Nexo Knights - líbí, nelíbí

Založil ThomasMorta, 28.09.2016, 13:04:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mesje

Citace od: Faire kdy 30.09.2016, 14:21:40

- nejde brát "oheň" ze slunce - na hvězdě probíhá termonukleární reakce, která by myslitelně nemohl probíhat v tom "vysátém" pruhu
- vysátí Slunce současně znamená přenesení jeho hmotnosti (!) na jiné místo, zde na planetu, se všemi možnými následky
- byla to paprsková zbraň, takže k cílové soustavě by její účinek dorazil pravděpodobně za několik let
- paprsky se nemohou za letu rozdělit


tak nova Episoda 7 bol extrem po vsetkych strankach a totalny nepodarok... ostatne diely sa dali nejako prekusnut, samozrejme tam bolo kopu nezmyslov (giganticke plytvanie materialmi na death star a obrovske lode, znicenie planety a pod), ale ako pise Cube, v tom vesmire to nejako skor clovek akceptuje, ze je to nejaka ina technologia...

Villa Legina

#31
Citace od: ThomasMorta kdy 30.09.2016, 12:39:36
Četl jsem si to, co jsi napsala několikrát, četl jsem to své přítelkyni a ani jeden z nás netuší, co jsi chtěla říct.

Citace od: xPool kdy 30.09.2016, 12:29:13
Co se týče toho zařazení, tak podle mě oba máte částečně pravdu, ale i oba jste i mimo  >:D. Co jsem tu někde viděl propagační leták Lega, tak firma Lego považuje Nexo Kinght za přímého pokračovatele Castle  ;D

Absolútne ma nezaujíma, za čo považuje firma Lego Nexo Knights.

Hovorím o podstate konkrétnych žánrov. Čaro Lega spočíva i pre dospelého človeka v možnosti transformovať existujúcu realitu do tejto špecifickej podoby (existujú výnimky).

A teraz ide o pojem existujúca realita. Čo to je vo vzťahu k Legu? Je to priestor kde reálne žijeme, so všetkou prírodou a umelými objektami, stavbami najrozličnejšieho druhu, atď atď. - všetko je reálne. Do našej existujúcej reality spadá i vesmír do miery ako ho momentálne poznáme,resp. do miery akej by sme ho chceli poznať, spadá tam i história lebo je zachytená (rytieri, piráti aj keď v zromantizovanej podobe) Do existujúcej reality však musíme zahrnúť i výsledok kultúrnych činností - produkty umenia, filmy, čiže áno produkty /podmienka Non Lego/ napr. SW (Mr.Cube už napísal výstižne k tomu, čo za tým je, aké dlhé roky vývoja), ďalej filmy ako LOTR a Hobbit musíme považovať za takú istú realitu ako je typická budova nemocnice či policajnej stanice v hociktorom meste, ako konkrétna budova Big Ben, či Louvre, alebo nákladné auto Volvo, či oranžové Porsche.

Čím autentickejšie (SW, LOTR, Hobbit), originálnejšie (základný kameň položil Classic Space)  vynaliezavejšie (modulary), prepracovanejšie-až akoby anatomicky (Technic) ale na druhej strane i použitím jednoduchých a minimalistických prostriedkov na dosiahnutie maximálneho efektu (Duplo), vystihnutia charakteru objektu (Architecture)  alebo atmosféry (Classic Town, starý Castle) sa dielo vytvorí, tým je (esteticky) cennejšie. Nehovorím o zberateľskej hodnote, sú tam i iné faktory.

Lego nie je len hračka pre deti, ale je to i súčasť kultúry, preto môžeme posudzovať i estetickú, niekedy aj umeleckú hodnotu výtvorov. A preto sa nevyhne posudzovanie zabehaným kritériám, ktoré sú vycibrené a osvedčené časom (vývoj sprevádzali vždy pokusy a omyly), estetickým normám, limitom, ktoré sú v posudzovaní čo je hodnotné dielo, čo je gýč, čo je amatérčina, čo je nepodarok, čo je dielom profíka, čo má myšlienku a čo nie,  také rozhodujúce.Rozhodujúce v posudovaní každej tvorby, každého umenia. Ľudia ktorí sa venujú legu, stavitelia, zberatelia, znalci to väčšinou vedia rozpoznať (viď napr. súťaze o najlepšie MOCy a podobne). Neznamená, že ich názor je jednotný, avšak i v tejto oblasti, tak ako v každej kultúre a umení existuje určité elitárstvo, určité zabehané normy, istý väčšinový názor zasinteresovaných. To je úplne v poriadku, je to bežný jav, inak by bol chaos. To, že firma Lego sa sčasti snaží zapáčiť tejto skupine je vidno. Dôraz je však stále kladený na detskú klientelu.

Citace od: ThomasMorta kdy 30.09.2016, 12:39:36
Co se týče společných prvků SW a NK, tak jsem jich myslím vyjmenoval dost na to, abych vyvrátil tezi, že nemajímabsolutně nic společného: oboje jsou rytíři a kouzla  vsazená do technického prostředí.
...a zařezení Lego Elves naprosto nechápu, protože kromě barevného schématu a minidolls mají podle mě blízko k hradnímu tématu.

Tvoja téza neplatí v kontexte o akom hovorím ja. Nexo nemá a nemôže mať v svojej podstate nič spoločného so SW lebo Nexo nie je realita, pričom SW je odrazom reality (filmovej). Hraničnými sú diela ako Lego Movie nakoľko sety Lego Movie odrážajú síce existujúcu realitu filmu Lego Movie, avšak podstatné je že i samotný film Lego movie je vlastne Lego. Preto pokiaľ ide o realitu, ktorá sa má odrážať, musí ísť vždy o Non-Lego realitu. Elves tiež nie je odrazom žiadnej existujúcej reality, preto kontext s hradmi (tými esenciálnymi, ktoré som mala na mysli) nie je vôbec platný. V svojej podstate je to fantazijný svet, ktorý navyše nikdy predtým mimo lega nebol takto stvárnený ani opísaný. Elves môže byť síce svojou ideou hraničný s bájkami o škriatkoch a vílach, ale nemá odraz v žiadnej realite nejakého existujúceho Non-Lego filmu,povesti, animovanej rozprávky. Typickými reprezentantmi animovanej ale aj predsa existujúcej reality,  v Legu prevedení sú Simpsons, Disney veci a Sponge Bob. 
 
