SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 2023 (15.-16.4.)

Založil danyboy, 30.11.2022, 18:14:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Artezs


Katerina42

Katka

martindavid

Mladého mám registrovat pode mnou nebo si má udělat registraci zvlášť?

danyboy

Citace od: martindavid kdy 22.01.2023, 19:49:43Mladého mám registrovat pode mnou nebo si má udělat registraci zvlášť?


ahoj, pokud chce vystavovat nějaký svůj model, tak můžeš samostatně, pokud je jako doprovod tak viz. formulář, dopsat k rodinnému příslušníkovi.:)

yoshimaka

Lust och fägring stor

danyboy

Citace od: yoshimaka kdy 24.01.2023, 09:01:14
Citace od: danyboy kdy 17.01.2023, 22:04:34Poprosím všechny zájemce o vyplnění registrace :)




Už mi to nefunguje :-(


Ahoj, došlo místo na disku, už to zase šlape :)

pifik

Přijedu určitě pokud bude zájem. Vezmu bludiště, nějaký MOC a syna (Matthes_CS).

Igorus

Vyplněno. Společný projekt město, společný projekt Ladovská krajina a můj model.

Kanak


Marťan

Citace od: danyboy kdy 07.12.2022, 13:56:51Děkuji za projevený zájem. :)

Jinak kdo nemá pamětní kostičku 2022, případně 2019,
ještě jich mám několik u sebe, tak se případně ozvěte do SZ.


Ahoj, já jsem ještě nedostal za rok 2022...mám se někde stavit do Ostravy? Nebo se posílá poštou?

samy405


peki


danyboy

Zdravím všechny. Jen připomínám, kdo třeba přehlédl, všichni účastníci máte v mailu pokyny k výstavě. :)

danyboy

Ahoj, už se nám to pomalu blíží.  Pokud někdo máte nějaké fotky/momentky z balení modelů, rádi bychom takové fotky uvítali a propagovali na fb události. Poprosím případně poslat na mail msoviarova@seznam.cz

peki


Hardegon


ogar49

Díky za pohodovou výstavu a snad někdy zase na viděnou. Ogar49 se synátorem.

yoshimaka

Děkuji za příjemné prostředí a pohodové lidičky v Ostravě. Těším se na příště.
Lust och fägring stor

poMOCník

Letos z toho mám daleko lepší pocit než loni. Méně může být někdy více. Měl jsem čas vnímat jednotlivé lidi a ne dav, který se na mě valí, mohl jsem se s nimi pobavit (jak s vystavovateli tak s návštěvníky). V klidu si šlo prohlížet modely aniž bych překážel dalším 10ti v řadě. Prostě pohoda. Díky za skvělou akci!

Ryxe

Moc bych za celou rodinku chtěl poděkovat za skvělou akci. Letos jsme byli v Ostravě poprvé a musím říct, že se nám tam hrozně líbilo. Můžu říct, že až po organizaci Lysé dokážu lépe pochopit, co všechno leží na bedrech organizátorů a tak musím moc pochválit Moniku i celý organizační tým za to, jak o nás vystavovatele bylo postaráno, ať už jde o organizaci, kde má kdo výstavní plochu, ubytování (musím říct, že takhle dobře jsem se už dlouho mimo svou postel nevyspal  ;D ), tak i občerstvení (fakt ho bylo hodně) a vlastně celkový přístup byl super.
Co se týče průběhu výstavy jako takové, mě se to moc líbilo. Prý návštěvníků bylo o poznání méně než loni, ale zase to bylo, jak už Pomocník zmínil takové prostě na pohodu. Co mě docela velmi mile překvapilo byl ten obrovský zájem návštěvníků o vystavené modely. Nepamatuji si, že bych někde zažil, že by tolik lidí opravdu do detailu stavby zkoumalo a vydrželi u nich takovou dobu.
Mimo jiné jsem měl možnost i víc pokecat s některými pro mě novými staviteli, nebo i těmi, se kterými jsme někdy v minulosti prohodili třeba jen pár slov, což beru velmi pozitivně.
Samozřejmě i gratuluji všem vítězům v hlasovací soutěži. Některé ty stavby byly opravdu ohromující.
Takže ještě jednou všem moc díky ;)

Igorus

I já se přidávám k chvále na akci v Ostravě. Servis - paráda (možná bramborového salátu mohlo být drobet víc... >:D), atmosféra - na jedničku, personální podpora pro transport modelů do dodávky - k nezaplacení.

Tedy doufám, že opět za rok "nashledanou"... 


Borun

#52
Přidávám se k chvále. Je vidět,že Monika už má organizací za ty roky zmáknutou na jedničku. Všechny neduhy jsou už vychytané a není co vytknout. Nové prostory byly super a i známí co navštěvují výstavu pravidelně nešetřili chválou. Jsem rád,že se akce líbí i přespolnim afolům a do Ostravy se rádi vracejí😀.

Kanak

Přidávám se ke spokojeným. Děkuji organizátorům. Zázemí bylo skvělé.
Návštěvníci vypadali spokojeně a většinu času bylo o čem si povídat.
Díky i služebně starším vystavovatelům za rady, tipy, triky.

Matthes_CS


444martinhanak

Díky za perfektní organizaci.
A moc jsem vděčný za takovýto počet návštěvníků. Vystavoval jsem na 2. a 3. ročníku a byl to masakr. Tentokrát byli návštěvníci klidní a všechno si mohli užít.
Nemuseli se tlačit (až na pár momentů) a nebyli tedy nervózní.
Každý si mohl v drtivé většině doby postát u modelů, jak dlouho chtěl.

Jen bych napsal k těm společným projektům. Byl jsem jen u stavění Elfů. A netušili jsme, co kam dát a jak to patří.
Asi bych silně doporučoval zavést i formální zorganizování stavění a bourání společných projektů. A pokud se k tomu nikdo nepřihlásil, tak by se zkrátka společné projekty nemohli vystavovat.
Igorusi, jak dlouho jsi musel po skončení výstavy balit společné projekty? Pomohl někdo?

Ryxe

Citace od: 444martin kdy 18.04.2023, 13:35:03Jen bych napsal k těm společným projektům. Byl jsem jen u stavění Elfů. A netušili jsme, co kam dát a jak to patří.
Asi bych silně doporučoval zavést i formální zorganizování stavění a bourání společných projektů. A pokud se k tomu nikdo nepřihlásil, tak by se zkrátka společné projekty nemohli vystavovat.
Igorusi, jak dlouho jsi musel po skončení výstavy balit společné projekty? Pomohl někdo?

V tomto musím souhlasit. My se Zuzkou byli pro změnu u bourání a balení projektů a abych řekl pravdu, pomáhal jsem s tím jen proto, aby se Igorus dostal někdy domů. Na jedné straně jsou dva obří projekty na té druhé hromada krabic. Já se nepodílel ani na jednom z těch projektů a tak jsem opravdu neměl šajn co a jak. Krom pár popsaných krabic, které měli autoři popsané a člověk je tak uměl spárovat krabici s částí modelu je to prostě chaos, kdy jen hledáte, co se do jaké krabice vejde, což mi popravdě přijde dosti nestandardní zvláště pokud to mají balit lidi absolutně neznalí těchto projektů. Aby to bylo pochopeno dobře, mě nevadí rozdělat a zabalit něčí model, pokud je to třeba, ale rád bych alespoň věděl, co kam mám dát, aby to šlo od ruky a ne vzít do ruky x bloků a zkoušet, do jaké krabice se vejdou. Nejen že to pak trvá o dost déle, ale jde i o to, že k těm blokům to také není zrovna šetrné.
Takže, pokud bych se mohl za něco promluvit do budoucna, podle mě by to alespoň chtělo plánek s konkrétním umístěním modulů+popsané všechny krabice ( popř. S obrázkem), aby ten, kdo to bourá mohl na první dobrou bloky usazovat do krabic.

Clermont

#57
Já balil jeden celý projekt v Olomouci protože jsem ho bral na jinou výstavu a to bylo peklo. Nejlepší krabice byla popsaná má a Danielova s fotkou jinak nic. Ještě šli poznat Hardegonové protože měl 4 placaté. Jinak nic. Takže jsem to nějak pobalil a popsal pro mé potřeby. Nechtěl jsem suplovat majitele společného projektu. Na další výstavě jsem to balil zase já podle mého popisu a byla to rychlovka. Teď v OV jsem přišel v půlce baelní tohoto projektu pomoct a už to bylo zase všechno na "hoovno" (když napíšu ho.no tak jak mám tak se mi to změní na "megablocks" - to je vtipné ). Každý balil do krabice která mu přišla pod ruku a na konci? Zůstaly domy které se do posledních krabic nevešly.

To jako vážně (až na pár vyjímek) nikdo není schopen si svou krabici VELKÝM nápisem popsat? To je fakt tak těžké velkým písmem na A4ku napsat co to je za stavbu a svůj nick a izolepou přilepit ke krabici?
Chápu že každý nemá tiskárnu aby i vytiskl nejlépe fotku.
Ale pak je dotaz i na vedoucí toho projektu... Proč si tohle při prvním stavění nezkotrolují a nedají do pořádku? Proč když Elfové, Perníci, Ladovská, Město atd... proč to není dobře popsané? My Vám rádi pomůžeme s balením ale proč u toho máme nadávat?

PS: Já mám vždy popsanou krabici ze všech 4 stran velkým NICK a nahoře barevnou fotku přilepenou a myslíte že mi v tom můj model chodí? Nikdo nebude řešit jednu krabici..
PS2: Děkuji Danielovi že nejsem sám kdo se snaží, rád při balení projektu najdu jeho krabici a pěkně mu to tam uložím

Igorus

#58
Citace od: 444martin kdy 18.04.2023, 13:35:03...
Jen bych napsal k těm společným projektům. Byl jsem jen u stavění Elfů. A netušili jsme, co kam dát a jak to patří.
Asi bych silně doporučoval zavést i formální zorganizování stavění a bourání společných projektů. A pokud se k tomu nikdo nepřihlásil, tak by se zkrátka společné projekty nemohli vystavovat.
Igorusi, jak dlouho jsi musel po skončení výstavy balit společné projekty? Pomohl někdo?

Při balení byli lidé nápomocní (Sanna, Ryxe, Hacislav, Bombero, Clermont a další) a díky jim za to. Rovněž tak pomohli pánové s nanesením modelů do dodávky. Z dodávky následně v pondělní dopoledne už jedním párem rukou vyneseno a uskladněno.

Citace od: Clermont kdy 18.04.2023, 14:43:16Já balil jeden celý projekt v Olomouci protože jsem ho bral na jinou výstavu a to bylo peklo. Nejlepší krabice byla popsaná má a Danielova s fotkou jinak nic. Ještě šli poznat Hardegonové protože měl 4 placaté. Jinak nic. Takže jsem to nějak pobalil a popsal pro mé potřeby. Nechtěl jsem suplovat majitele společného projektu. Na další výstavě jsem to balil zase já podle mého popisu a byla to rychlovka. Teď v OV jsem přišel v půlce baelní tohoto projektu pomoct a už to bylo zase všechno na "hoovno" (když napíšu ho.no tak jak mám tak se mi to změní na "megablocks" - to je vtipné ). Každý balil do krabice která mu přišla pod ruku a na konci? Zůstaly domy které se do posledních krabic nevešly.

To jako vážně (až na pár vyjímek) nikdo není schopen si svou krabici VELKÝM nápisem popsat? To je fakt tak těžké velkým písmem na A4ku napsat co to je za stavbu a svůj nick a izolepou přilepit ke krabici?
Chápu že každý nemá tiskárnu aby i vytiskl nejlépe fotku.
Ale pak je dotaz i na vedoucí toho projektu... Proč si tohle při prvním stavění nezkotrolují a nedají do pořádku? Proč když Elfové, Perníci, Ladovská, Město atd... proč to není dobře popsané? My Vám rádi pomůžeme s balením ale proč u toho máme nadávat?

PS: Já mám vždy popsanou krabici ze všech 4 stran velkým NICK a nahoře barevnou fotku přilepenou a myslíte že mi v tom můj model chodí? Nikdo nebude řešit jednu krabici..
PS2: Děkuji Danielovi že nejsem sám kdo se snaží, rád při balení projektu najdu jeho krabici a pěkně mu to tam uložím

V principu model během své existence z různých důvodů může změnit krabici, takže proto se ti mohla ztratit krabice i když má obrázek. Příští organizátoři společných projektů určitě budou na toto více dbát.

A tím bych to tady uzavřel, když tak je možné otevřít samostatné téma "logistika společných projektů"

Artezs

Díky moc organizátorům za perfektní zázemí a za vzrušující zážitek! Obdivoval jsem rodiče, jak si dokáží hrát i více než ty děti. V zeleném? bazénku s Duplem ležel nejeden tatínek a vyučoval svého syna, kterak postavit panáka - super podívaná. Třikrát kostkolike za krásnou akci.