Vesmírná mapa

Založil Mtron, 19.02.2007, 14:12:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

J_BOB

Citace od: Mtron kdy 26.02.2007, 21:50:23
To není jenom návrh či nápad, já bych to rád zrealizoval.
takže navrhuješ aj použitie modulového systému? (Poštová schránka v AFOLovi :D )
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Kubos.cz

Modulový systém ne .

Každý má přece budovat svoje né všichni jednu velkou.

Ale dalo by se  to udělat zvlášť

TomG

Citace od: MiP kdy 26.02.2007, 21:49:14
Začínám počítat síly....  ;D
Space frakce nejsou jen hromady figu. Cetl si pozorne pravidla? :)
Only the best can survive.

Mtron

Rozhodně bych uvítal koridor systém s propojením monorailu. Není to nic složitého, ba naopak to doporučuji. Buď můžeme použít dosavadní koridor systém a nebo se pokusit o vlastní spojení základen. V tom se meze nekladou.

Tak šup šup stavte foťte ať nejsem sám v tý galaxii  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Anakin

Citace od: peter kdy 23.02.2007, 08:52:48
Takže také něčím přispěji, když se na tom podílím s M:tronem, tak aby se na mě nezapomnělo ;)

Co se týká hvězdné mapy, tak vše je více méně promyšlené a během víkendu se na to vrhnu, takže v průběhu příštího týdne mapu zveřejním. Nebude to 3D mapa, to bych jaksi nedal. Bude to sice jednoduché, takže žádný flash, či php, ale pro nějaký jednoduchý přehled o členech to bude maximálně postačující. No a jak říká můj kámoš "komuse to nelíbí ať nám pr... políbí" ;D :P

Co se týká samotného zařazení členů do mapy, tak jsme s M:tronem vytvořili takové tři nejpodstatnější body, které by měl každý kdo se chce na mapu dostat splňovat.


  • 1) vlastnění základny doložené pár fotkami a to o minimální velikosti baseplate 32x32
  • 2) počet figů od daného rodu v minimálním počtu 10ks
  • 3) vypracovaný popis svého klanu (viz. bod 3.1)
  • 3.1) Název klanu, Logo (avatar), Vnitřní struktura (stručný popis, vč. uvedení své specializace a počtu obyvatel), Diplomacie (tj. stručný popis chování se vůči okolí), Problémy (stručný popis plánů do budoucna), Seznam setů.

Děkujeme za dobrý nástin od Thrawna. Měli jsme velmi podobnou představu.
mam dotaz.rád by som sa zapojil,ale chcem sa spýtať:je povinné mať základňu na baseplate?alebo môže byť,keby som si spravil z plates takej istej farby baseplate  o veľkosti 32x32?

peter

Citace od: Anakin kdy 27.02.2007, 12:17:16
mam dotaz.rád by som sa zapojil,ale chcem sa spýtať:je povinné mať základňu na baseplate?alebo môže byť,keby som si spravil z plates takej istej farby baseplate  o veľkosti 32x32?

Přesné znení těch několika podmínek najdeš na web adrese mapy (http://spacemap.artpeter.net), takže tvůj dotaz se týká bodu 2) - Vlastnit základnu o minimální zastavěné ploše 32x32 studů a výšce 8 bricků. (fotograficky doložit + nesmí být originálním setem).

Samozřejmě není poviné mít základnu na baseplate. Postav si ji kde chceš a na čem chceš, důležité ale je, aby minimální celkově zastavěná plocha splňovala výše zmíněnou podmínku.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Peetrs

Teprve dneska jsem projel celou tuto diskuzi a dost mě navnadila. Doposud mě space nějak nebral ,ale zapojit se do osidlování vesmírů mě láká. Je to skvělá myšlenka!  :D

Jindroush

Space Piratezz, ni?  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Taky mám takový dotaz:
Jak řešíte rozebiratelnost či nerozebiratelnost MOCů. Stačí pro umístění v mapě jen postavit, vyfotit a poslat, nebo je umístění podmněno i stálou fyzickou existencí základny - rakety? (jak pro případné srazy...) Budou na mapě i umístěné fotografie MOCů?

Kubos.cz

Když v mocu nebudou použity speciální kostky tak se to rozebírat ani nemusí ne ?  ;D

Robbed

Citace od: Aki kdy 27.02.2007, 17:02:25
Jak řešíte rozebiratelnost či nerozebiratelnost MOCů. Stačí pro umístění v mapě jen postavit, vyfotit a poslat, nebo je umístění podmněno i stálou fyzickou existencí základny - rakety? (jak pro případné srazy...) Budou na mapě i umístěné fotografie MOCů?
To záleží na tobě - v tomhle se meze nekladou. Já osobně to tak budu dělat. Odkazy na stavby/lodě budou v informacích o impériu.

