Falcon 75192 - chybějící parts

Založil kulich007, 25.10.2019, 07:12:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kulich007

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně chybějících dílků. Konečně jsem rozbalil a postupně začal stavět Falcona 75192, pěkně pomalinku, stavbu si vysloveně užívám. Nyní v kroku 4, teda sáčky s číslem 4, dva větší, dva menší sáčky, jsem narazil na chybějící 2 ks 11211. Několikrát jsem vše prohledal, zkontroloval dosavadní kroky, ale chybu nebo ztrátu vylučuji. Myslíte, že je šance, že budou chybějící dílky někde v následujících sáčcích? Nejedná se o úplně malé díly, o to více mě to zaráží, že by to při vážení muselo být zjistitelné. Kdysi nám chyběl malý dílek ve Friends a pak byly nějaké popraskané, ale toto se mi stalo poprvé. Díky za váš názor.

Hardegon

To se občas stává. Přímo na stránkách lega je úplně dole odkaz na hlášení chybějících dílů. Stačí to tam nahlásit a pošlou ti ho zdarma.

Anatyt

Prečo máš v nadpise "chybějící parts" a nie "chybějící dílky" ? Len ma zaujíma ten pohnútok ľudí písať silou mocou anglicky. A prečo v nadpise nemáš teda "missing parts", keď už chceš písať anglicky? Ďakujem.

Farky_cz

V jinem sacku nebudou. To by byla velka nahoda, ze by byly zabalene jinde.
Doporucuji kontaktovat TLG.
https://www.lego.com/cs-cz/service/replacementparts
Zpět u Lega po třicítce.

RTG

Nieze obcas, uplne bezne sa to stava a cim vecsi set tym skor. V mojich setoch - ak berieme tie nad 2000 dielikov, tak pri 3 z 5 nieco chybalo.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

kulich007

Díky všem za odpovědi a názory. Také se přikláním k tomu, že se to prostě u velkých setů asi stává. Nedá se nic dělat, objednám. Díky za odkaz.

kulich007

Citace od: Anatyt kdy 25.10.2019, 09:19:54
Prečo máš v nadpise "chybějící parts" a nie "chybějící dílky" ? Len ma zaujíma ten pohnútok ľudí písať silou mocou anglicky. A prečo v nadpise nemáš teda "missing parts", keď už chceš písať anglicky? Ďakujem.

:D Tvůj dotaz mě moc pobavil. Odpověď nemá žádný reálný základ, proč. Prostě mě to tak v tu chvíli napadlo napsat, sám to nechápu.  :) Asi důsledek návalu angličtiny ze všech stran.  :D Omlouvám se, pokud jsem tím někoho rozlítil. ;)

Villa Legina

Citace od: Anatyt kdy 25.10.2019, 09:19:54
Prečo máš v nadpise "chybějící parts" a nie "chybějící dílky" ? Len ma zaujíma ten pohnútok ľudí písať silou mocou anglicky. A prečo v nadpise nemáš teda "missing parts", keď už chceš písať anglicky? Ďakujem.
Ty tomu teda davas. Sam slovencinu mrdas (ten pohnutok) ale druhych ides buzerovat.

kulich007

Když na stránkách Lego dám do košíku chybějící dílek, tak je možnost jen 1 ks a system píše, že více jich v setu není, proto není možné objednat. Ale mě chybí dva kusy.  :) To jsem z toho blázen. Co dělám špatně? Máte někdo podobnou zkušenost?

Matthes_CS

Citace od: kulich007 kdy 25.10.2019, 15:55:31
Když na stránkách Lego dám do košíku chybějící dílek, tak je možnost jen 1 ks a system píše, že více jich v setu není, proto není možné objednat. Ale mě chybí dva kusy.  :) To jsem z toho blázen. Co dělám špatně? Máte někdo podobnou zkušenost?

