Nexo Knights - líbí, nelíbí

Založil ThomasMorta, 28.09.2016, 13:04:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

_Beny

#60
Po otevření letošního katalogu jsem byl hodně znechucen, když jsem viděl takovou kravinu jako NK. Totální slátanina. Nevidět to na vlastní oči, tak bych nevěřil, že se dá udělat ještě bláznivější řada, než které tu byly a jsou. Zmastit dohromady fantasy, sci-fi a obleknout to do kabátu "zrobotizovaných" rytířů (což je vlastně minulost = historie).... dost šílený  ;D.
Asi v TLG jedou v nějakých houbičkách :o.

Jako by nestačily bláznivé řady jako je Chima, Ninjago apod.

Že je NK podporované nějakým seriálem a herní aplikací nelze brát jako hledisko kvality a následné úspěšnosti prodeje, když je to dětem prakticky "uměle" podsouváno. Kdyby takto masivně byly podporovaný témata jako např. "starý" western, piráti, castle, LOTR, Hobit, PoC, Antické téma, které tu ještě nebylo i když v CMF se záblesk objevil (Řecko, Řím, Egypt a další), tak by to úspěch mělo mnohem větší. Jak u dětí, tak Afolové by tam taky určitě našli svého favorita. Nad některými řadami by se pro mnohé vznášela nostalgie z dob minulých.

Na druhou stranu chápu, že to přináší třeba nové dílky. Nebo nějakého figa. Někdo je z toho dokonce nadšený. Nakonec sto lidí, sto chutí .....

Mě se to opravdu nelíbí a doufám, že se uvolní prostor pro něco normálnějšího na další roky.

DarkDrago

Myslím, že tenhle tvůj příspěvek patří do jiné kategorie....třeba tam kde se vyjadřují všichni??
Dračí páni s mocí ohně...

klubo

taky bych raci neco normalniho, ale dnesni deti to asi nechtej a touzi po fantasmagorickejch kok*otinach ktery videj v televizi... ale podivejme se na posledni pokus o tema pirates, hnusny sety s vysokou cenou za jeden dilek...to se nedivim ze to nikdo nechtel...aktualne ma podle  me lego nejlip asi zmakly creator a holcici lega...

ThomasMorta

Chápu, že byla diskuse nesouvisející s se stavebnicemi 2017 přesunuta, ale když už jsem označený jako autor, a nejspíš se čeká, že budu tuto nikam nevedoucí diskusi moderovat, tak bych chtěl poprosit o možnost změnit název diskuse, protože tento vyloženě vyzývá k hospodské hádce.

Citace od: _Beny kdy 09.10.2016, 04:56:34
Po otevření letošního katalogu jsem byl hodně znechucen, když jsem viděl takovou kravinu jako NK. Totální slátanina. (...) Zmastit dohromady fantasy, sci-fi a obleknout to do kabátu "zrobotizovaných" rytířů (což je vlastně minulost = historie).... dost šílený  ;D.

Před nějakými dvaceti lety sek nám dostala fantasy, kterou stejně tehdy nikdo nebyl schopný odlišit od sci-fi. A myslím, že také probíhali diskuse na téma, jaká je to slátanina - jak se vedle sebe může objevit řecká a germánská mytologie, míchání středověkých a antických prvků, nesmyslné zbraně atd. Dneska se bere fantasyza něco řádně vymezeného a laserpunkové Nexo Knights jako slátanina? Tomu se mohu jenom smát :)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: klubo kdy 09.10.2016, 09:59:41
taky bych raci neco normalniho, ale dnesni deti to asi nechtej a touzi po fantasmagorickejch kok*otinach ktery videj v televizi...

Děti ještě nejsou zatížené představami dospělých o tom, JAK BY MĚL SVĚT VYPADAT, takže pro ně to není fantasmagorické. A co se týče toho, že děti chtějí, to, co vidí v televizi - a Tys nechtěl ninjaželvy když jsi byl děcko (případně jiné hrdiny dětských seriálů)? V mé generaci to bylo naprosto běžné. Pak přišli pokémoni a děcka je také začaly masově chtít (proto teď Pokémon Go hraje tolik dospělých - zažili totiž seriál jako malí a rozšířená realita zasáhla jejich sentiment).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Hardegon

Celá diskuze byla převedena sem, díky čemuž se jí musím začít věnovat (místo snahy jí totálně ignorovat). Tak tedy...

