Dráčik Letňany (velká výloha 2 měsíce)

Založil peki, 16.07.2019, 09:19:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Myslíš jako princ na hrášku? To ne, ale ty plate v uchu mě vyděsily  >:D

jojik

Pěkné . A já si pořád říkal , že ten stromek mi je nějak povědomý . A on je z DUPLA  ;D . Konečně i něco pro mne. :)

hobby

Citace od: Chairudo kdy 31.10.2019, 09:50:49
No krása pánové ...
Pánové, nic ve zlém, vidím, jak vám všichni - kromě Villa Legina- pochlebují, jak je to krásné. Pokud jde o stavbu, tak ano, ale já to zhodnotím kriticky:
Začíná to zákazem vánočních symbolů (Ježíšek, Weihnachtsmann, Pére Noël a jesliček - už několik let). Následuje zákaz vánočního stromu (už několik let). Pak už se nemluví o Vánocích, ale o zimních svátcích (už několik let). Bude to pokračovat tak, že příští generace už nebudou tušit, co byly Vánoce, Ježíš, Evangelium a na čem stojí naše civilizace?
Považuji LTC za pokrytce a zbabělce, kteří si naivně myslí, že vstřícností k mohamedovi se uchrání od terorismu a atentátů.
Omlouvám se, že jsem tu otázku již podruhé otevřel, ale překvapuje mě, že všichni mlčí jak zařezaní >:D 

Jezevec

Mě by docela zajímalo (pokud to bylo někde zmíněno, tak pardon), co z toho vlastně Kostky budou mít? Reklamu? Peníze? Lego zdarma?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

Citace od: hobby kdy 31.10.2019, 16:47:33
Citace od: Chairudo kdy 31.10.2019, 09:50:49
No krása pánové ...
Pánové, nic ve zlém, vidím, jak vám všichni - kromě Villa Legina- pochlebují, jak je to krásné. Pokud jde o stavbu, tak ano, ale já to zhodnotím kriticky:
Začíná to zákazem vánočních symbolů (Ježíšek, Weihnachtsmann, Pére Noël a jesliček - už několik let). Následuje zákaz vánočního stromu (už několik let). Pak už se nemluví o Vánocích, ale o zimních svátcích (už několik let). Bude to pokračovat tak, že příští generace už nebudou tušit, co byly Vánoce, Ježíš, Evangelium a na čem stojí naše civilizace?
Považuji LTC za pokrytce a zbabělce, kteří si naivně myslí, že vstřícností k mohamedovi se uchrání od terorismu a atentátů.
Omlouvám se, že jsem tu otázku již podruhé otevřel, ale překvapuje mě, že všichni mlčí jak zařezaní >:D

Prostě je to politika TLG, že se snaží nikoho nenasrat.
Ale říkali jsme, že sobi, jednak to nejsou české vánoce, a jednak budou muset pryč, že je to týrání zvířat, sníh půjde pryč, že je rasistický a nereálný (kdo z dětí viděl bílé vánoce?)

Když ty akce pořádá (nebo jak to nazvat) TLG, tak buď to uděláme a přistoupíme na podmínky, nebo neuděláme. Naše výstavy neomezují, tak zatím nevidím problém.

poMOCník

Citace od: hobby kdy 31.10.2019, 16:47:33
Citace od: Chairudo kdy 31.10.2019, 09:50:49
No krása pánové ...
Pánové, nic ve zlém, vidím, jak vám všichni - kromě Villa Legina- pochlebují, jak je to krásné. Pokud jde o stavbu, tak ano, ale já to zhodnotím kriticky:
Začíná to zákazem vánočních symbolů (Ježíšek, Weihnachtsmann, Pére Noël a jesliček - už několik let). Následuje zákaz vánočního stromu (už několik let). Pak už se nemluví o Vánocích, ale o zimních svátcích (už několik let). Bude to pokračovat tak, že příští generace už nebudou tušit, co byly Vánoce, Ježíš, Evangelium a na čem stojí naše civilizace?
Považuji LTC za pokrytce a zbabělce, kteří si naivně myslí, že vstřícností k mohamedovi se uchrání od terorismu a atentátů.
Omlouvám se, že jsem tu otázku již podruhé otevřel, ale překvapuje mě, že všichni mlčí jak zařezaní >:D

Tahle přehnaná (politická, náboženská, genderová, atd.) korektnost je fenomén naší doby. Taky se mi nelíbí, dokonce se mi hnusí, ale nevinil bych z toho zrovna jen TLG.

