RULův Legoland :D

Založil RUL, 03.01.2013, 02:51:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

RUL

Po deseti letech se mi podařilo z části opět zkompletovat město. Monorail, letiště, policejní a hasičské stanice a spoustu dalších setů jsem nevytahoval, protože bych se už tak malém bytě ani nepohnul...

Raistlin M

#1
Nevidím ten monorail.  :) Počítal jsem, že v City bude třeba http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6399-1  ;)

EDIT: Aha ... tak jsem zbrkle četl.  Ale i tak se zeptám. Jaký máš monorail?  :)

RUL

Citace od: Raistlin M kdy 03.01.2013, 07:39:40
Nevidím ten monorail.  :) Počítal jsem, že v City bude třeba http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6399-1  ;)

EDIT: Aha ... tak jsem zbrkle četl.  Ale i tak se zeptám. Jaký máš monorail?  :)

Přesně tenhle (6399)  ;)

Anatyt

Je zaujímavé vidieť 4-studovu miešačku vedľa 6-studovej, ale inak pekné mesto! ;D Vedel by som si odtiaľ vybrať! ;)

Icewalker

Plánuješ mít město trvale postavené? V takovém případě by stálo za to trochu víc si s ním pohrát. Prostředek bez "baseplate" (kvůli vlaku, chápu), působí rušivě. A toho provozu ;D, já se snažím udržet ulice volnější, aby víc vynikly budovy ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

otaznik

Krásné sety, ale působí to na mě tak nějak jako narychlo poskládané městečko. Také si myslím, že ve většině případů není šťastná kombinace starého Townu a nového City (zejména auta, jak tu již padlo).

Colonel32

Nebo zasněžených domů s nezasněženými.

RUL

I vy perfekcionalisti  ;D nežijeme v dokonalém světě, podívejte se z okna, také se snoubí staré s novým. ;)
Pravda je, že jsem uvažoval, že bych rozdělil městské čtvrti na "classic" a "new, ale chtělo by to více prostoru, to by město vypadalo hned jinak.
Škoda, že TLC nepřišlo s něčím, jako je centrální parkoviště na baseplate 48x48, takhle auta musí chaoticky postávat na cestách.  :(

tomas.

Městečko pěkný, díky za fotky.
Podle mě by neměl být problém postavit si vlastní parkoviště na baseplate 48x48, ne?  :)
Rozhodně by se ale hodilo upravit již zmíněný zasněžený domy a chodníky...  ;)

lukasenko

Citace od: tomas. kdy 03.01.2013, 14:37:27
Městečko pěkný, díky za fotky.
Podle mě by neměl být problém postavit si vlastní parkoviště na baseplate 48x48, ne?  :)
Rozhodně by se ale hodilo upravit již zmíněný zasněžený domy a chodníky...  ;)
Čtvrti bych nedělal. Udělal bych úplně rozdílné města - classic a new. V případě nedostatku místa pak udělal jen jedno z toho. Město jen z classic setů by bylo krásné (vlak, monorail, letiště). Neméně zajímavé by pak bylo město z modularů, town planem a vánočních domečků. Takhle je to jako když pejsek s kočičkou vaří dort.

Systematik

Citace od: tomas. kdy 03.01.2013, 14:37:27
...Podle mě by neměl být problém postavit si vlastní parkoviště na baseplate 48x48, ne?  :)
...
Přesně tak a kdyby byl uprostřed plot, může to být předěl mezi ,,classic" a ,,new" a parkovat se bude podle rozchodu z obou stran

RUL

Tak nakonec jsem to vytáhl úplně všechno, jediné, co jsem dal bokem, tak vánoční sety a potápěče, na ty už zkrátka nebylo místo, chce to hold větší byt.

RUL

Oddělovat Classic a New Town nehodlám, mě se to líbí všechno pohromadě.

RUL

Takže tak... Dnes to zase sklízím, nedá se tady vůbec pohnout, musím přes to skákat jako kozel. Jsem zvědav, jak město bude vypadat za dalších 10 let, kdy jej opět dám komplet dohromady.

Icewalker

Je to opravdu vkusně poskládáno, a působí to velmi vyrovnaným dojmem. Hned mám chuť přidat do našeho Šlofíkova opěk fotbalák, ale holt už by se pak město nevešlo pod postel. A skákat přes město jako kozel se nám moc nechce ;D

Hergot, to abych se nenechal zahanbit, a zase něco nafotil ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

hobby

#15
No, to je úroda! To jsi musel stavět hezkejch pár dní a neméně tak dlouho, spíše déle, to budeš uklízet (pokud v tom nechceš mít bordel a míchanici. Ale jinak oceňuji tvou vůli a chuť se do toho pustit. Aspoň sis taky udělal inventuru setů. O.K.  :)

Citace od: Icewalker kdy 03.01.2013, 12:51:56
Plánuješ mít město trvale postavené? V takovém případě by stálo za to trochu víc si s ním pohrát. Prostředek bez "baseplate" (kvůli vlaku, chápu), působí rušivě. A toho provozu ;D, já se snažím udržet ulice volnější, aby víc vynikly budovy ;)
Tak to zcela jistě ne ;D, taky musí někde bydlet a až na to začne sedat prach (a že tedy bude!), je to smutnej pohled. Znám to ze svých kolejišť. Ale řekni nám tedy, jak dlouho to necháš postavené? 14 dní/Měsíc? Pokud se s tím totiž nic dál neděje, tak se to okouká a dokonce se budeš těšit, až to zmizí.
Off: Přemýšlel jsem, co u Lega - kromě samých kladů a že to je geniální hračka, je nějaký zápor. Asi je to náchylnost na opotřebení a právě
       na prach. A rozdíl mezi novými a starými kostkami je propastný. Ale to je skutečnost a nic s tím nenaděláme.
Edit: teprv teď jsem si všimnul jak píšeš o úklidu. Takže můj dotaz už je bezpředmětný.

RUL

Citace od: Icewalker kdy 13.02.2013, 19:28:27
Je to opravdu vkusně poskládáno, a působí to velmi vyrovnaným dojmem. Hned mám chuť přidat do našeho Šlofíkova opěk fotbalák, ale holt už by se pak město nevešlo pod postel. A skákat přes město jako kozel se nám moc nechce ;D

Hergot, to abych se nenechal zahanbit, a zase něco nafotil ;D

Jé to je sympatické městečko tenhle "Šlofíkov", dívám se, že je komplet postavené z vlastních budov. Uvažoval jsi i nad postavením města z originálních nebo čistě dáváš prostor při stavění vlastních budov?

Citace od: hobby kdy 14.02.2013, 13:08:53
No, to je úroda! To jsi musel stavět hezkejch pár dní a neméně tak dlouho, spíše déle, to budeš uklízet (pokud v tom nechceš mít bordel a míchanici. Ale jinak oceňuji tvou vůli a chuť se do toho pustit. Aspoň sis taky udělal inventuru setů. O.K.  :)

Město bylo venku od půlky prosince až do 12. února, takže skoro dva měsíce téměř válečné podmínky v hermeticky uzavřeném pokoji. :D V lednu jsem se ale rozhodl vytáhnout i druhou půlku s monorailem, s letištěm a fotbalovým hřištěm, abych ho po deseti letech, kdy bylo pod válendou a po skříních, viděl opět pohromadě, takže víceméně to s tou inventurou jsi napsal dobře, pořádně jsem všechno nafotil, udělal si i nějaká videa a něco z toho i oprášil a umyl.

Po dvou měsících, co bylo město venku, se na něm hromadil prach, už se na to nedalo dívat, tak jsem ho opět sklidil, pravda ale je, že hlavním důvodem bylo to, že už mě přes něj nebavilo skákat (pořád jsem něco rozbíjel).

Při sklízení jsem onen nahromaděný prach foukal z cest a budov do vany a nestačil jsem se divit, kolik humusu za ty dva měsíce se na něj naskládalo. :-X

Icewalker

Citace od: RUL kdy 19.02.2013, 22:09:04
Jé to je sympatické městečko tenhle "Šlofíkov", dívám se, že je komplet postavené z vlastních budov. Uvažoval jsi i nad postavením města z originálních nebo čistě dáváš prostor při stavění vlastních budov?
Zprvu byla stavba vlastních budov nutností, neb jsme doma žádné pořádné sety neměli. Nicméně, i s pořízením několika ofiko setů jsme je hned přestavěli k obrazu svému. To nás baví totiž baví mnohem víc, a rádi si s tím vyhrajem (navíc každý obyvatel má nějakou specifiku - komunista musí bydlet v šumperáku, pan Malfoj ve staré barabizně atd.) ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr