Vočko MOC a MOD železnice

Založil Vočko, 20.11.2015, 16:18:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vočko

Dnes jsem dodělal jednu ze svých nejoblíbenějších lokomotiv. Díky inspiraci Mirek END jsem si dovolil udělat návrh Bardotky. Jestli na toto seženu kostky, bude to pro mě TOP kus v mojí sbírce.

Vočko

A ještě jeden kousek - 714 ČD

Vočko

Už mi doma stojí ve vytríně, ale aspoň pro představu ;)
Stavěno ze setu 60051

linhi

Vypada to fajne,jako zakladni skelet,ale pridej tomu nejake libustky,detaily,drzim palce at se to dale rozviji..

Vočko

Děkuji moc za podnět a názor. Od návrhu motorového vozu došlo i k realizaci.

LLLuky

Je krásný, budeš k němu stavět i vagóny?

Vočko

Citace od: LLLuky kdy 02.01.2016, 10:09:17
Je krásný, budeš k němu stavět i vagóny?
Vagony nebudou. Motorák už taky není. Postavil jsem elektrickou lokomotivu, foto dodám.

Vočko

Dovolím si zveřejnit výtvory k železnici, kterou jsem se rozhodl stavět.
Před Vánoci jsem pořídil stavebnici 3677 a z ní postavil "Karkulku".

Vočko

Na Nový rok jsem sestavil můj dávný sen. Inspiraci jsem našel v Kostkolandu v Olympii.
Drezina

Vočko

Během Vánoc jsme s přítelkyní postavili malé nádraží se záchodky. Nevěřil bych, že mě budovy začnou bavit ;)

Vočko

Záchodky a komplet.

pryb

Citace od: Vočko kdy 04.01.2016, 19:35:31
Inspiraci jsem našel v Kostkolandu v Olympii.

To mě těší. Výsledek je pěkný.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

danyboy

Moc pěkné.  :) Bude vznikat nějaké větší diorama?  :)

linhi

Jen tak dal,nadrazi je fajnove....

LLLuky

Citace od: Vočko kdy 04.01.2016, 19:33:16
Dovolím si zveřejnit výtvory k železnici, kterou jsem se rozhodl stavět.
Před Vánoci jsem pořídil stavebnici 3677 a z ní postavil "Karkulku".


Karkulku jsem kdysi lepil z papíru, byl plný detailů, ale tenhle byť  je z lega mi příjde mnohem lepší :)

Vočko

Moje první a srdcová mašinka. Stávala před Budějckým nádraží a nyní stojí u nás v obýváku.

Vočko

Další počin a pro mě krásná dvěstětříca Laminátka.

MÍLA

Bude Laminátka jezdit nebo jen stát, pokud jí postavíš ?

peter

Citace od: MÍLA kdy 11.07.2016, 03:28:08Bude Laminátka jezdit nebo jen stát, pokud jí postavíš ?

Z renderu usuzuji, že je postavena plnně funkční, takže by provozu nemělo nic bránit.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Vočko

V plánu je, že bude pojízdná. Teď sehnat potřebné dílky a hurá do stavění.

Vočko

dnešní 5 hodinové tvoření ;)
Krysu jsem zatím viděl v 8 studovém rozměru a potom tu velkou v Brně. Postavil jsem 6 studové provedení.
Nápadů je spousta, ale nejsou kostičky  :(
Vypadá to na flotilu ČSD.

hobby

Oceňuji tvoji kreativitu, ale uvítal bych, kdybys ke každému výtvoru uvedl reálný vzor (i k té laminátce). Tohle může být i "Gorila", nebo i nějaká jiná. Ostatně, ajzipoňáci mají těch pojmenování stovky, včetně parních mašin.
Vylepšovat se na tom jistě ještě dá, což ještě ukáže až skutečný model z kostek.

hawran

Čau Vočko, za mně modely dobrý, Pepínovi se rozhodně líbí (ostatně i jako zbytek Tvojí tvorby)

Ohledně těch přezdívek - je v tom trochu bordel i mezi ajznboňákama:
- technicky řada 150 (dříve E499.2) a 350 (dříve ES499.0) jsou koncepčně víceméně stejné lokomotivy, řada 150 je na stejnosměrné napětí 3000V, řada 350 je vícesystémová (3000V SS a 25kV, 50 Hz). Pojezd obou řad je stejnosměrný, dvousystémová řada 350 má navíc transformátor a usměrňovač.
- přezdívky, pokud vím, mají čtyři: banán (podle původního zeleno - žlutého nátěru), potkan, krysa (podle tvaru karosérie) a gorila (podle výkonu/"síly" - protože původní SS řady E499.0 a E499.1 měly pouze zhruba poloviční výkon než "nové" E499.2 / ES499.0)
- někde lze dohledat že krysa alias potkan alias banán je řada 150, kdežto gorila je řada 350, jinde se tvrdí že banán, krysa a potkan je řada 150, kdežto gorila, krysa a potkan je řada 350, jiní tvrdí že přezdívka gorila se používá na slovensku, kdežto banán, potkan a krysa v čechách.

