čim lepit

Založil Dum Dum, 18.08.2006, 16:48:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dum Dum

Nevíte jakým lepidlem můžu slepit lego? Použil jsem sekundové, ale nejak se neosvědčilo, pořád to praská a moc nedrží.  :(
Následuj svou sílu....

Jarmila

Citace od: Dum Dum kdy 18.08.2006, 16:48:33
Nevíte jakým lepidlem můžu slepit lego? Použil jsem sekundové, ale nejak se neosvědčilo, pořád to praská a moc nedrží.  :(

Vlastními pokusy a omyly jsem dospěla k poznání, že lepit lego je ztráta času, energie, peněz, vlastních nervů, ...
Nejlepší je vyhodit a vyměnit za nezlomený díl. 99% dílů se takhle nahradit dá. To 1% jsem tam nechala pro takové věčné pochybovače jako jsem já.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Dum Dum

#2
Jenže to je jak renovovat obrazy, protože je to starší lego a je i zašloutlé a když bych tam vyměnil kostičku, bylo by to jak ošklivé kačátko. Jeden dílek bílí a ostatní zažloutlé!V Savu to bělit nebudu to pak zkřehne. Chci mít lego v původním stavu.
Následuj svou sílu....

Jarmila

Dej inzerát, zdůrazni, že to má být zažloutlé a určitě pro Tebe něco najdeme. Kdyby to mělo být i okousané, tak změř velikost skusu.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jenčula

IMO jediná rozumná volba pro takto nerozumnou činnost je modelářské lepidlo Revell CONTACTA.

Koupíš ho v každém modelářském obchodě a mají ho i v marketech. Bacha, lepí metodou leptání, tak si to nesmíš opatlat okolo. Ale spoj je díky naleptání pevný a pružný.
Můj RELAX

Raistlin M

Citace od: Jenčula kdy 18.08.2006, 18:26:21
IMO jediná rozumná volba pro takto nerozumnou činnost je modelářské lepidlo Revell CONTACTA.

Koupíš ho v každém modelářském obchodě a mají ho i v marketech. Bacha, lepí metodou leptání, tak si to nesmíš opatlat okolo. Ale spoj je díky naleptání pevný a pružný.

Pevný ano, pružný nikolivěk. Tomu odporují všechny materiálové teorie ;) ;D

Llevelyn

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=464.0

To už tu bylo... 8)

Jinak, co takhle vybělit to okolo a dílek koupit? Bělením v peroxidu..že.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

myth

Citace od: Dum Dum kdy 18.08.2006, 16:48:33
Nevíte jakým lepidlem můžu slepit lego? Použil jsem sekundové, ale nejak se neosvědčilo, pořád to praská a moc nedrží.  :(

Citace od: Llevelyn kdy 18.08.2006, 18:34:59
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=464.0

To už tu bylo... 8)

Stále tu vypisujem, že by sa ľudia mali naučiť používať mocné tlačítko Vyhledávaní. Pri niektorých ľuďoch sa nezdá, že by si to brali k srdcu ::).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

otaznik

Citace od: Dum Dum kdy 18.08.2006, 17:05:22
Chci mít lego v původním stavu.

Zlomený díl se vyhazuje a nahrazuje. Zažloutlý díl se bělí nebo také nahrazuje. Pokud tedy chceš, aby tvá sbírka k něčemu vypadala. A to chce snad každý sběratel.

Tomášek

Já jsem měl v Legu za svůj život jen 3 poškozené díly a to : ulomené řidítko od kola, ulomené řidítko od motorky a ulomený 1 list od trojlisté kytky...asi před třemi dny jsem to slepoval modelářským lepidlem AGAMA a drží to perfektně...ono by vám asi taky bylo líto vyhodit staré kolo nebo motorku z Lega....
Procházím DARK AGE.

otaznik

Citace od: Tomášek kdy 22.08.2006, 10:42:26
...ono by vám asi taky bylo líto vyhodit staré kolo nebo motorku z Lega....

Už jsem vyhodil minimálně 2 kola a 3 motorky. Holt slepované LEGO už není originál - alespoň pro mně.  8)

Pepan

#11
Citace od: Tomáąek kdy 22.08.2006, 10:42:26
Já jsem měl v Legu za svůj ľivot jen 3 poąkozené díly a to : ulomené řidítko od kola, ulomené řidítko od motorky a ulomený 1 list od trojlisté kytky...asi před třemi dny jsem to slepoval modelářským lepidlem AGAMA a drľí to perfektně...ono by vám asi taky bylo líto vyhodit staré kolo nebo motorku z Lega....

Teoreticky to musí jít téměř každým lepidlem na plastikové modely  ;) Ovšem pokud se vám podaří udělat slimpanec lepidla i někde jinde na dílu, než kde ho slepujete, tak to pak vypadá hrozně, přesně jak psal Jenčula a i pokud se to povede čistě přilepit, tak stejně výsledek za moc nestojí  :-\

Takže se přikláním k názoru Otaznika  ;D

EDIT: Chyba opravena, Jenčulovi se omlouvám  ;)

leg0man

LEGO se lepí lepidlem GBL, popřípadě ředěným GBL, klouby fix allem (alespoň takto se lepí profesionálně LEGO modely do prodejen)  :D

TomG

Citace od: leg0man kdy 10.09.2006, 16:09:25
LEGO se lepí lepidlem GBL, popřípadě ředěným GBL, klouby fix allem (alespoň takto se lepí profesionálně LEGO modely do prodejen)  :D
Akorat, ze do prodejen se lepi cele kostky do sebe a  pochybuju, ze je nejaky servis co jezdi po prodejnach a prilepuje upadnute ci zlomene dily.
Prilepit dva bricky na sebe je trosku neco jine nez nejaka namahana packa.
Only the best can survive.

corelxt

ad lepeni..

dneska sem si v praci overil jedno vterinovy lepidlo... znacka loctite, typ myslim 401 (ale jeste mrknu).
slepen jeden ulomeny beam, lepeny spoj prezil i dosti drastickou zkousku ;)

akorat nevyhoda tohodle lepidla je ta, ze 150ml stoji udajne 700,-

zitra (no vlastne uz dneska ;) ) si nesu do prace pytlik rozlamanych a popraskanych starych dilu a jdu lepit ;))))

niessnet

Citace od: corelxt kdy 05.10.2006, 00:38:29
ad lepeni..

dneska sem si v praci overil jedno vterinovy lepidlo... znacka loctite, typ myslim 401 (ale jeste mrknu).
slepen jeden ulomeny beam, lepeny spoj prezil i dosti drastickou zkousku ;)

akorat nevyhoda tohodle lepidla je ta, ze 150ml stoji udajne 700,-

zitra (no vlastne uz dneska ;) ) si nesu do prace pytlik rozlamanych a popraskanych starych dilu a jdu lepit ;))))


Nevím, jestli stojí zrovna 700,- , ale můžu potvrdit, že je dražší, než 500,-Kč. Když jsem byl mladší, neuváženě jsem ho používal různými způsoby a obvykle jsem měl lepidla plné ruce. To pak šlo dolů buď i s kůží nebo za pomoci nože a šmirglpapíru.  ;D
S klidným svědomím mohu dosvědčit, že Loctite drží výtečně. Tuším dokonce, že se profesionálně používá v některých firmách (vím o lisovnách plastů).
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

v

jako jeden z profesionálů mohu potvrdit že lepení gbl lepidlem tak i loctaitem (tím drahým levné vteřinové lepidla nedrží) je pravda a taky se používá fix all (silikon) a horké lepidlo (tavná pistole) a jako znalci lega by jste mohly vědět že spousta modelů v prodejnách nebo legolandech je mnohem více namáhána než u vás doma a přesto nám drží a pokud ti praskají po slepení kostky je to tím že je bud v lepidle nebo vzduchu moc velká vlhkost

corelxt

Citace od: niessnet kdy 05.10.2006, 01:03:10
Citace od: corelxt kdy 05.10.2006, 00:38:29
ad lepeni..

dneska sem si v praci overil jedno vterinovy lepidlo... znacka loctite, typ myslim 401 (ale jeste mrknu).
slepen jeden ulomeny beam, lepeny spoj prezil i dosti drastickou zkousku ;)

akorat nevyhoda tohodle lepidla je ta, ze 150ml stoji udajne 700,-

zitra (no vlastne uz dneska ;) ) si nesu do prace pytlik rozlamanych a popraskanych starych dilu a jdu lepit ;))))


Nevím, jestli stojí zrovna 700,- , ale můžu potvrdit, že je dražší, než 500,-Kč. Když jsem byl mladší, neuváženě jsem ho používal různými způsoby a obvykle jsem měl lepidla plné ruce. To pak šlo dolů buď i s kůží nebo za pomoci nože a šmirglpapíru.  ;D
S klidným svědomím mohu dosvědčit, že Loctite drží výtečně. Tuším dokonce, že se profesionálně používá v některých firmách (vím o lisovnách plastů).

jj, v nasi firme se tim lepi tzv. sendvice.. coz je deska slepena z medenych plechu prokladanych makrolonovou izolaci (na 5kV)...
co se tyce ceny, nevim presne kolik stoji, tuhle cenu mi rikal kolega.. ;)

Háta

Citace od: v kdy 05.10.2006, 02:37:20
jako jeden z profesionálů mohu potvrdit že lepení gbl lepidlem tak i loctaitem (tím drahým levné vteřinové lepidla nedrží) je pravda a taky se používá fix all (silikon) a horké lepidlo (tavná pistole) a jako znalci lega by jste mohly vědět že spousta modelů v prodejnách nebo legolandech je mnohem více namáhána než u vás doma a přesto nám drží a pokud ti praskají po slepení kostky je to tím že je bud v lepidle nebo vzduchu moc velká vlhkost

Dobrý den!
Mohl byste mi poradit, který způsob lepení je tedy levnější a pevnější? Moje děti mají doma pár kousků ze série Bellvil a bohužel klouby panenek toho moc nevydržely. Docela mne to mrzí, protože si holky s legem hrajou zcela přiměřeně i když poměrně často. A klouby panenkám začaly praskat po cca 1 roce (!) Ocením i dobré rady a zkušenosti, které se týkají lepení loktů a zápěstí.


Petrjr

#19
Citace od: Háta kdy 27.12.2006, 11:55:32
. A klouby panenkám začaly praskat po cca 1 roce (!) Ocením i dobré rady a zkušenosti, které se týkají lepení loktů a zápěstí.

   Klouby praskaly, tedy u nás rozhodně ne tak často, ale občas ano. U scala to bylo ještě horší. Pamatuji si, že minimálně jeden jsem máznul vteřinovým lepidlem a vyšlo to.

   Nicméně nové typy belville panenek už tento problém nemají (od cca 2004). Dle omaku jsou z jiného materiálu, loketní kloub nemají vůbec a zápěstní jde otáčet jen v jedné ose. Takže pokud u Vás dochází k tak častému praskání, doporučuji nové typy panenek.

EDIT: Horší stav u scala usuzuji ze stavu, v jakém přicházely z ebay.

Jindroush

Když je to po roce, tak to omlať Legu o hlavu, ne? Máš dvouletou záruku a pokud přihodíš jedovatou slinu o tom, že je to vadou materiálu/konstrukce, a ne jen pouhým běžným opotřebením.

Jinak nevěřím, že se taková namáhaná věc dá kloudně slepit. Asi bych šel cestou výhozu a dokoupení na BL, i když netuším, co to obnáší... (na první pohled to vypadá tak na 2 dolary za kousek, ale moh jsem náhodou natrefit jen na samý levný).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

Citace od: Jindroush kdy 27.12.2006, 12:18:24
Když je to po roce, tak to omlať Legu o hlavu, ne? Máš dvouletou záruku a pokud přihodíš jedovatou slinu o tom, že je to vadou materiálu/konstrukce, a ne jen pouhým běžným opotřebením.
Předpokládám, že záruka už je pryč, protože tyto staré typy panenek se už 2-3 roky nevyrábí. A sehnat MISB z oficiálního obchodu pro koncové zákazníky (tedy záruka 2 roky)  už jde pár let velmi sporadicky.

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 27.12.2006, 12:18:24
Když je to po roce, tak to omlať Legu o hlavu, ne? Máš dvouletou záruku a pokud přihodíš jedovatou slinu o tom, že je to vadou materiálu/konstrukce, a ne jen pouhým běžným opotřebením.

Jinak nevěřím, že se taková namáhaná věc dá kloudně slepit. Asi bych šel cestou výhozu a dokoupení na BL, i když netuším, co to obnáší... (na první pohled to vypadá tak na 2 dolary za kousek, ale moh jsem náhodou natrefit jen na samý levný).

Záleží na konkrétní závadě, reklamace jsou v tomto případě velmi nejasné - co je vada materiálu a co je neúměrné zatížení apod.

Petrjr

Citace od: otaznik kdy 27.12.2006, 22:27:58
... a co je neúměrné zatížení apod.

  Máš na mysli něco jako když Emča vezme Belville panenku jednou rukou za hlavičku, druhou rukou za nohu, táhne a řve ... "Tatí, mně ty nohy nejdou narovnat"? Lup. To je přece jasná vada materiálu, no néé?  8)

P.S.: To se mi opravdu stalo, jen při tom lupnutí naštěstí kloub v kyčli neprasknul, ale jen "vyskočil" (Starý typ panenek, měl tam kulový kloub. Nový typ má dvě nezávislé pevné osy, tam už nemá co vyskakovat).

Háta

Citace od: Jindroush kdy 27.12.2006, 12:18:24
Když je to po roce, tak to omlať Legu o hlavu, ne? Máš dvouletou záruku a pokud přihodíš jedovatou slinu o tom, že je to vadou materiálu/konstrukce, a ne jen pouhým běžným opotřebením.

Jinak nevěřím, že se taková namáhaná věc dá kloudně slepit. Asi bych šel cestou výhozu a dokoupení na BL, i když netuším, co to obnáší... (na první pohled to vypadá tak na 2 dolary za kousek, ale moh jsem náhodou natrefit jen na samý levný).

Děkuji všem za odpovědi.
Lego našich dětí je sbírka od širší rodiny a protože jsme část kupovali ve slevách, ležely věci nějakou dobu ve skříni a hlavně mě nenapadlo, že by u LEGA mohly být takové problémy s kvalitou. Takže paragony skladujeme až poslední rok, kdy už se vyrábí jiné typy kloubů z jiných materiálů.
Ke kritice starších panenek musím říct, že je navíc nepříjemné, jak se "vychodily" klouby, v podstatě všechny.  Figurky, když byly nové, dobře držely skoro v kterékoliv pozici, jejich pohyblivost i věrnost možných pohybů byla skvělá, nyní jim padají hlavy, podlamují se kolena :-) a v předpažených rukou často neudrží ani kyblíček. Dá se s tím něco dělat?
Holky mají na hraní také nějaké kytičky ze série clikits, když to dostaly, vypadalo to jako úžasná hračka pro malé parádnice i pro zahrádky květinových víl z Belville, jenže - spoje začaly opět praskat a část kytiček je nefunkční, a to si s clikits děti moc nehrály, protože si je šetřily jako "poklady". 
Holky si s panenkama hrajou zcela přiměřeně, takže zvuk "lup" se u nás nepěstuje, když to malá  zkusila, bylo jí vysvětleno, že se to nedělá a když to bude dělat, nebude mít lego.  Protože je lego favorit mezi všemi hračkami,  chovají se k němu docela hezky. 

miro

po trinástich rokoch obnovujem tému, moja výborná skúsenosť s lepením dielikov Lega je kombinácia priméru Loctite 770 a sekundového lepidla Loctite 406 resp. aj iného sekunďáku Loctite - s inými značkami nemám príliš dobré skúsenosti. primerom sa natrie lepená plocha a cca po minúte ide sekundové lepidlo. je dobré riadne stlačiť lepené časti k sebe a po chvíľke je hotovo, drží to festovne. oproti modelárskym lepidlám je výhodou rýchlosť, nevýhodou cena (no napr. na bazoši sa predáva celkom často), ale sekundové lepidlo s primérom zlepí mnoho plastov, čo sa doma zíde často, hlavne ak máte šikovné malé deti :-)

fanda

Vůbec jsem netušil, že existuje základní nátěr pod vteřinová lepidla, to jsou věci...