Re: GBC moduly

Založil pryb, 10.11.2013, 22:29:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Motory neřeš to je můj problém.
NTX nepoužívej, nemáme UPS, Na Lipně dochází k velkým výpadkům proudu. Moduly s NTX jsou vhodné pouze na AFOL akci - kdy u toho někdo stojí a "pomáhá tomu".
Míčky jsem dneska četl, dle mne není co řešit pokud je Lego nemá. Je potřeba najít alternativu. Dovedu si představit že "originálních" na akci seženu 250 +250 tedy stovky ne tisíce  ;)

honzicek22

Pokud by byl zájem tak mohu UPS zapůjčit. Standardní počítač s 23 palcovým LCD utáhne cca 2 hodiny.

peki

Citace od: honzicek22 kdy 02.12.2013, 10:08:49
Pokud by byl zájem tak mohu UPS zapůjčit. Standardní počítač s 23 palcovým LCD utáhne cca 2 hodiny.

Jasně, ale z pragmatických důvodů (mám zkušenosti z dlouhodobým provozem kdy jsem na vlacích používal RCX) říkám ne.  Během výstavy vždy došlo min. jednou k vymazáni firmware (vše bylo zálohované přes UPS, jištěné tak že když nejde proud ze sítě nic se nehýbe - jen se drží firmware).

Jak píšeš začínáte, jděte do "jednoduchých" věcí. Podle Murfiho zákonů, vás tyto "jednoduché" věci určitě také překvapí.  "Komplikované" věci nejsou vhodné na dlouhodobý provoz bez kvalifikované obsluhy.

Jamesek

U tšch logických můstků je jasné, že míčky nemohou jet hned za sebou (na videu je krásně vidět proč - nestihnou se přehodit můstky). Řešení je však velmi jednoduché - stejně jako na záznamech z výstav - dát na vstupu stoupací pás po jednom míčku, ten už se postará o rovnoměrné intervaly.

milanv

Citace od: peki kdy 02.12.2013, 09:53:14
Motory neřeš to je můj problém.
To zní zajímavě, díky. Nějaké podrobnosti? Promiň, stavím s vámi poprvé a fakt mám minimum informací.
Mám třeba používat při stavbě jen nějaký typ motoru, co pak budeš mít i ty? Z x469 bys asi nadšený nebyl :) Tak používám sadu 8293 (Power functions) - to je ok? A předpokládám, že musí být na snadno přístupném místě, aby se dal měnit.  Ještě něco?

Citace od: peki kdy 02.12.2013, 09:53:14
Míčky jsem dneska četl, dle mne není co řešit pokud je Lego nemá. Je potřeba najít alternativu.

Já to vidím stejně, ale sám vidíš tu (ne)odezvu. Nicméně já to aspoň vyzkouším a dám vědět.
Pán na Žlutém hradě

peki

Motory:
- dodá LP (po výstavě), doporučuji používat cenově a skladově dostupné NOVÉ motory takže PF. V loňském Lugbulku byl PF motor, těch je k dispozici asi 25 (něco použijou zak. stavitelé). Zbytek se dokoupí.

Kluci MeNadruhou, Mech a ostatní určitě poradí

- opravy, ano motor by měl být dostupný, nicméně jsem přesvědčený, že pokud se dobře zpřevoduje vydrží celou výstavu.

Kuličky/míčky:
Musíte se domluvit, ale z toho co jste psali jak to řeší venku je zřejmé že bude potřeba mít v záloze nějakou alternativu = modul musí počítat s neoriginální kuličkou. Pokud by to byla komplikace (rozdíl mezi originálem a neoriginálem) doporučuji rovnou počítat s neoriginální kuličkou.



milanv

Tipy na jednoduché moduly i (občas) s vysvětlením technických řešení. Velmi jednoduché konstrukce, pro nás podle mě jak dělané.

youtube playlist
Pán na Žlutém hradě

peki

V Lugbulku jsou dostupné tyto míčky:

BALL Ø14,2
Color: Bright Orange
Lego ID: 6023209

další barvy
Color: White

BALL Ø16,5
Color: Trans Bright Green
Lego ID: 4655587

další barvy
Color: Bright blue
Color: Bright yellow
Color: Bright red


Měch

Ten první je ten náš, co potřebujem :-D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peki

Citace od: malý Měch kdy 13.12.2013, 14:53:05
Ten první je ten náš, co potřebujem :-D

Kolik stojí orientačně na SH kolik na BL ? Jaké je jeho dostupnost? Ptám se jestli je tedy vhodné ho zařadit ve dvou barvách do Lugbulku.

Po rychlém průzkumu nejsou k dispozici žádné motory  :(

Měch

Na S&H jsem míček nenašel...na BL se cena pohybuje okolo 10 kč/ks. V bílé ale zatím není v žádném známém setu.

Jeden člověk na BL jich má 150 ks, další 17 ks a pak už jenom po troškách, takže i kdyby cena nebyla o moc menší, pořád se to vyplatí.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

milanv

Citace od: peki kdy 13.12.2013, 15:02:32
Kolik stojí orientačně na SH kolik na BL ? Jaké je jeho dostupnost? Ptám se jestli je tedy vhodné ho zařadit ve dvou barvách do Lugbulku.

BL jsem přeci už dávno prozkoumal. Ve zkratce: oranžový je mání na Brickmanii za 9Kč/kus, fotbalový by se musel objednávat z několika obchodů, protože žádný na celém BL jich nemá dostatek. Podrobnosti v odkazu.

Čili oranžový chceme pokud bude cena výrazně nižší než 9Kč/kus a fotbalový chceme určitě, pokud tedy bude cena snesitelná a přihlásí se zcela jasně někdo konkrétní, kdo to zaplatí. Ať už Lipno nebo místní nadšenec.

U obojího pak samozřejmě je podmínka, aby byly s rezervou včas před Lipnem, minimálně pro mě třeba na testování barevné třídičky. Pokud mám být schopný ji otestovat rozumně, nemůžu/nestíhám tam dávat ručně pořád 4 míčky dokola.
Pán na Žlutém hradě

milanv

A samozřejmě je taky ještě otázka, jestli Malý Měch staví vlastní GBC (na zakázku?) a tudíž jestli sháníme míčky na jedno nebo na dvě GBC. V druhém případě můžeme tvrdit téměř s jistotou, že na celém BL není dostatek bílých (fotbalových) míčků na prodej. Kromě těch tři obchodů z celého světa, kde každý měl kolem 200 míčků, není žádný, který jich má aspoň 50, mají malé jednotky kusů.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: malý Měch kdy 13.12.2013, 15:25:34
Na S&H jsem míček nenašel...na BL se cena pohybuje okolo 10 kč/ks. V bílé ale zatím není v žádném známém setu.

Ahoj, i tohle už jsem psal: formy na míčky TLC evidentně má, minimálně na ty bez (plastických) vzorů, protože v roce 2013 jsou ve Friends setech. Oranžový v 41005 a 41008, bílý v 41011.
Sice nemají plastickou texturu, ale jsou ve velikosti Sports míčků, nejsou to Bionicle balls. A taky jsou celé kulaté, bez plošek a dírek (narozdíl od Bionicle balls).
Pán na Žlutém hradě

milanv

Ještě pro vaší informaci, pokus o CUUSOO projekt TLC zastavilo.
Pán na Žlutém hradě

milanv

...a oranžové (basketbalové) míčky z brickmanie zmizely z nabídky.

Našel jsem jen alternativu za 22 Kč/kus.
Pán na Žlutém hradě

MeNadruhou

Citace od: milanv kdy 16.12.2013, 08:48:16
...a oranžové (basketbalové) míčky z brickmanie zmizely z nabídky.

Našel jsem jen alternativu za 22 Kč/kus.
Ta cena  :P
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

milanv

Citace od: MeNadruhou kdy 16.12.2013, 17:16:46
Ta cena  :P

Jasně, právě proto to hlásím,ne? Že tím pádem už je nutné přidat do lugbulku i oranžové, zatímco předtím bylo možné brát oranžové z brickmanie. Pokud teda nemáte někdo dohodu bokem s vlastníkem brickmanie.
Pán na Žlutém hradě

MeNadruhou

Citace od: milanv kdy 16.12.2013, 22:19:53
Citace od: MeNadruhou kdy 16.12.2013, 17:16:46
Ta cena  :P

Jasně, právě proto to hlásím,ne? Že tím pádem už je nutné přidat do lugbulku i oranžové, zatímco předtím bylo možné brát oranžové z brickmanie. Pokud teda nemáte někdo dohodu bokem s vlastníkem brickmanie.