Nebránim nikomu psát zde sáhodlouhé slohové práce a vyjádřit si svou myšlenku deseti příklady z historie a dvaceti jinými LEGO seriemi, ale trochu umírněnosti prosím. Půlka z toho by se dala napsat SZ a spousta dohadů by ani nebyla = nemuselo by se plevelit forum.

Diskuze líbí/nelíbí se zde vedou pořád. Tolerujte tedy názor ostatních, neagresivně prezentujte svůj. Necílím na nikoho konkrétně. Vlastně jsem toho půlku ani nečetl. Od včerejší 18. hodiny, kdy se téma objevilo v CaP, jsem cca 5 hodin strávil přípravou a stavbou nových MOCů na výstavy a bourání těch starých. Čas, který jsem mohl buď dát do čtení nekonečné diskuze nebo do své vlastní zábavy, která bude k vidění na výstavách. Co je lepší nechť si každý rozhodne sám.

Toliko já. V tét odiskuzi budu již jen řešit hlášení o moderování...

jerzeeg


STARHAWK

Citace od: _Beny kdy 09.10.2016, 04:56:34
Na druhou stranu chápu, že to přináší třeba nové dílky. Nebo nějakého figa. Někdo je z toho dokonce nadšený. Nakonec sto lidí, sto chutí .....

Mne to dalo chut postavit nieco Ice Planet 2000 s tymi trans-orange dielmi a Macy mava dobry armorset pre space / scifi zenske. Takze urcite to vyuzitie ma.

Klaj

Citace od: jerzeeg kdy 19.04.2017, 19:01:42
Vypada to, ze nexo hejtri se mohou radovat, pry to nakonec neni zadne terno :)
https://brickset.com/article/27598/is-nexo-knights-coming-to-an-early-end

huraaa. Zpatky ke klasickemu castle  :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

STARHAWK

Citace od: Klaj9 kdy 19.04.2017, 23:52:13
Citace od: jerzeeg kdy 19.04.2017, 19:01:42
Vypada to, ze nexo hejtri se mohou radovat, pry to nakonec neni zadne terno :)
https://brickset.com/article/27598/is-nexo-knights-coming-to-an-early-end

huraaa. Zpatky ke klasickemu castle  :)

Ak to ma byt takej kvality ak oposledny pirates, tak to bude dobre leda na figurky ale az ked to zlacnia na 50%

ALE rozhodne by som uvital dalsieho draka s kridlami ako mal Smaug miesto tych rovnych placiek co mali predosli castle draci

Anatyt


o.m.p

Citace od: _Beny kdy 09.10.2016, 04:56:34
Po otevření letošního katalogu jsem byl hodně znechucen, když jsem viděl takovou kravinu jako NK. Totální slátanina. Nevidět to na vlastní oči, tak bych nevěřil, že se dá udělat ještě bláznivější řada, než které tu byly a jsou. Zmastit dohromady fantasy, sci-fi a obleknout to do kabátu "zrobotizovaných" rytířů (což je vlastně minulost = historie).... dost šílený  ;D.
Asi v TLG jedou v nějakých houbičkách :o.

Jako by nestačily bláznivé řady jako je Chima, Ninjago apod.

Že je NK podporované nějakým seriálem a herní aplikací nelze brát jako hledisko kvality a následné úspěšnosti prodeje, když je to dětem prakticky "uměle" podsouváno. Kdyby takto masivně byly podporovaný témata jako např. "starý" western, piráti, castle, LOTR, Hobit, PoC, Antické téma, které tu ještě nebylo i když v CMF se záblesk objevil (Řecko, Řím, Egypt a další), tak by to úspěch mělo mnohem větší. Jak u dětí, tak Afolové by tam taky určitě našli svého favorita. Nad některými řadami by se pro mnohé vznášela nostalgie z dob minulých.

Na druhou stranu chápu, že to přináší třeba nové dílky. Nebo nějakého figa. Někdo je z toho dokonce nadšený. Nakonec sto lidí, sto chutí .....

Mě se to opravdu nelíbí a doufám, že se uvolní prostor pro něco normálnějšího na další roky.

Mám úplně stejný postoj, lego by se vážně mělo vrátit ke starým klasikám a nebál bych se toho, že by to všichni neuvítali.

stricekfido

Jenže tady jse především o peníze.

dnešní děti rytíři a hrady moc nezajímají. Musí mít hodně barev, akci, zbraně... Jen se někdy podívejte na dětské kanály a pohádky. A otom to celé je. Děti dělají tržby ne AFOLové

Anatyt


ThomasMorta

A máte někdo k dispozici ten článek z dubnového  Blocks magazine, na který se Brickset odkazuje? Protože bez něj je to celé hospodská diskuse nad nějakou povídačkou. Chápu, že to sice potěší všechny, kterým se Nexo Knights nelíbí, ale klidně se vsadím, že po NK přijde další duhová řada, kterou budou zase hejtovat:-)

Pravda, zimní sety byly trochu slabší oproti loňským, ale stejně mi přijde divné zaříznout v půlce řadu, do jejíhož vývoje investovali šest let a mají připravené zajímavé letní sety - minimálně na hrad jsem se opravdu těšil.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Brickuška

Dětem se to sice líbit může, ale když mu to ten dospělý nekoupí, tak Lego nevytrhne to "jedno" rozbité prasátko na Rytíře v bojovém obleku. Spousta rodičů říká, že to je hrozná patlanina a že to nebudou podporovat a nasměruje dítko, ať si vybere něco ze City / Creatoru / SW.

On to klidně může být i tah, jak donutit lidi o Nexo mluvit a tím třeba nastartovat prodeje... marketing 8)
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

ThomasMorta

Citace od: Legavdome.cz kdy 20.04.2017, 12:25:57
Spousta rodičů říká, že to je hrozná patlanina a že to nebudou podporovat a nasměruje dítko, ať si vybere něco ze City / Creatoru / SW.

Tohle bude možná to, co TLG podcenilo - rodičovské právo veta.
Upřímě zazlívám výtvarníkům z TLG grafickou stránku krabic a fotek Nexo Knights - naživo vypadají výrazně lépe než na krabicích a v katalogu. Potvrzeno i na reakcích lidí, kterým se v katalogu nelíbili a pak je viděli poskládané u mě doma.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

STARHAWK

Citace od: Legavdome.cz kdy 20.04.2017, 12:25:57
On to klidně může být i tah, jak donutit lidi o Nexo mluvit a tím třeba nastartovat prodeje... marketing 8)

Presne taka konspiracna teoria ma aj napadla

Co ked je to len kacica vypustena marketingom ? Vidia ze to decka zeru ale predaj nie je az taky ako by si zelali. Tak spravia bu bu bu ze to konci a ludia to deckam zacnu kupovat bo sak posledna seria. A hned sa im cisla predaja polepsia :D

ThomasMorta

Citace od: STARHAWK kdy 20.04.2017, 13:29:34
Presne taka konspiracna teoria ma aj napadla

Co ked je to len kacica vypustena marketingom ? Vidia ze to decka zeru ale predaj nie je az taky ako by si zelali. Tak spravia bu bu bu ze to konci a ludia to deckam zacnu kupovat bo sak posledna seria. A hned sa im cisla predaja polepsia :D
Otázkou je, jestli by z marketingového hlediska dávalo smysl takovou kachnu vypustit na serverech pro AFOLy, které jsou plné lidí, kteří tu zprávu budou spíš oslavovat:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

papluh

#79
Ešte to môže byť reklama na platený Blocks časopis :D

Inak na Eurobricks to niekto vypustil už v nedelu a ten niekto tvrdí, že až letná séria má byť tá posledná.

ThomasMorta

Ok, tak jsem utratil 250 Kč, abych si koupil ten časopis na který odkazují. A zjistil jsem, že celý článek je postavený na malé bublince v rohu rubriky Rumour mill, ve které je napsáno doslovně toto:
Make the most of the current corp of NEXO KNIGHTS sets - it might well be the last. Rumour has it that the line is being cancelled, and the summer sets may not even be released.

Nic víc o tom není v magazínu napsáno - navíc podle rececenzí a celkového tónu mi přijde, že magazín je silně zaujatý proti Nexo Knights, takže mi to celé přijde jako opravdová novinářská fušeřina.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Brickuška

Citace od: ThomasMorta kdy 20.04.2017, 13:51:59Otázkou je, jestli by z marketingového hlediska dávalo smysl takovou kachnu vypustit na serverech pro AFOLy...

Každý AFOL zná nějakého rodiče s dětmi (pokud sám nemá děti), těm to řekne a děti si to pak mezi sebou rozkecají ve škole (na hřišti, na kroužku, na návštěvě... kdekoliv, kde se děti setkají), tím se to dozví rodiče a ti to řeknou dalším... kruh se uzavřel 8)

Ale ať neživím jenom konspirace, tak můžu říct, že (co pozoruju u nás)  Nexo je populárnější aktuálně než Ninjago, ale Ninjago jsou rodiče ochotnější koupit - ty sety jim přijdou smysluplnější a díky tolika řad seriálu třeba i nějaký viděli, tak je to pro ně přijatelnější varianta. Navíc drak je líbivější na pohled než nějaká obluda (obzvlášť teď ty fialové).
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

papluh

Ninjago malo tiež svoje slabšie roky či polroky, nie každý set je drak či mech  ;) Tiež to chvílu vyzeralo, že to zakončia a potom akoby našli smer a teraz bude film.

Akurát pri Nexo to vyzerá, že buď sa im podarilo netrafiť hneď druhou sériou, alebo celkové nasmerovanie ako bolo plánované je zlé.
Zatiaľčo prvá séria podľa mňa fungovala, tie lávovo ohnivé príšery v oranžovo-čiernej majú aj nejaký štýl. A mechanické hračky dobrákov mali občas aj zaujímavé tvary i funkcie.
Tak tohoročná druhá séria je nejak mimo. Samotná fialovo šedá paleta je taká nezaujímavá, tie sety nápodobne - ako "máme nejaké X kolesové vozidlo tak mu zmeňme farby, pridajme pár brickov s kamením a hurá máme kamenného záporáka " ... nie. Ako niektoré minifigy ešte fajn, ale zvyšok nič moc. Naopak u dobrákov je zostava daná, tam s minifigmi moc nenarobia, tak by človek očakával nejaké zaujímavé stroje, ale nie, okrem snáď toho letného vrtáka je to plus mínus rovnaká dvoj-troj-štvorkolka a mecha kôň len v inej farbe a veľkosti.
Ad ten vrták, ono je to seriál pre deti a nezaťažený licenciou, tak ak mám proti sebe kamenných nepriateľov tak im dám proti nim napr mega veľké mecha kladivo a nie nejake niečo-shootre ako v SW. Nejak v tom druhom polroku ubudli fyzické funkcie a všetko sa to točí okolo virtuálnych štítov...
Pritom riešit niečo na spôsob kameň-papier-nožnice pri rôznych elementoch by pri dobrej realizácii vystačilo na pár sérii. Jednoducho ak si záporák povolá napr vodných elementálov (poriadne reprezentovaných z dielov ala Infernox či Clayface) tak dobrákom dať nejaké námorné zbrane a nie "mecha koňa v svetlo modrej ale s plutvami"...

Bard

#83
Mého syna (10 let) série Nexo Knight naprosto uchvátila (chytře provedený marketing - seriál, hra, štíty). Nezakrývám před ním, že mě se NK až na výjimky nelíbí, ale jsem rád, že on si drží svůj názor. Syna v LEGU podporujeme, takže se podpora týkala i Nexo Knights.

Citace od: Legavdome.cz kdy 20.04.2017, 16:23:29
Navíc drak je líbivější na pohled než nějaká obluda (obzvlášť teď ty fialové).
Tady mě trochu překvapilo, jak jsme se se synem shodli. To fialové pokračování pokládám za vyloženě hrozné a ani on už po nových setech netouží. Ale nevěřím, že by TLG nevydalo inzerované sety.

ThomasMorta

Citace od: papluh kdy 20.04.2017, 16:53:48
Akurát pri Nexo to vyzerá, že buď sa im podarilo netrafiť hneď druhou sériou, alebo celkové nasmerovanie ako bolo plánované je zlé.
Na Bricksetu měl někdo dobrý postřeh, že Letošní Nexo Knights byly možná požrané mimořádně vydařeným letošním Ninjagem a skvěle designovaným Lego Batman Movie. Tam potom výrazně vynikne rozdíl.

Citace od: papluh kdy 20.04.2017, 16:53:48
Zatiaľčo prvá séria podľa mňa fungovala, tie lávovo ohnivé príšery v oranžovo-čiernej majú aj nejaký štýl. A mechanické hračky dobrákov mali občas aj zaujímavé tvary i funkcie.
Tak tohoročná druhá séria je nejak mimo.(...) Naopak u dobrákov je zostava daná, tam s minifigmi moc nenarobia, tak by človek očakával nejaké zaujímavé stroje, ale nie, okrem snáď toho letného vrtáka je to plus mínus rovnaká dvoj-troj-štvorkolka a mecha kôň len v inej farbe a veľkosti.
Ad ten vrták, ono je to seriál pre deti a nezaťažený licenciou, tak ak mám proti sebe kamenných nepriateľov tak im dám proti nim napr mega veľké mecha kladivo a nie nejake niečo-shootre ako v SW. Nejak v tom druhom polroku ubudli fyzické funkcie a všetko sa to točí okolo virtuálnych štítov...
Tady bych řekl, že je nezvládnutý marketing. Myslím, že mini-mechy aka battle suits se jim velmi povedly (narozdíl od loňských ultimate armors, které jsou dobré spíš na dílky) a všechny rytířské stroje se u letošních Nexo Knights točí okolo nátavců na tyhle mechy (jenom nejlevnější artilerie a polybag Motor Horse tuhle funkci nemají) - dokonce ta letošní polybagová motorka se dá nasadit na mecha jako rošíření. Bohužel to není až tolik inzerované, což je škoda.
Co se týče samotné hry - ta se jim podle mě povedla hodně a má i dobrá hodnocení. Ovšem vzhledem k tomu, že je zcela zdarma a i k těm štítů se lze snadno dostst ns internetu, tak na tom nic nevydělají. Hru je možno hrát zcela nezávisle na stavebnicích či seriálu a pořízení stavebnice nepřináší víceméně žádnou výhodu ve hře a vice versa. Navíc je tam příběh mírně odlišný od seriálu.

Citace od: papluh kdy 20.04.2017, 16:53:48
Pritom riešit niečo na spôsob kameň-papier-nožnice pri rôznych elementoch by pri dobrej realizácii vystačilo na pár sérii. Jednoducho ak si záporák povolá napr vodných elementálov (poriadne reprezentovaných z dielov ala Infernox či Clayface) tak dobrákom dať nejaké námorné zbrane a nie "mecha koňa v svetlo modrej ale s plutvami"...
No, myslím si že tuhle funkci mohli/měly zastávat Battle Suits a různé nástavce.

A co se týče záporáků - je třeba ocenit, že se letos vrhli do většího množství brickbuildových figerek, bohužel letos žádný nedosahuje kvality Infernoxe z loňska, navíc je letod zastínil Clayface z The Lego Batman Movie.
Je možné, že si schvovávají eso v rukávu v podobě letního Colossuse, ale první fotky mě příliš nenadchly, byť už mám zkušenost, že na živo vypadají Nexo Knights lépe než na zmršených fotkách.
Naopak musím ocenit nápad s kamennými polobudovami-polomonstry - jen mi přijde, že je takový nedotažený a měly hlavně vydat nějaký malý set, kde by se třeba strážní věž proměňovala v kráčející katapult (inspirací by jim mohli být rytířovití Mixels).

Celkově mám z letošních Nexo Knights pocit, že je v nich spousta dobrých nápadů, ale jsou pospojované horkou jehlou a výsledek je někde na půli cesty.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: _Beny kdy 09.10.2016, 04:56:34
Po otevření letošního katalogu jsem byl hodně znechucen, když jsem viděl takovou kravinu jako NK. Totální slátanina. Nevidět to na vlastní oči, tak bych nevěřil, že se dá udělat ještě bláznivější řada, než které tu byly a jsou. Zmastit dohromady fantasy, sci-fi a obleknout to do kabátu "zrobotizovaných" rytířů (což je vlastně minulost = historie).... dost šílený  ;D.
Asi v TLG jedou v nějakých houbičkách :o.

Jako by nestačily bláznivé řady jako je Chima, Ninjago apod.

Že je NK podporované nějakým seriálem a herní aplikací nelze brát jako hledisko kvality a následné úspěšnosti prodeje, když je to dětem prakticky "uměle" podsouváno. Kdyby takto masivně byly podporovaný témata jako např. "starý" western, piráti, castle, LOTR, Hobit, PoC, Antické téma, které tu ještě nebylo i když v CMF se záblesk objevil (Řecko, Řím, Egypt a další), tak by to úspěch mělo mnohem větší. Jak u dětí, tak Afolové by tam taky určitě našli svého favorita. Nad některými řadami by se pro mnohé vznášela nostalgie z dob minulých.

Na druhou stranu chápu, že to přináší třeba nové dílky. Nebo nějakého figa. Někdo je z toho dokonce nadšený. Nakonec sto lidí, sto chutí .....

Mě se to opravdu nelíbí a doufám, že se uvolní prostor pro něco normálnějšího na další roky.

100% súhlas, hovoríš mi z duše.
Nechápem keď niekt povie, že decká by nezaujali classic castle a potrebujú farebné psycho. Tažko porovnávať úspešnosť určitej témy v porovnaní s inou témou, keď jedna je masívne marketingovo podporovaná (nexo) a druhá nie (classic castle, piráti). Práve bezduché blbosti bez hlbšieho zmyslu potrebujú masívny marketing na presadenie. Navyše, keď classic castle totálne odfláknu (viď posledné modré castle), to potom logicky vyjde TLG záver, že classic castle není komerčne úspešné a musia prísť s niečím divokejším. Pritom sa dá jedno s druhým skĺbiť a všetci sú spokojní - napr castle z 2007-2009, prípadne ninjago temple of arjitzu. 

ThomasMorta

Citace od: jerzeeg kdy 19.04.2017, 19:01:42
Vypada to, ze nexo hejtri se mohou radovat, pry to nakonec neni zadne terno :)
https://brickset.com/article/27598/is-nexo-knights-coming-to-an-early-end

Tak článek byl stažen z hlavní stránky a dá se na něj doklikat jen z dřívějších odkazů a na výpisu článků v kategorii NEWS>Miscellaneous

Update: We now have it on very good authority that there is no truth to this rumour. My apologies for unnecessarily alarming you.

Co k tomu dodat víc, než to, co někdo napsal v komentářích: Let this be a lesson to all the people who don't get why reporting on unsourced rumors is bad.

Já se omlouvám, ale ten autor mě pekelně nasral. Nejde o to, že by šířil zvěsti o zrušení mého oblíbeného tématu (byť to samozřejmě můj hněv ještě posiluje), ale protože ten diletant vyrobil článek z prohlášení, které mělo 2 VĚTY! Dohromady 35 SLOV!!! Vzhledem k tomu, jak rychle byl ten článek retweetovaný a vzhledem k tomu, že svou autoritu zakládal na údajné informaci ze seriózního časopisu Blocks Magazine (který zprávu uveřejníl jako Rumour někde v rohu, takže se zachoval korektně), který je ovšem za paywallem, tak se ten amatér dopustil šíření poplašné zprávy... Vzhledem k tomu, že můj diplom spadá do oblasti mediální komunikace, tak si pamatuji, že když jsem ho přebíral, tak jsem skládal přísahu, že přesně takovýchto manipulací s informacemi se nebudu dopouštět... A ten pitomec ještě říká, že nikde nepsal, že je to událost, ale že je to jen šeptanda... Uá, copak je vážně tak těžké pochopit, že díky tomu, že o dvou větách napsal stránkový článek, tak to aktivně rozšířil a dodal tomu punc důvěryhodnosti zaštítěný pověstí serveru, který to otisknul?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Brickuška

Zajímavé drby a kachny se vždycky šíří rychle :)

Jenom ještě jednu věc - netuším, jaká byla prodejnost klasického Castle, ale to téma bylo mezi lidmi obecně mnohem populárnější než Nexo. Rodiče sami ochotně kupovali sety a hrad byl hodně často tím přáním k narozeninám / Vánocům. Nicméně velká chyba byla v tom, že bylo hrozně málo setů v dostupných cenových hladinách. Do tisícovky byly 3 sety, pokud se nepletu, Nexo jich má přes 20 (!).

Nemluvě o hladině do 300 Kč, na což si dítě je schopno našetřit, rodič ještě poměrně ochotně koupí (nebo se nechá ukecat k impulzivnímu nákupu) - v Castle to byl 1 set, Nexo jich má více jak 10. Jeden set dokola "nikdo" kupovat nechce - "To už máš, vyber si něco jiného..." a v Castle nebylo kam jinam sáhnout.. a už jsme zase byli u City / Creatoru.
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

tomaslambo

#88
Citace od: Legavdome.cz kdy 21.04.2017, 09:26:24
Jenom ještě jednu věc - netuším, jaká byla prodejnost klasického Castle, ale to téma bylo mezi lidmi obecně mnohem populárnější než Nexo. Rodiče sami ochotně kupovali sety a hrad byl hodně často tím přáním k narozeninám / Vánocům. Nicméně velká chyba byla v tom, že bylo hrozně málo setů v dostupných cenových hladinách. Do tisícovky byly 3 sety, pokud se nepletu, Nexo jich má přes 20 (!).

