Dobročinnost - Dětská hematoonkologie – FN Plzeň

Založil Hardegon, 08.06.2022, 08:55:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Ahoj všem,
oslovila mě po třech letech dětská onko v Plzni. Mají po covidu volné návštěvy, tak by rádi zase dětem dopřáli rozptýlení. Jde jim cíleně o hry a aktivity. To zařídit umim a zařídim.

Obracím se ale na Vás... Rád bych dětem i přivezl nějaké malé dárečky pro radost. Něco mam v zásobách, ale využiji toho, že spousta lidí jede o víkendu do Plzně.

Pokud chcete něco darovat dětem, prosím, dovezte do Plzně. Já jim to pak zajedu předat.

Vzhledem k výstavě nemam čas tohle organizovat detailně. Počty a věk dětí zatim nevim. Termín zatim nemam. Ale vše, co mi dovezete, půjde přímo jim.

Díky za cokoliv  ;)

Edit:
Bude se jednat o 15 - 20 dětí. Některé v léčbě, některé už po propuštění, ale rádi se vrací kouknout na kamarády.

Hardegon

Tak prosim Vás... jste hrozný šílenci. Na mojí žádost o nějaký dáreček pro dětičky zareagovalo hrozně moc lidí.

Děkuju a ještě jednou děkuju moc. Je to senzační.

Vzhledem k množství dárečků, které jsem od všech dostal, se v nemocnici domluvím na více než jedné akci.

peki

jen poprosím o nějakou foto dokumentaci, potřebuji do hlášení. Pochopitelně s personálem/kostkaři. Bylo by fajn pokud by vás tam šlo více. Ale není z toho potřeba dělat procesí.

Hardegon

Citace od: peki kdy 13.06.2022, 12:45:57
jen poprosím o nějakou foto dokumentaci, potřebuji do hlášení. Pochopitelně s personálem/kostkaři. Bylo by fajn pokud by vás tam šlo více. Ale není z toho potřeba dělat procesí.

S tím se počítá. Už se mi pár kostkařů hlásilo.

Hardegon

Povedlo se dohodnout termín návštěvy. Hrací odpoledne proběhne 1.7.2022 od 14:15.

Na oddělení dětské onko mají v plánu oslavu narozenin několika současných pacientů, tak by se jim hodila kulturní vložka. Snad zase zaujme a pobaví.
Předběžně mam počítat s cca 20 dětmi. Některé v léčení, některé propuštěné, ale na návštěvě za kamarády.

Díky Vašim dárům pro děti můžu nachystat odměny za soutěže, dárky pro oslavence a nějakou sadu maličkostí, kterou nechám na oddělení (sestřičky to využívají pro rozptýlení dětí během léčby).

Pokud by se někdo chtěl 1.7. přidat a zajít se mnou na návštěvu, rozhodně budu rád.

Ještě jednou díky za všechny dárky. Skončí ve správných rukou. ;)

Hardegon

Dostal jsem info o dětech na oddělení:

Oslavenci – Nikolka (v červenci ji budou 4 roky)

                    Vašík (v srpnu mu budou 4 roky)

                     Pavlík (příští týden slaví 3 roky)

                    Matěj (oslavil nedávno 5 let)


Dále na oddělení máme – Verunka (4 roky), Tomáš (10 let), David (16 let), Michal (16 let)


Hardegon

Dneska proběhla avizovaná návštěva dětské onko. Účastnili jsme se jen já a Nikolinek. Tímto jí ještě jednou děkuji za velikou pomoc.

Vám, kostkařům, děkuji za darované LEGO stavebnice. Udělaly velikou radost.

Na oddělení jsem se předběžně domluvili na další takové akci kolem začátku prosince 2022. Možná i v průběhu podzimu při tradiční besídce pro vyléčené děti, ale opět začínají mít strach z covidu, který na 2 roky celé oddělení izoloval.

Chairudo

Díky že se tak staráš a že máš psychicky sílu takové akce podniknout, co jsem byl jednou v Olomouci tak mi to rvalo srdce.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Marty713


Hardegon

Citace od: Marty713 kdy 04.07.2022, 07:20:26
Marku, jsi frajer. :)

Naštěstí tam šla Nikolinka se mnou, tak se to ve dvou lépe zpracovává.

Ono se na prosbu sestry z nemocnice a tohodle oddělení nedá říct ne. Svou slabší chvilku si prožiju vždycky doma u počítače, když čtu seznam a věk dětí. V samotné nemocnici se už snažim být veselý, házim hloupé vtipy a ukazuju lego.

Hardegon

Přidávam jednu trapnou fotku, ale jen proto, abych Vám poděkoval za všechny dárky a dárečky, které jste mi během roku předali. Většina je už někde udětí. Dneska jsem ještě zavezl pár polybagů a figurek dětem na plzeňské onko. Postupně bude uvolněno dětem jako "odškodné" za různé zákroky.

Takže všem dárcům děkuji. Bez Vás by to nešlo. Díky za účast na besídce i dalších dobročinných aktivitách v Plzni, ale i jinde. Díky a v roce 2023 budem s touhle aktivitou rozhodně pokračovat.

Hardegon

Prosíravě jsem si nějaké polybagy a figurky nechal pro strýčka Příhodu. Vyplatilo se. Navázal jsem kontakty se spolkem Maminy s rakovinou. Při pokusu vnutit jim nějakou hrací akci jsme se dostali k tomu, že spolek pořádá různé sbírky peněz a prodeje vlastních výrobků. Získávají tim materiální a finanční podporu do rodin, kde onko maminky nemohou vydělávat.
V pátek jsem jim tedy zavezl krabici dárečků pro děti. Většina se dostane ještě letos pod stromečky.

V roce 2023 s nimi navážu větší spolupráci. Opět se jedná o tradiční herní odpoledne a podporu formou LEGO dárků.