(vlastní) London Eye

Založil milanv, 07.03.2017, 10:21:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

London Eye

...v jednu specifickou hodinu

"London is open! London is open to the world!"

Edit: Málem bych zapomněl (po těch letech): díky patří Hance (Hana129) - nejen její perníková chaloupka, ale hlavně její experimenty s fontánami se mi vryly do paměti a celé ty roky vím, že jednou tuto techniku Clikits využiju.

London Eye 2017/01/01 00:00 by Milan Vančura, on Flickr
Pán na Žlutém hradě

Klaj

Tak tohle je ovsem parada. Originalni a perfektne provedeno :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

HD

Pěkně jsi se zbavil žůžových dílů. :D myslím, že jsi (alespoň u mně) vyhrál první cenu za originalitu provedení.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Ještě přidat starý mikromotor a rozpohybovat to  >:D

Foton

Londýnské oko bych v tom nepoznal (bez nápovědy), asi bych o něm musel vědět víc než jen pár fotek.
Ale stavba a ohňostroj je to parádní
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

matka

Asi by se našli stavitelé, co by se pustili do London Eye, ale jistě žádný by k němu nepřidal ohňostroj. Jsi jednička!
Paní na Žlutém hradě

Martins

Je to velmi pěkné a originální... a musím říct, že ohňostroj mě velmi překvapil. Když si mi psal svůj záměr, tak jsem byl dost skeptický. Ale tvoje snaha o posunování hranic je nekonečná!

Mám k tomu 2 dotazy: co ta křivost, nešlo by to nějak zpevnit? A druhý je ke kabinkám, nevypadalo by to lépe, kdyby kabinky všechny visely dolů?

Díky za parádní příspěvek do města, zkusím postavít 2 navazující říční moduly, aby kolo dostalo svůj prostor...

milanv

#7
Díky všem za reakce!

Zaprvé ještě jednou díky Hance - její fontány a hlavně argumentace kolem nich mi naprosto učarovaly a věděl jsem, že TOHLE je ta svoboda myšlení a tvoření, to je ten důvod se (jednou) stát AFOLem. Akorát jsem si musel dost let počkat...

Pak taky děkuju svému synovi Michalovi za skvělou inspiraci - to on mi ukázal, že BBC má videopřenos ohňostroje z Londýna a že ten je celý kolem London Eye.

Martine: tvoje připomínky jsou na místě. Kabinky mají viset dolů a visely dolů. Stejně tak ohňostroje byly rovně. Jen jsem si nevšiml při focení, že to mám zrovna blbě - stejně jako je nesmysl to bílé pozadí k ohňostroji, že... Bohužel tentokrát fotka kazí modelu dojem. Odměněni budou diváci v Olomouci a pak v Praze :)

Přemýšlel jsem i o dalším zpevnění, které by nerušilo estetický dojem. Ale není to vůbec jednoduché. Zkusím se ještě ve volných chvílích zamyslet. Model samotný je pevný velmi, dá se běžně brát i za vršek kola. Na to na jak tenounkých šťopkách to celé je postavené je to až zázračné. Jsem opravdu rád, jak se mi konstrukce povedla. Snad to bude tak odolné přepravě, jak doufám.

Díky, že se pustíš do dalších říčních modulů, abych nebyl sám. Všiml sis, že jsem ti splnil přání a vymyslel zkosení konců nábřeží podle tvého zadání?

Edit: ale mírně šikmo od sebe ty zadní ohňostroje vypadají podle mě dobře...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Martine, posílám update, i když jen slovní:

* zadní ohňostroje jsem zpevnil, a to neviditelně - takže není poznat z dálky nic, ale drží a nekroutí se
* pak jsem je zkusil o jednu anténu zvýšit: vypadá to mnohem líp, jak jsou víc nad kolem, ale trochu se i ty zpevněné začínají zase kymácet (pochopitelně jen při manipulaci s modelem, mělo by to na výstavě držet dobře)
* zpevnil jsem i základny pro svítivé píky (jejich kulaté konce v těch studech moc nedržely)
* celé kolo jsem posunul o jeden stud dozadu, teď je prostorový efekt ještě lepší a rozměry nástupní budovy o trochu líp odpovídají originálu (rozměr by vycházel na cca 1.3 studu, takže 1 stud šíře je blíž reálu než 2 study)
* kabinky jsou zkontrolované, už nikdo nebude padat - mám přidělat do dioramatu cestující, když už se nebojí?  >:D
* kolo jsem narovnal a hlavně osu umístil správně doprostřed, vypadá to mnohem líp
* mám nakoupené originální LEGO provázky, kdybych to chtěl uvázat a vypnout to jak kolo od bicyklu - pak by bylo přesně kulaté a ještě by se daly dát hvězdičky na ty paprsky, jako měli v reálu (viz video) - jenže to úplně ztratí vzdušnost, nelíbilo se mi to moc. Ale kdybys to chtěl, udělám to

To všechno díky nové várce dílů - díky, Dito!
Pán na Žlutém hradě

milanv

Pán na Žlutém hradě

Petronel

Paráda! Ale když už jsi udělal černé pozadí, tak to už bych si s tím rovnou vyhrál a upravil to černé plátno na hvězdnou oblohu třeba s dalším dokreslujícím ohňostrojem.  >:D