(Vlastní) Motorový vozeň 812008 LUX

Založil Cavelon, 07.07.2005, 18:02:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Cavelon

Takže po prvom fyzickom dotyku s LEGO vláčikmi som pristúpil k ďalšej fáze procesu dosiahnutia svojho vytúženého cieľa a konečne som aj ja niečo vyCADil. :) Ide o motoráčik radu 812, zatiaľ bez interiéru ap. Časom to premakám.
Na prvej fotke je môj výtvor a na druhej pre porovnanie originál.

myth

Pekné ;)

Toto jazdí v Tatrách, alebo na nejakej lokálke?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

KLF

Pre zaciatok to nie je vobec zle ! Dokonca by som povedal, ze moc dobre ! ;)
Terminated.

Cavelon

Citace od: myth kdy 07.07.2005, 18:03:54
Toto jazdí v Tatrách, alebo na nejakej lokálke?

Jazdí to na lokálke v Tatrách. ;D Na trati Poprad - Tatranská Lomnica, foto je z T.L. dňa 30.05.2004. Ale aj inde jazdia tieto vláčiky. Vznikli rekonštrukciou starých 810-ok.

Radical

WOW, opravdu moc pekne, velmi podobne originalu.. ::) :D :)
Old lego , good lego.

Micho

Cavelone: Skladám klobúk. Bude z Teba druhý KLF/FLAT, čo sa týka schopností v CADe. Chlani (KLF, Flat, Cavelon), len robte takéto dielka ďalej a potešíte moju aj ďalšie duše.  :D

PS: Toto by sa snáď aj dalo postaviť, aj keď v inej farbe (nemám červené okná). Obdivujem realizáciu toho bieleho priebežného pásu ...

Cavelon

Citace od: Micho kdy 07.07.2005, 18:30:32
Toto by sa snáď aj dalo postaviť, aj keď v inej farbe (nemám červené okná).

Naschvál som použil dieliky, ktoré by sa mali dať pozháňať, lebo ďalšia fáza bude realizácia z kociek. ;) Ešte prezradím, že reálny model by mal mať vysúvacie dvere (tak ako ozajstný vlak), už to mám premyslené. Aj interiér samozrejme.

PS.: Ďakujem všetkým za motiváciu k ďalšej mojej práci. Veľmi ste ma povzbudili. :D

hobby

Výborně, povedl se. Je to klasický "motoráček" a ten se mi vždycky líbil. Mít na to kostičky, hned ho stavím. Škoda jenom, že sám nepojede, protože na jednonápravu zatím neexistuje náhon. Třeba s tím  někdy Lego přijde, stejně jako s ojnicemi pro klasickou "páru" .

Colonel32

asi by se to musilo postavit s kratkym rozvorem naprav, na existujicim podvozku

Jindroush

Co baterkový pohon, a uprostřed 2 gumová, volně zavěšená kolečka, která budou zabírat o pražce? (Ne, že by to bylo krásné a elegantní řešení, ani si neumím představit, zda by to jelo plynule.)

Popř. doprostřed strčit 4.5V kolej/rack 1x4 a prohlásit to za zubačku  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

nebo treti kola uprostred, ty s gumickou...  ktery by byly pohaneny stejnym zpusobem, jako funguje ta snezna freza, jen by prenos sily vedl opacnym smerem.... akorat by to utahlo tak akorat samo sebe, mozna ani ne...


zubacka uz me davno napadla taky.. ale co zatacky? nahrejes a ohnes rack 20?

Jindroush

Tak tam naklapnout 12V track, po tom bude středový gumový kolečko zabírat dobře.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

a nebude tak na rane.. to by mozna slo.. kdo se hlasi jako dobrovolnik??

Jindroush

12V track tady máš leda ty a Chadži, ni?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

ja akorat zatacky.. rovne jsem prodal chadzimu....

Colonel32

ale mam monorail.. i kdyz to sem nepatri...

hobby

Citace od: Colonel32 kdy 08.07.2005, 15:48:46
asi by se to musilo postavit s kratkym rozvorem naprav, na existujicim podvozku
Tak to rozhodně ne.  a) vypadal by divně až nepěkně,  b) byl by velmi vratký,  c) v zatáčkách by smetl vše ve vzdálenosti tak 5 cm od kolejí.

Flat

Paráda. Taky jsem o něm uvažoval. A taky o nějakém "panťáku". Ten zalomený bílý pruh je super. Už se těším na realizaci.

Cavelon

Som veľmi rád, že sa Vám motoráčik páči. :D Teraz nie som doma a aj napriek tomu, že ma už "svrbia" prsty ;), nemôžem nič postaviť, lebo tu nemám kocky. Ale na budúci týždeň sem možno už hodím foto prvého prototypu... Sám sa na to nesmierne teším. :D

muzzo

No jestli to bude tak hezke jako ten cadwork tak se mame na co tesit ;)

peter

#20
Inspirovaný Cavelonem, jsem si motoráček postavil. Bohužel jsem musel provést změnu barev, jelikož nedisponuji dílky v originálních barvách. Také jsem trochu pozměnil čelo vozu a doplnil funkční dveře.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ass

Tak ten je fakt pěknej. A jak otvíráš ty dveře ? Nemáš tam žádnou kliku nebo tak něco.

Cavelon

Je to veľmi pekné! Vidím, že sa mám ešte hodne čo učiť...

Micho

#23
Peter, je to veľmi pekné. Ja som tiež trochu špekuloval, ale nemám vhodnú farebnú kombináciu dielikov (hoci aj v inej farbe). Chcelo by to hodiť, ak sa dá, aj nejaký bočný pohľad ...

PS: Pozerám, že tie bočné okná sú použité klasické okná pre domčeky, vidno tam úchyty na okenice ...

peter

Citace od: Micho kdy 10.07.2005, 11:45:40
PS: Pozerám, že tie bočné okná sú použité klasické okná pre domčeky, vidno tam úchyty na okenice ...

Bohužel ano, jaksi vlaková okna jsou u mne velmi vzácné zboží :-[ takže jsem byl rád, že jsem našel alespoň pro strojvůdcovskou kabinu.

Citace od: ass kdy 10.07.2005, 11:08:41
A jak otvíráš ty dveře?

Dveře se otvírají těžkopádně to je fakt, ale při troše snažení se to povede ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

muzzo

Krasa, krasa, krasa a to ze nemas dost vagonoken vubec nevadi :D

Aki

I já se přidávám, opravdu moc pěkné.  :-*

Cavelon

Takže konečne som sa dostal aj ja k realizácii a na nasledujúcich obrázkoch Vám prinášam foto 1. prototypu. Samozrejme, že nemám dostatočné množstvo potrebných dielikov, takže miestami sú nahradené inou farbou, príp. aj inými dielikmi. Okrem toho som model musel skrátiť, lebo zatiaľ nemá nápravy uložené s možnosťou otáčania sa a v pôvodne plánovanej veľkosti vykazoval zlé jazdné vlastnosti.

Micho

Brat a sestra, obidve vagóniky sú podarené ...  ;)

myth

When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.