Citace od: ThomasMorta kdy 30.09.2016, 12:39:36
A ohledně toho, které sety jsou nejoblíbenější, nejžádanější a vůbec nej - mohu se zeptat z jakých dat jsi získala tuto informaci? A na základě čeho jsi vyloučila možnost, že classic casfle je oblíbený protě proto, že většina afolů vyrůstala přesně v době, kdy tyto sety vycházely a sběratelé mají tendenci sbírat to, co si pamatují z dětství?

Ako som už predtým uviedla, myslím si, že nie je náhoda to, že práve sety ktoré stavajú ideovo na tom, že stvárňujú - sice rôznymi formami - ale vždy len existujúcu realitu, sú u ľudí najobľúbenejšie. Vyznieva mi to logicky, pretože väčšina AFOLov síce majú v sebe zachovanú detskú hravosť, fantáziu, tvorivosť -avšak túto uplatňujú práve pri transformovaní reality do lega podoby, na tú podobu vynakladajú celú svoju kreatívnu energiu (stavitelia, tí navyše selektujú i sety ktoré sa im hodia na dieliky - a zas sú to len reálne veci) alebo zberatelia majú k tomu ešte navyše osobné kritériá. Málokto už z dospelých postupuje ako dieťa, ktoré príjma všetko bez predsudkov, bez rozdielu, nevyberá si, resp. vyberá iracionálne, neposudzuje, neirituje ho chaos, nemá estetické ani ďalšie umelé kritériá, koná čisto pudovo. Ja nehovorím, že je to zle, ale chcem poukázať na to, že aj z tých dôvodov väčšina dospelých oceňuje Lego inak ako to robia deti.

Je to všetko môj názor ktorý som si vytvorila sama, nikde som to nečítala, ani z nijakých zdrojov nečerpala, myslím ale, že to nie je nič nové, lebo mnoho ľudí to tak v podvedomí má, len si to neuvedomujú. Ale už ma to pravdupovediac trochu unavuje, lebo takú podobnú diskusiu sme tu už mali, len iný nick to bol - ak sa nemýlim, tak Ringo...


ThomasMorta

Citace od: Villa Legina kdy 30.09.2016, 22:08:44
Hovorím o podstate konkrétnych žánrov. Čaro Lega spočíva i pre dospelého človeka v možnosti transformovať existujúcu realitu do tejto špecifickej podoby (existujú výnimky).

A teraz ide o pojem existujúca realita. (...)

Shodou okolností se mi před jménem poflakuje umělecký vysokoškolský titul, byť jen bakalářský a z literatury. Nicméně z Tvých názorů na uměni by blahé paměti dr. Šidák  zešedivěl a za Tvé názory na realitu v umění by mě vyrazil ze zkoušky tak rychle, že bych si ani nestihnul otevřít dveře.
Velmi se omlouvám, že nebudu odkazovat na konkrétní literaturu, ale z toho, co jsi napsala mi shořely záložky v knížkách a diplom se zkroutil bolestí do ruličky: Ve skutečnosti to, co popisuješ se blíží vnímání někde mezi naivním a sentimentálním čtenářem, tedy mezi dětskou mentalitou a laikem míchajícím fikční realitu se skutečností. Takže to ber jako můj soukromý nároz: To co jsi napsala mi přijde jako směšná demagogie.


Citace od: Villa Legina kdy 30.09.2016, 22:08:44
Citace od: ThomasMorta kdy 30.09.2016, 12:39:36
A ohledně toho, které sety jsou nejoblíbenější, nejžádanější a vůbec nej - mohu se zeptat z jakých dat jsi získala tuto informaci? A na základě čeho jsi vyloučila možnost, že classic casfle je oblíbený protě proto, že většina afolů vyrůstala přesně v době, kdy tyto sety vycházely a sběratelé mají tendenci sbírat to, co si pamatují z dětství?

Ako som už predtým uviedla, myslím si, že nie je náhoda to, že práve sety ktoré stavajú ideovo na tom, že stvárňujú - sice rôznymi formami - ale vždy len existujúcu realitu, sú u ľudí najobľúbenejšie. Vyznieva mi to logicky, pretože väčšina AFOLov síce majú v sebe zachovanú detskú hravosť, fantáziu, tvorivosť -avšak túto uplatňujú práve pri transformovaní reality do lega podoby, na tú podobu vynakladajú celú svoju kreatívnu energiu (stavitelia, tí navyše selektujú i sety ktoré sa im hodia na dieliky - a zas sú to len reálne veci) alebo zberatelia majú k tomu ešte navyše osobné kritériá. Málokto už z dospelých postupuje ako dieťa, ktoré príjma všetko bez predsudkov, bez rozdielu, nevyberá si, resp. vyberá iracionálne, neposudzuje, neirituje ho chaos, nemá estetické ani ďalšie umelé kritériá, koná čisto pudovo. Ja nehovorím, že je to zle, ale chcem poukázať na to, že aj z tých dôvodov väčšina dospelých oceňuje Lego inak ako to robia deti.

Je to všetko môj názor ktorý som si vytvorila sama, nikde som to nečítala, ani z nijakých zdrojov nečerpala, myslím ale, že to nie je nič nové, lebo mnoho ľudí to tak v podvedomí má, len si to neuvedomujú. Ale už ma to pravdupovediac trochu unavuje, lebo takú podobnú diskusiu sme tu už mali, len iný nick to bol - ak sa nemýlim, tak Ringo...

Logikou jsem se nějaký čas zabýval, mám mnoho známých, kteří mě učily přemýšlet exaktně a můj problém je v tom, že Tvé názory jsou podle mě nekonzistentní. A promiň, ale pokud mi na otázku, z jakých dat čepáš nejprve zopakuješ svou mantru a následně řekneš, že je to je Tvůj názor, který sis nejspíš vycucala z prstu, když jsi odnikud nečerpala, tak jsi buď troll, nebo ukázkový demagog.

A mohu Tě uklidnit, svým posledním příspěvkem jsi mě přesvědčila o tom, že nemá smysl se dále o tomto tématu spolu bavit, protože se neshodneme v základním světonázoru, ergo těžko se shodneme na nějakém estetickém soudu, když se ani neshodneme na kritériích hodnoceno.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Hroch

Fascinující!!!!!! Ať člověk navštíví jakékoli fórum, tak se vždy najdou individua, která dokážou do nekonečna sepisovat slohové práce o ničem. Doporučuji si vždy zapnout stopky a sčítat čas, který tomu věnujete.

