Powered UP - ano nebo ne?

Založil PsychoWard666, 31.07.2021, 14:20:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PsychoWard666

Chtěl bych se zeptat jaké jsou vaše zkušenosti s Powered UP?

Co jsem koukal na videa, tak celkově mi ty modely přijdou méně výkonné. Naopak je výhoda možnost programování a použití motorů i jako servo.

Kvůli dílům bych si rád koupil 42099 Extreme offroader, protože je to jediný set kde jsou planetové náboje kol a i ty velká kola a další díly bych využil na budoucí model, ale pro Powered UP využití nemám a celkově mi přijde, že o něj moc lidí zájem nemá tak bych ty komponenty asi měl problém prodat za rozumnou cenu.

Jaký je na to váš názor? A nevíte jestli s Buwizzem 3.0 pujde pro Powered UP motory využít i programování jako s originálním HUBem?

otaznik

Mně hodně vadí, že je k ovládání potřeba telefon (nebo tablet apod.). Ale nejhorší je, že u 42099 navíc po každém zapnutí vyžaduje hub aktualizaci softwaru, i když jsem hub vyměnil, je to stejné. Nepovedlo se mi to vyřešit a tak auto skoro vůbec nepoužívám, protože mě nebaví pokaždé 5 minut čekat...

PsychoWard666

Jo s tím ovládáním máš pravdu, to mi i hodně vadilo u Sbricku a Buwizzu, kde se rychlé modely nedaly moc rozumně ovládat, naštěstí se to dalo vyřešit připojením gamepadu k mobilu. Ale pokud se nepletu tak tohle není možné při zachování programovatelných funkcí u Powered UP hubu. Takže asi jako lepší řešení vidím Buwizz, kde u nové verze slibují možnost programování.

Artezs

#3
Díky za toto téma. Koupil jsem si buginu 42124, ihned jsem vyzkoušel control+. Řízení bylo nahodilé, neustále jsem musel kontrolovat, kde mám prst. Už tu padlo gamepad na mobil. Dá se to tedy nějak s tím gamepadem smysluplně propojit? Aplikaci control+ používám poprvé, takže si vůbec neumím představit jak bych mohl sám nastavit kompatibilitu mezi gamepadem a mobilem. Zkoušel jsem se dívat na youtube na změnu designu řízení přes Powered up, ale je to zatím pro mne moc složité. Prostě a jednoduše, koupil jsem si auto, ale rád bych, aby to řízení bylo lepší.... asi tak jako v 90tých letech, jedna páka dopředu - dozadu a druhá doleva - doprava. Ostatní mody aplikace jako troubení a simulátor nemusím...

PsychoWard666

Gamepadem to jde ovládat přes tuhle aplikaci

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scn.BrickController2

Propojíš si gamepad s mobilem (tabletem) a pak si nastavíš co které tlačítko ovládá, ale nebudeš moci využít pokročilejší možnosti ovládání a programování.

Artezs

#5
Díky moc zkusím! Jestli to dobře chápu, musím si pořídit ještě Buwizz motor a pak to skrz aplikaci nastavovat. :-)

HD

#6
Ne, BW motor pořizovan nemusíš, pokud nechceš. Pokud se nepletu, tak ten má i nekompatibilní konektor.
App. Brick controller umí spojit přes BT gamepad s C+ HUB, nebo buwizz kostkou, nebo Sbrick.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Názorná ukázka ve videu jak to mám já u modelu s control+(power up)
Model už nemam (vzalo si jej tornádo) tak nemám další detaily ze zkoušek modelu.
Ale oproti starému sbricku a pf motorům má control+časovou prodlevu v ovládání herním ovladačem.
To už jsem nestihl otestovat jestli to bylo starším telefonem nebo prostě to to tak je.
Výkonově jsou motory ok.co jsem ale postřehl že nemají skoro žádnou setrvačnost doběhu jako staré pf motory
Příklad je že 2 stejně modely každý s jinými motory.
Model s pf motorem lze potlačit na místě  kola se otáčí.
Model control+ Model lze potlačit ale kola jsou zablokovana.
Jinak ještě  ovládám to přes brickcontroler a ten je plně programovatelný  i s control+
Video krátkého testu s control+ skoda xena
https://youtu.be/MrZ0vFgd8tk