Jezevec

#96
Citace od: poMOCník kdy 31.10.2019, 17:43:23
Tahle přehnaná (politická, náboženská, genderová, atd.) korektnost je fenomén naší doby. Taky se mi nelíbí, dokonce se mi hnusí, ale nevinil bych z toho zrovna jen TLG.

TLG není samo. Lidl taky měl v katalogu a na obalu zboží nafocené stavby (mám dojem řecký týden), kterým ze střech byly vyretušovány kříže, aby byl katalog údajně nezávadný. Real Madrid taky ze svého loga často pro určité trhy odstraňuje kříž, je otázkou času než to bude horší.



Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

fanda

#97
Citace od: hobby kdy 31.10.2019, 16:47:33
Citace od: Chairudo kdy 31.10.2019, 09:50:49
No krása pánové ...
Pánové, nic ve zlém, vidím, jak vám všichni - kromě Villa Legina- pochlebují, jak je to krásné. Pokud jde o stavbu, tak ano, ale já to zhodnotím kriticky:
Začíná to zákazem vánočních symbolů (Ježíšek, Weihnachtsmann, Pére Noël a jesliček - už několik let). Následuje zákaz vánočního stromu (už několik let). Pak už se nemluví o Vánocích, ale o zimních svátcích (už několik let). Bude to pokračovat tak, že příští generace už nebudou tušit, co byly Vánoce, Ježíš, Evangelium a na čem stojí naše civilizace?
Považuji LTC za pokrytce a zbabělce, kteří si naivně myslí, že vstřícností k mohamedovi se uchrání od terorismu a atentátů.
Omlouvám se, že jsem tu otázku již podruhé otevřel, ale překvapuje mě, že všichni mlčí jak zařezaní >:D

Omlouvám se, že mlčím, ale už jsem jednou dostal ban, tak se bojím, abych nebyl vyloučen navěky.

Jinak upřímně, obrací se mi z toho všeho žaludek - jsem bílý, heterosexuální muž, tzn. nejhorší kombinace a jsem tedy určený k likvidaci.

Ale i na zapálený hranici budu milovat LEGO :-)

Ale musím uznat, že to i za tak ztížených podmínek chlapi udělali pěkné - klobouk dolů.

Clermont

Citace od: Jezevec kdy 31.10.2019, 16:53:54
Mě by docela zajímalo (pokud to bylo někde zmíněno, tak pardon), co z toho vlastně Kostky budou mít? Reklamu? Peníze? Lego zdarma?

Já myslím že ani reklamu ani peníze ani Lego stavebnice si myslím přímo za tu výlohu nejsou (a i kdyby jo...)

Přece to děláme pro radost z toho že můžeme držet v ruce kostky Lega...
Že Igorus se může vyválet aspoň v plastovém sněhu když ho v Praze nevidí pořádně v reálu...  :P
Pro ten pocit se pak projít před výlohou a vidět děti jak ukazují prstíkama na perníčka se sněžnou frézou a batmana na koni...

Nehledejme za vším jen peníze a jiné výhody. Radujme se z Lega.
Hau. Domluvil jsem  :)


Villa Legina

Citace od: poMOCník kdy 31.10.2019, 17:43:23
Tahle přehnaná (politická, náboženská, genderová, atd.) korektnost... Taky se mi nelíbí, dokonce se mi hnusí, ale nevinil bych z toho zrovna jen TLG.