Asi jedinou objektivní pravdou je, že to jsou všechno přezdívky pro jednu a tutéž lokomotivní řadu :)

Měj se fajn a ať Ti to stavění jde od ruky!
K.
Bricks Forever!

Vočko

Ahoj hawrane, děkuji moc za reakci. Modely lokomotiv stavím podle fotek a popravdě až po zveřejnění a reakci hobbyho jsem si o řadě 150 a další pár věcí načetl. Jak už bylo kdesi na kostkách napsáno, LEGO City má svoje měřítko a postavit v něm reál model je o kompromisech a taky o potřebných dílkách. Až se vrátím z dovolené, tak nafotím svůj nový počin. Krysu postavím snad do konce srpna a věřím, že taky už dorazí panel na domácí kolejiště ;)
Hezké prázdniny.
Vočko

sohibil

Citace od: hawran kdy 29.07.2016, 09:45:58
- přezdívky, pokud vím, mají čtyři: banán (podle původního zeleno - žlutého nátěru), potkan, krysa (podle tvaru karosérie) a gorila (podle výkonu/"síly" - protože původní SS řady E499.0 a E499.1 měly pouze zhruba poloviční výkon než "nové" E499.2 / ES499.0)
- někde lze dohledat že krysa alias potkan alias banán je řada 150, kdežto gorila je řada 350, jinde se tvrdí že banán, krysa a potkan je řada 150, kdežto gorila, krysa a potkan je řada 350, jiní tvrdí že přezdívka gorila se používá na slovensku, kdežto banán, potkan a krysa v čechách.
Pokiaľ viem Banán sa hovorí 150-kám a 151-kám a Gorila zase 350-kám. Potkan a Krysa sa používajú pre všetky tieto rady. 150-ke sa ešte hovorí pražská dvojka, lebo jedničková Bobina 141 (ex E499.1) bola zase pražská jednička

Najzaujímavejšie ale je že Banány sú exkluzívne české (všetky ich vlastní ČD) zatiaľ čo Gorily má naopak v dŕžave čisto ZSSK. Pozor to neznamená  že Banán nemôže na Slovensko a Gorila do Čiech.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vočko

Prázdninové stavění pokračuje.
Pokus o vlastní MOC electric train soupravu. Inspirace z ÖBB drah v Rakousku. Podobné soupravy zajíždí i k nám do ČR.


hawran

Vočko dost dobrý!!! Z tebe roste regulérní vláčkař! :)
Bricks Forever!

Vočko

Citace od: hawran kdy 16.08.2016, 13:47:31
Vočko dost dobrý!!! Z tebe roste regulérní vláčkař! :)
Já děkuji. No snažím se svoje ruce cvičit a stavění je super terapie. Nicméně Krysa už je taky hotová, ale nesundám jí z police  ;D takže musím počkat  ;)
Těším se, až bude panel a já budu moci vlaky rozpohybovat. Teď sháním 9V pojezd, koleje a trafo. Nemáš nějaký typ, kde ho sehnat?
Hezký den.

hawran

Citace od: Vočko kdy 16.08.2016, 14:07:02
Já děkuji. No snažím se svoje ruce cvičit a stavění je super terapie. Nicméně Krysa už je taky hotová, ale nesundám jí z police  ;D takže musím počkat  ;)
Těším se, až bude panel a já budu moci vlaky rozpohybovat. Teď sháním 9V pojezd, koleje a trafo. Nemáš nějaký typ, kde ho sehnat?
Hezký den.

Jediný co mně napadá je Bricklink nebo ebay :)
Bricks Forever!

Vočko

Zdravím vás.
Doma přibylo pár nových lokomotiv a vagónů. Začnu postupně fotit a vkládat sem do vlákna. S mýma rukama to jde pomaleji než jsem si myslel... ale já jsem stavitel trpělivý a nevzdám to.
Jako první vkládám přestavbu na vlastní MOC ze setu 4512. Inspirací byla "Žehlička". Tu mojí jsem modernizoval ;) Konečně se s 9V motorem může prohánět na mém prvním kolejišti. Kolejiště je ve výstavbě. Stojí akorát dvoupatrové nádraží a stavědlo.