Nemluvě o hladině do 300 Kč, na což si dítě je schopno našetřit, rodič ještě poměrně ochotně koupí (nebo se nechá ukecat k impulzivnímu nákupu) - v Castle to byl 1 set, Nexo jich má více jak 10. Jeden set dokola "nikdo" kupovat nechce - "To už máš, vyber si něco jiného..." a v Castle nebylo kam jinam sáhnout.. a už jsme zase byli u City / Creatoru.

Naprostý souhlas.

Podle mě se dá spopularizovat i Castle téma a není na to potřeba ani žádná licence, jen se musí chtít. Tu klofnu něco s warhammeru, tu s warcraftu, něco málo s LOTR a Hobita, ždibec Zaklínače a třeba Zeměplochy, trochu se to zamíchá, nějaká ta mediální masírka a je vymalováno (vím že to není zase až tak jednoduché, ale když se ty nexo zbraně vymění za zbraně s magickými schopnostmi vykované trpaslíky posvěcené elfy je to to samé jen ve fantasy hávu). Ve výsledku sbíráš rytíře nebo jiné hrdiny s nějakými amulety které ti odemykají cosi ve hře.

ThomasMorta

Citace od: Legavdome.cz kdy 21.04.2017, 09:26:24
Zajímavé drby a kachny se vždycky šíří rychle :)
Protože velká část AFOLů, možná většina, svorně Nexo Knights nenávidí, tak když o tom napíše někdo s trochu seriózní reputací, tak se to šíří jako lavina:-)

Citace od: Legavdome.cz kdy 21.04.2017, 09:26:24
Jenom ještě jednu věc - netuším, jaká byla prodejnost klasického Castle, ale to téma bylo mezi lidmi obecně mnohem populárnější než Nexo. Rodiče sami ochotně kupovali sety a hrad byl hodně často tím přáním k narozeninám / Vánocům. Nicméně velká chyba byla v tom, že bylo hrozně málo setů v dostupných cenových hladinách. Do tisícovky byly 3 sety, pokud se nepletu, Nexo jich má přes 20 (!).
(...)
Jeden set dokola "nikdo" kupovat nechce - "To už máš, vyber si něco jiného..." a v Castle nebylo kam jinam sáhnout.. a už jsme zase byli u City / Creatoru.
Mně se hrozně líbí koncept, který letos použili u "menších" The Lego Batman Movie setů, kdy sice každý flunguje samostatně, ale jsou navzájem kombinovatelné a můžeš si z nic postupně sestavit celou továrnu. To byla deviza klasických hradů Black Falcon a od té doby na to rezignovali, respektive se to snad objevilo v jednom ročníku Harryho Pottera, kdy takhle šly sestavit delé Bradavice.
A Ninjago přišlo s tímto konceptem dokonce u dvou polybsgů, kde je jakýsi náznak, že by tak šlo poskládat tréninkové nádvoří v chrámu.

Citace od: tomaslambo kdy 21.04.2017, 10:26:19
Naprostý souhlas.

Podle mě se dá spopularizovat i Castle téma a není na to potřeba ani žádná licence, jen se musí chtít. Tu klofnu něco s warhammeru, tu s warcraftu, něco málo s LOTR a Hobita, ždibec Zaklínače a třeba Zeměplochy, trochu se to zamíchá, nějaká ta mediální masírka a je vymalováno (vím že to není zase až tak jednoduché, ale když se ty nexo zbraně vymění za zbraně s magickými schopnostmi vykované trpaslíky posvěcené elfy je to to samé jen ve fantasy hávu). Ve výsledku sbíráš rytíře nebo jiné hrdiny s nějakými amulety které ti odemykají cosi ve hře.
Právě jsi skvěle popsal Lego Elves:-) Pravda, hradů je tam pomálu, ale jsou tam taky. A draci, goblini... Dokonce ani s tou fialovou a růžovou to extrémně nepřehánějí (až na občasné úlety jako růžové dveře). Jen tam holt nejsou minifigy, ale minidolly.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)