LEGO 42098 C model - Americký Tahač

Založil domac, 18.07.2021, 10:51:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

domac

Ahoj všichni, konečně vám můžu ukázat můj druhý alternativní model ze sady 42098. Předpokládám že v tom hodně lidí uvidí inspiraci z nového tahače 42128, ale já na něm začal pracovat ještě dřív než se vůbec vědělo jaký budou letní sety, první prototyp mám vyfocený zhruba v říjnu 2020, tak to jen tak na úvod  :) A později se mi nechtělo na něj vykašlat, jen proto že má vyjít i oficiální..
Na modelu mě nejvíc zdržely asi ty boční podpěry, díly v 42098 totiž nejsou nic moc a já chtěl za každou cenu udělat takový ty typický "nůžkový"( asi něco jako u 42043 B modelu).

Nakonec se to podařilo a s výsledkem jsem spokojenej. Další větší oříšek bylo otáčení jeřábovýho ramena, v setu totiž není žádná točna a aby to byl klasickej Rotator, tak by bylo samozřejmě lepší aby se rameno otáčelo, navíc by ty boční podpěry ztratily význam.. Takže jsem vytvořil takovou sendvičovou konstrukci na které se rameno otáčí a zároveň aby nešlo vytáhnout ven, má to ovšem limitovanou rotaci, takže se o 360° neotočí. Myslel jsem ale na potenciální upgrade, takže konstrukce je navržená tak, aby bylo možný točnu velice snadno přidat aniž by bylo potřeba víc dílů. Všechny funkce jsou ukázány ve videu( omlouvám se za kvalitu, nějak se mi to při renderování zasekalo).
Kdyby měl někdo zájem o návod, tak je opět na rebrickable:
https://rebrickable.com/mocs/MOC-82276/Dyens%20Creations/rotator-tow-truck-42098-c-model/#details
Momentálně se nachází ve špici žebříčku MOST POPULAR, tak snad tam chvíli vydrží  :D

https://www.youtube.com/watch?v=Rw-wuGjO3uU&feature=emb_title

https://www.flickr.com/photos/142407982@N08/albums/72157719518016376

Borekity


milanv

Nádherně propracovaný model! Budu se opakovat, ale fakt by to chtělo na výstavu, včetně pořádné prezentace o alternativních modelech.

Mne jako "legosystémáka" na tvých modelech pokaždé zaujme ta "celistvost" - pěkný, realistický vzhled bez rušivých děr, tak typických pro Technic. No a pak člověk koukne na video a užasne podruhé, kolik funkcí jsi do toho dokázal vecpat - a jak jsou účelné, tj. dá se s nimi opravdu hrát na ten příslušný stroj. Ono to vypadá jako samozřejmost, ale to jen u toho, kdo to má tak zmáknuté :) Kolik jsem už viděl videí jiných stavitelů, nebo i oficiálních modelů, kde několik funkcí bylo pokažených např. tím, že byly neskutečně pomalé a na videích pak musely být zrychlované? U tebe to funguje, jak má.

Zkrátka gratuluju a držím palce na umístění v žebříčku :)
Mne zaujal spíš sled komentářů pod tvým modelem, např.: "Rebrickable by mělo nabízet možnost zapnout si 'automaticky kupuji' u návodů stavitelů jako jsi ty." To myslím vyjadřuje všechno...
Pán na Žlutém hradě

hobby

Domacu, jsi šikovný, mladý muž, ten model je skvělý a zaslouží pochvalu.
Jenom něco, zcela z jiné oblasti, mně vadí - týká se to tvého videa i popisů a nejsi zdaleka sám! Jako kdybyste zapomněli na svoji mateřštimu a dobrovolně se stavíte do submisivního postavení vůči angličtině. Proč? Lézt do zadku dekadentnímu Západu znamená příjímat dnes všechny ty pakárny, které odtud příchází - ani je nebudu jmenovat, všichni normální ví...>:D.

Chairudo

Postavit něco tak velkého a sofistikovaného z jiného setu pro co nebyl určený to je pecka! Gratuluji a jen tak dál ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

Smekám a jen zírám. Dost dobrá práce.  :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

pitris47


Tomik

Včera jsem si tvého náklaďáku všiml na rebrickable a nestačil ti ho okomentovat, tak to udělám zde. Je to prostě bombastický model a ta náhodná podobnost se setem 42128 je skoro k neuvěření. Trochu mi to připomíná mě, když jsem si místo koupě letošního vznášedla (set 42120) raději postavil jeho podobiznu ze setu 42106 (chápu, že v mém případě to byl záměr a u tebe to byla náhoda).

Citace od: hobby kdy 19.07.2021, 08:47:45
Domacu, jsi šikovný, mladý muž, ten model je skvělý a zaslouží pochvalu.
Jenom něco, zcela z jiné oblasti, mně vadí - týká se to tvého videa i popisů a nejsi zdaleka sám! Jako kdybyste zapomněli na svoji mateřštimu a dobrovolně se stavíte do submisivního postavení vůči angličtině. Proč? Lézt do zadku dekadentnímu Západu znamená příjímat dnes všechny ty pakárny, které odtud příchází - ani je nebudu jmenovat, všichni normální ví...>:D.
Na toto je jednoduchá odpověď - český rybníček je moc malý, takže pokud chceš se svou prací zaujmout větší publikum, angličtina je nutnost (anglicky rozumí kde kdo, s češtinou je to mnohem horší). Druhá možnost je udělat českou a anglickou verzi, ale opravdu se ti vyplatí do toho vrážet svůj drahocenný čas, když česká verze bude mít na YouTube jen pár shlédnutí a anglická tisíce?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Jak píše Tomík  :)
Plyně Anglicky mluvící není jen dekadentní západ, ale cca 1,5 miliardy lidí celosvětově....východ, jih, sever a možná i tučňáci.
Lámaně ještě mnohem víc  ;D To máš minimálně 150x větší publikum.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Tomik, Chairudo:
tato obecně zámá fakta nepotřebuji připomínat. Ale jsme Čeči a prioritní by měla být česká verze a poté přidat i anglickou. Pokud máte jiný názor, je mi to ale jedno.

domac

Všem moc díky!! Vážím si toho  :) Když vidím tolik pozitivních reakcí, tak mě o to víc mrzí že mě v Billundu odmítli  :D

Tomik

Citace od: domac kdy 20.07.2021, 19:57:54
Všem moc díky!! Vážím si toho  :) Když vidím tolik pozitivních reakcí, tak mě o to víc mrzí že mě v Billundu odmítli  :D
Až tě odmítnou podruhé, potřetí atd., tak to přestaneš brát tak vážně... >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

poMOCník

Fakt nechápu, že tohle je alt model. Skvělá práce!

A než tě vezmou, máme ještě možnost užít si pár těhle modelů nevázaných všemi těmi jejich pravidly, na které pak už nebudeš mít čas / chuť.