Ono by to chcelo viac tych zombie snehuliakov, aby to tam mohli rozmlatit cele, vsetci ste na vine, co na takychto projektoch participujete.
A aj ja, ze vobec este to lego kupujem.

Citace od: Clermont kdy 31.10.2019, 18:10:54
Přece to děláme pro radost z toho že můžeme držet v ruce kostky Lega... vyválet aspoň v plastovém sněhu...Pro ten pocit...vidět děti jak ukazují prstíkama na perníčka se sněžnou frézou a batmana...

Nehledejme za vším jen peníze a jiné výhody. Radujme se z Lega....

Jmenem XXX-ismu a miru za jeste krajsi sety a scenerie, za jeste stastnejsi a radostnejsi zivot lidu teto zeme.

Matthes_CS

Citace od: Clermont kdy 31.10.2019, 18:10:54
Pro ten pocit se pak projít před výlohou a vidět děti jak ukazují prstíkama na perníčka se sněžnou frézou a batmana na koni...

Perník a další věci jsou jen doplňky k tomu hlavnímu (batmana možná hledat budou, za něj dostanou snad nějaký samolepky), těm platům 1x1, budou děti chodit a hele tady je placička 1x1! a hele tady další!  ;D

poMOCník

Citace od: Clermont kdy 31.10.2019, 18:10:54
Citace od: Jezevec kdy 31.10.2019, 16:53:54
Mě by docela zajímalo (pokud to bylo někde zmíněno, tak pardon), co z toho vlastně Kostky budou mít? Reklamu? Peníze? Lego zdarma?

Já myslím že ani reklamu ani peníze ani Lego stavebnice si myslím přímo za tu výlohu nejsou (a i kdyby jo...)

Přece to děláme pro radost z toho že můžeme držet v ruce kostky Lega...
Že Igorus se může vyválet aspoň v plastovém sněhu když ho v Praze nevidí pořádně v reálu...  :P
Pro ten pocit se pak projít před výlohou a vidět děti jak ukazují prstíkama na perníčka se sněžnou frézou a batmana na koni...

Nehledejme za vším jen peníze a jiné výhody. Radujme se z Lega.
Hau. Domluvil jsem  :)

Mě třeba potěšil pohled na vaše nádherné stavby (ta perníková chaloupka, ten sněhulák... prostě radost pohledět!), i když zatím jen na fotkách. Takže nejen dětem jste udělali radost!

P.S. Ten plastový sníh si budu muset jít prohlédnout osobně :)

davroman

Citace od: Clermont kdy 31.10.2019, 18:10:54
Citace od: Jezevec kdy 31.10.2019, 16:53:54
Mě by docela zajímalo (pokud to bylo někde zmíněno, tak pardon), co z toho vlastně Kostky budou mít? Reklamu? Peníze? Lego zdarma?

Já myslím že ani reklamu ani peníze ani Lego stavebnice si myslím přímo za tu výlohu nejsou (a i kdyby jo...)

Přece to děláme pro radost z toho že můžeme držet v ruce kostky Lega...
Že Igorus se může vyválet aspoň v plastovém sněhu když ho v Praze nevidí pořádně v reálu...  :P
Pro ten pocit se pak projít před výlohou a vidět děti jak ukazují prstíkama na perníčka se sněžnou frézou a batmana na koni...

Nehledejme za vším jen peníze a jiné výhody. Radujme se z Lega.
Hau. Domluvil jsem  :)

Dobře jsi to napsal! Přesně takhle to vidím já. Jeli jsme dvě hodiny tam, dvě zpátky, dohromady skoro 350km. Stálo mě to doma dvě odpoledne příprav a jednu celou noc na místě. No a co? Já za to nic nechci, stačí mi ten dobrý pocit z vydařeného díla a radostné dětské pohledy. Dobré skutky je potřeba konat. A pro Kostky je to dobrá reklama směrem k TLG, že se na náš spolek mohou spolehnout a do budoucna se třeba dostaneme k ještě větším akcím.   ;)

PS: Vlastně za to něco chci - slíbili mi, že ten "sníh" v a na kolejišti si budu moci sesypat se svýma stromečkama na další výstavy.  >:D
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Matthes_CS

Citace od: davroman kdy 31.10.2019, 22:15:01
PS: Vlastně za to něco chci - slíbili mi, že ten "sníh" v a na kolejišti si budu moci sesypat se svýma stromečkama na další výstavy.  >:D

To sliboval tak nějak tajně, takže pššt.
Budeš brát tatru nebo dvě? :D

peki


peki

#105
Také přidám několik postřehů z průběhu instalace, třeba se to někdy příště bude hodit.

Zdobení DUPLO vánočního stromku.



U modelů které jsou na pevném podstavci přímo od LEGA je potřeba ověřit zda projdou všemi "otvory" z místa "A" do místa "B", bez nutnosti tyto otvory nebo modely upravovat  ;)

Samotné zdobení ozdobami z LEGA na DUPLO stromku vypadá překvapivě dobře, nemám stromek vyfocený nenazdobený ale těmi ozdobami došlo k takovému zjemnění.

Vytváření terénu a zasněžování

Práce s nasněžením = nasypáním tiles 1x1 má svá úskalí:
- už 10 cm široká a cca 20 cm vysoká vrstva, která byla mezi podiem (kolejiště) a výlohou má díky gravitaci takovou sílu že dokáže posunout podstavec (z kartonu)
- pokud jsou podstavce nepochozí (např. z kartonu) je komplikované zasypat hůře dostupná místa. Nakonec však jednoho člena instalačního týmu (šlo o takového ousidera, kterému byli svěřovány takové ty podřadné práce) napadlo podívat se do hromady vyhozených balicích materiálů od modelů. A tam jsem našel takový šikovný karton ze kterého jsem vyrobil takový "okap", kterým se dalo "řízeně" žasněžovat i na delší vzdálenost.



- perník jsem ze sněhové kalamity zkusil jednou vyčistit, ale stejně to na druhý pokus dopadlo podobně. Ještě že má pan perníček sněhovou frézu  ;)



- počet tiles 1x1 se dá redukovat vycpávkou (zmuchlaný papír)
- hrany podstavců nejdou zasypat vždy úplně ideálně, proto jsme použili kostky 2x4 na zakrytí vyčnívajících rohů.
 


peki

#106
Zajímavosti

Pokud se dobře podíváte na dárky pod vánočním stromečkem (nemyslím ty malé bílé krabičky) ale ty velké z dark blue. Tak ty kostky pocházejí z tohoto modelu.



Představoval jsem si chvilku co ta kostka/kostky "zažila", kde všude byla. A přišlo mi opravdu supr že není schovaná někde v šuplíku a je součástí nového veřejně přístupného modelu. Uvědomil jsem si že na bourání lodi se podíleli AFOLové z 35 zemí. Ano ti co letěli letadlem měli relativně omezené možnosti kolik toho s sebou vzít. Zajímalo by mne, kde všude ty kostky skončili (je mi jasné že část jich půjde do Bricklinku, takže budou putovat dále). Pak jsem si uvědomil že mne vlastně nikdy nenapadlo přemýšlet o tom kde kostka kterou kupuji třeba na BL/aukru byla použita před tím.  Byla ta kostka někdy součástí nějakého vymazleného společného projektu? Nebo byla součástí "nevhodného dárku", který skončil na půdě a po x letech ho někdo poslal prostřednictvím prodeje dál?

Jsem rád že pro KOSTKY i naše kostky jsou takové akce takřka na denním pořádku a naše KOSTKY i kostky rozdávají radost ostatním (i když teda občas někoho .......).

peki

#107
Instalace kolejiště

Davroman si kolejiště postavil na podstavec, takže se zdálo že půjde jenom o to jak ho na podstavci dostat do vitriny.



Nakonec se o největší zábavu postaral "sníh" v podobě tiles 1x1, které dokázaly svojí vahou odsunout podstavec. Štěstí bylo, že k posunu došlo v podstatě okamžitě a ne až třeba po několika hodinách. I když ve 2 hodiny ráno nám to jako štěstí nepřipadalo. Proti trudomyslmosti jsme na rozdíl od J.C. použili lopatičku a autíčko. Úplně jsem kluky viděl jak před "pár" lety dováděli podobně na pískovišti.

   

peki

#108
Instalace sněhuláka

Byla tak rychlá že jsem Vasyka ani nestačil vyfotit. Jediným problémem pak bylo opět zasněžení na hůře dostupných místech.



Nakonec se otestovala elektrika, vláček jezdí. Kolotoč se točí. Stromeček svítí.


poMOCník

Citace od: peki kdy 01.11.2019, 10:30:46
...
Představoval jsem si chvilku co ta kostka/kostky "zažila", kde všude byla. A přišlo mi opravdu supr že není schovaná někde v šuplíku a je součástí nového veřejně přístupného modelu. Uvědomil jsem si že na bourání lodi se podíleli AFOLové z 35 zemí. Ano ti co letěli letadlem měli relativně omezené možnosti kolik toho s sebou vzít. Zajímalo by mne, kde všude ty kostky skončili (je mi jasné že část jich půjde do Bricklinku, takže budou putovat dále). Pak jsem si uvědomil že mne vlastně nikdy nenapadlo přemýšlet o tom kde kostka kterou kupuji třeba na BL/aukru byla použita před tím.  Byla ta kostka někdy součástí nějakého vymazleného společného projektu? Nebo byla součástí "nevhodného dárku", který skončil na půdě a po x letech ho někdo poslal prostřednictvím prodeje dál?

Jsem rád že pro KOSTKY i naše kostky jsou takové akce takřka na denním pořádku a naše KOSTKY i kostky rozdávají radost ostatním (i když teda občas někoho .......).

Podobná nostalgická pohnutka kombinovaná s potřebou co nejméně toho vyhazovat mě vede k tomu pokoušet se postavit něco pěkného i z kostek, které toho už "zažily" opravdu hodně (a je to na nich znát). I když třeba jen jako neviditelnou výplň, pokud je kostka plně funkční, i když poškrábaná, zažloutlá nebo i - když mám obzvlášť dobrodružnou náladu - jí kus chybí  :-X Navíc je to o to větší výzva když chci, aby kvalita výsledku přitom neutrpěla. Nakupuji skoro výhradně použité kostky a jedním z důvodů je ten, co píše peki. (Jen pro vystavované modely budu muset udělat výjimku :P)

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 01.11.2019, 14:17:31
Úplně jsem kluky viděl jak před "pár" lety dováděli podobně na pískovišti.   

Já pak chtěl najít bábovičku a zkusit jí s tím sněhem :D

mirek

Výborně ztvárněná výloha na PROFI úrovni. Moc se mi líbí.

milanv

Raport z tohoto víkendu:

celkově výloha vypadá hodně pěkně. Minusem jsou samozřejmě ty detaily typu znásilněný betlém na náměstí, ze kterého zbyl jen oslík jakožto asi výpomoc místní kapele v jejich IA produkci. Nebo nejezdící vláček. Ale celkově je to výloha dobře působící a hlavně má veliký úspěch u dětí. Je před ní pořád zástup, narozdíl od jakýchkoliv jiných výloh (i hračkářských). Děti jsou jen před tou naší. Hodně pomáhá ten základní nápad, že výška nevýška, děti vidí jen ve své úrovni. Takže mají toho spoustu na koukání. Super!
Pán na Žlutém hradě

davroman

Citace od: milanv kdy 10.11.2019, 19:53:42
Raport z tohoto víkendu:

celkově výloha vypadá hodně pěkně. Minusem jsou samozřejmě ty detaily typu znásilněný betlém na náměstí, ze kterého zbyl jen oslík jakožto asi výpomoc místní kapele v jejich IA produkci. Nebo nejezdící vláček. Ale celkově je to výloha dobře působící a hlavně má veliký úspěch u dětí. Je před ní pořád zástup, narozdíl od jakýchkoliv jiných výloh (i hračkářských). Děti jsou jen před tou naší. Hodně pomáhá ten základní nápad, že výška nevýška, děti vidí jen ve své úrovni. Takže mají toho spoustu na koukání. Super!

