Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

waf


Igorus

Citace od: MÍLA kdy 29.08.2016, 21:47:28
Citace od: Igorus kdy 29.08.2016, 16:22:28
Aktuálně máme 20 účastníků, což je pěkný počet. Díky vážení!

Já se taky nezávazně hlásil ale nic lepšího nenabídnu, nesbírám věci pro holky.

Proto tvoje nezávazně nekonkrétní přihláška je brána v potaz a čekám s čím závazným konkrétním přijdeš.

Igorus

Citace od: waf kdy 29.08.2016, 23:19:52
Rád se přidám.

Výborně  ;D

Jinak připomínám a upozorňuji na téma Malého LB.

waf

Největší problém budou ty figurky. Prvně mě napadlo udělat školku, ale nejsou figurky dětí. Potom mě napadlo udělat svatbu, ale mám strach, že na to neseženu dost figurek. Jako možné ženichy jsem vybral Davida nebo Petera - asi jediní použitelní pohlavím a oblečením. Možnou nevěstu jsem ještě nevybral - snad tam nejsou nějaké zažité partnerské vztahy, abych špatným výběrem nerozhněval návštěvníky. Nemáte náhodou někdo na půjčení tyto a další vhodné figurky na oddávající, svědky a další svatebčany apod? Malý LB nám v tomto nepomůže, co?

Igorus

#34
A co Julian, Andrew, Lui, Robert, Noah, Eric a nebo můj favorit Princ Krasoň?

Každopádně svatba je zajímavý a preferovaný nápad. Otázka jestli by to byl obřad v zahradě a nebo před radnicí.

Jinak malý LB bych na figurky nevyužíval. Navíc vzhledem k dalším a dalším setům co vycházejí a budou vycházet se nabídka může do příštího roku rozhodně rozrůst.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 30.08.2016, 09:09:00

Proto tvoje nezávazně nekonkrétní přihláška je brána v potaz a čekám s čím závazným konkrétním přijdeš.

Nabízím hasiče jako obvykle, ale podle první reakce se ti nezdají dost dobří.

waf

#36
Tak Princ Krasoň je super a mohl by si vzít Popelku. Jsem nevěděl, že jsou i tyto další Disney řady s těmito figurkami. Pokud jde o prostředí, myslel jsem zámeček se zahradou/parkem v zahradě či parku - obřad venku u altánku, vedle hostina uvnitř - zámek by byl zčásti otevřený, aby bylo vidět dovnitř. , taneční parket, kapela, hromada dárků. Asi jedna větší baseplate.

Citace od: Igorus kdy 31.08.2016, 09:27:08
A co Julian, Andrew, Lui, Robert, Noah, Eric a nebo můj favorit Princ Krasoň?

Každopádně svatba je zajímavý a preferovaný nápad. Otázka jestli by to byl obřad v zahradě a nebo před radnicí.

Jinak malý LB bych na figurky nevyužíval. Navíc vzhledem k dalším a dalším setům co vycházejí a budou vycházet se nabídka může do příštího roku rozhodně rozrůst.

Puclik


Petronel

#38
Sice žádné kloudné Friends sety nemám a minifigy už vůbec ne, ale do projektu bych šel!

Mám několik těch zvířátkových Friends polybagů a chtěl bych postavit takový nějaký zelený plácek s rybníčkem, želvou a uprostřed bude dominantní široký strom s různými průlezy a balkónky pro veverku.  >:D
No a nahoře ve větvích ještě pipka.  ;)
Možná, že bych strom upravil i pro minifiga a zpřístupnil to i pro ně, ale to ještě nevím.

Zatím mám představu tvořit díl tohoto městečka hlavně se zvířátky, je možno?

juraj

Rad sa pridam ak by som mohol prispiek k plazi, kde by bol maly bar. 

Ak by uz nebolo miesto na plazi, tak by som rad videl volnehy priestor v meste.


Bruno

Semnou taky na 100% počítej. Sice zatím vyloženě představu nemám, ale jako obvykle něco vymyslím ;-)

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 31.08.2016, 13:14:06
Nabízím hasiče jako obvykle, ale podle první reakce se ti nezdají dost dobří.

Spíš bych řekl, že mi nezapadají do konceptu.

Igorus

Citace od: Petronel kdy 02.09.2016, 14:37:35
Sice žádné kloudné Friends sety nemám a minifigy už vůbec ne, ale do projektu bych šel!

Mám několik těch zvířátkových Friends polybagů a chtěl bych postavit takový nějaký zelený plácek s rybníčkem, želvou a uprostřed bude dominantní široký strom s různými průlezy a balkónky pro veverku.  >:D
No a nahoře ve větvích ještě pipka.  ;)
Možná, že bych strom upravil i pro minifiga a zpřístupnil to i pro ně, ale to ještě nevím.

Zatím mám představu tvořit díl tohoto městečka hlavně se zvířátky, je možno?

Je možno a je vítáno!  ;) Velikost jedné velké baseplaty bude pro tebe dostatečná?

Igorus

Citace od: juraj kdy 02.09.2016, 16:31:02
Rad sa pridam ak by som mohol prispiek k plazi, kde by bol maly bar. 

Ak by uz nebolo miesto na plazi, tak by som rad videl volnehy priestor v meste.

Pláž dělá MartinS, tedy je to o stavbě do města. Nějaká konkrétnější představa?

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 08.09.2016, 10:24:53
Citace od: MÍLA kdy 31.08.2016, 13:14:06
Nabízím hasiče jako obvykle, ale podle první reakce se ti nezdají dost dobří.

Spíš bych řekl, že mi nezapadají do konceptu.

Uděláme to tak že já nejdřív něco postavím, ukážu ti to a pak se dohodnem co zapadá do kterého konceptu, jo ?
Inženýrům v TLC zase do konceptu City nezapadají zbraně ale zloděje ozbrojené páčidly tam mají.

To že je je ta holčičí série přeslazená jak poslední díly Dallasu neznamená že co v ní ještě nevydali, to nexistuje.
Navíc když se podíváš na ty nejnovější sety tak je jasné že bez pořádného zabezpečení to fungovat nemůže, dřív nebo pozdějc jim to v TLC taky musí dojít, protože letiště, obchoďáky, školy, hotely, ranče, tělocvičny, televizní studia a další veřejná místa v reálu i v Lego městečku mají nějaké svoje předpisy.

Jestli si viděl pár dílů toho jejich seriálku tak když to město může mít plně vybavenou porodnici pro králíky  ;D ;D a policajta, tak poslední dvě věci co zbývají je hasičská stanice a nemocnice se záchrankou pro lidi, když pro zvířata tam mají veterinárních ordinací celou ulici.

papluh

Ja by som spravil nejakú modernú viacposchodovú budovu a nechal nech sa doma "vyblbnú" na interiéroch a scénkach (v rámci motiváce k stavaniu  >:D ).

MÍLA

Citace od: papluh kdy 08.09.2016, 12:22:51
Ja by som spravil nejakú modernú viacposchodovú budovu a nechal nech sa doma "vyblbnú" na interiéroch a scénkach (v rámci motiváce k stavaniu  >:D ).

Něco jako Friends verze sousedského projektu ?  :D

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 08.09.2016, 10:52:34

Uděláme to tak že já nejdřív něco postavím, ukážu ti to a pak se dohodnem co zapadá do kterého konceptu, jo ?
Inženýrům v TLC zase do konceptu City nezapadají zbraně ale zloděje ozbrojené páčidly tam mají.
...

