SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2018

Založil Chairudo, 08.11.2017, 22:50:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo






Dámy a pánové, milé děti, vášniví kostkaři ;D

S radostí vám oznamujeme, že jako letos i příští rok budeme pokračovat s organizací akce, LEGO výstava SVĚT KOSTEK OLOMOUC.
Fotečky z podzimní výstavy zde

Nový Olomoucký organizační tým je:
ogar49 a Yoshimaka - naši stálí a nepostradatelní pokladníci a svaly Výstavy >:D
Foton - stavitel alternativních modelů, na podzim nám moc pomohl s přípravou a úklidem.
Ivansliz - Modulární nadšenec, také na posledních dvou výstavách přiložil pomocnou ruku.
Numido a spideyx - většina z vás je znáte jako provozovatelé kavárny hravá káva a můžete si je spojit i s orlojem na Ideas.
Chairudo - jakýsi megaloman a prostě blázen  ???


Kdy a kde?
Akce bude opět v prostorách Střední školy polytechnické - dva sály a třída o celkové ploše 1060m2
a téměř ve stejném čase, tentokráte to bude víkend 6-7.10.2018

Pro vystavovatele a aktivní účastníky zajistíme:
- obědy a pití během výstavy
- ubytování dle potřeby
- proplacení cestovného + nějaká odměna
- podpora z kostek po domluvě s pekim
- překvapení?


Co bude nového?
Prostory: - zase o něco větší
Domluvil jsem ve škole další třídu cca 50m2 v 1 patře, kterou využijeme na větší herní koutek. - tělocvična v jednání.
Bude tak více místa na modely, soutěže a další volné hraní v přízemí.
Bude více místa na výstavní modely, soutěže a jiné zajímavosti.

Soutěž o nejlepší model výstavy bude v novém formátu, vzal jsem si inspiraci z ciziny a hlasování nebude omezeno na 1 model.
Nově soutěžíte pod jedním číslem se všemi modely co přivezete, hlasování bude jako v Ostravě na konci výstavní části.
V další fázi příprav vytvořím karty pro modely, stáhnete si je a vyplníte, co mi pošlete vytisknu a připravím stojánky.

Jako každý rok budeme chtít akci něčím vylepšit, máme skoro rok na vymýšlení a budeme moc rádi za vaše nápady.

Další informace budu postupně doplňovat.

Výlet do historie Castle setů
- projekt má na starosti Yoshimaka - info zde pište mu co můžete přivézt.


Přihlášky
- pomalu tvořím seznam.
- kdo už víte co můžete přivézt a cca rozměry, budu rád za jakékoli info. Upřednostníme hlavně nové modely, ale hlásit se můžete i s těmi z minula. Důležité je, aby jsme modely alespoň z 50% obměňovali, ať návštěvníci co chodí pravidelně viděli něco nového a měli důvod se vracet.


Vystavovatelé:

- aktivní

1 Chairudo
- Horská dráha 400x80
- Ruské kolo 240x80
- štít 80x80
- zábavní park 80x120
- Mlýn 80x40
- pizza 80x80

2 Danyboy
- Porubský oblouk 1x1,5m

3-5 miho, Venca94, Ondra
- Kolejiště 2,38 x 8,8m

6 jojik
- Duplo letiště 2 x 4m.

7 jerzeeg
- Elves diorama  350x64
- Chima Battle of Ice and Fire 154x52
- Dobyvani hradeb, 64 x 64 cm

8-10 davroman + tomassek05 + manželka
- všichni - pomoc s dovozem, stavbou a úklidem miho kolejiště;
- Model team, MOCS
- Wall-E + Eve
- Modely tanků WW2
- Soutěž LEGO tetris

11 ogar49
- přípravy, pokladní
...

