(Vlastní) Sompo Japan HQ - mikro

Založil Martins, 13.06.2017, 17:12:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj,
pro náš projekt i pro radost jsem postavil sídlo japonské pojišťovny Sompo Japan. Mrakodrap je v Tokiu, měří cca 200m, má 43 pater a dokončen byl v roce 1973.
Stavba je postavena z originálních kostek LEGO!


Další fotky na mém Flickru




LukaMull

Krásná stavba a krásné provedení! :)

otaznik

Citace od: Martins kdy 13.06.2017, 17:12:44
Ahoj,
pro náš projekt i pro radost jsem postavil sídlo japonské pojišťovny Sompo Japan. Mrakodrap je v Tokiu, měří cca 200m, má 43 pater a dokončen byl v roce 1973.
Stavba je postavena z originálních kostek LEGO!

Jako celek vypadá stavba opravdu dobře. Úplně mi tam nesedí spojení šikmých sloupů a chodníku, ale přiznávám, že aktuálně mě nenapadá lepší řešení.

milanv

Elegantní dům! Chtělo by se říct: "jak jednoduché stačí..." ale přitom všichni, kdo jsme si to zkusili, víme jak to je... Opravdu hezké Počínaje nápadem a konče provedením.

K otaznikovu návrhu: taky jsem nad tím přemýšlel a podle mě je jediná jiná možnost. Nespojovat sloupy s chodníkem, ale s domem. Tím by byly v prodloužení směru spodní řady Grille tiles a držely by linii. Jenže pak bys tam zase musel mít nenápadně umístěné clipy nebo něco podobného, v čem by ty tyčky držely. Zkrátka: bylo by to efektní, věřím tomu. Ale za cenu poměrně velké práce, takže jestli se ti do toho vůbec chce...
Pán na Žlutém hradě

Martins

Díky za připomínky, ale sloupy mají ještě jeden problém: délku. 3L je moc krátký, 4L je dlouhý, tak ten konec je potřeba někam schovat. Pod ten plášť to nejde, resp. to vypadá hrozně, takže toto je asi jediná možnost... Měl jsem asi 3 varianty a tahle mi přišla nejlepší. :-)

peki

Martine co je to za mrakodrap na fotce za ním. Zbylo mi něco šedých a trans blue kostek.

Martins


Igorus

Hele, je to moc pěkné!

Nicméně... přeci se nespokojíš s těmi podpěrami!  >:D Jak moc to proniká do toho Brick Modified with Headlight? Nebo to jede skrz?

Martins

je to skrz... a navíc jsem s tím spokojen...  >:D