ParaCENTRum Fenix

Založil peki, 19.11.2018, 11:35:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Komunikoval jsem s Vočkem, rýsují se možnosti pomoci na tento rok

1) Mohli bychom přispět na kostky, které by se použili už během léta, na výrobu šperků

Citace od: Vočko kdy 29.05.2019, 17:46:50
Ahoj peki,
píšu ti ohledně lego šperků. Soudě dle reakcí na naše šperky na kostkách je vidět, že se líbí a má to smysl.  ;) U nás v práci jsou kolegové a klienti opravdu nadšeni. Osobně jsem rád, že Lego dostalo další rozměr - baví a zároveň pomáhá.

Už mám seznam základních dílků a chystám se ho zveřejnit na kostkách. O prázdninách od 28.7. do 10.8. pořádáme každoroční pobyt pro klienty a jejich rodiny a tak chceme do stavění - výroby šperků zapojit širší okruh lidí. Tak pokud by bylo možné do té doby nějaké kostky darovat Fenixu, byla by to paráda.

- vočko má seznam dílků
- vybral bych nějakého organizátora BL nákupu
- vyčlenil bych z kostkového nějakou částku na realizaci nákupu

2) aktivní podpora Fenixu na akcích kostek
Citace od: Vočko kdy 29.05.2019, 17:46:50
Nápad o podpoře Fenixu na akcích kostek je úžasný. Ptal jsem se na to právní ošetření a pro nás by bylo prý nejlepší aby výtěžek z prodeje byl formou daru pro Fenix. Jsme neziskovka a tak nemůžeme vykazovat žádné příjmy. Lidi na prodej jsme schopni zajistit i my.
Děkuji Vočko

- vočko by zjistil jak funguje po právní stránce proces výměny lego šperku za peníze (v podstatě se jedná o odměnu za dar určité částky v Kč)
- na akci kostek (po dohodě s organizátorem akce) by pak mohlo být stanoviště Fenixu (obsluhované členem Fenixu, nebo kostkařem pomáhajícím Fenixu)

Co si  o tom myslíte?

Igorus

Výborný nápad.

Klidně bych hodil seznam i sem do tématu.

milanv

Oba nápady mi přijdou skvělé. Prodávat na výstavách je prima nápad, doporučuju ať rozhodí sítě mezi další neziskovky, jak se to právně dělá. A ten seznam dílů když bude tady veřejně a bude se i "odškrtávat", tak bude vidět, co chybí a můžou se lidi i přihlásit, že to darují ze svých zásob.
Pán na Žlutém hradě

Matthes_CS

Oba nápady podporuji, hlavně ten druhý, abych si taky něco mohl pořídit :D

Vočko

Ahoj kostkaři ;)
teď jsem se vrátil z celodenní akce, 100 let Kociánky, kde jsem vystudoval školu a díky náhodám se z Budějčáka stal Brňák. Zárověň tam bylo setkání neziskovek a opět Lego frčelo ;)

Tímto pekimu děkuji za sepsání stávající situace a co nejdříve zveřejním seznam dílků.  - Náhodou někdo tip, jak udělat seznam jednodušeji, než v LDD?

Situaci ohledně prodeje šperků na akcích zjistím u našeho právníooka a taky jak to bylo teba na vánoční akci a dám vědět.

Děkuji moc ;)

Igorus

Citace od: Vočko kdy 30.05.2019, 20:03:18
Ahoj kostkaři ;)
teď jsem se vrátil z celodenní akce, 100 let Kociánky, kde jsem vystudoval školu a díky náhodám se z Budějčáka stal Brňák. Zárověň tam bylo setkání neziskovek a opět Lego frčelo ;)

Tímto pekimu děkuji za sepsání stávající situace a co nejdříve zveřejním seznam dílků.  - Náhodou někdo tip, jak udělat seznam jednodušeji, než v LDD?

Situaci ohledně prodeje šperků na akcích zjistím u našeho právníooka a taky jak to bylo teba na vánoční akci a dám vědět.

Děkuji moc ;)

Co jako jsou seznamy v Lugbulku?

Vočko

Citace od: Igorus kdy 31.05.2019, 08:09:23
Citace od: Vočko kdy 30.05.2019, 20:03:18
Ahoj kostkaři ;)
teď jsem se vrátil z celodenní akce, 100 let Kociánky, kde jsem vystudoval školu a díky náhodám se z Budějčáka stal Brňák. Zárověň tam bylo setkání neziskovek a opět Lego frčelo ;)

Tímto pekimu děkuji za sepsání stávající situace a co nejdříve zveřejním seznam dílků.  - Náhodou někdo tip, jak udělat seznam jednodušeji, než v LDD?

Situaci ohledně prodeje šperků na akcích zjistím u našeho právníooka a taky jak to bylo teba na vánoční akci a dám vědět.

Děkuji moc ;)

Co jako jsou seznamy v Lugbulku?
pročetl jsem návody a pořád jsem z toho jelen... nějak to nezvládám :(

Izabella08

Za Kostkování jsem určitě pro...stánek s LEGO šperky může být součástí každého Kostkování:) Navíc i letos Vočka určitě podpořím!

Vočko

#98
Všem děkuji za pozitivní reakce ;)

Snažil jsem se udělat seznam s potřebnými dílky a orientační množství. Je to hrubý nástřel toho, co jste poslali min. rok a z toho jsme vyráběli + už jsou tam dílky i na ty "nóbl" šperky ;)

Pokud by byly očička a podobné dílky jak minule a nejsou v seznamu, tak klidně pošlete.

Navrhuji pro lepší přehled, zapsat se do tabulky kdo by co poslal. Snad to bude fungovat. Zatím toho je 16800 ks ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/12B65Hfohcq-HoQRACXGEU7t6gJK1SxCp/edit#gid=668739642


Moc děkuji
Vočko

Vočko

Díky Clermontovi jsem zpřístupnil tabulku. Už by mělo být vše v pořádku.

peki

Sihaja se s tebou domluví a udělá letní objednávku za kostky (na dílky dáme 10 000 Kč).

Na kostkování v Kroměříži bychom mohli otestovat prodejní stánek (Musíme se Vočko domluvit co a jak aby to bylo legální a čisté. Předpokládám že dodáte ověřený postup podle kterého bychom mohli věc realizovat.


Vočko

peki moc děkuji za super zprávu. Během tohoto týdne vymyslím s kolegyní jaké šperky se budou na letní akci vyrábět a dám vědět jaké dílky budeme potřebovat.
Jak ošetřit prodej na akcích jsem zaúkoloval kolegu, právníka - byl však v nemocnici a málem tam umřel, tak se z toho pomalu dostává, prosím o strpení.

Sihaja

Milé kostkařky, milí kostkaři
koukněte do tabulky a pokud máte a můžete některé dílkz poslat, tak se prosím upište do seznamu vždy jméno a počet (např Sihaja 100), ať pak vím, co ještě chybí a co mám dokoupit.

Pokud byste to zvládli přislíbit dílky třeba do 20. června, bylo bz to skvělé, abychom to pak vše zvládli do prázdnin dokoupit a poslat. Pokud má někdo problém s tabulkou, pošlete mi informace do SZ.

Díky

Sihaja

je potreba dat link ktery je mozno editovat, aby se lidi mohli k jednotlivym dilkum upisovat.

Vočko

Ahoj kostkaři, děkuji Sihaja za info k zapisování. Odkaz na Google tabulku je funkční - nyní kolegou v práci odzkoušeno, tak pokud chcete věnovat nějaké kostky, můžete se zapisovat ;) Pokud ví někdo o lepším systému, sem s ním.

Posílám fotky pro představu, co chceme v létě s klienty a jejich rodinami vyrábět - spíše menší šperky a potom přívěsky. Skoro všechno to jsou Plates různých tvarů, velikostí a barev... Co určitě chceme:

Plate, Modified 3 x 2 with Hole - černá, žlutá, šedá, červená - od každé barvy třeba 400 ks

Hinge Plate 1 x 2 Locking with 1 Finger On End with Bottom Groove - různé barvy 600 ks

Brick 1 x 2 without Bottom Tube - v trans barvách - 1000 ks

Ještě jednou moc děkuji všem za účast a podporu dobré věci.

K podpoře, která je zvažována na víkendových výstavách čekám na info. Moje představa je, že zkusíme vymyslet projekt, který ošetří všechny náležitosti spojené s prodejem a darováním. Název v duchu - Kostky pomáhají, nebo Kostky léči apod. Hned jak budu něco vědět, ozvu se.


milanv

Citace od: Vočko kdy 13.06.2019, 12:01:32
Kostky pomáhají, nebo Kostky léči apod.
Tohle mi nedalo. "Kostky léčí" zní prostě božsky!  >:D
Nejdřív mi to připomnělo tenhle nesmysl (video), pak mravenečka (i když tomu dali kostku _cukru_, co my víme? Třeba měla study!) - a pak všeobecně ten nápad, jak nemocné dítě léčím kostkama mi přijde úžasný :)

Ale, nechci vám nic podsouvat (klidně mi napiš, že píšu blbost), mému sebevědomí by na vašem místě hrozně pomohlo, kdybych ty šperky viděl úspěšně prodávat ANIŽ by kdokoli věděl, že je to na pomoc vozíčkářům. Tj. že se to prostě líbí, že jste vyrobili něco úspěšného, co si lidi rádi koupí  opravdu pro tu věc a ne jako charitu. Jenže to je otázka, jestli by se to pak nemuselo i jinak danit atp. Jak říkám, možná píšu blbost...
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 13.06.2019, 12:19:22
.. jestli by se to pak nemuselo i jinak danit atp. Jak říkám, možná píšu blbost...

Muselo, proto to nyní funguje v režimu že si to nekupuješ, ale dostaneš jako odměnu za dárcovství.
To jsou ty věci které je (a Vočko ví) že je potřeba dotáhnout.

To že se to líbí je fakt viz příspěvky výše.

To že Lego může fungovat jako terapie, viz zkušenosti Vočka je určitě zajímavé a může to inspirovat i jinde.

Igorus

Možná to už někde zaznělo, ale současně se šperky by šlo prodávat i onu potištěnou kostku "kostky pomáhají". Ideálně více barevných variant, výtěžek pak zase na Fenix.

A taky nabízet ten parádní mikrobusík :)

peki

Citace od: Igorus kdy 13.06.2019, 12:31:19
Možná to už někde zaznělo, ale současně se šperky by šlo prodávat i onu potištěnou kostku "kostky pomáhají". Ideálně více barevných variant, výtěžek pak zase na Fenix.


Kostky nic prodávat nemohou.

Hledáme způsob a Fenix ho má vyřešení jak se mění peníze za lego výrobky. U systéme se snažíme ověřit  že půjde implementovat na výstavu, tak aby to nebyla pro organizátora žádná zátěž a vše bylo legální a pro Fenix jeho zaměstnance/členy to dávalo smysl.

Jakmile bude vyřešeno je pak další otázkou jestli se dá ten nabízený sortiment o něco (čím mohou být potištěné kostky) rozšířit. 

Igorus

Citace od: peki kdy 13.06.2019, 12:39:37
Citace od: Igorus kdy 13.06.2019, 12:31:19
Možná to už někde zaznělo, ale současně se šperky by šlo prodávat i onu potištěnou kostku "kostky pomáhají". Ideálně více barevných variant, výtěžek pak zase na Fenix.


Kostky nic prodávat nemohou.

Hledáme způsob a Fenix ho má vyřešení jak se mění peníze za lego výrobky. U systéme se snažíme ověřit  že půjde implementovat na výstavu, tak aby to nebyla pro organizátora žádná zátěž a vše bylo legální a pro Fenix jeho zaměstnance/členy to dávalo smysl.

Jakmile bude vyřešeno je pak další otázkou jestli se dá ten nabízený sortiment o něco (čím mohou být potištěné kostky) rozšířit. 

Nemyslel jsem, že by to prodávaly Kostky, ale právě Fenix současně s těmi šperky.

Clermont

Citace od: Igorus kdy 13.06.2019, 12:31:19
Možná to už někde zaznělo, ale současně se šperky by šlo prodávat i onu potištěnou kostku "kostky pomáhají". Ideálně více barevných variant, výtěžek pak zase na Fenix.

A taky nabízet ten parádní mikrobusík :)

A co teprve set nausnic a nahrdelniku se sviticim pavoukem. To by slo na dracku. To by "vylecilo" i slepeho  ;D >:D

Igorus

Citace od: Clermont kdy 13.06.2019, 13:17:12
Citace od: Igorus kdy 13.06.2019, 12:31:19
Možná to už někde zaznělo, ale současně se šperky by šlo prodávat i onu potištěnou kostku "kostky pomáhají". Ideálně více barevných variant, výtěžek pak zase na Fenix.

A taky nabízet ten parádní mikrobusík :)

A co teprve set nausnic a nahrdelniku se sviticim pavoukem. To by slo na dracku. To by "vylecilo" i slepeho  ;D >:D

To mělo být dušičkové překvapení!

Vočko

ještě inspirativní fotky - nějak jsem je pozapomněl  :)

Sihaja

Zdravim vsechny,chci se zeptat, zda nekdo mel cas a silu ted pri koci skolniho roku probrat sve zasoby a pripadne prebytky poslat na dobrou vec fo Fenixu?

Behem pristiho tydne bych udelala objednavku z bricklinku, tak dejte vedet.

Moc dik
Sihaja

Vočko

Sihaja moc děkuji za výzvu. Přidávám se i já, jestli má někdo nějaké přebytečné dílky? ;)

Ohledně šperků na výstavách jsem předal kontakt na pekiho našemu předsedovi a právníkovi. Spojí se s ním a snad vše klapne.

Vočko

Ahoj všem, vím že je to narychlo, ale zeptám se. Na kempu, kde budou převážně tvořit děti mě napadlo, je poté ocenit tak, jak to děláme na výstavách kostek. Náhodou nemáte někdo nějaké 3 stavebnice v hodnotě 1 tis. Kč které byste mohli postrádat a nějaké pytlíčky, tak aby to těm nejmenším nebylo líto. Moc děkuji za jakoukoli pomoc a dar ;)

Sihaja

Kostky za kostky objednany.  >:D

Vočko

Ahoj, prosím Sihaja o info, zda byly kostky odeslány. Od úterý marodim, tak nejsem v práci a podle kolegů zatím nic nepřišlo...  :( tzn. že první pobyt stavění nebude... Doufám že to dorazí aspoň na druhý pobyt.

Daniel

Citace od: Vočko kdy 25.07.2019, 10:35:56
... tzn. že první pobyt stavění nebude... Doufám že to dorazí aspoň na druhý pobyt.
...nechci do toho kecat, ale z prodeje přece generujete nějaký zisk, ne? Když část z něj dáte na nákup kostek, tak budete soběstační (nebudete muset spoléhat na to, co kdo pošle za dar - ano, možná i Kostky.org jednou přestanou posílat) a navíc se Vám to rozjede ve větším...

To mi přijde trošku jak bylo kdysi v nějakém citátu k situaci s humanitární pomocí Africe. Nevím přesné znění, ale obecně to bylo něco v duchu: Že není dobré posílat tam ryby (furt budou čekat na dodávku ryb, která jednou třeba nepřijde), ale když je naučíš rybařit, obstarají si ty ryby sami...

Jezevec

#119
Citace od: Daniel kdy 25.07.2019, 14:27:58
To mi přijde trošku jak bylo kdysi v nějakém citátu k situaci s humanitární pomocí Africe. Nevím přesné znění, ale obecně to bylo něco v duchu: Že není dobré posílat tam ryby (furt budou čekat na dodávku ryb, která jednou třeba nepřijde), ale když je naučíš rybařit, obstarají si ty ryby sami...

Daruj člověku rybu a nakrmíš ho na jeden den, nauč ho ryby lovit a dáš mu potravu na celý život.

Daniel: Něco na tom bude.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.