Archivní: CHYBY NOVÉHO FÓRA (pro ugrade na verzi 2.0)

Založil Jindroush, 09.01.2016, 18:14:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Nové fórum

Je lepší už teď
Vypadá zajímavě a asi si zvyknu
Je hnusný už teď
Byl jsem tu naposled

matka

Citace od: Luky1987 kdy 21.01.2016, 07:49:43
Nevím jestli je to chyba nebo vlastnost, ale na původním fóru jsem byl roky nonstop přihlášen jak na PC - vždy aktuální Mozilla, tak na telefonu či tabletu.
Nyní se musím při každém kouknutí na stránky přihlašovat ručně.
Přihlášení "na stálo" mám samozřejmě vybrané  ;)

Možná záleží, kterým přihlásit se přihlašuješ. Oranžové Přihlásit dolejš mi funguje normálně, ale to Přihlásit v modrém rámečku výš mi tam píše nesmysly.
Paní na Žlutém hradě

Luky1987

Citace od: matka kdy 21.01.2016, 16:46:40
Možná záleží, kterým přihlásit se přihlašuješ. Oranžové Přihlásit dolejš mi funguje normálně, ale to Přihlásit v modrém rámečku výš mi tam píše nesmysly.
Co je prosím tě přesně oranžové dolejš? Já vidím jedinou možnost se přihlásit vlevo nahoře...
Funguje to korektně, ale neudrží mě to přihlášeného.

matka

Citace od: Luky1987 kdy 21.01.2016, 17:08:54
Citace od: matka kdy 21.01.2016, 16:46:40
Možná záleží, kterým přihlásit se přihlašuješ. Oranžové Přihlásit dolejš mi funguje normálně, ale to Přihlásit v modrém rámečku výš mi tam píše nesmysly.
Co je prosím tě přesně oranžové dolejš? Já vidím jedinou možnost se přihlásit vlevo nahoře...
Funguje to korektně, ale neudrží mě to přihlášeného.

Promiň, špatně napsané. Oranžové je to až když se přihlašuješ. Takže: jedno přihlásit je nahoře v modrém rámečku. To mě zlobí. Druhé je na stejném řádku s oranžovým Domů, směrem doprava. To mi jde dobře.
Paní na Žlutém hradě

Cavelon

Citace od: Luky1987 kdy 21.01.2016, 17:08:54
Funguje to korektně, ale neudrží mě to přihlášeného.

A máš v browseri zapamätané meno a heslo? Mne to pripadá ako keby si to mal neuložené alebo zakázané.

tazzy

Já mám s novým forem jediný problém, jsou to fotky, které jsou větší, než je layout fora. Dříve se takové fotky otevíraly v novém okně/panelu, teď se otevřou v plné velikosti (což je taky nežádoucí, v novém okně se vždy otevřely primárně ve velikosti okna) přímo v příspěvku, přičemž zalézají za okraj layoutu a jde tak vidět jen část fotky a fotku je nutno posouvat posuvníkem, který se nachází až pod všemi fotkami v daném příspěvku. Pro prohlížení několika fotek je to tedy nepoužitelné. Dělá mi to tak Safari i Chrome jak na iOS, tak OSX.

otaznik

Citace od: tazzy kdy 29.01.2016, 21:09:18
Já mám s novým forem jediný problém, jsou to fotky, které jsou větší, než je layout fora. Dříve se takové fotky otevíraly v novém okně/panelu, teď se otevřou v plné velikosti (což je taky nežádoucí, v novém okně se vždy otevřely primárně ve velikosti okna) přímo v příspěvku, přičemž zalézají za okraj layoutu a jde tak vidět jen část fotky a fotku je nutno posouvat posuvníkem, který se nachází až pod všemi fotkami v daném příspěvku. Pro prohlížení několika fotek je to tedy nepoužitelné. Dělá mi to tak Safari i Chrome jak na iOS, tak OSX.
Zrovna jsem to chtěl psát, je to fakt vopruz.

Petronel

Ano, přesně. To mi taky vadí furt rolovat po fotkách. Navíc forum je ještě dost zúžené po stranách, takže o to menší je prostor na obsah. Otevírání obrázků jako předtím by bylo lepší.

Jindroush

Někdo si stěžoval, že se mu vždy ty obrázky místo okna ukládají, někdo si stěžoval, že je omezená velikost.

Teď jsem to tedy přenastavil tak, že šířka je 1280px, pak by se to mělo otevřít do dalšího okna.
BTW: Tazzy si lískne, protože neposlal link, kde mu to dělá  >:D

Námitky na hubenost fóra nechápu, jestli to je 90% šířky mojeho monitoru 1920px, tak je to moc.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Občas mi nefunguje link z hlavní stránky (tlačítko nové) na nové příspěvky. Vždy jde o link do podvlákna, ale ne vždy mi to dělá. Např. nyní jsem se chtěl linknout na tvůj nový příspěvek, ale objevilo se jen od poslední návštěvy nic nového. Když tam pak překlikám přes vlákna, tak nový naleznu. Sorry líp to my z lesa popsat nedokážem.

Ty obrázky se mi takhle taky nelíbí.  :o

milanv

Aki, myslím, že jsem na to přišel, i když ještě nemám 100% jistotu: v nových příspěvcích se neukáží příspěvky, které jsou znova upravované, kdežto v podtématu se i takto editované ukážou znova jako nové. To je ten rozdíl, podle mě. Potvrdilo se mi to už v několika případech.
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Šlo by nastavit, aby tlačítko "Nahoru", které je pod diskuzí, přesunulo stránku tak, aby bylo vidět menu kostek? Aktuálně stiskutí tlačítka přesune stránku pouze těsně pod menu, tedy když na něj chci kliknout, musím ještě scrollovat nahoru.

peki

Narazil jsem na toto v Trains/MOC

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=37795.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=38514.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=34476.0

což jsou věci z Town/MOC, předpokládám že to vzniklo při rozdělování vláken a ne při migraci, ale pro jistotu hlásím  >:D  (o víkendu uklidím)

Igorus

Citace od: peki kdy 08.02.2016, 09:09:45
Narazil jsem na toto v Trains/MOC

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=37795.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=38514.0
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=34476.0

což jsou věci z Town/MOC, předpokládám že to vzniklo při rozdělování vláken a ne při migraci, ale pro jistotu hlásím  >:D  (o víkendu uklidím)

Na 100% to bylo v rámci migrace. MOC nebo MOCy podobné jest  ;D

PatrikChrudim

Možná drobnost, ale ačkoliv všechny ostatní fotky vidím tak na linku http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49527.new#new
žádnou fotku nevidím...

OS: Win 7
Browser: Google Chrome - Version 48.0.2564.109 m

VocucBat


milanv

Vím, že je to až po nějaké době, ale to je tím, že velkou část aktivních lidí a kostkách už znám: u příspěvků v levém sloupci s nickem člověka a ikonkama (na profil atp.) chybí ikonka pohlaví. Vím, že se můžu podívat do profilu atp. Ale pokud je to jednoduše zapnutelné v konfiguraci (myslím že ano), prosím zapni to, bude to příjemnější. Obzvlášť u některých nicků to opravdu zavádí a nerad bych stokilovému fousatému chlapovi poslal "To jsi to ale krásně postavila.". Dík.
Pán na Žlutém hradě

Lord_Tomis

Ahoj,

Nevím čím to je ale  nejdou mi připojit přílohy k mé vignette Mocný král Severu.

germik

A nejsou ty přílohy moc veliké? Max. velikost je (nebo aspoň byla) 512 kB pro každý soubor, celkem na příspěvek 5000kB...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

yanice

Nejsem si jistá, že není chyba na mých přijímačích, ale z ničehonic nevidím vložené fotky/obrázky. Vyzkoušela jsem to na dvou různých laptopech, mobile, dohromady 5 různých prohlížečů a všude je to stejné. Zkusila jsem vymazat historii, zkontrolovat kompatibilitu, vypnula jsem přednastavené ochranné filtry a nic nepomohlo.

Tak si říkám, že to radši nahlásím, třeba to fakt není u mne.

Jana

Lego town

Ahoj,

ja mam taky problem v sukromnych spravach ze vidim len spravy ktore mi prichadzaju,    ale ja chcem aby sa mi zobrazovali aj tie co ja pisem odoslane. Alebo sa to samo da uz nastavit ak ano poradte mi, ak nie Admin prosim oprav. Ak to niekto pisal predomnou ospravedlnujem sa. Dakujem

pryb

Citace od: Lego town kdy 17.04.2016, 20:30:28
Ahoj,

ja mam taky problem v sukromnych spravach ze vidim len spravy ktore mi prichadzaju,    ale ja chcem aby sa mi zobrazovali aj tie co ja pisem odoslane. Alebo sa to samo da uz nastavit ak ano poradte mi, ak nie Admin prosim oprav. Ak to niekto pisal predomnou ospravedlnujem sa. Dakujem

To je finta, je to jen dobře schované. Nad seznamem zpráv je položka "Zprávy" na oranžovém pozadí. Když na ni najedeš myší, nabídne ti zobrazit odeslané zprávy.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Lego town

Citace od: pryb kdy 17.04.2016, 20:41:27
Citace od: Lego town kdy 17.04.2016, 20:30:28
Ahoj,

ja mam taky problem v sukromnych spravach ze vidim len spravy ktore mi prichadzaju,    ale ja chcem aby sa mi zobrazovali aj tie co ja pisem odoslane. Alebo sa to samo da uz nastavit ak ano poradte mi, ak nie Admin prosim oprav. Ak to niekto pisal predomnou ospravedlnujem sa. Dakujem

To je finta, je to jen dobře schované. Nad seznamem zpráv je položka "Zprávy" na oranžovém pozadí. Když na ni najedeš myší, nabídne ti zobrazit odeslané zprávy.
;D ;D ;D ::) ::) Tak to je fakt schovane. Dakujem

Petrjr

Citace od: Lego town kdy 17.04.2016, 20:30:28
... Alebo sa to samo da uz nastavit ak ano poradte mi ...