O nejezdícím vláčku jsem byl informován ve čtvrtek a s peki to řešíme. Proč nejezdí zatím netuším, vypadá to na motorek, respektivě špatný kontakt - prý když do něj strčí, tak se rozjede. Peki tam bude asi v úterý, já se do Prahy dostanu za cca 2 týdny.
Je to pech, vláček absolvoval několik výstav bez problémů.    :-\
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Vláček je prostě smůla zkombinovaná s nemožností snadno výlohu otevřít - jinak bych tam klidně motorek vyměnil už včera, měl jsem čas před akcí a i jsem volal pekimu, jestli s tím mám něco dělat. Ale jak je to tak složité otevřít, musejí počkat na pekiho a někoho od nich, kdo to zařídí za jejich stranu.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 10.11.2019, 20:54:07
Vláček je prostě smůla zkombinovaná s nemožností snadno výlohu otevřít - jinak bych tam klidně motorek vyměnil už včera, měl jsem čas před akcí a i jsem volal pekimu, jestli s tím mám něco dělat. Ale jak je to tak složité otevřít, musejí počkat na pekiho a někoho od nich, kdo to zařídí za jejich stranu.

Dám tam 2 motory, které budou propojené.  To snad pomůže. Problém je v tom, že výloho není přístupná a i za výlohou je v obchodě naskládané zboží. Takže je to 1 pokus. Říkal jsem jim při instalaci, pokud chtějí vláček v provozu musí být přístupný.

peki

Citace od: peki kdy 11.11.2019, 10:05:22
Dám tam 2 motory, které budou propojené.  To snad pomůže.

Včera jsem provedl avizovanou výměnu motorů. O výlohu je velký zájem, lidé by chtěli koupit věci které jsou vystavené  ;)

yoshimaka

Citace od: peki kdy 13.11.2019, 09:32:05
Citace od: peki kdy 11.11.2019, 10:05:22
Dám tam 2 motory, které budou propojené.  To snad pomůže.

Včera jsem provedl avizovanou výměnu motorů. O výlohu je velký zájem, lidé by chtěli koupit věci které jsou vystavené  ;)
Což zakládá na myšlenku (charitativního) prodeje MOCů třeba pro příští rok. Takhle mne napadá, že by to mohla být další možnost financování kostek. Pro tento účel použít kostky (ze setů) od TLC, přebytků LB, a "zbytečných kostek". Možností je spoustu. Je škoda nechat takový zájem veřejnosti stranou...  >:D
Lust och fägring stor

peki

#118
Abych byl dobře pochopen, veřejnost si myslí že to jsou ofiko tovární sety a chtěli by je s krabicí i návodem :) Ale dalo by se asi praktikovat u těch ozdob. Nicméně to zase nemůžeš míchat s prodejem v obchodě.  Ale mohl by to být zase zajímavý směr pro Vočka/Fénixe jak rozšířit nabídku.

milanv

Tak to je stejné jako na té víkendové akci - taky lidi chtěli kupovat vystavené modely :)

Ale je to podle mě u té výlohy krásná ukázka, jak moc, jak pečlivě ty lidi (hlavně děti) na ní koukají. Není to jenom "jé, lego!" a zase pryč. Opravdu si prohlížejí, co tam je vystavené. Což je prima, ne? Která jiná výloha v tom obchoďáku může o sobě tohle říct?
Pán na Žlutém hradě