(Vlastní) lokomotivy a vagony VojtaBeton

Založil VojtaBeton, 12.10.2020, 22:35:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

VojtaBeton

Zdravím Vás.

Po dlouhé době jsem měl chuť si postavit něco s železniční tématikou a rozhodl jsem se pro kontejnerový vagon. Vagon nemá skutečnou předlohu. Inspiroval jsem se fotkami na googlu a v Otazníkovu vláknu, který ho stavěl také. Zásoby kostek nemám a tak vagon vznikl pouze v programu Studio. Nemám ani ověřeno, zda jsou použíté dílky v těchto barvách dostupné avšak skutečné kontejnerové vagony mají různé barvy.

Vagon je stavěný pro dva 6x16, kontejnery. Rozteče trnů by se samozřejmě daly dále upravovat pro více kombinací a rozměrů.

U lego vláčků bych chtěl zůstat a stavět další vlastní vagony, lokomotivy, drážní budovy a cokoliv co se týká železnice. Budu rád za jakékoliv připomínky, i za upřímnou kritiku.  ;)






Clermont

Tak tohle se mi fakt líbí :)
Jdu se podívat jestli mám na to kostičky :)

Chairudo

Jednoduchá konstrukce a vypadá to moc pěkně, takový kontejnerový vlak chci někde vidět :)

Jen mám trochu obavy o stabilitu. Jsou tam tyhle brackets, nebo ty druhé?
https://store.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=99780#T=C
Je pod nimi ještě vrstva plates?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

VojtaBeton

Citace od: Chairudo kdy 13.10.2020, 00:24:50
Jsou tam tyhle brackets, nebo ty druhé?

Na vagonu jsou použity oba.

Citace od: Chairudo kdy 13.10.2020, 00:24:50
Je pod nimi ještě vrstva plates?

Ano. Střed vagonu je takto zpevněný. U podvozků ne. Tam spoléhám na boční tile 1x8.

VojtaBeton

Rozhodl jsem se vagon trochu upravit a snížit množství různých typů dílů tak, aby to neodnesla pevnost a vzhled. Tahle verze je z barevně existujících a relativně snadno sehnatelných dílů. Také jsem přidal nějaké trny, aby byl vagon variabilnější.

Stále se na vagon vejdou maximálně dva kontejnery, ale při více možnostech naložení.

2x 6x16
2x 6x12
1x 6x16 + 1x 6x12
1x 6x20 + 1x 6x12

Přemýšlím o sestavení šesti-vozové soupravy, kdy na každém vagonu bude jiná kombinace kontejnerů.



Citace od: Clermont kdy 12.10.2020, 23:26:43
Jdu se podívat jestli mám na to kostičky :)