(vlastní) GBC

Založil pryb, 13.11.2013, 19:54:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Opet pobavilo, tohle se snad nemůže ani rozbít/zaseknout.

pryb

Citace od: peki kdy 05.11.2014, 21:40:13
Opet pobavilo, tohle se snad nemůže ani rozbít/zaseknout.

Ale může, a hnedle několika způsoby. I u tohohle se stráví laděním dost času. :)

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Jamesek

Nejlepší!!! .. :-)

Se snad hecnu zase něco postavit, ať mají psi radost .. :-)

pryb

#33
Ke kolejosjezdovce jsem dodělal řetězový výtah. Funguje víc než uspokojivě.

https://www.youtube.com/watch?v=TYNGo4DH5ek
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

GBC už se mi nechtělo vejít na stůl, takže jsem si připravil lepší zázemí pro testování. Teď o víkendu jsem zahájil zkušební provoz pro KidsFest.

Krátké video zde:
https://youtu.be/0igA8j_UQIs
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv

Ááá, baseplate z Kladna už jsou na svém místě! :) Pěkné!
Pán na Žlutém hradě

pryb

Předvádím nový modul - cik-cak schody. Je to modifikace staršího modulu s tím, že kuličky lezou do poměrně ostrého kopce.
https://youtu.be/HbDMh4Mq4ZE
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Kuličkodráha má za sebou poměrně úspěšný týden provozu na KidsFestu v režimu "od rána do večera" - to je něco, co jsem zatím nezkoušel.

Za ten týden odešel jeden z motorů - dnes jsem ho měnil.

Dolaďuji novější moduly. Provizorně jsem vyztužil koleso a odvezl Archimedův šroub (zatím neprezentovaný modul) k opravě.

Největší úspěch mají podle odposlechnutých komentářů cik-cak schody.

Nemalou zásluhu na provozu mají miho, Davroman a nejspíš i další, o kterých nevím. Tímto jim děkuji.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Kuličkodráha i po šestnácti dnech velmi intenzivního provozu funguje. Menší problémy byly pouze se dvěma ze čtyř nových modulů, starší moduly jely dobře. Dva moduly - Archimedes a Pinwall - jsem ještě neprezentoval, k tomu se snad dostanu v dohledné době.

Ještě jednou děkuji mihovi, Davromanovi a dalším, kteří řešili problémy s moduly Koleso a Archimedes.

Byl to myslím slušný zátěžový test, z výsledku mám radost.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

davroman

K těm motorům - když se motor nechtěl po zaseknutí kuličkodráhy rozeběhnout, stačilo jej na chvilku odpojit od zdroje a zase běhal. Zřejmě nějaká ochrana.   ;)

Z mého pohledu - v prvním týdnu jsem byl u kolejiště dva dny (út-st). V úterý zlobila (5-6 problémů), ve středu jsme ji s Mirkem ráno trochu mázli v oblasti překlápěcích liftarmů (poté co vystřelila kuličku až k parníku) a od té doby jsem o ní nevěděl. V druhém týdnu jsem byl v pátek a zkušenost stejná - bezproblémový chod. Jen začaly vypadávat kuličky za šroubovicí, tak jsem tam sbastlil takovou menší zábranu.

Každopádně byla kuličkodráha stále středem pozornosti většiny návštěvníků - doporučuji pro další výstavy.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

pryb

Citace od: Davroman kdy 29.06.2015, 15:00:59
K těm motorům - když se motor nechtěl po zaseknutí kuličkodráhy rozeběhnout, stačilo jej na chvilku odpojit od zdroje a zase běhal. Zřejmě nějaká ochrana.   ;)
Přesně tak, je tam proudová ochrana.

Citace od: Davroman kdy 29.06.2015, 15:00:59
Každopádně byla kuličkodráha stále středem pozornosti většiny návštěvníků - doporučuji pro další výstavy.
Zmíněné dva moduly čekají na vylepšení a rozpracováno mám několik dalších. S dalšími výstavami se počítá. :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Skyrider

co k tomu říct jiného, než úžasné.  :D

pryb

V sobotu jsem předváděl kuličkodráhu v rámci lokální akce "Zažít město jinak".

Byl to takový okamžitý nápad, přišel jsem s dětmi na místo a když jsem to tam viděl, řek jsem si, že bych to mohl přivézt...

Zkušenost to byla zajímavá. Kuličkodráhu jsem postavil na palety do davu a pak už jen sledoval, jak kolem toho robátka hopsají, přendavají kuličky do oblíbených modulů, občas něco rozkopnou, zkoušejí jednotlivé moduly přeplnit a všeobecně mi svýma špinavýma pracičkama zkoušej kuličkodráhu upatlat, jak by řekl F. Forsyth.

Na fotkách je myslím vidět, že si to všichni užili. Já si znovu ověřil, že kuličkodráha je fakt odolná. :)



Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Hana129

Jé tak to je supr test, věřím, že se k tomu s dětmi taky někdy dostanem a něco odolného funkčního postavime.  :)

davroman

Budeme ji moci na výstavě v Trutnově taky takto "přiblížit" dětem?    ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

pryb

Citace od: Davroman kdy 16.09.2015, 09:35:27
Budeme ji moci na výstavě v Trutnově taky takto "přiblížit" dětem?    ;)

Budu jí chtít vrátit kompletní a nepoškozenou. ;D

Jinými slovy proč ne, jenom s tim budete mít víc práce a dohledu...
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Nevím jak na vás ostatní, na mě se ze všech stran valí, co všechno bych teď moh dělat, když nemůžu do práce, jsem zavřenej doma a mam tolik volnýho času - děti, rodina a tak. Mno. Coby programátor jsem sice dostal zákaz vstupu na pracoviště, ale pracuju normálně z domova. Takže mi "jenom" přibylo učení s robátky, víc vaření, víc nádobí... Ne že by to bylo všechno jenom na mně, to samozřejmě ani zdaleka. Ale rozhodně nemam pocit, že by mi přibyl volný čas.  >:D

Nicméně po měsíci od Kostkování v Olomouci se mi včera konečně podařilo vybalit aspoň kuličkodráhu a zprovoznit ji na svém místě. Resp. obě kuličkodráhy. A začal jsem rozmýšlet, co vlastně s nimi. Jednu ještě občas někam vyvezu na víkendovku, ale půlroční a delší výstavy už neděláme, aby mělo smysl mít jednu v záloze. Nový modul už jsem nepostavil hodně dlouho, chybí motivace, navíc si teď hraju s třídičkami. Tak teď rozvažuju, jestli není ta kratší zralá na rozebrání. Nebo má někdo nějaký nápad co s ní?



Dneska zkusím pokročit i s vybalením třídiček.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

peter

Omlouvám se, že odpovím zcela mimo tvé téma, ale k níže citovanému jsem se chtěl přidat ...
Citace od: pryb kdy 22.03.2020, 14:45:55...Ale rozhodně nemam pocit, že by mi přibyl volný čas.  >:D
Přesně tak, já jsem doma od 11. března a za tu dobu jsem v podstatě nenašel ani minutu času pro sebe. Za mne to je mnohem horší než za běžného stavu. Kladu si proto stále otázku, jak to Ti ostatní dělají, kde berou ten volný čas :-\ ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

pryb

Citace od: peter kdy 23.03.2020, 10:13:59
Kladu si proto stále otázku, jak to Ti ostatní dělají, kde berou ten volný čas :-\ ;)

To si dovedu snadno představit - číšníci, kadeřnice, lidi ze zavřenejch fabrik... Ti prostě z domova z principu dělat nemůžou a věřim, že tudíž čas maj. Ne teda že bych jim záviděl, věřim, že to je ještě víc na prd.

Já včera vyšetřil čas ještě na složení třídiček, teď už zbývá "jenom" je oživit.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv

Přemýšlel jsem nad tvou původní otázkou a můj názor je: předělat, pokud je to nutné, na naprostý základ - miniokruh na testování nových modulů. Zbytek rozebrat a konečně mít materiál na ty nové moduly :D
Pán na Žlutém hradě

pryb

Tys byl na nějakym školení z manipulace, že jo? ;D

To je ostatně další věc - hromadu dalších kostek (a místa) zabíraj prototypy modulů, na který už neni několik let sahnuto.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál