(vlastní) Hogwarts castle

Založil Chikos, 18.04.2019, 17:01:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chikos

Omlouvám se, že jsem už delší dobu nepřidal nové fotografie k pirátskému modelu, ale rozhodl jsem se, že vám jej nafotím už jako finální dílo abych pořád nespamoval, nicméně stavba pořád pokračuje  :). Souběžně s ním jsem začal svůj druhý model stavět Hogwarts castle, respektive great hall s přilehlým náměstím a věží s točitým schodištěm, tak že to nebude nic tak šíleného jako dokázal "Hardegon" s mým velkým uznáním. Modelů Hogwarts castle je už mnoho, tak že se pokusím to udělat trošku zajímavěji a to, co nejlépe zachytit detaily stavby s tím, že z druhé strany bude model kompletně otevřený a budou zhotoveny i interiery pochopitelně také pokud možno s co nejlepšími detaily. Great hall bude mít rozměry 32cm šířku, 90 cm délku a výšku s prostřední věží 100 cm. věž s točitým schodištěm bude mít rozměry 50cm průměr a cca 188 cm výšku. Aktuálně už mám great hall z dvou třetin hotovou. Největším bojem jsou pro mě některé dílky, které se mi nedaří vůbec sehnat, tak stavba postupuje velmi pomalu  ::) Níže posílám zatím jen malou ochutnávku  :)

Petronel

No tak to vypadá velmi pěkně, už se těším na výsledek!
A ty sochy na zdi jsou povedené.
To zrcadlo je orig. dílek s potiskem?

Chikos

Citace od: Petronel kdy 18.04.2019, 19:05:48
No tak to vypadá velmi pěkně, už se těším na výsledek!
A ty sochy na zdi jsou povedené.
To zrcadlo je orig. dílek s potiskem?

Jj je, je to ze setu 75954, kuli tomuhle modelu jsem musel tenhle set koupit 4x   :D

Chairudo

Citace od: Chikos kdy 18.04.2019, 17:01:54
Největším bojem jsou pro mě některé dílky, které se mi nedaří vůbec sehnat

Možná blbá otázka, ale Bricklink znáš? :)

Vypadá to velice zajímavě, těším se na víc fotek.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Znám, tak nakupuji taky, ale to co hledám se mi tam bohužel nepodařilo najít


Citace od: Chairudo kdy 20.04.2019, 19:22:52
Citace od: Chikos kdy 18.04.2019, 17:01:54
Největším bojem jsou pro mě některé dílky, které se mi nedaří vůbec sehnat

Možná blbá otázka, ale Bricklink znáš? :)

Vypadá to velice zajímavě, těším se na víc fotek.

Chikos

Fotky, podle kterých jsem stavěl a podle kterých jsem se pokusil zachytit detaily.

Chikos

#6
Budova je hotová ze dvou třetin, ještě v ní chybí zbylé sochy (neměl jsem už na ně kostky) a na střeše chybí střešní vikýře a špička prostřední věže. Jinak by to byl finál.

Daniel

Jo, tak tohle vypada velmi pekne, propracovane a snazici se zachytit real (vezicka uprostred, prvky v interieru a podzemi), tesim se na pripadne pokracovani ;)

milanv

Paráda! Líbí se mi ta spousta detailů, poctivě a s velkou fantazií tvořená: třeba ty sochy na zdi každá jiná - fakt paráda!
Oblouky nade dveřmi jsou taky moc pěkné, jak jsou vlastní - nejen vlastní tvar, ale ještě ustupující (stupňovité).
A dalších pěkných stavebních detailů je tam hodně, radost se rozhlížet!
Pán na Žlutém hradě

Chikos

#9
Díky všem za pochvalu  :) na pokračování se už pracuje, pro úplné dokončení budu čekat, až půjde do prodeje set číslo 75948.  :D

Chikos

Model je těsně před dokončením, ještě mám v plánu střechu velké síně a věž osadit vikýři a na věži dodělat Tři menší věžičky. A musím také ještě vymyslet nějaké nálepky do obrazů na točité schodiště  :D Za kvalitu fotek se omlouvám, ve sklepě nemám moc dobré světlo.

Chikos

Ještě zbytek

Chairudo

No krása  ;D

U kulaté věže bych doporučil ubrat DBG kostek kolem oken, ať lépe vyniknou a nesplývají se stěnou. Ale v realitě to třeba vypadá lépe.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Mě přijde, že vynikají víc než by o proti fotografii s reálnou věží měli  :D snažil jsem se je tedy trošku maskovat, ale moc to nepomohlo. :D


Citace od: Chairudo kdy 06.11.2019, 14:20:25
No krása  ;D

U kulaté věže bych doporučil ubrat DBG kostek kolem oken, ať lépe vyniknou a nesplývají se stěnou. Ale v realitě to třeba vypadá lépe.

hobby

Je to hezké, ale co mě překvapuje, že se dají kosky tak ´znásilnit´do oblouku a do takového, nijak přehnaně velkého poloměru ::). To bych byl neřekl, ale všiml jsem si toho už u Hardegonova hradu. Jak se s tím pracuje?

Chairudo

Úplně jednoduše  :D secvakané kostky mezi sebou mají desítky mikronů volného místa a tak se dají spoje nenásilně vyhýbat do oblouku.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 06.11.2019, 15:29:41
Úplně jednoduše  :D secvakané kostky mezi sebou mají desítky mikronů volného místa a tak se dají spoje nenásilně vyhýbat do oblouku.

Takze to ze je lego cim dalej menej presnejsie vlastne nie je chyba. "Its not a bug, its a feature"

Jezevec

Bradavice jsou parádní, o tom není pochyb. Ale já obdivuju ještě jednu věc. A to tu, že ses pustil do dvou takto logisticky náročných projektů najednou (Piráti, Bradavice) a očividně jsi to zvládl v obou případech na výbornou. Jsou kostkaři, kteří ani nemají dost materiálu něco tak velkého postavit. Pak jsou kostkaři, kteří postaví jeden velký model, po čase ho rozeberou a postaví zase něco jiného s použitím toho zpětně získaného materiálu. A pak je tu pár šílených hrdinů, případně hrdinných šílenců (ber jako pochvalu), kteří si takové obrovské modely postaví s klidným srdcem i dva. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Hardegon

Trochu déjà vu >:D Parádní práce.

Chikos

Díky, jsem rád, že se líbí  :)

Chikos

Díky, šílenec asi budu. Bradavice a piráty už jsem téměř dokončil. Zkušeností jsem na obou modelech získal víc než dost. A tak se konečně mohu pustit do srdcovky  a to výstavby středověkého hradu s přilehlou vesnicí. Chtěl bych to zkusit postavit v co nejzajímavějším zpracování.  :)


Citace od: Jezevec kdy 06.11.2019, 18:51:46
Bradavice jsou parádní, o tom není pochyb. Ale já obdivuju ještě jednu věc. A to tu, že ses pustil do dvou takto logisticky náročných projektů najednou (Piráti, Bradavice) a očividně jsi to zvládl v obou případech na výbornou. Jsou kostkaři, kteří ani nemají dost materiálu něco tak velkého postavit. Pak jsou kostkaři, kteří postaví jeden velký model, po čase ho rozeberou a postaví zase něco jiného s použitím toho zpětně získaného materiálu. A pak je tu pár šílených hrdinů, případně hrdinných šílenců (ber jako pochvalu), kteří si takové obrovské modely postaví s klidným srdcem i dva. :D

richchie

Hrad s dedinou? joooj uz sa neviem dockat, to je odmalicka aj moja srdcova zalezitost, ja som si ju uz viac menej splnil ale bol som znacne limitovany moznostami uskladnenia, cize urcite by som to este vylepsil. tesim sa na tvoj hrad s dedinou , urcite nacerpam z tvojho diela inspiraciu.
inak aby som sa vyjadril aj k bradaviciam.. je to parada, velkost je ohromna ako aj prepracovanie detailov, super praca

Chikos

Když jsem začínal stavět bradavice a piráty a zaregistroval se zde, tak jsem pořád sledoval tvůj model a těšil jsem se na den, až konečně i já se do tohohle tématu pustím. Tak že jsem bral dost inspirace i od tebe  :D Jinak vím že to už není aktuální, ale skládám ti poklonu za model "council of Elrond" (druhá verze) Ještě teď je to pro mě jeden z nejhezčích modelů a to i z těch ze světa co jsem viděl na internetu  ;)


Citace od: richchie kdy 07.11.2019, 13:25:44
Hrad s dedinou? joooj uz sa neviem dockat, to je odmalicka aj moja srdcova zalezitost, ja som si ju uz viac menej splnil ale bol som znacne limitovany moznostami uskladnenia, cize urcite by som to este vylepsil. tesim sa na tvoj hrad s dedinou , urcite nacerpam z tvojho diela inspiraciu.
inak aby som sa vyjadril aj k bradaviciam.. je to parada, velkost je ohromna ako aj prepracovanie detailov, super praca

richchie

dakujem za poklonu, musim byt uprimny, robil som ho podla predlohy co robil kedysi davnejsie Disco86