12-13 Borun + Jakub
- Ostrov pirátů 250 x 120 cm
- Kaple Tichá noc 100 x 60 cm
- Papoušek a drobnosti 100 x 60 cm
- Moje první město 150 x 50 cm
- Mini Star wars základna 50 x 50 cm

14-15 Skywalker007 + brácha
- Aztécké diorama 120x600 cm
- SW figurky 60x180 cm
- shop 80x400 cm

16 Lukas
- Sněžná Rolba Mercedes Unimog 80x30 cm
- Vysokozdvižný vozík Muravi 25x15
- Kamion s návěsem 150x20cm
- Návěs 50x20cm
- Jeřáb 42009 60x20 cm
- Bagr 50x20 cm
- Traktor xerion 80x 150cm
- příslušenství na stavbu, Paleťák, palety, kompresor atd 40x40 cm

17 Ivansliz
- Tramvajové město 420x75
- 2 Dioramata  40x150
- Mystický betlém 110x80

18 Yoshimaka
- 3x MOC modulární dům
- nemocnice + tunel
- středověké vesnice
- Technic - viz technikáři (Samy/Stimpi)
- Výlet do historie Castle - 2x4 m
- Model kostela 1x0,5 m max

19 Foton
přípravy, bodyguard

20-21 Numido a spideyx
- kavárna
- nějaké moc?

22 Samy405
- offroad aréna - technic cca 80x400

23 Pool
- Princeznina družina 106 x 80
- Nopové náměstí 85 x 50
- Silnice kolem náměstí - 9+1 malých baseplate (80x80

24 Clermont
- továrna (chemička s vláčky bez pohybu) 120x120

25 mates007
- pomocník, servis modelů

26 Puresis
- Modulární dům 30x60
- Friends 40x40
- Saturn
- 2x modulár

27 skyrider
- Trench run 140x300 cm
- Battle of Scarif 80x160cm
- rypadlo,saturn V,
- jezdícího wall-e......

28 komluk
- 115cm X 85cm Imperiální základna generála Veera
- 70 cm X 30cm Římská obchodní loď
- 70cm X 50cm Lambda-class T-4a shuttle
- 50cm X 50 cm Slave I

29-32 Fuente +3
- Mindstorms modely

33 Hacislav
- paparazzi

34 Jezevec
- Osadníci

35 Charlie - Maďarský ambassador
- Harry Potter - Battle of Hogwarts Size: 115 x 153 cm (best view: lateral)

36 Kuba

37 peki - sobota

38 Lothar - LGOE LUG
- Koupaliště 103x130cm

39 Juraj
- Mikro


Společné projekty

Soutěž - 100 let od založení Československa

Friends



podle možností dořešit

39 Stimpi
40 STARHAWK
41 Daniel
42 Igorus - Osadníci - Friends
43 Mr. Cube
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

MilanV alias "strejda k dětem" se hlásí taky :)

a samozřejmě se domluvíme na modelu, máme čas
Pán na Žlutém hradě

MiHo

#2
Kolejiště 2,38 x 9 m 8,14m (nebo možná o kus delší). Místo letiště bude jiná střední část.
Řetězové zábrany kolem kolejiště mám vlastní.

jojik

  Pokuď by byl zase zájem o Duplo tak bych tentokrát přivez Duplo letiště velikost 2 x 3 m.
 

jerzeeg

Privezu bud vetsi a lepsi elfy (cca 3,5m delky), nebo disney princess diorama v obdobne velikosti.
(mozna bude k dispozici i oboji najednou - to ted nejsem schopny potvrdit)

Stimpi

Pokud se povede stavění z technicu, tak je možné zopakovat.
Podobně jako letos by se mohla udělat nějaká tematická výstavka továtních technic setů (off-road, stavební technika, hasiči, závodní stroje, letadla ...) případně z nich vytvořit nějaké dioráma

davroman

Pokud by byl zájem, náš team se opět hlásí:
všichni - pomoc s dovozem, stavbou a úklidem miho kolejiště;
já - modely aut - tovární sety i cizí MOCy (plánuji rozšíření o další 2-3 modely);
syn - modely tanků (již pracujeme na dalším, do výstavy přibudou ještě 1-2);
manželka - jak jinak než k soutěžím.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

ogar49

#7
co kousek historie s Universal Building Set, resp. Basic set https://www.bricklink.com/catalogList.asp?catType=S&catString=422 kombinované s něčím dalším, ... komu neprošla rukama v dětství 740 :), Year Released: 1985. Omlouvám se mladším ročníkům

