*TOP* (Vlastní) Starý Dub

Založil gearcs, 02.06.2019, 10:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

gearcs

Hrad nebo spíš tvrz Starý Dub je sídlem řádu nekromantů, který dal bývalému klášteru novou podobu. Je vybudován v místě, kde kdysi předkřesťanští druidové zasadili semínko zvláštního dubu. Vypráví se, že až se jednou druidi vrátí, probudí dub zvaný Ard-darragh (Velký dub) a odvedou ho s sebou. A tak už stovky let čeká...

V několika scénkách můžete najít hrdinu z knížky a také hrdinu z legend. Zkuste si tipnout v komentářích.

Stavba mě stála čtyři roky života a spoustu nervů, původně jsem to chtěl dokončit pro Lipno 2015, ale nevyšlo to :) Takže bude naživo k vidění až příští víkend v Plzni na výstavě.

01 by Michal Herbolt, on Flickr

SobCZ

Koukanim jsem stravil asi 30min. Jednou bych chtel neco takovyho taky postavit..
jsem ještě noob ;)

Chairudo

Citace od: SobCZ kdy 02.06.2019, 14:19:04
Koukanim jsem stravil asi 30min.

Nápodobně  ;D


Fakt luxusní kousek, když vypíchnu jen jeden detail tak takto krásně spádovité provedení řeky s malými přítoky jsem ještě neviděl.
V Plzni hrad do detailu prolezu  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

444martinhanak

Paráda. Ten malý chrlič vody se mi také líbí. A jak je to postavené šikmo k základně. To je vidět um autora.

Kuba

No teda, to je parada  ;)

pitris47


Chikos

Tenhle model opravdu patří do skupiny dlouhodobě koukatelných, radost se na něj dívat a přitom obdivovat některé provedení a vyobrazení  ;) :)

gearcs


Robkteryten

Paráda, těším se na bližší průzkum v Plzni.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

šipka

Už jak jsi oznámil účast v Plzni, čekal jsem na další luxusní kousek  :) Toto je velká paráda, mazec! Těším se až to uvidím.

Daniel

Jak už jsem psal i jinde: "Po tom klukovi není x let ani vidu, ani slechu a pak zase přijde s takovou peckou" ;) K tomu není co dodávat jiného... 8)

richchie

presne, dlho ticho a zrazu bum a takato bomba! Nenachadzam slov, ak si u hardegona vybavis vynimku v sutazi co bola ukoncena nedavno tak spolu s ryxovou necropolis by toto bolo prve miesto ako vysite. parada, proste toto uz nie je lego toto je umenie 8)

Martins

Který ten smajlík je "spadlá brada"? Ten by se teď hodil... fakt skvělá práce, už se těším až to uvidím naživo!

milanv

...a já se bál, že jsi už úplně přestal stavět. Tohle je překvapení roku! Nádhera, nádhera. Musím vymyslet, jak si v Plzni najít volný čas na pořádnou prohlídku modelů. Už Nekropole a elfí hrad jsem musel v Olomouci projít jen částečně, a teď mi do "seznamu úkolů" přibyl tenhle skvost!

...navíc když jsi některá pro mě stavebně zajímavá místa nedal na žádnou fotku... :D :D
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: gearcs kdy 02.06.2019, 10:33:00
....Stavba mě stála čtyři roky života a spoustu nervů, původně jsem to chtěl dokončit pro Lipno 2015, ale nevyšlo to :) Takže bude naživo k vidění až příští víkend v Plzni na výstavě.

Tak to je opravdu pecka.  Je fajn že jsi to dotáhl, výsledek opravdu stojí za to. 

Robbed

Tohle se bude točit na internetech hodně dlouho, očekávám každou chvíli brothers-brick a další :o

fanda

Je to úžasné, čuměl jsem na to jak magor a nic si nedělej z toho, že ti to trvalo 4 roky - mě Štokr trval 10 let a dosud nemám fotky ;-)

richchie

ako som pisal je to nadhera, teraz ked som na to kukal uz asi 10ty krat som si vsimol jednu vec... nalavo pred hradbami mi to pride ako taky vyschnuty mensi potok, ktory potom sa vlieva pekne do rieky. len taka otazocka.. neplanoval si tam dat tiez tie trans blue tile  ako vodu? lebo mi to teraz ked som si to vsimol prislo akokeby to bolo myslene ze tam bude potok (aj v kontexte tej vlievajúcej sa vody do rieky) ale potok tam teda nie je, resp. je taky uplne vyschnuty co mi potom nesedi zas s tym prudom vody co sa vlieva do rieky. nic to ale nemeni na tom ze je to top stavba a ja si ju urcite ulozim do zbierky fotiek top lego stavieb :-)

Chairudo

Citace od: Robbed kdy 03.06.2019, 12:34:16
Tohle se bude točit na internetech hodně dlouho, očekávám každou chvíli brothers-brick a další :o

Někdo jim to musí poslat  :D
Stačí SZ s informacemi.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 03.06.2019, 18:43:02
Někdo jim to musí poslat  :D
Stačí SZ s informacemi.

To už se dávno stalo, velký bratr FB nespí. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

gearcs

Děkuju všem  ;)

Citace od: richchie kdy 03.06.2019, 13:04:35
...nalavo pred hradbami mi to pride ako taky vyschnuty mensi potok...
Ne tak docela, takže: z "rukou" dubu vytékají dva prameny vody, jeden silnější padá dolů a pokračuje pod mostíkem peřejemi jako přítok řeky. Ten druhý je slabší, stéká do příkopu s rašelinou nebo bahnem, který obemyká nádvoří a celou hlavní budovu a přebytek vody z příkopu vytéká před hlavní branou "chrličem" z výšky do řeky.
Chce to prozkoumat přímo na místě, tam je to nejvíc patrné, z fotek ne.

richchie

aha, prezrel som si to este raz detailne a asi uz viem jako to bolo myslene, diky za objasnenie, inak ta voda je krasne spravena, pod tie trans blue tiles si co aval? akej farby plate?

Robbed


Jezevec

#24
Sdílel jsem všude možně. Krásný výtvor. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Martins

Na https://www.tipsandbricks.co.uk/ to bude pod číslem 715 jako MOC of the Week. Na FB už to proběhlo... Není se čemu divit, je to plné "studijního materiálu"...

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Gratuluju, máš to zaslouženě!
Pán na Žlutém hradě

peki

Paráda. Pomalu bychom si tu mohli založit vlákno MOCy které udělaly díru do světa. Už by se jich tu pár našlo  :)

gearcs

Děkuju za postřehy a chválu, pokusím se v příštích letech zas něco postavit  :D

Citace od: richchie kdy 03.06.2019, 21:33:39
... pod tie trans blue tiles si co aval? akej farby plate?

Dark bluish gray a Light bluish gray