Ne, uděláme to tak, že já mám koncept a pokud se chceš účastnit přijď s nejdříve s návrhem, který do tohoto konceptu bude zapadat. A pokud nebude zapadat, tak sice se slzou v oku se budu muset v tomto projektu obejít bez tebe.

papluh

Citace od: MÍLA kdy 08.09.2016, 12:49:15

Něco jako Friends verze sousedského projektu ?  :D

až na to,že robiť meta-projekt = spoločný projekt v spoločnom projekte naozaj nemám v úmysle  >:D   pekne sobecky si to nechám zatiaľ pre seba



A k veci.
Plán je spraviť prízemie ako vstup, prvé poschodie s nejakou terasou a potom X poschodí s rovnakým hrubým dizajnom a na koniec strechu.
Počet poschodí bude podľa materiálu, nápadov a tak ... momentálne mám tak na 5 poschodí okná a nápady aspoň na 3 (plus ako som písal, chcem nakopnúť pani domácu..  ::) )

Narýchlo spravený hrubý model poschodia vidím asi nejak takto (plus minimálne jeden plate)

Igorus

Citace od: papluh kdy 08.09.2016, 15:11:09
...
A k veci.
Plán je spraviť prízemie ako vstup, prvé poschodie s nejakou terasou a potom X poschodí s rovnakým hrubým dizajnom a na koniec strechu.
Počet poschodí bude podľa materiálu, nápadov a tak ... momentálne mám tak na 5 poschodí okná a nápady aspoň na 3 (plus ako som písal, chcem nakopnúť pani domácu..  ::) )

Narýchlo spravený hrubý model poschodia vidím asi nejak takto (plus minimálne jeden plate)


Mám rád příspěvky k věci...

Ale jo, smysl to dává a mohlo by to být fakt pěkné a líbivé. A co udělat ty stěny jednou tak vysoké aby bylo dobře vidět dovnitř? Když je to hlavní záměr stavby?

papluh

uvidím naživo (aj keď zatiaľ mám mierny ban na "sypané LEGO" doma :D )
ďalších 5 na výšku už sa mi zdá moc, ale mám ešte kopec trans panelov  1x2x2 možno to bude stačiť

Igorus

Ban máme všichni  ;D

Nemyslím udělat pět pater každé vysoké dva panely. Ale třeba dvě patra + přízemí by bylo ideální.

Robkteryten


MÍLA

#53
Citace od: papluh kdy 08.09.2016, 15:11:09
Citace od: MÍLA kdy 08.09.2016, 12:49:15

Něco jako Friends verze sousedského projektu ?  :D

až na to,že robiť meta-projekt = spoločný projekt v spoločnom projekte naozaj nemám v úmysle  >:D   pekne sobecky si to nechám zatiaľ pre seba
...

Já to myslel spíše vzhledově.

Citace od: Igorus kdy 08.09.2016, 16:21:46
Ban máme všichni  ;D

Já ban nemám, já si doma můžu vysypat co chci  >:D

milanv

#54
Citace od: Robkteryten kdy 09.09.2016, 06:36:26
No a letiště tam nechceš?
tot letadelko vypadá super :D
http://legogenre.com/lego-friends-moc-mias-beauty/
Když si chlapi-piloti malovali na svá letadla dámské podobizny a jména, neměla by si děvčata v Hearthlike City Airlines na své stroje malovat mužské idoly? :)  Takový pořádný svalovec s ostře řezanými rysy a uhrančivým pohledem - do praktického života vhodný asi stejně jako typická komiksová blondýna, ale o to vhodnější na takové letadlo...
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: Robkteryten kdy 09.09.2016, 06:36:26
No a letiště tam nechceš?
tot letadelko vypadá super :D
http://legogenre.com/lego-friends-moc-mias-beauty/

Letiště ne, nějaké věci (které budou k tématu... ) do vzduchu klidně.

MÍLA

#56
Citace od: Igorus kdy 09.09.2016, 12:34:45
Letiště ne, ...

Letiště bylo oficiálně v této sérii vydáno a patří k tématu Friends, že by to byla první věc z holčičího tématu která se nehodí do tématu ?

http://brickset.com/sets/41109-1/Heartlake-City-Airport
http://brickset.com/sets/41100-1/Heartlake-Private-Jet
http://brickset.com/sets/3063-1/Heartlake-Flying-Club


Citace od: milanv kdy 09.09.2016, 12:13:49
Když si chlapi-piloti malovali na svá letadla dámské podobizny a jména, neměla by si děvčata v Hearthlike City Airlines na své stroje malovat mužské idoly? :)  Takový pořádný svalovec s ostře řezanými rysy a uhrančivým pohledem - do praktického života vhodný asi stejně jako typická komiksová blondýna, ale o to vhodnější na takové letadlo...

Tak to by tam měla mít namalovaného minifiga, protože jinde než v City pořádnýho chlapa nenajde.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 09.09.2016, 15:21:31
Citace od: Igorus kdy 09.09.2016, 12:34:45
Letiště ne, ...

Letiště bylo oficiálně v této sérii vydáno a patří k tématu Friends, že by to byla první věc z holčičího tématu která se nehodí do tématu ?

http://brickset.com/sets/41109-1/Heartlake-City-Airport
http://brickset.com/sets/41100-1/Heartlake-Private-Jet
http://brickset.com/sets/3063-1/Heartlake-Flying-Club



Letiště nepodporuji, protože mi nezapadá do celku jako takového (letiště ve městě). A ano, existují letiště ve městě. A i přes to ne.

Igorus

#58
Jelikož máme stabilní počet účastníků, je nyní ideální čas na diskuzi nad hlavními tématy:

1) Modul
Velikost – jedna baseplate 48x48, v případě větších celků 2x 48x48 – v tomto případě ideálně umožnit rozdělení na dva díly
Barva – sokl v tanové barvě
Výška soklu – dva bricky a následně uzavřeno pomocí plate (green, tan, LBG atd.)
Napojení- Umístění technic pinů dva bricky od hrany a to jen u sousedních boků.
<obrázek bude dodán dodatečně>

2) Budovy
Jako základní barvu navrhuji bílou, případně tan, doplněno friends barvami (magenta, pink, dark pink atd.) Celkově to bude ladit s letním (subtropickým) nádechem díla
Výška maximálně tři podlaží s rovnou střechou, dvě podlaží a podkroví

3) Komunikace
Nábřeží – tiles (2x2,1x2,1x1, round 1x1)
Hlavní komunikace – brick LBG naležato, zakončeno LBG tile (možná z jedné strany bílá tile jakořto středový pruh.

4) Itenerář
Lampy11062 + brick round + dish
Lavičky – bude definováno
Koše – bude definováno
?

A zde je návrh schématu (někteří účastníkům bylo direktivně přiřazeno téma – pokud nesouhlasí, je možnost úpravy  ;) )

Modrá - vodní polocha s přilehlým příslušenstvím (molo, pláž)
Oranžová - zábava, sport, zvířátka
Zelená - Lesoparky, parky
Levandulová - samostatné vilky
Nachová - domy na způsob modulárů
Šedá - silnice, cesty

Nyní zahajuji diskuzi, respektive akceptaci výše uvedených pravidel a schématu s rozložením.

milanv

Líbí se mi, jak už názvama těch barev ve schématu se snažíš navodit Friends atmošku: nachová, levandulová... >:D

Mně se to celé líbí a nemám nic proti, jen přemýšlím, co nám chybí ještě kvůli rozhodování malého LB - protože ten teď spěchá. Jakých dílů bude potřeba na tyto konstrukce větší množství pro všechny?

Napadá mě:

baseplate 48x48 (LBG nebo modrá?)
tanové bricky?? (na BL to není tak drahá barva, ale jestli jich bude potřeba moc...)
silnice budou stejné konstrukce jako ve vesnici, akorát součástí modulů, rozdělené na půlky? Takže zase bricky 1x2 LBG?

Ještě něco dalšího?
Pán na Žlutém hradě