Je to v menu, jak správně nasměroval pryb. Nové rozbalovací menu sice nechává více místa, ale nebývá vždy intuitivní a hůře se v něm hledají věci, které člověk nepoužívá denně. Proto znovu vypichuji, jak je možno trvale vrátit "staré" menu (vlevo), ve kterém jsou rovnou vidět mnohé volby. V mailu včetně těch odeslaných.

Citace od: Petrjr kdy 12.01.2016, 13:52:25
Pro zájemce o styl menu vlevo (v profilu, zprávách, administraci, ...) vypichuji třetí položku v nastavení vzhledu profilu uživatele (profil -> nastavení profilu -> Nastavení vzhledu )
"Použít klasické menu namísto rozbalovacího, pokud je to možné."

Přímý odkaz: http://www.kostky.org/forum/index.php?action=profile;area=theme

Při změně nezapomenout potvrdit tlačítkem "změnit profil". Pokud nevyhovuje, dá se kdykoli vrátit zpět (zrušením zaškrtnutí a potvrzením).

milanv

Levý sloupec s menu ve zprávách lze získat dokonce jedním klikem, avšak také neintuitivním: úplně vpravo je tato ikonka: . Po kliknutí na ni se rozbalovací menu změní na sloupec vlevo - okamžitě a pamatuje si to. Zpět se to přepne podobnou ikonkou u nadpisu "Zprávy" v tom levém sloupci.

Ano, přiznám se, taky jsem na to přišel náhodou :)
Pán na Žlutém hradě

milanv

#54
Mám jedno přání pro lepší pohodlí při psaní: WYSIWYG editor. Jinými slovy: rovnou při psaní vidět výsledek (s obrázky, druhy písma atp.) a ne jen kód. Nedávno jsem se účastnil testování nového diskusního fóra LDraw.org a tahle změna (resp. nová vlastnost) je opravdu velmi pohodlná.

Koukal jsem, že autory SMF (program na naše fórum) je doporučovaný jako jediný "standardní" WYSIWYG editor SCEditor4Smf. Podle mě vypadá dost pěkně, tady si ho lze vyzkoušet. Co na to ostatní?

(Mimochodem: některé šikovné vlastnosti kostky.org jsem zase prosadil do fóra ldraw.org :) )
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 18.04.2016, 09:07:14
Mám jedno přání pro lepší pohodlí při psaní: WYSIWYG editor. Jinými slovy: rovnou při psaní vidět výsledek (s obrázky, druhy písma atp.) a ne jen kód. Nedávno jsem se účastnil testování nového diskusního fóra LDraw.org a tahle změna (resp. nová vlastnost) je opravdu velmi pohodlná.

Koukal jsem, že autory SMF (program na naše fórum) je doporučovaný jako jediný "standardní" WYSIWYG editor SCEditor4Smf. Podle mě vypadá dost pěkně, tady si ho lze vyzkoušet. Co na to ostatní?

(Mimochodem: některé šikovné vlastnosti kostky.org jsem zase prosadil do fóra ldraw.org :) )
Já jsem pro. Přijde mi to jako krok vpřed. Třeba na eurobricks to je standard už několik let a je to lepší, než stále klikat na zobrazení náhledu příspěvku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

...a taky má funkci Undo (Zpět)...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Tak jsem se na to podíval teď na chvilku a dostalo mě to. Zkusil jsem jen tak nazdařbůh něco, co jsem vůbec nečekal, že by mohlo projít: ctrl-C ctrl-V z Wordu. Prošlo včetně tabulek.
Pán na Žlutém hradě

Lego town

Mam jeden problem este. Niektori pouzivatelia tu maju aj napisany email. Ale ja adresu emailovu ich nevidim len mozem z Kostky.ORG pisat na ich email, ale ja chcem pisat z emaila na ich email. Predtym to bolo, bol som stim spokojny. Mozna na PC sa vam to ukazuje ale mne na Tablete neukazuje. Diky

otaznik

Citace od: Lego town kdy 05.05.2016, 06:58:10
Mam jeden problem este. Niektori pouzivatelia tu maju aj napisany email. Ale ja adresu emailovu ich nevidim len mozem z Kostky.ORG pisat na ich email, ale ja chcem pisat z emaila na ich email. Predtym to bolo, bol som stim spokojny. Mozna na PC sa vam to ukazuje ale mne na Tablete neukazuje. Diky
Je to v nastavení profilu, jestli chci, aby mi ostatní mohli psát přímo na email. Já si myslím, že uvádět zde emaily je zbytečné, pokud někdo chce, tak ho druhému přes SZ poskytne.