Citace od: Kubos.cz kdy 27.02.2007, 17:12:25
Když v mocu nebudou použity speciální kostky tak se to rozebírat ani nemusí ne ?  ;D
Důvod je spíš nedostatek dílků než použití speciálních dílků.

Mtron

Citace od: Aki kdy 27.02.2007, 17:02:25
Taky mám takový dotaz:
Jak řešíte rozebiratelnost či nerozebiratelnost MOCů. Stačí pro umístění v mapě jen postavit, vyfotit a poslat, nebo je umístění podmíněno i stálou fyzickou existencí základny - rakety? (jak pro případné srazy...) Budou na mapě i umístěné fotografie MOCů?

AKI - já osobně bych přivítal , aby měl imperátor fyzicky základnu ať už malou nebo něco jako já. Buď má zájem o rozšiřování impéria a nebo jenom o splnění bodů pro vložení na mapu. Co se týká lodi ta se přece jako ve skutečnosti dá postavit , zničit v boji , obnovit , přestavit atd. Je jenom na pravdivosti imperátorů kam až zajdou. Ve fantazii se meze nekladou.
NA kartě by měl byt pouze prozatím odkaz url na BS galerii, to je naše doporučení.

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

J_BOB

mam otazku...ak chcem vytvoriť národ v SW vesmíre a mám spraviť MOC lode, som limitovaný len universom SW, abo môžem čiste z hlavy? :) Ďalej aká veľká musí byť loď? Stačí stíhačka, alebo to má byť skôr velitelská loď? + aké má byť meriatko (minifig, microfig,...,)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Mtron

#73
Citace od: J_BOB kdy 27.02.2007, 18:56:02
mam otazku...ak chcem vytvoriť národ v SW vesmíre a mám spraviť MOC lode, som limitovaný len universom SW, abo môžem čiste z hlavy? :) Ďalej aká veľká musí byť loď? Stačí stíhačka, alebo to má byť skôr velitelská loď? + aké má byť meriatko (minifig, microfig,...,)

mrška loďka by měla být v měřítku figů, minimum je vesmírná loď co může lítat galaxii a minimální počet jsou tři členi posádky, či že 1 pilot + 2 vojáci atd. Postav si svůj klan , impérium , svoje jednotky bez ohledu na SW, vesmír je nekonečný a kdo ví kde se co toulá za formy života.

např. : Mtron transportér jako ukázka http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=4256.90
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

MiP

#74
Tak tady je moje vstupenka do vesmírné mapy:
Doba tvoření: 60 minut vč. hledání kostek.
Název: PROTEST-BASE-1 & PROTEST-SHIP-1
Zastavěná plocha: 32*32 studů
Posádka rakety: 3 členové
Celkem: 10 členů
Bonus: akce na základně  >:D >:D >:D

Tímto prostě chci řící, že vstupní podmínky jsou nesmyslné... ("červení" vědí)  ;D ;D >:D >:D
Chtěl jsem tím jen řící, že tyto vstupní podmínky prostě nepřinutí někoho stavět, jak se mě někteří snaží přesvědčit.  ;D ;)

BTW berte mé dílo, prosím, jako recesi, nechci se jím v žádném nikoho dotknout...  ;)

EDIT: Jestli to někteří nepochopili, tak se tímto krokem snažím nějak zrušit podmínku vlastní MOC rakety a základny, protože jak sami vidíte lze tyto body splnit za 60 minut. Tady teď nejde o to, jak to vypadá. Mě šlo hlavně o to, aby se do systému mohlo zapojit co nejvíce lidí, klidně i s jedním setem. Hlavní je přece zábava...
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Ondra

Toho m:trona tady někdo asi nerozchodí.

Aki

Citace od: MiP kdy 27.02.2007, 19:18:47
Tímto prostě chci řící, že vstupní podmínky jsou nesmyslné... ("červení" vědí)  ;D ;D >:D >:D
Spíš je to o tom jak se hodláš sám presentovat. Pro mého 6 letého kluka by to byla super základna.  :P

Citace od: Mtron kdy 27.02.2007, 18:36:00
AKI - já osobně bych přivítal , aby měl imperátor fyzicky základnu ať už malou nebo něco jako já. Buď má zájem o rozšiřování impéria a nebo jenom o splnění bodů pro vložení na mapu. Co se týká lodi ta se přece jako ve skutečnosti dá postavit , zničit v boji , obnovit , přestavit atd. Je jenom na pravdivosti imperátorů kam až zajdou. Ve fantazii se meze nekladou.
NA kartě by měl byt pouze prozatím odkaz url na BS galerii, to je naše doporučení.
Jasně takže chápuli to dobře, tak podmínkou je stvořit MOC základny a MOC lodi s doporučením (ale nikoli podmínkou) ty MOCy nerozebírat. (Přirozeně nemluvím o přestavbách, vylepšováních, modifikacích atd.).
Nebráníte se tedy vzít mezi sebe někoho, jehož cílem je "jen" zapsání na mapu. OK?

Mtron

Citace od: MiP kdy 27.02.2007, 19:18:47
Tak tady je moje vstupenka do vesmírné mapy:
Doba tvoření: 60 minut vč. hledání kostek.
Název: PROTEST-BASE-1 & PROTEST-SHIP-1
Zastavěná plocha: 32*32 studů
Posádka rakety: 3 členové
Celkem: 10 členů
Bonus: akce na základně  >:D >:D >:D

Tímto prostě chci řící, že vstupní podmínky jsou nesmyslné... ("červení" vědí)  ;D ;D >:D >:D
Chtěl jsem tím jen řící, že tyto vstupní podmínky prostě nepřinutí někoho stavět, jak se mě někteří snaží přesvědčit.  ;D ;)

BTW berte mí dílo, prosím, jako recesi, nechci se jím v žádném nikoho dotknout...  ;)
nechtěl jsem se k tomu původně vyjadřovat o mtrona nejde, je to pěkný kousek, jenom tu někdo nepochopil , že je to svobodná myšlenka. Nevidím tu základnu , jestli myslíš Mipe, že udělaná ohrada z bricku je podle tebe základna tak tu někomu šoupe velkej z malim. Jinak pro tvojí informaci jak se tu chvástáš, že máš všechno splněno tak tomu tak zdaleka není....Po icq jsme si toho vyříkali dost nemyslíš. PO 150 ti opakuji , že toto je pouze návrh několika nadšenců SPACE světa , a že se každý může svobodně rozhodnout.

připomínám

Pokud se chcete stát členy tohoto virtuálního mezigalaktického seznamu a přidat tak do mapy planetu či planetární systém (Pokud jste zdatní můžeme Vám přidat Vámi nakreslenou planetu či systém.), musíte splnit těchto pár bodů.

   1. Vlastnit min. 10 minifigů od rodu, ke kterému se chcete hlásit.
   2. Vlastnit základnu o minimální zastavěné ploše 32x32 studů a výšce 8 bricků. (fotograficky doložit + nesmí být originálním setem)
   3. Disponovat alespoň jednou meziplanetární lodí (figové musejí být uzavřeni) pro min. 3 členy. (fotograficky doložit + nesmí být originálním setem)
   4. Vyplněný přihlašovací formulář obsahující:
          * Název Vaší Frakce a Planety
          * Logo o velikosti max. 50x50 px.
          * Vnitřní struktura (stručný popis, vč. uvedení své specializace a počtu obyvatel)
          * Diplomacie (stručný popis chování se vůči okolí)
          * Problémy (stručný popis plánů do budoucna)
          * Seznam originálních setů
          * Další informace
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Peetrs

Citace od: Jindroush kdy 27.02.2007, 12:50:29
Space Piratezz, ni?  ;)

Čteš mi myšlenky, přesně o něčem takovém uvažuji!  ;) Už si hledám na ebay vhodné space sety a téma, které by bylo možno přetvořit k obrazu mému. Zatím se mi jeví jako nejlepší řešení Blactron I s modifikovanými minifigy, ale uvidíme...  8)

MiP

Citace od: Mtron kdy 27.02.2007, 19:40:54
PO 150 ti opakuji , že toto je pouze návrh několika nadšenců SPACE světa , a že se každý může svobodně rozhodnout.

Ano, několika nadšenců, kteří nechtějí slyšte už nic kolem, co se jim nehodí do krámu. Vystihl si to velice přesně. A máš pravdu ještě bod 4 mi chybí splnit.  >:D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Thrawn

Citace od: Peetrs kdy 27.02.2007, 20:02:41
Citace od: Jindroush kdy 27.02.2007, 12:50:29
Space Piratezz, ni?  ;)

Čteš mi myšlenky, přesně o něčem takovém uvažuji!  ;) Už si hledám na ebay vhodné space sety a téma, které by bylo možno přetvořit k obrazu mému. Zatím se mi jeví jako nejlepší řešení Blactron I s modifikovanými minifigy, ale uvidíme...  8)

Doporučuji Spirius
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

MiP

Citace od: Aki kdy 27.02.2007, 19:37:46
Nebráníte se tedy vzít mezi sebe někoho, jehož cílem je "jen" zapsání na mapu. OK?

Brání a to hodně...  >:D >:D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

J_BOB

minimálna zastavaná plocha znamená, že steny základne musia byť minimálne 32x32, alebo, že základna ako budova môže byť aj menšia a dalej sa budu nachadza obranné zariadenia, ako veže a pod?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Mtron

základna by měla být tak velká, aby zvládnula další rozšíření, tohle je minimální  stavěcí rozměr... co na baseplate 32x32 postavíš je na tobě, mělo by to , ale připomínat základnu.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Raistlin M

Když tu vidím diskuse o plnění pravidel a zapisování za každou cenu tak mě napadá.

1) Je někde v pravidlech tohoto fora napsáno, že je povinnost být zapsán v každé aktivitě zde? Není. Ať se tedy zapíše kdo má zájem a pokud kdokoliv hodlá "očurávat" pravidla, tak je myslím právem autorů rozhodnout, zda tuto osobu přijmout ( Nemyslím jen MiPa. Lidí s jeho názorem je možná víc, jen se neozívají.) Brání tu někdo komukoliv udělat si vlastní mapu a vlastní pravidla?  ;)

2) Trochu nechápu stav: "jen zapsání na mapu". Tedy...chápu, ale to se tam pak může napsat každej a takový seznam postrádá smysl.

Myslím, že mtron a peter mají s tímto projektem nějaký další plán a podle toho vypadají i podmínky.8)

Já i přez svou zaneprázdněnost a nedostatek prostoru se chystám spáchat nějakou loď a základničku (Prvotní tábor space-pionýrů) Loď moc místa nezabere a 32x32 zaplnit nějakou smyluplnou stavbou také není časově náročné. V neděli se na to chystám.  8)

Ondra

[Otázka]Musí to být jenom space,nebo to může být i city,piráti apod[Otázka]
Protože bych rád udělal vlastní mapu,ale nevlastním ani jednoho "mimozemšťana"

Anakin

Citace od: ONDRA kdy 28.02.2007, 17:31:01
[Otázka]Musí to být jenom space,nebo to může být i city,piráti apod[Otázka]
Protože bych rád udělal vlastní mapu,ale nevlastním ani jednoho "mimozemšťana"
nepatrí toto do iného threadu?

peter

Citace od: Anakin kdy 28.02.2007, 17:35:36
Citace od: ONDRA kdy 28.02.2007, 17:31:01
[Otázka]Musí to být jenom space,nebo to může být i city,piráti apod[Otázka]
Protože bych rád udělal vlastní mapu,ale nevlastním ani jednoho "mimozemšťana"
nepatrí toto do iného threadu?

Já už si nejsem jistý ničím, ještě teď mě máma křísí ::) Někdy si fakt připadám, že tady to fórum nikdo nečte.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondra

Citace od: peter kdy 28.02.2007, 17:37:20
Citace od: Anakin kdy 28.02.2007, 17:35:36
Citace od: ONDRA kdy 28.02.2007, 17:31:01
[Otázka]Musí to být jenom space,nebo to může být i city,piráti apod[Otázka]
Protože bych rád udělal vlastní mapu,ale nevlastním ani jednoho "mimozemšťana"
nepatrí toto do iného threadu?

Já už si nejsem jistý ničím, ještě teď mě máma křísí ::) Někdy si fakt připadám, že tady to fórum nikdo nečte.
Čtu,čtu ale nemůžu si vše pamatovat,ale nevím co je na tom špatného mít vlastní impérium CITYSTÁN ve "vesmíru"

Robbed

Počítají se mezi figy i androidi ? (třeba ti z U.F.O., Spyrius atd.)
Jak budou fungovat ty souboje ? (předpokládám že nějaké budou, když je na kartě napsaný počet vyhraných/prohraných bitev) >:D

Citace od: ONDRA kdy 28.02.2007, 17:31:01
[Otázka]Musí to být jenom space,nebo to může být i city,piráti apod[Otázka]
Protože bych rád udělal vlastní mapu,ale nevlastním ani jednoho "mimozemšťana"

City a piráti ? Jde o grafický seznam uživatelů zabývajících se tématikou Space převedený do trošku zajímavějšího provedení (jak je psáno na stránce mapy).
Na svoji vlastní mapu si snad můžeš dát co chceš, v tom ti nikdo nebrání.
Vlastnit mimozemšťana není podmínkou pro přijetí...