Refresh a cekani na nove zpravy

Založil TomG, 23.09.2005, 09:09:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TomG

By me zajimalo kolik lidi a jak casto davate refresh uvodni stranky s diskuznimi fory at se dozvite co se pise noveho a kdyz nic nove neni tak jste zklamani :)
Co vy na to ?

Kdyz tak presunout do Off Topic, nejak jeste nemam pravo tam psat.
Only the best can survive.

Micho

#1
Keď pracujem v kancli a stíham (ako napr. aj teraz), tak refrešnem raz za 10-20 minút. Nie som sklamaný, keď tam nič nie je. V prvom rade sa musím sústrediť na prácu. Pokiaľ máme v práci perno, tak radšej vypnem fórum a robím to čo treba. Veď to je len hobby, zábava. Tak nejak, nie?

Viac menej málokedy pozerám čisto Lego fórum. Väčšinou (aj vo voľnom čase) popri riešení niečoho iného.

UPDATE: Musím aj ja opraviť na základe mythovoho príspevku svoj. Ja tiež samozrejme klikám zásadne na tlačítko "Novinky". Inak to už ani nerobím, je to vynikajúci systém.  8)

Dickie

Citace od: TomG kdy 23.09.2005, 09:09:46
By me zajimalo kolik lidi a jak casto davate refresh uvodni stranky s diskuznimi fory at se dozvite co se pise noveho a kdyz nic nove neni tak jste zklamani :)
Co vy na to ?

když se k tomu zrovna dostanu, tj. hlavně když mě přestane chlapeček vyžadovat a já se vůbec dostanu k počítači. někdy po deseti minutách, někdy co čtyři hodiny...

Citace od: TomG kdy 23.09.2005, 09:09:46
Kdyz tak presunout do Off Topic, nejak jeste nemam pravo tam psat.

technická: psát tam můžeš, ale zakládat novej thread ne  ;)
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

myth

Nedávam refresh úvodnej stránky, ale klikám na tlačítko "Novinky" ;) . Keď mám v okne prehliadača zapnuté fórum, tak klikám tak raz za 5-10 minút. A keď som zaneprázdnený, tak sa interval samozrejme predlžuje.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Najjednoduchšie je nainštalovať si nejakého robotka využívajúc XML feed a nechať ho bežať 24 hodín denne. Ktosi to tu už takto prevádzkuje. Ale štatistika fóra je tým pádom v prdeli... :-\

KLF

Online su tito:

KLF, xtepn01, corelxt, Cavelon, myth, rdk, J_BOB, Micho, Charlie, Police collector, TomG, Jindroush, Mates

Ale neviem kto z nich ma robota... ;)
Terminated.

Cavelon

Ten, kto "Prohlíží XML feed".

Cavelon

Citace od: KLF kdy 30.10.2005, 19:43:37
xtepn01 ?

Bingo! ;D Každých 5 minút to za neho "klikne". 24 hodín denne...

KLF

No tak potom je ta statistika fakt v prdeli. Ale da sa s tym vobec nieco spravit ? Da sa mu to nejak dokazat ? Da sa proti tomu nieco na webe spravit ?
Terminated.

Cavelon

Dokazovať netreba nič. Stačí si zapisovať časy jeho aktivity v "kto je online" a ľahko zistíš, že sa to aktivuje každých 5 minút.
Ale nechcem do toho kecať, je to vec adminov.

myth

Na tej "zcela nedůležité statistice" sa dá sledovať kto je aký maniak. Používaním robota sa toto zaujímavé pozorovanie znemožňuje.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

eNTy

Zpočátku jsem ani nechtěl reagovat, ale zdá se, že některým členům to prostě nedá spát  :)
Jestli si někdo myslí, že jsem si nastavil nějakého "robota" za účelem získání předního místa v jakýchsi pofiderních statistikách o kterých jsem dodnes neměl ani páru, tak je pravděpodobně zralý na posezení u psychoanalytika  ;)
Opravdu nemůžu za to, že narozdíl od někoho, kdo nedočkavě kliká na "refresh" používám tak jako stamiliony jiných lidí RSS čtečku, ani nemůžu za to, že programátoři fóra zjevně zapomněli vyčlenit ze statistik stránku s feedem.
Pokud si přesto někdo myslí, že znehodnocuji statistiky "maniaků", tak podle mého názoru je jediným správným měřítkem počet a hlavně kvalita příspěvků a ne mnohahodinové civění do monitoru.
Howgh

Micho

Citace od: xtepn01 kdy 31.10.2005, 19:57:24
Zpočátku jsem ani nechtěl reagovat, ale zdá se, že některým členům to prostě nedá spát  :)
Jestli si někdo myslí, že jsem si nastavil nějakého "robota" za účelem získání předního místa v jakýchsi pofiderních statistikách o kterých jsem dodnes neměl ani páru, tak je pravděpodobně zralý na posezení u psychoanalytika  ;)
Opravdu nemůžu za to, že narozdíl od někoho, kdo nedočkavě kliká na "refresh" používám tak jako stamiliony jiných lidí RSS čtečku, ani nemůžu za to, že programátoři fóra zjevně zapomněli vyčlenit ze statistik stránku s feedem.
Pokud si přesto někdo myslí, že znehodnocuji statistiky "maniaků", tak podle mého názoru je jediným správným měřítkem počet a hlavně kvalita příspěvků a ne mnohahodinové civění do monitoru.
Howgh

Tvoja reakcia je zbytočne ostrá. Nerozumiem, čo ťa na tom vytočilo. Tvoje vysvetlenie je v pohode, RSS čítačky sú bežná a dobrá vec, ale toho psychoanalytika si si mohol odpustiť. Pre niektorých je možné, že tieto štatistiky sú celkom zaujímavé. A nevidím dôvod prečo by sa nedali akceptovať názory aj tých ostatných. Chce to hlavne klid.

Rob

Já bych se tady xtepn01 zastal.
Z toho threadu jsem se fakt skoro válel smíchy, poněvadž to tu vážně vyznělo tak, že si Cavelon s KLF zakládají na své statistice přístupů a cítí se velmi pobouřeni tím, že je někdo předběhl. Přijde mi to dost ujetý - ty statistiky jsou imho podobná funkce jako hodnosti - Bells and whistles - a původně to měl bejt spíš adminovskej nástroj (hádám).

-- bells and whistles je terminus technikus z programátorskýho dávnověku. Funkce programu, která je sice "hezká", ale žádným způsobem nepřispívá k jeho správné funkci a spíš zdržuje . Typickým bells & whistles programem je Windows :)

- jo, a xtepn01 asi nebyl vytočenej, soudě podle těch smajlíků (wink a smile - oba jsou v zásadě pozitivní)
Rob

eNTy

Dik za podporu a za tim psychoanalytikem si stojim
a) Podle meho nazoru ten, kdo bojuje o predni misto ve zminenych statistikach (ktere spocivaji v civeni do monitoru a v nicem jinem) a vyhlasuje online patrani po domnelych podvodnicich je opravdu zraly minimalne na dukladnou sebereflexi, zivot se da travit prijemneji  :)
b) neni to zadna urazka a na zapade by to bylo povazovano za dobrou radu  ;)

Pokud se ti Micho ma reakce zdala ostra, tak to bylo samozrejme umyslne abych dostatecne podtrhl vyznam a dulezitost tohoto tematu ;)

Micho

Citace od: xtepn01 kdy 01.11.2005, 16:46:04
Pokud se ti Micho ma reakce zdala ostra, tak to bylo samozrejme umyslne abych dostatecne podtrhl vyznam a dulezitost tohoto tematu ;)

Tak nejak, zdá sa mi to úplne zbytočne ostré. Hraničí to s urážkou. Dá sa reagovať aj inak, aby sa nepoukazovalo na niekoho ako na nejakého bl*ca. Tu sa skôr zastávam dotknutých kolegov. Nemôžu si napísať a povedať svoj názor bez toho aby sa na nich takto utočilo? Veď oni sa len bavili, že táto štatistika už nebude výpovede schopná. Veď nech ju admini pre mňa za mňa aj zrušia. Momentálne som síce na jej čele, ale to určite nie je dôležitý údaj. Tu fakt išlo len o to, že tieto údaje hovoria o tom ako sa kto dlho zdržuje na fóre. Nič viac a nič menej.

O RSS čítačke aj ja už počujem dlhšie, jednu som si aj stiahol (reklamovali ju na stránke denníka, kde často chodím), ale nejak som ju ešte nespojazdnil. Nejak som sa k tomu nedostal a nebol som si istý, či to bude dobrá vec.

Privítal by som od teba xtepn01, keďže to používaš, nejaké poznatky. Ako si s tým spokojný, koľko kanálov sleduješ a pod.?

rdk

Pro případné zájemce k otestování doplním:

RSS čtečka je ke stažení např. tady: http://www.feedreader.com/

Adresa XML feedu kostek je takováto: http://www.kostky.org/forum/index.php?type=rss;action=.xml;limit=20

Zkoušejte jak je ctěná libost. ;D 8)

eNTy

Ja osobne pouzivam RSS Bandit, ktery je pro .Net programatory takrka povinny   :)
Nicmene, od chvile kdy jsem nainstaloval novy Google desktop search, tak ho poustim cim dal mene, protoze RSS ala Google je naprosto genialni a ze strany uzivatele neni potreba nastavovat absolutne nic.
Google Desktop sam sleduje casto navstevovane stranky a v pripade ze v kodu najde odkaz na RSS feed tak ho po nejake dobe sam prida mezi Vase feedy.
Je to pro mne prvni program, ktery opravdu sleduje, co delate, a sve chovani tomu perfektne prizpusobi.