nasvícení různých částí. Kombinací barvy světla + barvy kostek v jedné části modelu by třeba bylo možné dosáhnout více barevných odstínů.

Neuvažoval jsi udělat tučňákům záda z trans-black?

fanda

Chairudo, neber je vážně, nebo příště budou chtít, aby tučňáci cupitali...

Já to obdivuju a pořád nechápu, jak je to zkonstruované.  :)

Chairudo

#58
Citace od: fandadolega kdy 18.12.2019, 14:37:33
Chairudo, neber je vážně, nebo příště budou chtít, aby tučňáci cupitali...

No uvažoval jsem o nějakém pohybu v těch modelech nebo třeba jen bijící/blikající srdce, ale to je zase někde jinde.... možná časem  :)

Citace od: poMOCník kdy 18.12.2019, 14:32:50
Citace od: Kuba kdy 25.02.2019, 22:17:02
tučňáci sice fajn, ale ta žena?  >:D  :P
Neuvažoval jsi udělat tučňákům záda z trans-black?

O obrysech a stínování jsem přemýšel, ale ještě jsm si nenašel moc času to zkoušet.
S tím překrýváním barev je to složitjší, barvy z led pásků když se překrývají tak třeba modrá a zelená se navzájem ruší, obě barvy zaniknou než aby vznikla další.
Když dám víc řad kostek tak se zase zhoršuje průsvitnost.

Ale časem to ještě vylepším, brousím si zuby na Teka z Moany. Ne jen tuto scénku, rád bych někdy viděl v kuse všechny ty pěkné scény z filmu na panelu jako mají Vašek s Vojtou Aztéky. Ale to je tak na společný projekt  :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Nemyslel jsem kombinaci barev různých led pásků, ale kombinaci barev kostek + led pásku. A ta zhoršující se průsvitnost by se právě dala využít spolu s tím - ten obrázek to přesně ilustruje. V místech, kde to nemá tolik prosvítat by byla stěna tlustší. Vidím, že máš do budoucna ještě nějaké nápady kam to posunout!  8)