Chairudo

Citace od: ogar49 kdy 10.11.2017, 08:12:11
co kousek historie s Universal Building Set, resp. Basic set https://www.bricklink.com/catalogList.asp?catType=S&catString=422 kombinované s něčím dalším, ... komu neprošla rukama v dětství 740 :), Year Released: 1985. Omlouvám se mladším ročníkům

Vzhledem k tomu, že moje herní období bylo cca 1991-95 jsem na toto oravdu mladý  ;D ale nebráním se.
Za sebe bych na příště raději viděl přehlídku Castle. Kdo se čeho chopí, tomu bude velet  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Tak jsem se konečně dostal k počítači: Výlet do historie bude samozřejmě záležet na sběratelích, kteří budou ochotni vystavit na Olomoucké výstavě své poklady a skvosty. Jak jsem avízoval již dříve Chairudovi a Izabelle, tentokrát bych se rád věnoval období asi nejromantičtějšímu ze všech tétmat: Castle nebo Pirates. Záměrně bych byl rád, aby obě témata byla odlišena, tudíž se vlezla na dvě výstavy. Jelikož z obou témat nemám osobně téměř nic (žádné Pirates a velmi málo Castle), zasílám tímto výzvu všem kostkařům, kteří by byli ochotni vystavit své historické kousky (70.-90. léta, témata Classic Castle, Lion Knights, Black Falcons, Forestmen, Wolfpack, Crusaders, Black Knights, Dragon Knights, Royal Knights a Fright Knights).

Prosím, ozvěte se mi skrze SZ do 31.12. 2017.

Moje představa je, že vystavíte své tovární sety (nejlépe hrady a větší doplňky), ke kterým případně dodám scenérie ze svých zásob (ať nemotáme minifigy a díly), v případě, že má někdo celou svoji výstavní scenérii z výše uvedeného, budu rád za celou tuto stavbu.

Uvítám, a předem děkuji všem, kteří se zúčastní. Začátkem příštího roku uvedu, kdo se s čím zúčastní.
Lust och fägring stor

yoshimaka

Citace od: Stimpi kdy 09.11.2017, 21:14:53
Pokud se povede stavění z technicu, tak je možné zopakovat.
Podobně jako letos by se mohla udělat nějaká tematická výstavka továtních technic setů (off-road, stavební technika, hasiči, závodní stroje, letadla ...) případně z nich vytvořit nějaké dioráma

Stimpi, Tvůj nápad s tematickým Technicem je výborný - téma off-road by šlo určitě krásně znázornit v průběhu let. Veškeré buggyny, odpružené pick-upy, pásáky...

Klidně se ozvěte i jiní technikáři, kdo by se s něčím off-roadovým přidal?
Lust och fägring stor

Stimpi

Ok ;) stvořim seznam co mam a co potřebujem ;)

yoshimaka

Citace od: ogar49 kdy 10.11.2017, 08:12:11
co kousek historie s Universal Building Set, resp. Basic set https://www.bricklink.com/catalogList.asp?catType=S&catString=422 kombinované s něčím dalším, ... komu neprošla rukama v dětství 740 :), Year Released: 1985. Omlouvám se mladším ročníkům

Vím, že jsme se o tom již bavili, tento UBS jsem měl také a moc rád na něj vzpomínám, rád bych ale toto téma nechal na některou z příštích výstav.

Je tady ještě někdo (prosím SZ), kdo by rád vystavil své modely z Universal Building Setů ? Uvítám jak tovární (dle návodu, tak i vlastní, podmínkou je pouze použití kostek z toho setu.) Rozhazuju sítě dopředu  :)
Lust och fägring stor

Kuba

Co se tyce tech starych hradu, mam jich nekolik, problem je v tom, ze jsou vykradene. A sposta dilu je v mych MOC. Chci samozrejme vsechny zpatky zkompletovat, ale to nepujde driv nez vse rozeberu a roztridim. Nemohu nic slibit, jelikoz moje veci uz mely byt davno rozebrane, ale jaksi se mi hrouti lego plany... a  zatim nerozebiram, protoze momentalne neni cas stavet nic noveho...

