Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Založil Togaran, 03.07.2007, 19:22:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Togaran

Tak jsem si konečně také založil vlastní rod, kterého se od této doby budu držet (alespoň většinou svých modelů).
Protože Spyrius a jejich roboti se mi od malička líbili nejvíc a taky jsem jich nejvíc měl, byla to pro mě jasná volba  ;D

Naše kolonie má v první řadě mírové poslaní - prozkoumat dosud neznámé oblasti galaxie. Pokud by se však objevil někdo kdo by chtěl naši misi překazit (ať už jsou to nehumanoidní šmejdi z vesmíru nebo inteligentní zloději) budeme se bránit.
Není nás mnoho, ale v blízkých soustavách jsme objevili příslušníky našeho rodu vedené velitelem Sparkzem. Pokud budou napadeni, postavíme se okamžitě po jejich boku. Ale věříme, že se zdejšími obyvateli vesmíru nebudeme mít žádné konflikty :)

Jako první potřebujeme samozřejmě nějaké útočiště. Začali jsme proto stavit tuto předsunutou základnu. Našli jsme jednu velice vhodnou jeskyni, tak jsme zastavili díry a stavíme na ní :)

Základna má dvě hlavní části - horní a dolní.
V dolní části se nachází hlavně hangár, pro budoucího robota a vozidlo a také zařízení pro opravu těchto strojů. Do spodní části vedou velké dvojkřídlé dveře. Na hlavním podpěrném sloupu je žebřík a také dvě tyčové zbraně (kdyby něco). Další příruční zbraně jsou spolu s detektory radiace v držácích u bočních stěn.
Do horní části se dostanete po žebříku. Slouží hlavně jako řídící místnost. Vedle jsou také odpočinkové prostory včetně WC a sprchy. (není to dokonalé, ale popravdě je to poprvé, kdy stavím něco takového ve Space  ;) ) Nad těmito prostory bude malá přistávací plošina pro průzkumné raketky.

Přikládám pár fotek a pro zájemce link: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=262983.
Doufám, že už brzo budu moci dodat další obrázky ze stavby této malé stanice.

PS: zezadu je otevřená ze dvou důvodů: lepší hratelnost a nedostatek kostek  :P
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#1
Stavba pokračuje :)

Základna je hrubě dokončena, pokud se něco bude ještě předělávat, budou to už jen drobnosti.
Od minulých fotek jsem přestavil jen hořejší část.  Je dvoupatrová - v spodnějším patře je hlavní řídící místnost, s velkým otočným počítačem uprostřed. Na detailních fotkách si můžete všimnout že je také několik zbraní v držácích. V hornějším patře jsou ovladače k satelitům (Dva jsou na střeše) a jiným komunikačním systémům. A také vchod na přistávací rampu.
Na základnu přibylo několik protipěchotních zbraní, protože jsme zjistili že na planetě se vyskytují divní tvorové, kteří nám rozleptávají železo, museli jsme zbraněmi vybavit i samohybné jednotky. Tvory jsme zatím nedokázali chytit ani pořádně prozkoumat.

Posádku základny tvoří 8 lidí, dva hlavní roboti a tři pomocní roboti.
Přistavil jsem také tři samohybné jednotky - malou raketu, robota a auto. Auto může převážet bedny, lidi, nebo cokoliv jiného :)

Kompletní galerie zde:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=265925
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Dejv

No vida, base established, teď už bude Spyrius jen sílit.. Má "kolonie" je zatím sice na nižším stupni vývoje, ale to se změní..  >:D

Togaran

Jojo, už mám rozestavěnou průzkumnou tříkolku a chodícího robota :) Tříkolka se staví dobře, jen ten robot mi furt nějak nesedí, tak ho pořád přestavuju :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#4
Jak jsem psal, technici základny vyrobili tříkolku aby jsme prozkoumali i vzdálenější místa od základny :)
Dostalo se jí technického označení "C-01-Labtrike".
Tříkolka má dvě kola vpředu a jedno vzadu, kabinu pro jednoho řidiče, místnost s počítači (pracovně jí říkám laboratoř ;)) a nákladní prostor (6x4) pro dvě krabice. Místo krabic tam samozrejmě může být cokoliv jiného.
Posádku tvoří jeden řidič a jedna nebo dvě osoby v laboratoři. Tříkolka může sloužit i jako transport pro figy.
Ty zelené rostliny, které jsou v krabicích na fotkách, jsme našli nedaleko základny, několik jich bereme zpět na podrobné prozkomání.

Doufám, že se model bude líbit :)
Kompletní galerie je opět zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=267720
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#5
Další stroj z našich strojíen dostal označení "R-01" a je to kráčející robot.
Robot má dvojitou kabinu (a jak je u Spyriusu zvykem, skla jsou tmavě červená:)) a ta je celá oddělitelná a funguje jako záchranný modul.
V zadní části je nákladní prostor, v současné době plný rostlin, které zpracováváme na základně.
Nohy jsem postavil klasickým způsobem. Ruce jsou obě chápavé - jedna jemná, na malé předměty, případně i piloty robota. Druhá ruka má masivní držák na lámání kamenů a zdvihání velkých předmětů.
Na těle robota je několik reflektorů a i pár slabších zbraní. Na střeše jsou dva satelity, které zajišťují komunikaci se základnou.
Posádku tvoří jeden řidič (spodní kabina - tuto funkci může vykonávat i android) a jeden technik (horní kabina - stará se o ruce a střelbu). Robot je samostatný a je schopný práce i bez pilotů, ale zvládá pouze jednoduché činnosti a ne tak efektivně.

Celou galerii si můžete prohlédnout tady: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=267723
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

otaznik

Robot se mi moc líbí, nemá ale problémy s chůzí ve složitějším terénu?  ;)

Togaran

Citace od: otaznik kdy 27.07.2007, 19:06:43
Robot se mi moc líbí, nemá ale problémy s chůzí ve složitějším terénu?  ;)
Dobrá poznámka :) chodí ale výhradně po cestách. a kdyžtak má vzadu pomocný trysky na "skákání" ;)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#8
Přes prázdniny si dali technici trochu oraz, ale už je tu první školní den a představuji vám nový stroj naší kolonie :)
Už máme základnu, pozemní vozidlo i robota. Nový model nese označení "A - 01 - Kladivo". je to kosmická loď, primárně určená na mezihvězdné lety, ale v krajních mezí schopná i letů mezigalaktických.

Nejdřív ke stavbě lodi: Vpředu jsou antény a lehké zbraně, v čumáku je ukryt hyperpohon, dále je pilotní kabina pro pilota a pomocného pilota (slouží také jako oddělitelný modul). Pod kabinou je malý prostor pro průzkumné vozítko. Po bocích kabiny jsou zbraně a reflektory. Dále jsou křídla a hlavní prostor pro posádku - několik počítačových terminálů a přístorojů v držácích na stěnách. Poslední část lodi tvoří podsvětelné motory - trysky klasické "kolové" konstrukce ;)

Posádka: Loď je určena pro 3 - 7 lidí.

Celá stavba se dá rozdělit na tři díly, jeden z důvodů je také to, aby se mi vešla do poličky :)
Doufám že se bude líbit, pište názory všeho druhu.
Kompletní gaklerie zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=274465
Tady je pár obrázků:
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Musím říct, že tahle loď se mi opravdu líbí. Design je parádní - zejména provedení přední části. Na relativně malou velikost má také dobře propracovaný vnitřek. Nemám tomu co vytknout...

Těším se na další novinky z kolonie T.o.g. :)


Panther

Loď je opravdu moc pěkná. Také oceňuji, že má dokonce při své velikosti i interiér. Jen bych uvítal fotky té zadní části z boku. Každopádně se těším na další nové výtvory z kolonie Spyrius.  ;)

Togaran

Takový hodnocení si člověk vždycky rád přečte :)
Fotky mám připravené, jakmile se mi je povede dát na Brickshelf, napíšu sem odkaz, ale poslední dobou jsou tam problémy :(
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

TomG

Jo, souhlasim. Lod je povedena, jak tvarove, tak zpracovanim. Oproti te zakladne, ktera se mi zrovna 2x nelibi, je to krok kupredu.  ;)
Only the best can survive.

petras81

tak jsem se zacal zajimat take trosku o space a musim rict ze tahle lodicka je bombicka... moooooc povedena... ze bych vymenil plachetnice za nejakou poradnou space shutle?  ::)

Togaran

Díky za názory. Už mám připraveý další dva menší modely a čekám až budu mít foťák abych se moh zase pochlubit. Není to tentokrát nic moc, konstruktéři se teď zabývali jednou větší žraločí lodí a předběžnými návrhy strojů na misi "Brno".
Budu se snažit dodat fotky novinek co nejdřív - dřevorubecký samohyb a vznášedlo.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Tak přidávám fotky, jak jsem včera slíbil :)

C - 02 - "Dřevořez"
Kvůli zeleným rostlinám na planětě, které jsme začali hojně využívat k výrobě energie, bylo zapotřebí postavit stroj, který by zajistil jak jejich těžbu, tak dovoz na základnu  :)
Je to malý 14-ti kolový povoz. Přední část je motorizovaná a jsou na ní dvě kabiny, dvě ramena - jedno s pilou a druhé s drapákem. a samozřejmě anténa pro pozemní komunikaci se základnou.
Zadní část je pouze korba. Dá se vyklopit celá, nebo jenom zadní stěna.
Nejdůležitější na modelu je podvozek (kvůli otestování tohoto typu zavěšení kol jsem to vlastně stavil). Na přední části jsou kola zavěšená po dvou a na zadní je celá trojice zavěšena pohromadě. Vlastnosti v terénu jsou ohromující  ;D  hlavně u přední části. Ale nezdá se mi to zas tak pevné a u většího a těžšího modelu by to chtělo ještě domyslet.
Posádka: jeden řidič a jeden technik ovládající ramena.

Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=293647

A - 02 - "Vzdušný skaut"
Druhý model je jednopilotní průzkumné vznášedlo. Dělí se na tři části - hlavní rotor, kabina a raketový motor.
Možnosti spojení:
- Rychloletoun - všechny za sebe
- Přízemní průzkum - střední díl na šířku (lepší manévrování)
- Miniraketa - Kabina se připojí (přes připojovací díl, schovaný za řidičem) přímo na raketové motory
- Vodní vznášedlo - rychlorakety připojená shora na rotor

Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=293648

Doufám že se budou líbit  ;)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Vidím že se tvá říše pěkně rozrůstá ;)

Sice jsem ještě neviděl všechny fotky (na Brickshelfu, až po moderaci), ale musím říct, že se mi to líbí. Až na pár drobností jsou to celkem slušné stroje.
Možná by nebylo marné použít na to zavěšení i gumičky, aby to více pružilo.
Vznášedlo mi trochu připomíná gunshipy z Half-Life 2. Také se mi líbí, že se snažíš stavět některé své modely multi-funkční.


Icewalker

#17
Spyrius je dnes již téměř klasika. Já sám měl odjakživa pouze jeden model (ale dle mě nejlepší - létající "talíř" 6835), ale vloni se mi od jednoho dobráka podařilo dokoupit aspoň 2 figurky. Na zde vystavených modelech musím pochválit především propracovanost interiérů, ať už u základny nebo lodí. Budu tento rod sledovat :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Jose

Pěkné... Zvláště ten lunochod či jak to mám nazvat mě zaujal. Povedený desing. Spyrius mi sice nikdy nesedl jako řada, ale asi trochu pozměním názor. Jen tak dál a stavbě zdar.

Togaran

Ty gumičky jsou dobrý nápad, ale tohle právě mělo fungovat tak, že jakmile budou mít kola možnost, tak "spadnou".
Half Life 2 je pro mě velkou inspirací, to nemůžu popřít :) . Obdivuju Combine bionženýrství (Strider, Gunship, Dropship) i architekturu (Citadela, pohyblivé zdi).
Jo a k tý diskusi o rodech - nemůžu říct, že bych nějaký extrémě upřednostňoval (a pokud ani tak SP1 kvůli TrRed sklům :D ). Každý rod má svuj styl architektury, barvy a poslání. Ale toho se nikdo držet nemusí - já taky nestavím loupeživé Spyriusáky  8) Vybíral sem podle toho, na co jsem měl nejvíc kostek.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#20
A - 03 - "Transporter"
Účel: Nákladní loď
Konstrukce: Přední část je dvoupatrová, dole je nákladní prostor (6x11 studů, 6 bricků na výšku), za nákladním prostorem je malá "díra" ve které je technické náčiní. V horním patře je pilotní kabina a prostor pro posádku, v zadní části kabiny je pak technická sekce. (uznávám, že ten interiér není nijak přehnaný, ale přeci jen je to nákladní loď a ne výzkumná laboratoř  8) )
V zadní části je hypermotor (to dlouhé nízké s trubkami) a tři podsvětelné tryskové motory.
Výzbroj: No dovolte? Jsme nákladní loď, ne stíhačka. Na lodi nejsou žádné zbraně, pouze štíty. Vpředu je velký rozrážeč meteoritů (loď nepatří mezi mrštné stroje)
Posádka: jeden pilot a dva technici (může zastávat i Spyrius droid)

Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=300166
Jsem otevřen nápadům a kritice :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

ulrike

Já bych možná řešil jinak ten motor, přijde mi, že zabírá moc místa na úkor nákladního prostoru, když je to nákladní loď, ale je to věc názorů... Třeba je to tak nutný  ;)

LiBorec

Motor je akorá, koneckonců je to nákladní loď co potřebuje výkon, aby vůbec něco uvezla  ;D

Togaran

Citace od: ulrike kdy 08.02.2008, 18:49:24
Já bych možná řešil jinak ten motor, přijde mi, že zabírá moc místa na úkor nákladního prostoru, když je to nákladní loď, ale je to věc názorů... Třeba je to tak nutný  ;)
Motor je důležitý taky kvůli architektuře a celkovému vzhledu lodi. Kdyby byl hned za užitnou "krabicí" lodi, byla by ještě krabicovatější :) Mě osobně ostré obrysy nevadí, u přední části to byl záměr, udělat čumák příkrý, ale zadní část jsem měl takhle vymyšlenou už od začátku.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#24
Mezitím, co se hlavní konstruktéři stále flákají na výstavě a menších lodích a vozidlech, dostali Spyriusáci žízeň. Nejdřív postavili takovou chatrč, ale to nebylo ono, tak postavili velkou chatrč s výhledem, ale pořád je to lákalo do vesmíru. Nakonec tu chatrč připlácli na asteroid a nalepili na ní spoustu antén, aby tam mohli poslouchat rádio :)

A takhle to dopadlo.
Loď si zaparkujte prosím pod skálou, ať neruší ve výhledu. Vstup do kavárny je přes přetlakovou komoru. Uvnitř najdete bar, tři stolečky u každého dvě otočné židle. Na druhé straně baru je kabina se záchodem a umyvadlem.
Na vstupním můstku je žebřík vedoucí na střechu, pokud si budete chtít zakouřit. Na střeše jsou, mimo jiné, antény všeho druhu a skříň s energetickým zařízením. Po obvodu terasy najdete dalekohledy zamířené na blízké planetky.

Poznámka: po zkušebním provozu jsme přilepili na zadní stranu baru dva dvojmotory - umožňují manévrování v nebezpečí letícího asteroidu/křižníku.

Posádka: Jeden Spyrius robot - barman. A mnoho návštěvníků všech tvaru a barev.

Přijďte na drink na souřadnice http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=319490
Doufám, že se trefíme i do Vašich chutí  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

MwK

Musím povedať že tá "kantína" ma fakt očarila... :-* :)
Nato,aké je to malé,je to dosť prepracované,aj keď ako hosť by som sa tam tlačiť nechcel... ;D
Inak,podla mňa je to tvoj zatial najlepší výtvor,prepáč ale v tvaroch lodí som dosť aerodynamický a starwarsoví,kdežto toto je ideálne hocikde do vesmíru... :D :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Icewalker

No, ta kantýna je výborná, jak tam jsou všichni ti ufouni. Takové věci dodávají vesmírným stavbám život :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Lord.obiv

Tvoje výtvory sou úchvatné :) jen tak dál, už se těším na další výtvor.
Ta kavárna je opravdu nejlepší.
Budiž LEGO

Togaran

To jsem rád, že se kavárna líbí  ;D  mě osobně se teda víc líbí ty větší lodě co jsem stavil (Kladivo, Transporter), ale když myslíte...
Citace od: MwK kdy 22.05.2008, 14:04:31
...prepáč ale v tvaroch lodí som dosť aerodynamický a starwarsoví...
Já mám zase radši ty tvrdší hranaté tvary :) Ale snad tě potěším dalším plánovaným výtvorem - bude to mezigalaktická loď, inspirovaná #6984 Galactic Mediator - ta se mi zdá docela aerodynamická  ;)
Ale než se do ní pustím, tak to ještě chvíli potrvá, protože mám v plánu vyfotit vozidlo co mám na výstavě a pak postavit celou dosavadní kolekci originálních Spyrius setů.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Na základnu se vrátila dvě starší vozidla z mise "Brno" tak si dovolím vám je představit:

C - 03 - "Rychlohledač"
Terénní vozidlo na třech nezávislých nápravách. Zároveň je ale schopné vyvinout velice vysoké rychlosti v rovném terénu. Vpředu je dvoupilotní kabina, na střední části "budka" s počítači a satelitem. Vzadu pak korba pro převoz pokladů nebo "zelených věcí" nalezených na planetě.
Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=323333

A - 02 - "Malý hybrid"
Jedná se o maličkou loď schopnou převážet hlídkové vozidlo (střední část). Když je vozidlo zapojené v lodi, funguje jako podvozek celé lodi.
Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=323337

(Omlouvám se za špatné fotky, asi se mi něco stalo s foťákem. Do příště to napravím. Snad to neovlivní váš úsudek ;))
Moje stavby: Brickshelf, Flickr