Míčky půjdou do lugbulku. Viz nominace na Lugbulk -tabulka- vlákno v technic sekci
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

milanv

Citace od: MeNadruhou kdy 17.12.2013, 17:08:50
Míčky půjdou do lugbulku. Viz nominace na Lugbulk -tabulka- vlákno v technic sekci

Já Lugbulku vůbec nerozumím. Jestli to má být tahle tabulka, tak z toho nejsem schopný poznat skutečnou cenu, za kterou budeme objednávat, a i množství mi nesedí - resp. jednotlivé sloupce mezi sebou nesouhlasí, podle mě.
V každém případě tam vidím naopak jen oranžové míčky, bílé jen ty nové (ne fotbalové), a to v počtu nula kusů. Jak říkám: vůbec tomu nerozumím.
Pán na Žlutém hradě

germik

To je jen tabulka kam uživatelé nominují dílky co by chtěli ;)
Cena je tajná takže tam není. Počet bude v násobcích 50 nebo 100...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

milanv

Dík za částečné vysvětlení, ale kompletně tomu nerozumím pořád. V každém případě teda bílé míčky nejsou mezi těmi, co by uživatelé chtěli?!
Pán na Žlutém hradě

germik

Spíš je to o tom že jsou tam dost krátce...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

danny01

#113
Prelúskal som vlákno, teším sa z tejto idey. Nosím ju v hlave už dlhšie a pokúsim sa tiež prispieť.

Nedávno som kúpil 100ks Orange Orange Sports Soccer Ball Plain ktoré budú k dispozícii.
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x45

@Jameskov minimodul je nádherný, palec hore  ;)
Danny

MeNadruhou

Citace od: milanv kdy 17.12.2013, 19:58:40
Dík za částečné vysvětlení, ale kompletně tomu nerozumím pořád. V každém případě teda bílé míčky nejsou mezi těmi, co by uživatelé chtěli?!

ta tabulka je pouze orientační výběr toho co kdo chce, v jakém množství. z té tabulky se vybere 10 dílů, které do lugbulku půjdou. ceny v ní jsou bricklinkové.
Ano, fotbalové míčky nebudou, nedělají se už, tak je do tabulky už ani nikdo nepřidával (není to lego aktivní díl) .

Objednávat  se díly budou hned, jakmile budou seznamy dílů hotové, ověřené, a to v objednávkové aplikaci! , na kterou se  dostanou pouze registrovaní, v té už budou skutečné ceny. (pak po jejich porovnání s briklinkem buď nakoupíš, nebo ne.)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Citace od: MeNadruhou kdy 18.12.2013, 15:28:22
ta tabulka je pouze orientační výběr toho co kdo chce........................
Jenom technická, už má být finální (ta tabulka) tak na tom zapracujte prosím

peki

Potřebuji i:
vyjádřit se v tématu jestli máte zájem o nějakou formu podpory (ta je pro všechny vystavovatele na LP 2014)

sohibil

Citace od: Jamesek kdy 21.11.2013, 23:43:32
Večerni hraní s jedním konceptem - jak udělat výtah z co nejmenšího počtu obyčejných dílů tak, aby si jej mohl postavit každý. Žádné pásy ani jiné speciality. Abych nemusel dosypávat kuličky, uzavřel jsem do malého okruhu - beželo přes hodinu bez jediné chybičky :)

http://www.youtube.com/watch?v=a3wMlluPxI4
Čím si zabránil spätnému pádu guličiek vo výťahu? Nevidel som tan žiadnu západku ani nič čo by ich držalo.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

papluh

#118
Nejedná sa o guličky. Taktiež to nieje modulárne, ale samostatné. Ale najbližšie to má asi ku GBC (asi by sa to dalo aj konvertovať) ... a vyzerá to pekne  ;) 
https://www.youtube.com/watch?v=OjXr7V7IeYo

https://www.flickr.com/photos/jarrens_photos/albums/72157684218045964

https://imgur.com/gallery/lnSmf

Pool

 ;D Vypadá to fakt pěkně, to se musí nechat. Ale první co mi mihlo hlavou, jak asi by vypadaly ty krystaly po výstavě. Jestli by se tím omíláním pěkně neobrousily a nezakulatily ty hrany  >:D.