(Vlastní) Spacerunners

Založil Togaran, 20.06.2012, 17:05:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

HD

Heh, to je pěkná hlídka.  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Ozývám se po delší době s příspěvky z Febroveru, i když to nejsou úplně typické rovery, ale prostě vesmírná vozidla ;)

První je terénní a rychlostní speciál na vytrvalostní závody na Ledové planetě (Rallye Vločka - Rampouch 2023). Do výbavy dostalo jednoduché odpružení všech kol (liftarm kyvadla + kyvná zadní náprava), standardní motor a zadní raketový booster.

Druhé je obrněné vozidlo Blacktronských průzkumníků. Kabina pro řidiče a střelce, střešní komunikační vybavení, a v zádi se skrývá malý kluzák.

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Dobrá práce!
Koukám, že závodní rover má kompletní posádku. :D Líbí se mi stupačky na bocích. ;)

Blacktronské vozidlo má luxusní číro. :D A líbí se mi u něj i kabina. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

april.lix

...opravdu, opravdu krásná práce. Skvělej design.

Petronel

Ten kohoutí pásovec je dobrej, ale ta "sněhová limuzína" je best. ;D
Tvarově a vzhledově moc pěkné vozítko.

Bezva, že chlapci z posádky mají na svých místech pod nohama tu mřížku, jako odkapávač na boty, když se brodí v tom sněhu. >:D

Togaran

Space Police 2 - těžká pronásledovací loď MFK Justice Heavy

Standardní lodě vesmírné policie mají za úkol pronásledované zadržet nebo vyjednávat. Když to ovšem zklame, pošlete pro lodě třídy Justice Heavy. Které mají za úkol něco úplně jiného >:D

Loď má dvojitý kokpit typický pro SP2, v zadní části je uchycená vězeňská transportní cela a na křídlech dobývací lasery 8)
Inspirací mi byly obrázky z AI generátoru Bing.

Větší fotky jsou u mě na flickeru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Icewalker

Citace od: Togaran kdy 20.01.2024, 09:14:01Space Police 2 - těžká pronásledovací loď MFK Justice Heavy
Tomu říkám pěkné retro :D
Měl bych jeden dotaz: Rovně směřující kanony na bocích jsou mi jasné, ale jaký účel mají ty dílky červených kopí, směřujících šikmo dolů? Jde také o nějaký zbraňový systém, nebo o něco jiného?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Togaran

Citace od: Icewalker kdy 22.01.2024, 17:51:20Tomu říkám pěkné retro :D
Měl bych jeden dotaz: Rovně směřující kanony na bocích jsou mi jasné, ale jaký účel mají ty dílky červených kopí, směřujících šikmo dolů? Jde také o nějaký zbraňový systém, nebo o něco jiného?

To je kostka, co se mi tam hodila a nepřiřazoval jsem i žádný konkrétní účel. Ale myslím, že by mohly klidně sloužit jako senzory nebo lehké lasery při pohybu nízko nad povrchem planety  ;)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Futuron Worker

Ano, je to vesmírný ekvivalent vysokozdvižného vozíku. Loď určená k manipulaci s nákladem na vesmírných stanicích a spaceportech.
Přední manipulační ramena jsou na kloubech a s gumičkou, takže jsou funkční a náklad drží gumovými technic connectory. Kromě toho má loď ještě malý nákladní prostor vzadu, který je momentálně obsazen malým vozítkem.

Inspirací mi byly tyhle dva modely, od kterých jsem zkopíroval detaily, které mě zaujaly:
https://www.flickr.com/photos/spaceman_nathan/51812924182/in/faves-50337426@N04/
https://www.flickr.com/photos/142174295@N04/30721515767/in/faves-50337426@N04/

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

milanv

Tak tohle jsou moc pěkné kousky! Policejní se mi líbí svým tvarem, nejvíc to vynikne z profilu: "takovej sršáň", přesně jak by měla policejní loď působit. Ale hlavní srdcovka je pro mě ta druhá loď, s tou bych si jako kluk vyhrál hodiny. Samozřejmě základ je, jak je funkční to nakládání bedny. Ale ještě k tomu to vozítko. No a pak to, co jsem jako kluk se snažil ve všech svých modelech aut: kabina, do které se vejdou dva minifigové vedle sebe. A tady je dokonce dvoupatrová a vypadá fakt pěkně!
Pán na Žlutém hradě