Villa Legina

Citace od: ThomasMorta kdy 01.10.2016, 11:02:50

Shodou okolností se mi před jménem poflakuje umělecký vysokoškolský titul, byť jen bakalářský a z literatury. ...Tvé názory na realitu v umění ... Ve skutečnosti to, co popisuješ se blíží vnímání někde mezi naivním a sentimentálním čtenářem, tedy mezi dětskou mentalitou a laikem míchajícím fikční realitu se skutečností. ...směšná demagogie...jsi buď troll, nebo ukázkový demagog.

Neblbni s titulmi, je to trapné. Môj názor na realitu v umení? Kde som o ňom písala vo všeobecnom kontexte? Čo táraš? Aký čtenář? Ty nevieš vyplodiť nič vlastné, len papagájuješ niečo čo si sa kedysi učil, hoci sa tohoto vôbec netýka? Všetko čo hovorím je úvaha vždy vo vzťahu k Legu a Ty to zovšeobecňuješ a splietaš nezmysly. Hocikto Ti potvrdí, že Nexo je lego vlastná fikcia - rychlokvasená blbovina. SW je kultová záležitosť pomaly žijúca vlastným životom, preto aj keď je to fikcia, je fanúškmi lega vnímaná vo vzťahu k legu ako realita, preto z pohľadu AFOLa SW a Nexo nemá v svojej podstate nič spoločné.   

otaznik

Citace od: Hroch kdy 01.10.2016, 11:40:21
Fascinující!!!!!! Ať člověk navštíví jakékoli fórum, tak se vždy najdou individua, která dokážou do nekonečna sepisovat slohové práce o ničem. Doporučuji si vždy zapnout stopky a sčítat čas, který tomu věnujete.
Vidím to podobně.  8)

ThomasMorta

Citace od: otaznik kdy 02.10.2016, 16:58:42
Citace od: Hroch kdy 01.10.2016, 11:40:21
Fascinující!!!!!! Ať člověk navštíví jakékoli fórum, tak se vždy najdou individua, která dokážou do nekonečna sepisovat slohové práce o ničem. Doporučuji si vždy zapnout stopky a sčítat čas, který tomu věnujete.
Vidím to podobně.  8)
Souhlas  8)

Diskuse se zvrhla jiným směrem, než jsou sady 2017, ze kterých jsou známé jenom prelimitary previews. Koho zajímají Nexo Knights, může se stavit v mém vlákně, kde budu čas od času zveřejňovat své výtvory:
NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Villa Legina

#37
Citace od: ThomasMorta kdy 02.10.2016, 17:19:03
... v mém vlákně, kde budu čas od času zveřejňovat své výtvory...

...bla bla bla pokus o urážku bla bla bla... (moderováno po nahlášení)

Faire

Jsou chvíle, kdy by mi intenzivnější moderace nevadila...

Citace"Moderation in all things, especially moderation."
― Ralph Waldo Emerson

(ze strany všech zúčastněných i některých nezúčastněných)

Hacislav

Citace od: Villa Legina kdy 30.09.2016, 22:08:44
Tvoja téza neplatí v kontexte o akom hovorím ja. Nexo nemá a nemôže mať v svojej podstate nič spoločného so SW lebo Nexo nie je realita,
pričom SW je odrazom reality (filmovej). Hraničnými sú diela ako Lego Movie nakoľko sety Lego Movie odrážajú síce existujúcu realitu filmu Lego Movie,
avšak podstatné je že i samotný film Lego movie je vlastne Lego. Preto pokiaľ ide o realitu, ktorá sa má odrážať, musí ísť vždy o Non-Lego realitu.
Elves tiež nie je odrazom žiadnej existujúcej reality, preto kontext s hradmi (tými esenciálnymi, ktoré som mala na mysli) nie je vôbec platný.
V svojej podstate je to fantazijný svet, ktorý navyše nikdy predtým mimo lega nebol takto stvárnený ani opísaný.

Chápu správně axiom tvého zdělení: pokud má vzniknout nějaký kvalitní produkt, musí se Lego inspirovat někde z vnějšku a obraceně pokud přijde Lego s nějakým vlastním světem
do kterého zasadí "příběh" setů, nikdy to kvalitní nebude? A já si do teď myslel, že nejlépe kvalitu něčeho prověří čas.
Nicméně tento tvůj axiom strašlivým způsobem zdrtí všechny fanoušky Mtron vs. Blacktron, protože to není odraz reality, ale je to čistě Lego svět.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav


Villo nějak nejsem schopen pochopit tvoje inkvizitorské zaujetí v boji s kacířstvím Nexo. A už vůbec to, proč musíš svým plamenným mečem zadupat do země každého kdo se přihlásí k tomu, že
se mu Nexo vlastně líbí. Proč vždy jen a zde u Nexo? Proč tvůj plamenný meč mlčí jinde, u jiných nepovedených setů/serii? Co třeba takový u Afolů všeobecně neoblíbený Bleonikl?
(Už vím! V Bleonikl novinkovém vláknu se neobjevují kacířští zastánci, které by stálo za to zdrtit)

Kdy konečně škarohlídi v tomto vláknu pochopíte, že sebevíce zvracení nad Nexem, sebevíc prognóz a věštění s křišťálových koulí o jepičím životě této série a jeho sběratelské mizivé hodnotě,
Lego nepřesvědčí o vaší pravdě. To dokážou pouze tržby a odezva dětí.
Nehledě na to, že kydáním bláta na Nexo  neoživíte váš milovaný castle! To prostě není způsob jak Lego přesvědčit, že má smysl vydávat něco jako 10193  Medieval Market Village, 7189-1 Mill Village Raid.

