LEGO Lord of the Rings

Založil Mr. Cube, 26.09.2022, 09:49:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

Jdou zvěsti, že v roce 2023 se dočkáme návratu Pána prstenů v LEGO podobě. Zatím je info o:

40630: Frodo a Glum (BrickHeadz) - 14.99 USD
40631: Gandalf a Balrog (BrickHeadz) - 19.99 USD

...a ve 2. polovidně roku potom prý nějaký velký D2C set (nepotvrzeno).

rainfall

to by bolo super, kedze bezi aj LOTR serie Power of rings na Amazon Prime video, vrelo doporucujem kto mate..   8)
LZ

richchie

brickheads ma nechavaju chladnym, ale ten D2C set.... to by mohlo byt nieco uz :-)
Ak by to malo byt nieco  co sa vyskytuje aj v serialy (2 vek) aj v povodnej trilogiii ,resp. v hobbitovi (3 vek) tak sa okruh potencionalnych setov vyrazne zmensuje...potom mi z toho vychadza  napriklad  Roklinka lebo  Barad Dur,pripadne  nieco s Moriou  a balrogom... kazdopadne nech to bude hocico (ak to teda vobec bude), bude to pre mna ako fanusika LOTR urcite povinna kupa ten D2C set
 

RedBarDragon

Já jen doufám, že to pokud možno nebude inspirované seriálem, ale filmy.

ramsey1

Aby to nebylo něco ve stylu nanofig scale, ze stejného důvodu mě neoslovil Bradavický hrad z HP. Takže sice to bude možná pěkný model, ale jakmile to nebude v minifig měřítku, tak je to pro mě osobně nezajímavé.

richchie

Citace od: ramsey1 kdy 21.10.2022, 21:59:23Aby to nebylo něco ve stylu nanofig scale, ze stejného důvodu mě neoslovil Bradavický hrad z HP. Takže sice to bude možná pěkný model, ale jakmile to nebude v minifig měřítku, tak je to pro mě osobně nezajímavé.

tohoto sa aj ja obavam.. ale zas minas tirith a vlastne vacsina potencionalnych stavieb zo stredozeme ani nemoze byt v minifig meritku... po pravde ani orthanc nebol v minifig meritku (podla tolkiena mala veza tusim 400 metrov, cize cca 200 figov na seba na vysku....ked ratam ze fig ma zaokruhlene 2 metre). Minas tirith mala 7 urovni, celkovo vyska myslim nieco cez kilometer. barad dur (sauronova veza s okom hore) mala 1300 metrov... proste neda sa robit v minifig meritku...
ja osobne dufam ze by mohli v podobnom meritku ako bol orthanc urobit bud vchnu uroven minas tirith s bielym stromom a citadelou, alebo barad dur... uvidime... ale kedze to bude licencovany set za 500 tak to bude max 4000 kociek cize aby to nebol  velky balrog z kociek plus vyrez mosta v morii a na nom gandalf a na druhom vyreze zvysok spolocenstva..... ale vlastne aj toto by som bral cize pohoda :D

rainfall

Za mna, kupim naistotu cokolvek z LOTR. Kvoli architekture by ma asi najviac potesilo nieco z Rivendellu (Roklinka).
LZ

BlazejHolen

Citace od: richchie kdy 24.10.2022, 09:29:08
Citace od: ramsey1 kdy 21.10.2022, 21:59:23Aby to nebylo něco ve stylu nanofig scale, ze stejného důvodu mě neoslovil Bradavický hrad z HP. Takže sice to bude možná pěkný model, ale jakmile to nebude v minifig měřítku, tak je to pro mě osobně nezajímavé.

tohoto sa aj ja obavam.. ale zas minas tirith a vlastne vacsina potencionalnych stavieb zo stredozeme ani nemoze byt v minifig meritku... po pravde ani orthanc nebol v minifig meritku (podla tolkiena mala veza tusim 400 metrov, cize cca 200 figov na seba na vysku....ked ratam ze fig ma zaokruhlene 2 metre). Minas tirith mala 7 urovni, celkovo vyska myslim nieco cez kilometer. barad dur (sauronova veza s okom hore) mala 1300 metrov... proste neda sa robit v minifig meritku...
ja osobne dufam ze by mohli v podobnom meritku ako bol orthanc urobit bud vchnu uroven minas tirith s bielym stromom a citadelou, alebo barad dur... uvidime... ale kedze to bude licencovany set za 500 tak to bude max 4000 kociek cize aby to nebol  velky balrog z kociek plus vyrez mosta v morii a na nom gandalf a na druhom vyreze zvysok spolocenstva..... ale vlastne aj toto by som bral cize pohoda :D

Minifig měřítko je nesmysl, to je jasné. Ale mohlo by to být "minifig compatible" něco jako udělai v IDEAS s majákem. Takže pokud by to bylo Minas Tirith, mohlo by to být v duchu Helmova Žlebu (mimocodem výroční hrad lvích rytířů ukáztal, že Lego umí i velké kompatktnéí stavby s podzemím atd). I tak se ale obávám že na všech 7 úrovní to nebude. Takže spíš bych tipoval na Barad Dur ve stylu Orthancu z roku 2014 případně Roklinku...hlavně ne žádné "výřezy" tipu Balrog, most a Gandalf...:D

richchie

barad dur v style orthancu aj ja mam ako jedneho z adeptov. minas tirith aj v meritku helmovho zlabu by bol obrovsky set (tipujem tak 10 000  a viac kociek...), cize toto si nemyslim ze bude.. mozno v meritku helmova zlabu urobia horne max 2 poschodia... co by nemuselo vypadat az tak zle.... ale zas ak budu len horne poschodia tak nehrozi ze by v sete bola aj utociaca armada orcov... 

co sa tyka vyrezu mosta z khazad dum kde by bol balrog, gandalf a na druhej casti mosta zvysok spolocentva.... toto povazujem za najviac pravdepodobnu moznost UCS setu bohuzial. Nie ze by som to najviac chcel ale z hladiska poctu kociek, realnosti stavby k predlohe, figom, a v neposlednom rade neviem ci si niekto pamata ale kedysi davno tu boli nejake teaser fotky z dielne Lego company a tam na jednej fotke bolo mozne vidiet velkeho balroga.... a tak si hovorim... ked uz ho raz mali ako prototyp, preco to nedotiahnut do konecnej fazy ako set, ze?.... cize na zaklade tohto vsetkeho je moj osobny tip ze prave toto bude UCS v roku 2023. Kiez by som sa mylil..... kazdopadn nech to bude cokolvek, bude to LOTR velky set a tym padom "must have" cize zacinam setrit


poMOCník

Mně by se líbil nějaký kus města, resp. klidně jen jedna budova s pár figy s tím, že v dalších setech budou další části, které je možné složit k sobě a postupně postavit větší model. Jednotlivé sety by pak němusely být mega velké. Myslím např. Roklinku nebo Edoras, Hobitín nebo i Bree. Ostatní jako Minas Tirith si moc nedovedu představit.

Frco

Alebo dajú reedíciu Orthancu, akurát cenovku nechaju na 500 eurách  :D  Lebo veď zvýšené náklady, inflácia...blablabla, poznáme to  :D
Tým by nám všetkým ukázali  :D

Za mňa najlepšie Minas Tirith, vrchné poschodie  :)

BlazejHolen

Internety koluje D2C preliminary foto Roklinky (6000+ dílků) a Barad-Dûr (4000+ dílků). Roklinka by měla vyjít nejspíš letos v březnu, Barad-Dûr buď na konci roku nebo začátkem 2024. Oba sety mají být v měřítku kompatibilním s figurkama, takže je na comse těšit ;)

Frco

No ten preliminary image na 6000 dielikov teda nevyzerá  :D A malo by to mať 14 figúrok ak som správne počul.

BlazejHolen

Citace od: Frco kdy 02.02.2023, 11:06:09No ten preliminary image na 6000 dielikov teda nevyzerá  :D A malo by to mať 14 figúrok ak som správne počul.

Podle me to zkresluje ta perspektiva. Zalezi jak koc "do hloubky" to bude a taky na interieru... figurky by mely byt cele spolecenstvo, Elrond, stary Bilbo, Arwen, a par elfu...

Anatyt


Hardegon


Hana129


Kuba

Nechce někdo mou ledvinu?

Borun

Krásné detaily, hodně minifigů, spousta stavebnich technik, nové díly . Prostě nádhera

BlazejHolen

No a za rok touhle dobou budem sledovat press fotky Barad-Dûr. Dnes vicemene potvrzeni na prezentaci Roklinky... "LotR will come back on March next year" (...) :)

starbuilder

Citace od: BlazejHolen kdy 07.02.2023, 18:35:35No a za rok touhle dobou budem sledovat press fotky Barad-Dûr. Dnes vicemene potvrzeni na prezentaci Roklinky... "LotR will come back on March next year" (...) :)

Ten set asi bude no, ale teď jsem rychle koukal na to video a jsem si téměř jistý, že mluvil právě o Roklince, že bude v březnu, protože ty prezentace probíhaly pokud se nepletu ještě minulý rok, někdy na podzim.
Jinak Roklinka je opravdu pěkný set, ale za dost peněz a nejsem extra fanouškem Pána prstenů.

_Beny

#21
Je to krásný set o tom žádná. Nádherná architektura zapracována do přírody. Překrásná paleta barev, stromy laděný do podzimního období...

Cena dost vysoká, sice set obsahuje lehce přes 6 tis. kostek (ale stovky dílků jsou tile 1x1) a součástí je sice 15 minifigurek + 6 soch, ale v rámci minifigů nic extra nového, nebo co jsme ještě neviděli, škoda. Samozřejmě dnes už asi standart, ale i tak je tam obrovský množství samolepek na to, že to stojí skoro 13 tis.

Trochu mi je líto absence nějakých drobnějších zvířat jako třeba ptáci, veverka, zajíc atp. Zatím jsem je neobjevil.

Schází tomu  alespoň 1 kůň navíc v libovolné barvě a z minifigurek nějaká elfí stráž/hlídka v modrém plášti s kápí, alespoň 1 navíc. Místo toho tam jsou 2 kováři se stejnými torzy (v tomhle případě by jeden stačil), kde je zase feminizace, jinde to být vzhledem k osazenstvu ani nemohlo.

Za novinky z mého pohledu zmíním novou trpasličí sekeru a helmu, asi nové nohy pro trpajzliky, Boromirův meč, zlomený meč Narsil, několik nových potisků na figurkách, zajímavá modularita stavby, plno skvělých technik, nový druh dílků zeleně, nohy v případě sezení u někoho postavený z kostek, křesla postavený z párků a nanuků, nový mold vlasového dílku pro elfy, potisk 2 druhů tile na podlaze.

K nákupu by byl rozhodně zajímavý nějaký exklusivní set ze světa Středozemě, jako byl třeba teď nedávný set k Eiffelovce... ten ale pravděpodobně nebude, zaznamenal jsem, že by to mohl být pouze Frodo s Glumem z BrickHeadz série, tak uvidíme.


yoshimaka

Mně se to líbí. Ale tento set cílí na velké fandy LOTRu a to zas já nejsem. Na druhou stranu se už těším na přesroční LB  - tu zeleninu tam chci!
Lust och fägring stor

Mr. Cube

#23
Je to nádherné a zákeřně to útočí na mou mysl na více frontách. Každopádně musím uvést i mínusy - u setu za 500 USD bych si představoval, že více než polovina potisků na obličeje nebudou reprinty a když už designovali nový dílek pro elfí pokrývku hlavy, tak si mohli dát záležet na tom, aby se tam tentokrát vešel i ten toulec.Osobně se mi více líbí ty přes 10 let staré pokrývky hlavy/vlasy, které poskytovaly větší rozmanitost (unikátní dílek pro Arwen a 2 druhy elfích vlasů - jedny s čelenkou, druhé bez) - takhle to mají všichni stejně, jen jinou barvu. Ale palec nahoru za spoustu nových dílků, zlomený Narsil jsem snad v Legu ani nečekal.

milanv

Set je "klasický velký", tj. moc pěkný, se zajímavými stavebními nápady, pěkně designově provedený, ozdobný. Taky se těším na další recenze, další fotky. Je nádhera si to prohlížet, kupovat ho ale pro mě nemá smysl, protože nevím, co bych s ním dělal: vystavovat chci svoje modely, ne postavené sety, doma si ho na poličku dávat nebudu (škoda šesti tisíc dílků, na které se jen práší), kupovat to na díly nemá smysl, protože za tak velký balík peněz si raději vyberu dílky přesně na míru svým potřebám.

Jdu se podívat na fotky znova, protože třeba zlomený meč jsem zaignoroval :) A tušíte z čeho je ten stoleček/podstavec pro Prsten?
Pán na Žlutém hradě

peter

Je to tenhle nový díl (jsou to ty béžové "skorokostky") a poprvé je ze setu 21246:
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

STARHAWK

Citace od: peter kdy 08.02.2023, 12:36:48Je to tenhle nový díl (jsou to ty béžové "skorokostky") a poprvé je ze setu 21246:

dik, som sa cudoval co je to za novy dielik



Je to celkom pekny set, ale 500e je moc na bezhlavu kupu - takze skor budem cakat na vhodnu dobu kedy to kupit, snad to bude neskor aj v Alza, Mall a pod nech mam viacero moznosti

Par figov ako bolo spomenute chyba, nejaky elfsky bojovnici aspon ako straz.

Nevem preco tu stahovaciu dodavku neposunuli na termin vydania tohto, ak k tomu bude tupy brickheadz tak to dovod na kupu asi nebude.

Ked to porovnam s Levim hradom - tak rozhodne hrad bola lepsia kupa a dokonca k tomu boli forestmani.

Dobry set, ale na zadok z neho nepadam.

Anatyt

Citace od: STARHAWK kdy 08.02.2023, 12:59:12Je to celkom pekny set, ale 500e je moc na bezhlavu kupu - takze skor budem cakat na vhodnu dobu kedy to kupit, snad to bude neskor aj v Alza, Mall a pod nech mam viacero moznosti

A myslíš že to Alza/Mall budú mať? Hrad nemajú zatiaľ.

milanv

Citace od: peter kdy 08.02.2023, 12:36:48Je to tenhle nový díl (jsou to ty béžové "skorokostky") a poprvé je ze setu 21246:
Díky, to jsem neznal. Přemýšlím, k čemu takový dílek je... Ten podstavec pro Prsten mi přijde zatím jako jeho nejefektnější použití.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Jinak v Roklince mi přijde, že celkově ten set vypadá pěkně, jak jsem psal, ale stavebně nejefektnější mi přijde ten altánek s vyřezávanou kulatou střechou - a jen tak mimochodem šesti nohama. To se opravdu povedlo! A žádné speciální díly nebyly myslím potřeba, jen šikovnost designéra.
Pán na Žlutém hradě