Togaran

Citace od: milanv kdy 23.01.2024, 08:06:15Tak tohle jsou moc pěkné kousky! Policejní se mi líbí svým tvarem, nejvíc to vynikne z profilu: "takovej sršáň", přesně jak by měla policejní loď působit. Ale hlavní srdcovka je pro mě ta druhá loď, s tou bych si jako kluk vyhrál hodiny. Samozřejmě základ je, jak je funkční to nakládání bedny. Ale ještě k tomu to vozítko. No a pak to, co jsem jako kluk se snažil ve všech svých modelech aut: kabina, do které se vejdou dva minifigové vedle sebe. A tady je dokonce dvoupatrová a vypadá fakt pěkně!
Děkuju za odpověď :) Jsem rád, že se líbí. Tady jsem kabině musel pomoct vybranýma panelama ve stěnách, aby si měli figové kam dát ruce :D  Když už je vevnitř místo, proč ho neyužít, že?  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Interruptor II - Blacktron diplomatická transportní loď

Loď pro Blacktronské vyjednavače na krátké cesty po galaxii. V přední části je dvoumístný kokpit pro pilota a kopilota. Z aním je paluba pro cestující s velkými okny a v zadní části nákladní prostor. Momentálně v něm sídlí malý robot (posunovací podvozek ve stylu Alienator).

Barvy jsou klasický Blactron II s pokusem přidat žlutou, jestli se to povedlo posuďte sami. Docela jsem si oblíbil tento styl kokpitu, už jsem ho použil víckrát a myslím, že se k Blactron II docela hodí. Nejedná se o bojovou loď, hlavní myšlenkou stavby bylo zakomponovat nějak pěkně ta velká kulatá okna.

Jedná se o přestavbu modelu z roku 2010. Byl na výstavě v Roztokách, spolu s Robbedovu lodí, která měla nezávisle stejný kokpit  ;D Kdo by chtěl hrabat v minulosti, musí se prohrabat až na můj
Brickshelf.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Pěkně Ti roste flotila. :D porovnání s 14 let starým originálem je zajímavé. 

Barevné schéma bych si dovolil označit jako Blackton 1.8   ;)
Heh, koukám, že už taky máš oblíbené zásady použití skla na kokpity.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Daniel

Citace od: Togaran kdy 29.01.2024, 16:12:50...pro Blacktronské vyjednavače...
S teroristy a Blacktrony se nevyjednává, že @Mtron:D  :D  :D

Jinak pěkná loď - dokonce i ta žlutá barva tam nevypadá zle ;) . Něco, jak psal HD - takové meziBlacktronské křížení ras 8) .

Togaran

Citace od: HD kdy 29.01.2024, 16:42:35Pěkně Ti roste flotila. :D porovnání s 14 let starým originálem je zajímavé.
Barevné schéma bych si dovolil označit jako Blackton 1.8   ;)
Heh, koukám, že už taky máš oblíbené zásady použití skla na kokpity.  >:D
Citace od: Daniel kdy 30.01.2024, 08:31:12
Citace od: Togaran kdy 29.01.2024, 16:12:50...pro Blacktronské vyjednavače...
S teroristy a Blacktrony se nevyjednává, že @Mtron:D  :D  :D
Jinak pěkná loď - dokonce i ta žlutá barva tam nevypadá zle ;) . Něco, jak psal HD - takové meziBlacktronské křížení ras 8) .
Díky za komentáře :) Já jsem popravdě k té žluté trochu skeptický, ale chtěl jsem tam nějaké oživení, tak jsem to zkusil. Manželka doplnila zlaté detaily na křídlech a bojovala za přidání dalších, ale to se mi tam už nehodilo.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Takhisis' Sword - pozorovatelská loď třídy chameleon

Lodě této třídy jsou určené k návštěvám a pozorování rozvíjejících se civilizací bez kontaktu. Povrch trupu dokáže měnit barvy a maskovat se proti obloze i jiným pozadím.
Výbava je víceměně standardní pro nebojovou loď - na přídi jsou jsou všechny potřebné senzory a kamery, na střeše antény, dále standardní i hypermotory, výklopné přistávací podpěry. V kokpitu jsou tři místa (pilot, navigátor, pozorovací vědec), ve střední části je místnost s palandou a pracovní stanicí. Zadní strana lodi se celá otevírá a skrývá zadní pozorovatelnu / vstupní žebřík.

Původně to začalo jako srandovní barevný MOC k Rainbowtronu. Použití různovabervných skel je pro mě vždycky zajímavá výzva a tentokrát jsem chtěl i strakatý celý vzhled. ale zas ne jen náhodně poskládané barvy kostek.
Tvarově mě baví poslední dobou lodě s výsokým a štíhlým profilem v přední části, ale chtěl jsem to udržet v kompaktních rozměrech. Výsledkem je MOC nečekaně težký na svoji velikost. Normálně loď stojí na svých výklopných nožkách, ale na vystavení je hezčí na improvizovaném stojanu.

Velké fotky zde.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr