Chyba v zápisu smajlu Cool

Založil peter, 24.11.2015, 08:55:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Dnes jsem přišel na malou chybu v systému psaní a zápisu smajlů. Nelze totiž zapsat číslovaná odrážka "osm se závorkou". Systém totiž složení těchto dvou znaků vyhodnotí jako zápis pro smajl "Cool". Jedinou možností jak tuto odrážku napsat je, vložit mezi číslici a závorku jiný znak. Myslím si tedy, že psaní by mělo být nadřazené a tudíž by bylo dobré zápis pro smajl "Cool" změnit.

Chyba: 1), 2), ... 7), 8), 9)

Nynější nutný "hacking": 1), 2), ... 7), 8 ), 9)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Petrjr

Ahoj
Dole při odesílání zprávy máš "Nepoužívat emotikony". Pak to jde.

1), 2), ... 7), 8), 9)

Pochopitelně je to omezení - nelze mixovat _automatické_ emotikony a 8 závorka dohormady.
Ručně i nadále ikonky dávat můžeš, lze vložit přímo obrázek:

Petronel

Petrjr dobrý tip!

a nebo je ještě možnost psát:
1. 2. 3. ... 8.  :D

peter

Citace od: Petrjr kdy 24.11.2015, 20:26:19
Ahoj
Dole při odesílání zprávy máš "Nepoužívat emotikony". Pak to jde.

Dobrý tip, ale jak sám uvádíš, není to 100% řešení problému. Bohužel např. v anketách tato možnost není. Čili problém trvá ;)

Citace od: Petronel kdy 24.11.2015, 20:41:18
a nebo je ještě možnost psát:
1. 2. 3. ... 8.  :D

Ano je to možnost, avšak opět bych to spíše hodil do škatulky "hacking" nebo-li obcházení problému, jelikož daný problém to neřeší ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Petrjr

Citace od: peter kdy 25.11.2015, 08:33:14
... Bohužel např. v anketách tato možnost není.  ...
To mne zarazilo, protože volbu (vypnout emotikony) mám i u anket.

Ale máš (částečně) pravdu. Odzkoušel jsem (bokem, u sebe) vypnutí u anket a je platné jen pro zprávu ankety (první post ankety). I nadále se emotikon (chybně) překládá pro název otázky a volby.

Na druhou stranu, toto je hodně specifické místo, kde by "obejití" pomocí 8 mezera závorka mohlo stačit.

------

Pro adminy:
admin/administrační centrum - fórum/Emotikony a sady emotikonů - Editovat emotikony - změnit 8) na 8-)

admin/Administration Center - Forum/Smileys and Message Icons - Edit Smileys

Varování. Funguje zpětně, což bude možná pro tento případ problém, protože VŠECHNY doposud vložené cool smajly se od chvíle změny přestanou zobrazovat jako ikonka.

otaznik

Citace od: elerond kdy 25.11.2015, 08:44:47
8) mě už to funguje
Co ti funguje? Víš, o čem je tu řeč?