yoshimaka

Citace od: Kuba kdy 10.11.2017, 11:10:48
Co se tyce tech starych hradu, mam jich nekolik, problem je v tom, ze jsou vykradene. A sposta dilu je v mych MOC. Chci samozrejme vsechny zpatky zkompletovat, ale to nepujde driv nez vse rozeberu a roztridim. Nemohu nic slibit, jelikoz moje veci uz mely byt davno rozebrane, ale jaksi se mi hrouti lego plany... a  zatim nerozebiram, protoze momentalne neni cas stavet nic noveho...
Ahoj. Úplně v klidu si rozmysli, co bys byl ochotný a schopný zkompletovat (třeba alespoň jedno téma) a napiš mi pak do konce roku SZ, co bys poskytnul. Číslo setu, počet ks :) Každý hrad se počítá. Díky
Lust och fägring stor

linhi

Ahoj,možná bych mohl vzít svůj moc severská vesnice + hrady 6074,6080,6081 a další menší sety kolem toho období,vše mám s krabicema atd...

yoshimaka

Citace od: linhi kdy 10.11.2017, 15:01:29
Ahoj,možná bych mohl vzít svůj moc severská vesnice + hrady 6074,6080,6081 a další menší sety kolem toho období,vše mám s krabicema atd...

Ahoj, to je přesně to, co potřebujeme. Hrady do historie, Severskou vesnici do MOCárny. Pošli mi, prosím, do SZ seznam castle setů, které můžeš dovézt. Děkuji
Lust och fägring stor

ogar49

myšlenka: No a co udělat koutek MOJE PRVNÍ LEGO (nebo lega) neboli "Na čem jsme začínali" s uvedením nicku a setu, tedy pokud to máte ještě stále dostupné :)

Chairudo

Citace od: ogar49 kdy 10.11.2017, 15:48:28
myšlenka: No a co udělat koutek MOJE PRVNÍ LEGO (nebo lega) neboli "Na čem jsme začínali" s uvedením nicku a setu, tedy pokud to máte ještě stále dostupné :)

Spíš se budeme soustředit na 1 větší tematický celek setů, jako návštěvník bych chtěl vidět zajímavé MOCy a starý set sem a tam by mě moc nenadchnul.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Já bych s bráchou zase zabral tak 6-8 m2,fotky a rozměry dodám později,něco nemám ještě ani postavené.

roko86

Já bych  zabral tak 1-2 m ,fotky a rozměry dodám později.

444martinhanak

Nabízíme se synem pohyblivé modely na kliku a kuličkodráhy.
Ahoj Martin

Borun

Ahoj.Na příští rok stavím velký pirátský ostrov se starým hradem,lodě atd.Zatím rozměry cca 2x1 m.

Lukas

Já se také hlasím, přivezu určitě zase něco nového. A pokud bude místo pro ježdění, budu jen rád.

VojtaBeton

Jedním větším celkem nedisponuji, ale pokud by se někomu někam hodil řetízkový kolotoč, případně do té doby snad zvládnu ještě nějaký jiný kolotoč, tak bych se rád zúčastnil taky.

Chairudo

Rádi vás všechny v Olomouci uvidíme a budeme se snažit, abychom se sešli v co největším počtu  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

puresis

#26
Tak zatim mužu přihlasit do City tento modulár, ale do té doby ještě nějaké MOCy dostavím....Jak dudu mít cas pošlu lepší foto.
Zatím:
https://drive.google.com/drive/folders/0B0DxETFBdvrIUGxSS1VqanhYMWs
--a -- to na:
20171104_115231.jpg,
20171104_115548.jpg,
20171104_174644.jpg,
20171104_174744.mp4,     ten velký (tan)dům s červenou střechou nakonec umístěný pod hradem.
EDIT:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51297.msg253612#msg253612

milanv

Pán na Žlutém hradě

Neřád :-)

Koukám tady jsem se zapomel nahlásit  :) co dovezem asi poresime na jaře

Chairudo

Citace od: Chairudo kdy 17.11.2017, 21:30:33
Rádi vás všechny v Olomouci uvidíme a budeme se snažit, abychom se sešli v co největším počtu  :D

Určitě, museli jsme hlavně nahlásit datum a místo konání, ostatní věci začneme řešit až po jarní Dubnové akci  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr