Moje 810 a jiné vlaky (8 kostek široké, použíto hodně "nelego" věci)

Založil CuneCZ, 04.07.2020, 21:08:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

CuneCZ

Tak jsem se po dlouhé době vrátil k legu, ale chtěl jsem ty vlaky udělat trochu lepší.
Jako první jsem udělal motorový vůz řady 810 v modro bílo žlutém nátěru. Plánuji udělat i červeno bílý nátěr. Použito hodně dílů co není lego a hodně dílů jsem polepil bílým papírem, protože jsem neměl dost kostek. Taky budu přidávat osvětlení (taky ne lego)

Staví tu někdo taky 8 kostek široké vlaky?

fanda

Já se přiznávám - stavím pouze 7 a 8 studů široké. S jedinou výjimkou Siemens Desiro s šířkou 6 z kostek ze setu 7938.

Jsem zvědav na tvé řešení motorizace.

Ale mám pocit, že to přeháníš s počtem pixelů u fotky.

Ongon


fanda

Ne, neni karoserie jeste hotova, zatim dokonale jezdi a sviti, krome v interieru.

otaznik

Citace od: fanda kdy 04.07.2020, 21:44:47
Ale mám pocit, že to přeháníš s počtem pixelů u fotky.
Souhlasím, že fotka je zbytečně veliká. Na druhou stranu lepší takto, než dávat obrázky 200 x 300 pixelů...  >:D

Ongon


fanda

Citace od: otaznik kdy 05.07.2020, 12:32:21
Citace od: fanda kdy 04.07.2020, 21:44:47
Ale mám pocit, že to přeháníš s počtem pixelů u fotky.
Souhlasím, že fotka je zbytečně veliká. Na druhou stranu lepší takto, než dávat obrázky 200 x 300 pixelů...  >:D

To se ti povedlo, už dlouho jsem se tak nezasmál. Však já se polepším  ;D

otaznik

Citace od: CuneCZ kdy 05.07.2020, 21:53:38
Funguje to a to je hlavní
To je hlavní možná u některých Technic staveb, ale u pokusu přiblížit se realitě mi to přijde jako slabé kritérium. S délkou 34 studů musí ten vlak vypadat při pohybu pouze na train podvozku velmi podivně a nerealisticky (když budu hodně diplomatický).

hobby

Citace od: CuneCZ kdy 05.07.2020, 17:15:08
Zde je motorizace
Chtěl jsem ten podvozek komentovat, ale přišel mi tak absurdní, že jsem si řekl - to není myšleno vážně...
Pokud ano, tak tedy takto rozhodně ne, pokud jsi čekal nějaký komentář. Všechno holt nejde udělat, aniž by se člověk musel chytat za hlavu. Motorák 810 jsem také postavil (nejen já), jenže velikost a tvar byla modelová "zkratka", přizpůsobená právě té motorizaci >:D

otaznik

Citace od: CuneCZ kdy 04.07.2020, 21:08:01
Použito hodně dílů co není lego
Co přesně tohle znamená? Jaké díly konkrétně?

peki

Budu citovat kolegu
Citace od: fanda kdy 05.07.2020, 18:33:50
.....už dlouho jsem se tak nezasmál.

A teď vážně, vyplň si prosím věk u tvého profilu.

Předpokládám, že jsi asi mladší ročník (to může být sice polehčující okolnost) ale i to má jisté meze:
- Jsi na Lego fóru, tady se staví z Lega
- Očekává se tu určitá minimální úroveň/kvalita
- začátečníků rádi pomůžeme (pokud chtějí)

U stavění vlaků má každý svoji cestu, ale v zásadě se to dá rozdělit na 2 oblasti:
- model do vitrinky, který nejezdí
- vláček na kolejiště, kde jsou důležité jízdní vlastnosti

To tvoje se nedá zařadit (zatím) ani do jedné kategorie. 810 tu stavělo hodně lidí, takže možnosti pro inspiraci je určitě dost. Seznam staveb 810 je zde. U 8 studu není složité na motorovém podvozku vyřešit zakrytí jednoho kola.

Pokud potřebuješ poradit, jsi na správném místě. Pokud máš potřebu prezentovat svoje výtvory (protože tobě to tak stačí), tak sorry za upřímnost na to to zatím opravdu není, protože jak píšeš

Citace od: CuneCZ kdy 05.07.2020, 17:15:08
Kvalita možná nízká......

Ale foťákem to opravdu není. 

CuneCZ

Zajímalo by mě proč když to tady odstraním tak to tady stejně zůstane

peki

Citace od: CuneCZ kdy 07.07.2020, 14:48:21
Zajímalo by mě proč když to tady odstraním tak to tady stejně zůstane

Vlákno respektive první příspěvek (pokud pod ním pokračuje diskuse) může mazat moderátor. Tím že si to tu začal mazat, předpokládám že o nějaký pokrok/ radu zájem nemáš. Nerozumím tedy už tvému prvnímu příspěvku kdy píšeš:

Citace od: CuneCZ kdy 04.07.2020, 21:08:01
.....chtěl jsem ty vlaky udělat trochu lepší.......