(Vlastní) Spacerunners

Založil Togaran, 20.06.2012, 17:05:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

germik

Pro zlepšení manévrovatelnosti bych možná přidal dvě menší trysky směřující šikmo do stran. Taky se mi moc nepozdává (u lodě k pronásledování) relativně zacloněný výhled (byť je asi kompenzován zobrazovací technikou, oko je oko ;D. Jinak se mi hodně líbí (jako u většiny Tvých modelů) taková ta "nepravoúhlost" :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Togaran

Díky za komentář :)
s tím zacloněným výhledem - přední pilot má velkou panoramatickou obrazovku (3x1 stud), takže ten si to promítá tam :-D
Další trysky jsem zkoušel, ale už se mi tam nehodily, k tvaru lodi.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#62
Jméno: Elera
Třída: 714 Voidbraker
Modifikace: Speciál na závody v asteroidech

Když teď běží v tv Dakar, kde je k vidění spoustu speciálů, rozhodl jsem se dotáhnout i svůj dlouho rozestavěný projekt. Dvoupilotní závodní loď pro závody v asteroidových pásech.
Tvar lodi je co nejplošší, aby dokázala proklouznout i malými skulinkami. Kabina je dvoupilotní, za ní je malý skladový prostor. O pohon se stará jeden velký motor a o kontrolu klapky na zádi vedle motoru.

Fotky ve vyšším rozlišení najdete opět u mě na Flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

To mi teda kámo prozraď, kde bereš energii na stavění ? Jinak musím říci, že se ti závodní stroj velice povedl, a že je v něm vidět tvůj nezapomenutelný rukopis. Troufám si tvrdit, že kdyby u něj na flickru nebyl nápis a kdo to prezentuje, směle bych typoval tebe. Jsem převelice rád, že se v nekonečném vesmíru i když světelné roky od sebe něco stále děje, aby vesmír nedošel k zapomnění. Takže hodně zdaru a energie do dalších projektů.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Díky za odpověď  :)
Vzhledem k tomu, že jsem začal stavět někdy v říjnu, to s tou energií není až tak vážný  ;D Ale nějaká by byla. Je to hlavně čas, co se mi nedostává. Na kvalitní stavění je potřeba to vykramařit aspoň na půl dne.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

Líbí se mi ta neobvyklá barevná kombinace.
Povedený stroj, konečně se tu něco děje...

Už jsem se bál, že tu ten pes vážně zdechne.
Jen tak dál.
Plánuješ něco na Lipno nebo do Prahy?

Togaran

"Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu." - konkrétně je to 457 dnů a ne, nezaložím nový téma. Kvantita mých staveb značně klesla a s tím se i prodloužil interval mezi příspěvky, ale to neznamená, že už o mě neuslyšíte! >:D


Big foot motorka #1
Po opravdu dlouhém čase tu mám další malý MOC. Není to žádný náběh na moc roku, spíš výsledek relaxačního stavění a blbnutí :) Přemýšlel jsem, jak využít velká technic kola v minifig měřítku a po pár pokusech jsem se rozhodl oživit space motorky. Byla to jedna z prvních staveb, co jsem tady na Kostkách vůbec prezentoval.

První motorka se barevně řadí k Žraločí alianci, space rodu, který jsem kdysi rozjížděl. Motorka má funkční pružení, stojánky, vyklápěcí lehké zbraně a kabinu pro vybavení a druhého řidiče. Ježdění po nábytku a skákání ze skříně na skříň je značné návykové ;D

Větší fotky najdete na Flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Přiznej se, že jsi viděl Ravena od StThea? http://sttheo.deviantart.com/art/Raven-358509319

Motorka vypadá hodně dobře, působí robustně, hranatě, odolně. Věřím že skoky ze skříně přežila. :D
Pruží i předek?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HorcikDesigns kdy 16.04.2016, 17:15:39
Přiznej se, že jsi viděl Ravena od StThea? http://sttheo.deviantart.com/art/Raven-358509319

Motorka vypadá hodně dobře, působí robustně, hranatě, odolně. Věřím že skoky ze skříně přežila. :D
Pruží i předek?

Díky za komentář :) přiznávám, že tu galerii jsem nikdy neviděl, ale teď si jí prohlídnu, má tam dost zajímavých kreseb. Inspirací mi byly moje vlastní stavby asi 8 let staré (zde), ale kde jsem vzal inspiraci na ně, to už netuším.

Předek nepruží. Ze začátku jsem se to tam snažil zabudovat, ale dojel jsem na to, že všechny pružiny, co mám, mají kulaté díry a nešly tak použít přímo na vidlici. Když jsem to zakomponoval do nějaké pružící konstrukce, už to nepůsobilo dost motorkovitě.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Marty713

Citace od: Togaran kdy 16.04.2016, 14:45:24...ale to neznamená, že už o mě neuslyšíte! >:D

Tohle mi udělalo radost, žraločí alianci jsem měl fakt rád. Parádní motorka. Ale ještě větší radost mám z toho, že jsi o sobě dal zase vědět.
Vybavily se mi všechny ty tvoje "ouldskůlový spejsařiny"... já se z toho snad vrátím k WWIII >:D

Togaran

Citace od: Marty713 kdy 18.04.2016, 10:02:45
Tohle mi udělalo radost, žraločí alianci jsem měl fakt rád. Parádní motorka. Ale ještě větší radost mám z toho, že jsi o sobě dal zase vědět.
Vybavily se mi všechny ty tvoje "ouldskůlový spejsařiny"... já se z toho snad vrátím k WWIII >:D
Díky  :) taková odpověď opravdu potěší.
Barvy žraločí aliance jsou takový líbivý. Vždycky se mi líbily trred skla, k tomu mám hodně tmavé šedé a nějakou výraznou doplňkovou barvu, no tak ta žlutá vypadá dobře  8)
A oldskůlový spaceařiny můžete čekat dál :D občas se sice snažím o nějaký studless a snot modely, ale pod povrchem je vždycky klasická konstrukce. Moje nejoblíbenější sety jsou space 89-96 a to mě bude inspirovat pořád.
Těším se, že něčím zareaguješ ve svém vlákně  ;)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Big foot motorka #2 - Portal bike

Tak mám tady ještě jednu motorku na podobné téma. Postavil jsem jí jako první, ale považuji jí za zajímavější, proto jsem si jí nechal na později. Stavba vznikla spojením nápadu na motorku s těmi velkými koly a nápadu udělat něco v barvách inspirovaných hrou Portal (čisté bílé prostředí a používá se modr a oranžový portál).

S tématem Portalu jsem se snažil i o nějakou dvojí funkčnost. Princip je takový, že motorka jsou vlastně dvě v jednom. Modrá na jedné straně a pokud se převrátí, tak stačí trochu upravit kloub v středu konstrukce a může řídit řidič pod oranžovým kokpitem. Je to nesmysl, ale kdo z nás si jako malý nehrál s těmi autíčky, co se mohly převracet a protlačovala se jim kabina z jedné strany na druhou ;D

Větší fotky a nějaké navíc jsou na Flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Nápad je to na jedničku, barevně sladěné to máš taky na úrovni. Jenom bych měl malý dotaz - sekyra je částí rozčlenění povrchu, nebo slouží k prosekávání se časoprostorem, když technika selže? :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HorcikDesigns kdy 20.04.2016, 12:44:00
Nápad je to na jedničku, barevně sladěné to máš taky na úrovni. Jenom bych měl malý dotaz - sekyra je částí rozčlenění povrchu, nebo slouží k prosekávání se časoprostorem, když technika selže? :D

Sekyra je na Gelfy, pokud bys uvíz mezi dimenzema  :D
V průběhu stavby jsem tam dal clip, že se bude na něco hodit a když jsem to dodělal a zkoušel různý věci, tak mi tam pořád nic nepasovalo, až tam skončily sekyrky. Taky jsem potřeboval něco, čeho jsou 4 exempláře.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

 Tak to jo. ;D  Ale vypadá tam dobře, 'skoro až funkčně'.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Nákladní miniloď Square-Y

Downsizing vládně světu. Představuji vám nákladní miniloď pro jednoho pilota a až 12m3 nákladu.
Stavba vznikla nápadem spojit malé kokpitové sklo s radarovým diskem. Původně jsem měl v plánu trblue, ale zjistil jsem, že nemám to malé sklo :P Další zajímavá varianta tedy byla trorange.
Tvar lodi je volně inspirován lodí Hound's Tooth ze SWEU a už jsem se jím nechal inspirovat kdysi na jedné Spyrius lodi.

Konstrukce lodi byla pro mě hodně zajímavá, poprat se s opačně orientovanými study na spodku byl docela oříšek, vedlo to třeba k tomu, že žluté sloupky jsou jen navolno spojené dvěma bricky 1x1 proti sobě pomocí dvoustudové technic axle. Nosná konstrukce je ale šedá uvnitř a velké greeble panely na bocích. Cílem byla pevná konstrukce se zachováním dostatku prostoru uvnitř. A to se myslím povedlo, loď drží dobře prostor je 6s x 4s x 4b.

Postavil jsem ještě nějaké jednoduché varianty nákladu - kontejnery, rudl, vozítko, aby to bylo trochu živější.
Další varianta je použít loď pro vojenské účely - stačí namontovat do nákladového prostoru kulomety a hurá do bitvy >:D
Křídla, co se složí při parkování už jsou jen třešničkou na dortu, která podtrhuje celkovou snahu o kompaktnost lodi.