Jaký set? Buď tam ty dílky dva nejsou, nebo je chyba u nich. Ale mělo byjít to upozornění odkliknout a i tak tam dát víc kusů. Jednou jsem nechtěně takhle plnil košít, když jsem chtěl nakupovat dílky, jen sem klikl vedle :D

Jezevec

A to vážně nemáš dva tyto dílky doma ve vlastních zásobách? Zrovna v šedé se to vyskytuje skoro všude, sám jich doma mám až dost a to jsem je cíleně nikdy nekupoval samostatně. Prostě přebytky z jiných setů. Pokud bych koupil lego a chyběly tam dva kusy nějakého takto poměrně běžného základního dílku, který doma mám volně k dispozici, nahradil bych to dvěma kostkama od sebe a na reklamaci se vykašlal.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

miro

"Myslíte, že je šance, že budou chybějící dílky někde v následujících sáčcích?"
no a ostatné sáčky si teda poriadne skontroloval, či ako myslíš tú otázku? keď už chceš reklamovať u Lega...

Poco

Citace od: kulich007 kdy 25.10.2019, 15:55:31
Když na stránkách Lego dám do košíku chybějící dílek, tak je možnost jen 1 ks a system píše, že více jich v setu není, proto není možné objednat. Ale mě chybí dva kusy.  :) To jsem z toho blázen. Co dělám špatně? Máte někdo podobnou zkušenost?
Vkladáš nesprávnu farbu. Biela je tam 1x, šedá 16x. Tebe, predpokladám, chýbajú šedé.

Citace od: Jezevec kdy 25.10.2019, 16:29:55
A to vážně nemáš dva tyto dílky doma ve vlastních zásobách? Zrovna v šedé se to vyskytuje skoro všude, sám jich doma mám až dost a to jsem je cíleně nikdy nekupoval samostatně. Prostě přebytky z jiných setů. Pokud bych koupil lego a chyběly tam dva kusy nějakého takto poměrně běžného základního dílku, který doma mám volně k dispozici, nahradil bych to dvěma kostkama od sebe a na reklamaci se vykašlal.
Naprosto nepodstatné, či ich má alebo nemá doma. V sete neboli, tak prečo by to nevyreklamoval?

kulich007

Citace od: Jezevec kdy 25.10.2019, 16:29:55
A to vážně nemáš dva tyto dílky doma ve vlastních zásobách? Zrovna v šedé se to vyskytuje skoro všude, sám jich doma mám až dost a to jsem je cíleně nikdy nekupoval samostatně. Prostě přebytky z jiných setů. Pokud bych koupil lego a chyběly tam dva kusy nějakého takto poměrně běžného základního dílku, který doma mám volně k dispozici, nahradil bych to dvěma kostkama od sebe a na reklamaci se vykašlal.

Možná se budeš divit, ale opravdu je navíc nemám. Nejsem stavitel, ale spíš sběratel a stavím sériově vyráběné sety, které chci mít kompletní, takže pro mě není řešením vzít ty kostky jinde. Zas budou chybět tam. Ano mohl bych si je dokoupit při nějakém BL nákupu, ale proč? Koupil jsem set, dokonce chloubu Lega, tak bych očekával kompletnost. Jde spíše o princip. Ale chápu, že to někomu může připadat zbytečné a než s reklamací trávit čas, tak radši sáhnou do svých zásob. Já ty zásoby navíc nemám. A takhle velké kostky, i když běžné, navíc většinou nebývají. Spíš taková ta drobotina.

kulich007

Citace od: miro kdy 25.10.2019, 18:54:50
"Myslíte, že je šance, že budou chybějící dílky někde v následujících sáčcích?"
no a ostatné sáčky si teda poriadne skontroloval, či ako myslíš tú otázku? keď už chceš reklamovať u Lega...

Opravdu nezkontroloval, protože to stavím postupně a v prvním příspěvku píšu, že jsem u sáčků číslo 4. ;)  Celá stavebnice má několik desítek sáčků. Opravdu nebudu vše otevírat. Zvlášť, když ta pravděpodobnost je skoro nulová. Ta otázka byla asi blbost, je to velmi nepravděpodobné, že by bylo jinde.

kulich007

Citace od: Poco kdy 25.10.2019, 19:28:12
Citace od: kulich007 kdy 25.10.2019, 15:55:31
Když na stránkách Lego dám do košíku chybějící dílek, tak je možnost jen 1 ks a system píše, že více jich v setu není, proto není možné objednat. Ale mě chybí dva kusy.  :) To jsem z toho blázen. Co dělám špatně? Máte někdo podobnou zkušenost?
Vkladáš nesprávnu farbu. Biela je tam 1x, šedá 16x. Tebe, predpokladám, chýbajú šedé.

8) Máš pravdu, to je bílá. Omlouvám se, za svou barvoslepost ;) ufff, díky

Jezevec

Citace od: kulich007 kdy 25.10.2019, 19:47:47
Citace od: Jezevec kdy 25.10.2019, 16:29:55
A to vážně nemáš dva tyto dílky doma ve vlastních zásobách? Zrovna v šedé se to vyskytuje skoro všude, sám jich doma mám až dost a to jsem je cíleně nikdy nekupoval samostatně. Prostě přebytky z jiných setů. Pokud bych koupil lego a chyběly tam dva kusy nějakého takto poměrně běžného základního dílku, který doma mám volně k dispozici, nahradil bych to dvěma kostkama od sebe a na reklamaci se vykašlal.

Možná se budeš divit, ale opravdu je navíc nemám. Nejsem stavitel, ale spíš sběratel a stavím sériově vyráběné sety, které chci mít kompletní, takže pro mě není řešením vzít ty kostky jinde. Zas budou chybět tam. Ano mohl bych si je dokoupit při nějakém BL nákupu, ale proč? Koupil jsem set, dokonce chloubu Lega, tak bych očekával kompletnost. Jde spíše o princip. Ale chápu, že to někomu může připadat zbytečné a než s reklamací trávit čas, tak radši sáhnou do svých zásob. Já ty zásoby navíc nemám. A takhle velké kostky, i když běžné, navíc většinou nebývají. Spíš taková ta drobotina.

Tak to pak jo, směle do toho. Myslel jsem to spíš v tom smyslu, že mě někdy udivuje, jak vehementně lidi reklamují jednu nebo dvě kostky, které mnohdy mají doma v mnoha kusech navíc. Pokud nemáš, tak je jasné, že reklamace je nutná. Jinak já se asi mohu považovat za šťastlivce, protože mi ještě nikdy v žádném setu nechyběla ani kostka. Snad se tomu budu úspěšně vyhýbat i nadále. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

kulich007

Tak se musím veřejně Legu omluvit, protože chyba nebyla na jejich straně. Tohle by mě ale ani ve snu nenapadlo. Obě kostky nalezeny. Pravděpodobně při pokládání rozestavěného modelu na stůl se dané kostky přicvakly zespodu na jednu z noh Falcona. Absolutně to nechápu, ničeho jsem si nevšiml. No stalo se. A sem to píšu jen pro dokreslení a uvedení věcí na správnou míru. Když jsem si tu uměl postěžovat, tak abych taky přiznal vlastní chybu.  ;) Každopádně děkuji všem za rady a podněty a věřím i v klasické poučení do budoucna.  :)

Jezevec

Konec dobrý, všechno dobré. Každopádně přeju, aby v dalších pořízených setech skutečně nic nechybělo a tu stavbu si pořádně užij. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

hobby

K tomu chci říci vlastní zkušenost s desítkami setů, které jsem stavěl. Párkrát jsem zneklidněl, že tentokrát už OPRAVDU chybí dílek/dílky, protože prostě nebyly. Ale nakonec vždycky byly - zapomenuty v sáčku, v krabici, skryty pod návodem, zakutáleny do krámů na stole, spadlé na zem, atd. Takže vím, že je třeba dát pozor a je vše v pořádku :)

Chairudo

Tolik malých dílků to je zázrak aby se něco někam nezakutálelo  ;D

Mě "zaťukám" ještě nikdy nic nechybělo a snad se s tím nesetkám.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

kulich007> Nevystal nahodou brick 1x2 ?

Ja som pri stavbe dal niekam spatny dielik, nepametam ci to bol brick 1x1 so studom na boku alebo brick 1x2 so studom na boku alebo nieco podobne ap otom my ostal iny dielik.
Spetne som nasiel kde som spravil chybu a vymenil dieliky.
Ostat nozu len mrnave dieliky, cokolvek vecsie - uz aj plate 1x2 su dieliky, ktore niekde maju byt.