Jen abych uvedl na pravou míru. O Bleoniclu si myslím, že sety patřící do této serie jsou ošklivé, dost slabé a celkově moc nepovedené.
Nicméně je to stále Lego, a z normálním legem značně kompatibilní. A vzhledem k tomu, že je to stale Lego, tak to má vysoký standart provedení dílků, o proti jiným stavebnicím jiných výrobců.
Díky tomuto vysokému standartu, je dobrý stavební materiál, který má řadu možností. Pokud se ho chopí schopný stavitel mohou vznikat věci velmi dobré, někdy dokonce i v pravdě geniální.
(důkazů o tom jsem přinesl celou řadu)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#41
Přiznám se ke svému kacířství. Přesto, že obecně jsem fanouškem Castle. Tak se mi většina Castle setů nelíbí. A to nemluvím o všeobecně zavrhovaných Knights' Kingdom II.
Ale o clasic castle setech ze "starých dobrých časů". Nelíbí se mi prostě ten design těch setů a netoužím je vlastnit jako sety sami o sobě. Tyto sety/série mi slouží jen jako lovný revír stavebních
"rytířských" dílků. A podobně jako u SW raději dávám přednost setům novějším, které mají v sobě aplikované modernější technologie a modernější potisky atd. než setům z dob začátků SW v Legu.
Tak i u castle sahám raději do novějších sérii.

Nexo je pro mne zdrojem výrazně hodnotnějším než clasic castle. Clasic castle sety ocením a zaujmou mne v jediném případě. A to v ukázkách ze sbírek (Otazník, Villa Legina ...), kdy se souhrou náhod (a především práce současného majitele) set podařilo zachovat jako střípek zamrzlý v čase, uchovaný v stavu téměř jako po jeho vyrobení.
Je to podobná emoce jako obdivuji automobilové veterány. Nicméně jezdit denně do práce bych takovým veteránem nechtěl.

V castle jsou mojí srdcovkou Fantasy era a vybrané kusy z Kingdoms.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

ThomasMorta

Citace od: Hacislav kdy 04.10.2016, 19:17:18
Jen abych uvedl na pravou míru. O Bleoniclu si myslím, že sety patřící do této serie jsou ošklivé, dost slabé a celkově moc nepovedené.

Co se Bioniclu týče, tak mám pocit, že lego stále hledá, jak uchopit constractiony - s tématikou Rogue One přinesly zase nové díly a stále se posunují dopředu. Kloubové spoje jsou přeci jen docela nový systém, který vyžaduje nový způsob uvažování o stavbách - stačí se podívat, jak dlouho se lego hledalo, než našlo vhodný styl v prvních technicích. Z hlediska funkčnosti byly první Technicy dobré, ale mně se nelíbily (netvrdím, že se nenašly velmi povedené sety a že i ty ostatní nejsou inspirativní) - teprve v druhé polovině devadesátých let začaly být technic víc modely než technické demonstrátory, ovšem při zachování funkčnosti.

Nicméně tohle téma sem nepatří - kdybys v něm chtěl pokračovat, navrhni nějaké vhodné vlákno.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: Hacislav kdy 04.10.2016, 19:17:18

Villo nějak nejsem schopen pochopit tvoje inkvizitorské zaujetí v boji s kacířstvím Nexo. A už vůbec to, proč musíš svým plamenným mečem zadupat do země každého kdo se přihlásí k tomu, že
se mu Nexo vlastně líbí. Proč vždy jen a zde u Nexo? Proč tvůj plamenný meč mlčí jinde, u jiných nepovedených setů/serii?


Obávam sa, že nie je téma, pri ktorej by sa na tomto fóre nenašlo kopu trollov, ktorí by ju obhajovali a ktorí by kydali na kritikov milovaného TLG.
Bohužial mám niekedy mám pocit, že TLG môže vydať hocičo, tu to bude vždy kopu ludí slepo obhajovať...

Citace od: Hacislav kdy 04.10.2016, 19:17:18

Kedy konečně škarohlídi v tomto vláknu pochopíte, že sebevíce zvracení nad Nexem, sebevíc prognóz a věštění s křišťálových koulí o jepičím životě této série a jeho sběratelské mizivé hodnotě,
Lego nepřesvědčí o vaší pravdě. To dokážou pouze tržby a odezva dětí.
Nehledě na to, že kydáním bláta na Nexo  neoživíte váš milovaný castle! To prostě není způsob jak Lego přesvědčit, že má smysl vydávat něco jako 10193  Medieval Market Village, 7189-1 Mill Village Raid.


Potom ale nema zmysel vobec na tomto fore diskutovat o setoch a hodnotit ich, kedže aj tak s tým nič neurobíme.
Pokiaľ by tržby od detí bolo pre TLG jediné kritérium, tak by neboli žiadne modulary, exkluzivy či UCS.
Ja myslím že TLG dobre zarába aj na AFOL veciach, táto komunita neustále rastie a má skoro neobmedzené finančné možnosti, na rozdiel od deciek, kde musia rodičia robiť kompromisy...
Pokiaľ TLG zarába na úletoch ako Nexo, tak ok, ale pointou je, že a) možno by tak zarábali aj na normálnejšom castle, b) nebolo by na škodu dať deckám varianty - aj niečo normálne klasické, aj úlety - a aktuálne prevažujú skôr úlety, prípadne by stačil jeden poriadny AFOL set ako odbočka uletenej série - mne sa páči ako to spravili v Ninjago - ten Arjitzu temple je parádny, a vkusne dopĺňa uletené štandardné sety.

Faire

Citace od: mesje kdy 05.10.2016, 11:43:13

Obávam sa, že nie je téma, pri ktorej by sa na tomto fóre nenašlo kopu trollov, ktorí by ju obhajovali a ktorí by kydali na kritikov milovaného TLG.
Bohužial mám niekedy mám pocit, že TLG môže vydať hocičo, tu to bude vždy kopu ludí slepo obhajovať...

Tohle je to, co se mi na těch debatách nelíbí - snaha delegitimizovat druhou stranu tím, že ji označím třeba za slepou. V mém případě se mi líbí záporácké sety z Nexo knights, které jsou v recenzích obecně přijímané v pohodě:

http://brickset.com/article/21563/review-70323-jestro-s-volcano-lair
http://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/132866-review-70314-beast-masters-chaos-chariot/
http://www.hellobricks.com/2016/01/review-lego-nexo-knights-70335-ultimate-lavaria/ nebo http://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/132868-review-70335-ultimate-lavaria/ (podívej se na anketu)

I na fortrex člověk najde IMHO spíše pozitivní recenze: http://brickreviews.com/2016/02/23/70317-the-fortrex-review/


Tím, co říkáš, de facto označuješ dost širokou skupinu lidí za trolly, protože nechceš připustit, že by se jim Nexo knights mohlo líbit. Jenže to je závěr, který je dost v rozporu s Occamovou břitvou...

Citace od: mesje kdy 05.10.2016, 11:43:13

Potom ale nema zmysel vobec na tomto fore diskutovat o setoch a hodnotit ich, kedže aj tak s tým nič neurobíme.
...
Pokiaľ TLG zarába na úletoch ako Nexo, tak ok, ale pointou je, že a) možno by tak zarábali aj na normálnejšom castle, b) nebolo by na škodu dať deckám varianty - aj niečo normálne klasické, aj úlety - a aktuálne prevažujú skôr úlety, prípadne by stačil jeden poriadny AFOL set ako odbočka uletenej série - mne sa páči ako to spravili v Ninjago - ten Arjitzu temple je parádny, a vkusne dopĺňa uletené štandardné sety.

Jenže tvrdit bez nějaké slušné argumentace, že Nexo je vyhypovaný, ošklivý úlet, který se může líbit jen lidem zmanipulovaným reklamou, není diskuze. Chce to konkrétní argumenty, ale taky připravenost diskutovat, tedy skutečně poslouchat, co druhá strana říká, vyvarování se fallacies a ad hominem útoků.

Citace od: Villa Legina kdy 30.09.2016, 22:08:44

Hovorím o podstate konkrétnych žánrov. Čaro Lega spočíva i pre dospelého človeka v možnosti transformovať existujúcu realitu do tejto špecifickej podoby (existujú výnimky).

A teraz ide o pojem existujúca realita. Čo to je vo vzťahu k Legu? Je to priestor kde reálne žijeme, so všetkou prírodou a umelými objektami, stavbami najrozličnejšieho druhu, atď atď. - všetko je reálne. Do našej existujúcej reality spadá i vesmír do miery ako ho momentálne poznáme,resp. do miery akej by sme ho chceli poznať, spadá tam i história lebo je zachytená (rytieri, piráti aj keď v zromantizovanej podobe) Do existujúcej reality však musíme zahrnúť i výsledok kultúrnych činností - produkty umenia, filmy, čiže áno produkty /podmienka Non Lego/ napr. SW (Mr.Cube už napísal výstižne k tomu, čo za tým je, aké dlhé roky vývoja), ďalej filmy ako LOTR a Hobbit musíme považovať za takú istú realitu ako je typická budova nemocnice či policajnej stanice v hociktorom meste, ako konkrétna budova Big Ben, či Louvre, alebo nákladné auto Volvo, či oranžové Porsche.

Čím autentickejšie (SW, LOTR, Hobbit), originálnejšie (základný kameň položil Classic Space)  vynaliezavejšie (modulary), prepracovanejšie-až akoby anatomicky (Technic) ale na druhej strane i použitím jednoduchých a minimalistických prostriedkov na dosiahnutie maximálneho efektu (Duplo), vystihnutia charakteru objektu (Architecture)  alebo atmosféry (Classic Town, starý Castle) sa dielo vytvorí, tým je (esteticky) cennejšie. Nehovorím o zberateľskej hodnote, sú tam i iné faktory.


Trochu vidím problém v tom, že v Tvojí definici je logicky i Nexo knights součástí existující reality (nutně, axiomaticky) a součástí kultury (tím spíše, že je multimediální a není omezený jen stavebnici). S tím, co říkáš k estetické hodnotě souhlasím, ale vůbec nevidím, jak by v tom kritériu mohly všechny NK sety naprosto propadnout (viz výše uvedené recenze, které leccos oceňují).

mesje

Citace od: Faire kdy 05.10.2016, 12:10:03

Jenže tvrdit bez nějaké slušné argumentace, že Nexo je vyhypovaný, ošklivý úlet, který se může líbit jen lidem zmanipulovaným reklamou, není diskuze. Chce to konkrétní argumenty, ale taky připravenost diskutovat, tedy skutečně poslouchat, co druhá strana říká, vyvarování se fallacies a ad hominem útoků.


Je to nazor vychádzajúci z toho, že sety ako ninjago a chima (podobné témy) nikoho po pár rokoch nezaujímajú, ani deti (vlastná skúsenosť so synom a spolužiakmi) a už vôbec nie AFOLov (nepoznám nikoho, kto by to zháňal po skončení predaja). Chýba im nadčasová hodnota daná samotnou témou - kým boli populárne a bežala na to reklama a marketingová podpora, tak tie témy pôsobia cool, ale nemajú nič trvácne. Nemajú prirodzenú hodnotu, ako niečo čo poznáme notoricky zo všeobecného poznania, resp. akú by mala napr téma vychádzajúca zo známych príbehov. Jednoducho, aby témy žili, potrebujú reklamu, potom umierajú. To že si AFOLy z toho aspon vyberú dieliky či figy, nemení nič na podstate.

Faire

Pro mě ta lega mají přitažlivost bez ohledu na reklamu (nevzpomínám si, že bych kdy nějakou viděl, mimo klubového časopisu), Lavárii považuju za jednu z nejpovedenějších věcí, kterou z Lega vůbec máme (jsem v pokušení koupit další dříve, než úplně zmizí). Většina setů, které TLG produkuje, nemá po skončení řady velkou poptávku. Pochybuju, že by poptávka třeba po City Arctic setech nějak předčila po pár letech poptávku po NK, a to je třeba Helicrane IMHO velmi povedený model. Témata, u kterých je to jinak (vlaky, piráti, hrady, SW) jsou spíše výjimkou než pravidlem, a to díky spojení s nějakým silným tématem mimo Lego daleko spíše než kvůli vyšší estetické nebo funkční hodnotě. Existuje stále silná poptávka po starých SW setech, které jsou přitom z dnešního pohledu poměrně ošklivé - to estetikou vůbec nelze vysvětlit. Mám za to, že po Ninjago vznikne poptávka, až dnešní KFOLové z AFOLí...

Nevidím NK jako nějakou super silnou řadu, IMHO spadá do průměru (tedy mimo to vynalézavé spojení seriálu, aplikace a stavebnice, které samo o sobě pro mě existenci řady ospravedlňuje), ale nevidím nic, v čem by se zásadně odlišovalo od většiny jiných dnes prodávaných řad, třebas v City. To propojení s reklamou je IMHO příliš zkratkovité - podporuje prodeje, ale nevěřím tomu, že by je uměle vytvořila. NK by se bez problémů prodávalo i bez reklamy.

ThomasMorta

#47
Citace od: mesje kdy 05.10.2016, 12:29:53
Chýba im nadčasová hodnota daná samotnou témou - kým boli populárne a bežala na to reklama a marketingová podpora, tak tie témy pôsobia cool, ale nemajú nič trvácne. Nemajú prirodzenú hodnotu, ako niečo čo poznáme notoricky zo všeobecného poznania, resp. akú by mala napr téma vychádzajúca zo známych príbehov. Jednoducho, aby témy žili, potrebujú reklamu, potom umierajú. To že si AFOLy z toho aspon vyberú dieliky či figy, nemení nič na podstate.

Zajímalo by mě, co by sis v roce 1978 myslel o Star Wars, který by přesně sednul na popis, že byl vyhypovaný merchandisingem, který do značné míry udržuje značku stále při životě:-) - jediný způsob, jak zjistit, jestli něco má nadčasovou hodnotu, nebo ne, je nechat to projít zkouškou časem. Cokoliv jiného je věštění (dokonce i přední experti na predikce tvrdí, že odhadnutelnost je velmi malá - přečti si třeba takový Signál a šum).

Citace od: mesje kdy 05.10.2016, 12:29:53
Je to nazor vychádzajúci z toho, že sety ako ninjago a chima (podobné témy) nikoho po pár rokoch nezaujímajú, ani deti (vlastná skúsenosť so synom a spolužiakmi) a už vôbec nie AFOLov (nepoznám nikoho, kto by to zháňal po skončení predaja). Chýba im nadčasová hodnota daná samotnou témou...
Jinými slovy je Tvůj názor založený na introspekci, na kterou existuje spoutu studijí i popularizační literatury, které dost zpochybňují její schopnost pravdivé reflexe reality (a abych učinil přesnosti za dost, musím Ti přiznat i jedno generalizující tvrzení, pro které neuvádíš zdroj, ze kterého čerpáš data). Z hlediska vědecké metody je Tvůj názor jen názor, jehož vztah k realitě je absolutně neznámý.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: ThomasMorta kdy 05.10.2016, 13:55:20

Zajímalo by mě, co by sis v roce 1978 myslel o Star Wars, který by přesně sednul na popis, že byl vyhypovaný merchandisingem, který do značné míry udržuje značku stále při životě:-) - jediný způsob, jak zjistit, jestli něco má nadčasovou hodnotu, nebo ne, je nechat to projít zkouškou časem. Cokoliv jiného je věštění (dokonce i přední experti na predikce tvrdí, že odhadnutelnost je velmi malá - přečti si třeba takový Signál a šum).


tak snad nechces porovnavat potencial SW s Nexo. Nexo je totalne nic v porovnani s SW s nulovym potencialom.

Citace od: ThomasMorta kdy 05.10.2016, 13:55:20

Jinými slovy je Tvůj názor založený na introspekci, na kterou existuje spoutu studijí i popularizační literatury, které dost zpochybňují její schopnost pravdivé reflexe reality (a abych učinil přesnosti za dost, musím Ti přiznat i jedno generalizující tvrzení, pro které neuvádíš zdroj, ze kterého čerpáš data). Z hlediska vědecké metody je Tvůj názor jen názor, jehož vztah k realitě je absolutně neznámý.


Jinými slovy, takouto "logikou" sa da spochybnit absolutne vsetko a kazdy nazor a nemusime na fore o ničom diskutovat, lebo nič není isté do budúcnosti a treba len čakať čo príde. Dokonca nema zmysel ani nastupit do znamej električky (tramvaje), lebo len veštec vie predpokladať, že ma doveze kam chcem ísť :-). Každý vždy vychádza z nejakej skúsenosti a z pozorovania vecí a to mu zvyšuje pravdepodobnosť (nie istotu!), že predpovie nejaký vývoj. Kopu príkladov už dalo samotné lego z minulosti pri témach, ktoré nemajú iný ako len lego pôvod. Napr teraz máme len rok po Lego Movie manii, a teda ak máš pocit že je bitka o sety Lego Movie, tak potom sme asi na iných planétach. Ale keď si myslíš, že o 5 rokov bude rovnaký záujem o Nexo, tak fajn.

Hacislav

#49
Citace od: mesje kdy 05.10.2016, 11:43:13
Citace od: Hacislav kdy 04.10.2016, 19:17:18

Villo nějak nejsem schopen pochopit tvoje inkvizitorské zaujetí v boji s kacířstvím Nexo. A už vůbec to, proč musíš svým plamenným mečem zadupat do země každého kdo se přihlásí k tomu, že
se mu Nexo vlastně líbí. Proč vždy jen a zde u Nexo? Proč tvůj plamenný meč mlčí jinde, u jiných nepovedených setů/serii?


Obávam sa, že nie je téma, pri ktorej by sa na tomto fóre nenašlo kopu trollov, ktorí by ju obhajovali a ktorí by kydali na kritikov milovaného TLG.
Bohužial mám niekedy mám pocit, že TLG môže vydať hocičo, tu to bude vždy kopu ludí slepo obhajovať...
Chápu s čeho vznikají tyto tvé pocity.
Protože ty jsi negativista, který se záporně vyjadřuje o téměř o kompletní produkci TLG.
A najít tvou pochvalnou reakci na nějaký produkt je značně náročné....
Ty označuješ ty co jsou z daného set/řady nadšený trollama a já říkám, že jsi škarohlíd. Tím jsme si kvit.  ;)

Citace od: Faire kdy 05.10.2016, 13:19:21
Pochybuju, že by poptávka třeba po City Arctic setech nějak předčila po pár letech poptávku po NK, a to je třeba Helicrane IMHO velmi povedený model. Témata, u kterých je to jinak (vlaky, piráti, hrady, SW) jsou spíše výjimkou než pravidlem, a to díky spojení s nějakým silným tématem mimo Lego daleko spíše než kvůli vyšší estetické nebo funkční hodnotě. Existuje stále silná poptávka po starých SW setech, které jsou přitom z dnešního pohledu poměrně ošklivé - to estetikou vůbec nelze vysvětlit. Mám za to, že po Ninjago vznikne poptávka, až dnešní KFOLové z AFOLí...

Nevidím NK jako nějakou super silnou řadu, IMHO spadá do průměru (tedy mimo to vynalézavé spojení seriálu, aplikace a stavebnice, které samo o sobě pro mě existenci řady ospravedlňuje), ale nevidím nic, v čem by se zásadně odlišovalo od většiny jiných dnes prodávaných řad, třebas v City. To propojení s reklamou je IMHO příliš zkratkovité - podporuje prodeje, ale nevěřím tomu, že by je uměle vytvořila. NK by se bez problémů prodávalo i bez reklamy.

Souhlas, u většiny setů, tím jak zmizí s krámů sejde s očí sejde z mysli. Jejich prostor zaplní jiné nové sety.
Ale ona ani není moc nabídka outletových setů. Sety které končí proběhnou na krámech výprodejema.
V tu dobu se oběví v nabídkách BL shopů, (krom té hromady co je rozpartována) ty postupně časem vyzobou drobní zájemci.
Obchdoníci/spekulanti si syslí zásoby v podcatě jen ověřenými kusy, což je logické. (moduláry, UCS, velké techniky atd.)
A další kusy "běžných setů" se začnou objevovat až s tím jak ti co je obdrželi začnou přecházet do darg age, a začnou je posílat pryč v podobě kiloware případně použitých setů.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 05.10.2016, 17:20:21
tak snad nechces porovnavat potencial SW s Nexo. Nexo je totalne nic v porovnani s SW s nulovym potencialom.

Ano, chci porovnávat potenciál Star Wars v roce 1978 (první film šel do kin v roce 1977) se současným potenciálem Nexo Knights. Pro Tvou informaci - šlo by to zkoumat třeba komparací mediálních reakcí (tedy i dobových recenzí) na SW v letech 1977-1978 s mediálními reakcemi na Nexo Knights v roce 2016. Zkoušel jsem nějakou dobovou recenzi vyhledat na internetu, ale nepovedlo se mi to, nicméně určitě se dá v nějakém archivu vyštrachat.

Citace od: mesje kdy 05.10.2016, 17:20:21
Jinými slovy, takouto "logikou" sa da spochybnit absolutne vsetko a kazdy nazor a nemusime na fore o ničom diskutovat, lebo nič není isté do budúcnosti a treba len čakať čo príde. Dokonca nema zmysel ani nastupit do znamej električky (tramvaje), lebo len veštec vie predpokladať, že ma doveze kam chcem ísť :-). Každý vždy vychádza z nejakej skúsenosti a z pozorovania vecí a to mu zvyšuje pravdepodobnosť (nie istotu!), že predpovie nejaký vývoj. Kopu príkladov už dalo samotné lego z minulosti pri témach, ktoré nemajú iný ako len lego pôvod. Napr teraz máme len rok po Lego Movie manii, a teda ak máš pocit že je bitka o sety Lego Movie, tak potom sme asi na iných planétach. Ale keď si myslíš, že o 5 rokov bude rovnaký záujem o Nexo, tak fajn.
Co se týče filmových témat, ta byla vždy záležitostí jednoho roku. Co se mě týče, tak já jsem naopak rád za výprodejové slevy, protože si mohu pořídit sety na modifikaci, které jsou k tomu velmi vhodné.
Ale co se týče setů, které vycházeli jen z lega a mají nebo měly dlouhou životnost: Jasným příkladem je Ninjago a myslím, že Bionicle si vedl nečekaně úspěšně - alespoň v první generaci, druhá se už tolik nechytla, ale co jsem tak zavadil o komunitu lidí, kteří mají rádi constractiony, tak Ti nepotřebují nutně Bionicle, budou rádi i za nové Hero Factory a líbí se jim i constractiony ze Star Wars.

Jinak jak už zmiňoval dříve Hač, tak existují fanoušci M:tronů a Blacktronů, oboje je čistě lego výmysl. Dále jsou velmi úspěčné Lego Friends a řekl bych, že ani Lego Elves nejsou neúspěšné - oboje čistě in-house značka:-) Řekl bych, že velkou roli v neúspěchu Chimy sehrál fakt, že mělo téměř identickou cílovou skupinu s Ninjagem, dokonce je přiznaně ze stejného univerza a speedory oproti airjitsu také nejsou příliš odlišné. Přitom si myslím, že těch pár dílů seriálu, který jsem viděl, mělo zajímavou zápletku, nápad, jak zapojit constractiony do fikčního světa tak, aby se daly kombinovat s minifigami byl také velmi zajímavý... Ale nejspíš fakt došlo k tomu, že jen kanibalizovali Ninjago.
Nexo Knights jsou oproti tomu možná ze stejného univerza, ale hrady jsou něco jiného než ninjové nebo piráti (byť oboje může tvořit zajímavé prolnutí). Navíc docela povedená hra na tablet nebo mobil je něco, co Chima nenabídla, Ninjago má trochu jiný druh her...
Řekl bych, že Nexo Knights mají našlápnuto mnohem lépe než Chima. To samo o sobě neznamená, že nemohou upadnout v zapomnění, ale dává jim to šanci uspět.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Faire

Citace od: Hacislav link=topic=50063.msg238131#msg238131
Chápu s čeho vznikají tyto tvé pocity.
Protože ty jsi negativista, který se záporně vyjadřuje o téměř o kompletní produkci TLG.
A najít tvou pochvalnou reakci na nějaký produkt je značně náročné....
Ty označuješ ty co jsou z daného set/řady nadšený trollama a já říkám, že jsi škarohlíd. Tím jsme si kvit.  ;)


Zkusme to prosím bez těch ad hominem věcí  :(

Mmch. zrovna včera jsem někde četl, jak to místy Spielberg v úvodních recenzích prvního SW filmu od kritiky schytával...

ThomasMorta

Citace od: Faire kdy 05.10.2016, 18:13:35
Mmch. zrovna včera jsem někde četl, jak to místy Spielberg v úvodních recenzích prvního SW filmu od kritiky schytával...

No, nevěděl jsem co měl Spielberg společného se Star Wars, tak jsem zkusil strýčka Googla a našel jsem tohle: :)
http://www.businessinsider.com/george-lucas-star-wars-bet-made-steven-spielberg-millions-2014-3?op=1
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: Hacislav kdy 05.10.2016, 17:30:31

Chápu s čeho vznikají tyto tvé pocity.
Protože ty jsi negativista, který se záporně vyjadřuje o téměř o kompletní produkci TLG.
A najít tvou pochvalnou reakci na nějaký produkt je značně náročné....
Ty označuješ ty co jsou z daného set/řady nadšený trollama a já říkám, že jsi škarohlíd. Tím jsme si kvit.  ;)


naopak. mam take aj onake prispevky, lenze kriticke nazory sa tu proste nenosia, hned je z toho podráždenie, akoby tu bola nejaká sekta a nikto nesmie božstvo TLG urážať...

Citace od: ThomasMorta kdy 05.10.2016, 17:54:36

Ano, chci porovnávat potenciál Star Wars v roce 1978 (první film šel do kin v roce 1977) se současným potenciálem Nexo Knights. Pro Tvou informaci - šlo by to zkoumat třeba komparací mediálních reakcí (tedy i dobových recenzí) na SW v letech 1977-1978 s mediálními reakcemi na Nexo Knights v roce 2016. Zkoušel jsem nějakou dobovou recenzi vyhledat na internetu, ale nepovedlo se mi to, nicméně určitě se dá v nějakém archivu vyštrachat.


tak tento bol dobry, davno som sa tak nepobavil :-) akoze zrovnavat potencial SW a NT, to uz chce riadnu davku fantazie.... Urcite buduci rok natocia Nexo film a vsetci sa z neho zblaznia na dalsich 10-20 rokov :-) Clovece vsak o Nexo nikto ani netusi mimo lego sferu, to neni ze niekto natočí film a uvidi sa aky bude uspech...

Faire

Citace od: mesje kdy 06.10.2016, 00:30:21

naopak. mam take aj onake prispevky, lenze kriticke nazory sa tu proste nenosia, hned je z toho podráždenie, akoby tu bola nejaká sekta a nikto nesmie božstvo TLG urážať...


To je tvrzení, které bys měl být schopný relativně snadno prokázat - můžeš tedy dát ukázku nějakého konkrétního, velmi špatného setu, u kterého tady panovalo tohle nekritické ovzduší?

Citace od: mesje kdy 06.10.2016, 00:30:21

tak tento bol dobry, davno som sa tak nepobavil :-) akoze zrovnavat potencial SW a NT, to uz chce riadnu davku fantazie.... Urcite buduci rok natocia Nexo film a vsetci sa z neho zblaznia na dalsich 10-20 rokov :-) Clovece vsak o Nexo nikto ani netusi mimo lego sferu, to neni ze niekto natočí film a uvidi sa aky bude uspech...

Jak bylo řečeno výše, sám Lucas úspěchu moc nevěřil. SW byl poměrně odvážný pokus, který mohl stejně dobře nevyjít. Samozřejmě že tvůrci SW jsou kvalitnější a vytvořili kvalitnější materiál, než tvůrci NK, to je dáno i cílem (NK jsou z podstaty navázané na hru a stavebnici, což přináší tvůrčí omezení a také jasnější zadání, kterým není vytvoření co nejkvalitnějšího scénáře), ale část z té kritiky, kterou uvedla Villa Legina, lze stejně dobře cílit na SW jako na NK. Pokud se nepletu, tak svou kritiku (kromě charakteristiky lidí, kterým se NK líbí), jsi ještě neuvedl...

ThomasMorta

Citace od: Faire kdy 06.10.2016, 07:43:08
Citace od: mesje kdy 06.10.2016, 00:30:21

naopak. mam take aj onake prispevky, lenze kriticke nazory sa tu proste nenosia, hned je z toho podráždenie, akoby tu bola nejaká sekta a nikto nesmie božstvo TLG urážať...


To je tvrzení, které bys měl být schopný relativně snadno prokázat - můžeš tedy dát ukázku nějakého konkrétního, velmi špatného setu, u kterého tady panovalo tohle nekritické ovzduší?


Myslím, že tady Ti řekne, že jakékoli Nexo Knights:-) Když označíš nějaký set za špatný, mělo být podle mě vždy následovat uvedení kritérií, protože podle jiných kritérií to může být naopak skvělý set - to se mi líbí třeba na Sarielových recenzích technicu, protože tam má asi pět kategorií a některémsety, které vypadají ošklivě mají zase skvělé funkční prvky nebo zajímavé stavební postupy a obráceně. A někdy spočívá hodnota setu prostě v dobrém zdroji součástek za slušnou cenu (jeden známý, který s legem obchoduje, říkal, že si lidé hodně brali ten velký oranžový pásový nakladač z roku 2014 na součástky).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 06.10.2016, 00:30:21
to neni ze niekto natočí film a uvidi sa aky bude uspech...

Jenže Star Wars přesně takhle vznikly. George Lucas měl za sebou jenom jeden film, když se scénářem Star Wars začal obcházet studia a rozhodně s tím neuspěl v tom prvním, kam to donesl...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

papluh

Citace od: Faire kdy 06.10.2016, 07:43:08

To je tvrzení, které bys měl být schopný relativně snadno prokázat - můžeš tedy dát ukázku nějakého konkrétního, velmi špatného setu, u kterého tady panovalo tohle nekritické ovzduší?


Och, výroková logika. To som už skúšal (na susednom fóre), nepomôže ti to  >:D


standa

Citace od: Pool kdy 30.09.2016, 12:29:13
Co se týče toho zařazení, tak podle mě oba máte částečně pravdu, ale i oba jste i mimo  >:D. Co jsem tu někde viděl propagační leták Lega, tak firma Lego považuje Nexo Kinght za přímého pokračovatele Castle  ;D

Ach Bože, tahle hrůza. No nic, jestli se to prodává, rytířů v normálním provedení se asi už nikdy nedočkáme. Tohle je hrozná spatlanina. Na druhou stranu, cena mojí klasické castle sbírky díky těmhle výplodům heroinového rauše pomalu ale jistě stoupá.
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum

Marty713

Mám rád fantasy i sci-fi, středověk i Warhammer 40k (doporučuju se mrknout, alespoň na začátek a pak od 5:23). Takže mně se Nexo Knights líbí. ;)

Citace od: ThomasMorta kdy 05.10.2016, 18:24:14No, nevěděl jsem co měl Spielberg společného se Star Wars, tak jsem zkusil strýčka Googla a našel jsem tohle: http://www.businessinsider.com/george-lucas-star-wars-bet-made-steven-spielberg-millions-2014-3?op=1

Asi nejzajímavější příspěvek (resp. odkaz) v této diskuzi, díky za něj.