Větší fotky a něco navíc na flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Ta tedy je. Neskutečně se mi líbí otvírání nákladového prostoru.
Asi taky rozšířím řady bitevníků a průzkumných plavidel o nákladní podporu. :D

Jeden dotaz bych měl; jak vznikl název, jestli to tedy nepatří do autorského know-how?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HorcikDesigns kdy 24.04.2016, 10:06:18
Jeden dotaz bych měl; jak vznikl název, jestli to tedy nepatří do autorského know-how?
Díky za komentář.
Nevidím důvod, proč by to mělo být tajné ;D Původně jsem loď chtěl o dost vyšší (tak o 4 study), aby to bylo ještě víc proporčně nesmyslné, ale došly mi šedé dílky (bricky 2x1, 1x1, platy 2x1...) takže jsem skončil na této výšce a shodou okolností je šedá plocha na boku přesně 8x8 studů.
Takže do názvu lodi vstoupilo slovo "čtverec". Šedá pro mě není definující barva, takže je to žlutá a čtvercová nákladní loď. Žlutý čtverec > Yellow square > Square-Y
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Tak to tedy jo. Díky.  :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Robkteryten

Pěkná minilodička, to otevírání nákladového prostoru je povedené. dal bych ale větší motory a prohodil poziční světla  ;)

Togaran

Citace od: Robkteryten kdy 24.04.2016, 12:58:52
Pěkná minilodička, to otevírání nákladového prostoru je povedené. dal bych ale větší motory a prohodil poziční světla  ;)
Myslíš zelené a červené? Používám je na létajících MOCech často a většinou hledám na internetu jak to patří a teď jsem si na to taky vzpomněl, ale nechtělo se mi hledat  :P
Takže moje omluva zní "lenost"
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Foton

Square-Y se mi moc líbí. Taková parádní nekonvenční vychytaná loď.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mtron

Dlouho jsem tu nebyl a ani jsem nečekal, že bude nějaká novinka, natož tolik novinek. Pěkně vymazlený stoje. Připomínají mi trike z Dune 2. Pěkné detaily i nápad.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Ice Planet 6973 Deep Freeze Defender v barvách Space Police 1

Vím že to není čistokrevný MOC, ale je to set, který jsem dlouho obdivoval a chtěl jsem si vyzkoušet jaký je v reálu. Kvůli nedostatku správných kostek jsem zvolil jiné barevné schéma a myslím, že to lodi docela sluší :) s tím souvisí i změna některých části, aby loď lépe sloužila policii.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

znouzectnost

Pěkné po dlouhé době se děje ve space něco zajímavého.
Chceš půjčit dlouhé tr. červené antény? Ty krátké se mi moc nelíbí  ;)

Deep freeze defender mi tu leží v rozsypu na stole chceš ho vzít do Olomouce?
Přijedeš a předvedeš nám ho tam? Spolu s robotem?

P.S. Něco nového do Olomouce stavím ... zatím to ještě není k prezentaci.

Togaran

The Comet Voyager

Další z řady mých pokusů o kombinaci témat a tvarů space z 90ek :) Věřím, že barvy i tvar lodi většina AFOLů poznává (pokud ne, tak je to zde a zde). Snažil jsem se z obou inspirací vzít nějaké klíčové prvky, které mě zaujaly.

Loď včetně antén měří 57x57 studů, vpředu je kabina pro tříčlennou posádku, vzadu je nákladní prostor pro vozítko a satelity s výbavou pro posádku (pily, lyže, nosítka pro zraněné). Pod křídly jsou na magnetech klasické Ice Planet rakety pro dopravu satelitů a na přední části je poklop pro nastupování a jedna pohotovostní výbava (lyže + pila).
Na přídi je dále přípojné místo pro malé vozítko a na bocích se dají připojit přepravní kontejnery. Loď přistává na lyžích, které se při letu zaklopí a schovají.

Budu rád za názory a komentáře :)

Kdo by chtěl větší fotky, jsou u mě na flickru.

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Martins

Tvoje stavby jsou výborné, ačkoli tomuto tématu neholduji, tak si dobře vzpomínám jak jsem toto téma měl rád jako kluk (tedy v sedumdesátkách a osumdesátkách). Možná mě to zláká.

HD

Jo, jo, a jo. Jen tak dál. Loď má perfektní tvarování, zejména v modré oblasti čumáku a bočních oken.

Co se mi příliš nelíbí, ale ke klasický Space řadám bezpochyby patří a je to jen nepatrné nahlodání celkového výborného dojmu z celé lodi, jsou motory umístěné mimo hlavní trup, a jejich značně poddimenzovaná velikost vzhledem k velikosti lodi. I když, to by tak nevadilo, určitě je to výsledek několikaletého intenzivního výzkumu, který mému průmyslově-spionážnímu středisku unikl.  >:D

Už se těším na další podobnou. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HD kdy 04.08.2017, 10:04:51
Jo, jo, a jo. Jen tak dál. Loď má perfektní tvarování, zejména v modré oblasti čumáku a bočních oken.

Co se mi příliš nelíbí, ale ke klasický Space řadám bezpochyby patří a je to jen nepatrné nahlodání celkového výborného dojmu z celé lodi, jsou motory umístěné mimo hlavní trup, a jejich značně poddimenzovaná velikost vzhledem k velikosti lodi. I když, to by tak nevadilo, určitě je to výsledek několikaletého intenzivního výzkumu, který mému průmyslově-spionážnímu středisku unikl.  >:D

Už se těším na další podobnou. :)

Děkuji :) S těmi motory máš pravdu. Celkově nejsou v tom období moc řešeny, naopak často najdeš velké výdechy trysek na vozidlech ;) A o Ice planet bych řekl, že je v tom extrém - jejich mateřská loď nemá krom motorů na podvozku nic.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr