(Vlastní) Liebiegův zámeček v Liberci

Založil Jonas, 04.08.2006, 15:18:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Po třech měsících strávených ve Švýcarsku jsem opět doma v Liberci. Konečně jsem se dostal k tomu, abych dokončil projekt zahájený už na jaře letošního roku.

Tentokrát se mým námětem stal Liebiegův zámeček - jedna z nejhonosnějších staveb v Liberci. Textilní magnát baron Theodor Liebieg si ji nechal (po částech) zbudovat mezi roky 1897 až 1904. Z Lega jsem postavil pouze hlavní část viditelnou z Jablonecké ulice. (Celý komplex je velmi rozsáhlý a členitý, prostě nad možnosti mé i mých stavebních zásob.) Zadní část budov je tedy dílem určité fantazie, jakož i zobrazení stavby v její podobě kolem roku 1900.








Málokdo už dnes ví, že Liebieg byl také prvním automobilovým řidičem v Čechách. Vlastnil
vozidlo značky Benz Victoria.(Více najdete třeba zde.) Takže jsem se pokusil i o něj.









Další obrázky na mém Brickshelfu.
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Už sa teším na ďalšie obrázky, to je presne to čo má v poslednom čase zaujíma ... Stredná veľkosť stavieb. Nie obrovské stavby, na ktoré nie je dosť kociek a miesta. Vyzerá to veľmi dobré.  ;) 8)

muzzo

Paráda a nějaké fotky reálného stavu?

Jonas

Citace od: muzzo kdy 04.08.2006, 15:46:46
Paráda a nějaké fotky reálného stavu?

Více fotek modelu a reálný stav (z dubna 2006, kdy ještě stavbu nezakrývalo listí) najdete tady
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=197842
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Práve som písal to isté. Lebo 10 minút dozadu ako písal J. to ešte bolo zamknuté ...  Fotky sú veľmi dobré ...  8)

Jindroush

Pěkný, sice spíše inspirace, ale pěkný.

(Je to v měřítku 'LEGO z 80tých let', já radši měřítko 1:40  ;))
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Panther

Velmi pěkné. A myslím si, že i celkem dobře vystihnuté. Zase jsem si rozšířil své znalosti. V Liberci jsem byl už hodněkrát a dokonce jsem jezdil i kolem tohoto zámečku, ale opravdu jsem netušil, že má celkem zajímavou historii.  ;)

***Banana.com

Velice hezké, také bych chtěl mít takovou fantazii, a umět něco podobného ;D

Cavelon

Citace od: banana.com kdy 04.08.2006, 16:20:04
Velice hezké, také bych chtěl mít takovou fantazii, a umět něco podobného ;D

Ešte si zabudol na jednu nutnú podmienku - mať poriadny dielikový arzenál. Napr. také hnedé strechy sa hocikde nepovaľujú...

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Aha, tak sorry, má tam čierne strechy. Pozeral som si Jonasovu galériu a utkvel mi v pamäti tento obrázok, kde strecha vyzerá fakt ako hnedá. :-\

***Banana.com

No, tak jsem si říkal, jestli jsem barvoslepý, nebo ne;D

Frco

Presne taketo stavby sa mi pacia, autorovi blahozelam.

J0hny54

Velmi povedené, ikdyž menší, hodilo by se to jako součást hradu :)

Bryk


chadzi

super, ma to peknou atmosferu... ta kara rulez  8)

Benelli_2000

Moc hezký domečky. Ještě, že jsi ten krajní udělal v červený barvě, alespoň je to trochu živější. Kdyby byly všechny stejně barevný, bylo by to sice přesnější, ale taky nudnější. Nejvíc se mi ale líbí ta vytuněná kára  ;D
Kolik to má koní? 0,5 HP ?  ;D
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Jonas

Citace od: Benelli_2000 kdy 08.08.2006, 00:14:53
Nejvíc se mi ale líbí ta vytuněná kára 
Kolik to má koní? 0,5 HP ?

Prý měla až 3 HP. Max. rychlost 20 km/hod, spotřeba 20 litrů lékarnického benzínu na 100 km. O zrychlení z 0 na 10 km se nikde nic nepíše.
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

tak to neni vubec spatny, ta spotreba... vcera jsem v policejnim muzeu koukal na pojizdnou radiostanici ZIL, a spotreba 80 litru benzinu na 100 km

marian20

weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

petras81

Citace od: Benelli_2000 kdy 08.08.2006, 00:14:53
Moc hezký domečky. Ještě, že jsi ten krajní udělal v červený barvě, alespoň je to trochu živější. Kdyby byly všechny stejně barevný, bylo by to sice přesnější, ale taky nudnější. Nejvíc se mi ale líbí ta vytuněná kára  ;D
Kolik to má koní? 0,5 HP ?  ;D
Ma to presne 1,5 muly a 3 lucni koniky a je to chlazeny smesici vzduchu a much rozplacnutejch na chladici ;D ;D vypada to fakt bomba... a vubec cela stavba je moc pekna...

zakm

Moc pekné a veľmi dobre prepracované detaily . Perfektne sa ti podarilo urobiť podľa predlohy , hlavne ten červený dom . Hodilo by sa ak by si túto stavbu rozširil .
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Aki

I já přidávám svůj obdiv. Stavba od stavby mi příjde lepší a lepší.  :-*

Jonas

#23
Citace od: zakm kdy 12.08.2006, 14:25:11
Hodilo by sa ak by si túto stavbu rozširil .

Stačilo by to třeba takto?



Jonas - Můj Brickshelf

myth

When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

muzzo

Tak se mi zdá, že začínáš pomalu konkurovat tomuhle Město z počátku 19. stol. :D