(Vlastní) Baťův mrakodrap

Založil Hardegon, 20.05.2022, 15:16:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Dostal jsem se k projektu na stavbu budovy #21 ve Zlíně.

Cílem bylo vystihnout architekturu, tak jsem na stavbu použil jen pár barev a druhů dílů. Výsledek neni žádná převratná práce, ale dlouho už jsem sem nic nepřidával. Tak spíš jen mně pro radost.

Pro zajímavost:
- Rozměry  155x78cm, 130cm výška
- Horní 4 patra je možné z důvodu přepravy sundat
- I pro mě bylo docela napínavé sledovat, jak se takhle velká tenká konstrukce bude chovat. Kroutí se to dle očekávání docela slušně všemi směry, ale zároveň je snadné model urovnat právě díky vlastní pružnosti
- kolem celé základny musí být volně postavený okraj. Právě díky prohýbání kostek je celá základna prohnutá do luku a každá strana je 1 brick ve vzudchu. Takže jako stavební technika je napasovaný brick pod Baseplatu, aby se model nehoupal :)




Hardegon

#1
Výstavba...










Pool

Nevím jak ostatním, ale obrázky se mi vůbec nenačtou.

milanv

Jo, nenačtou, protože když si zkusím jejich adresu dát do prohlížeče zvlášť, objeví se mi chybová stránka kostky.org s textem "Litujeme, přístup odepřen."
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 20.05.2022, 16:00:06
Jo, nenačtou, protože když si zkusím jejich adresu dát do prohlížeče zvlášť, objeví se mi chybová stránka kostky.org s textem "Litujeme, přístup odepřen."

Zajímavé. U mě dobrý. Tak jsem to nacpal do příloh.

Pool

Jop, už to funguje. A je to pěkný mazec, jsem tedy zvědavý, jestli to pak přežije transport na nějakou výstavu, vypadá to dost křehké.

Chairudo

Citace od: Hardegon kdy 20.05.2022, 15:16:31
Tak spíš jen mně pro radost.

A ty ses mě na podobnou stavbu ptal proč  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 23.05.2022, 11:13:19
Citace od: Hardegon kdy 20.05.2022, 15:16:31
Tak spíš jen mně pro radost.
A ty ses mě na podobnou stavbu ptal proč  ;D

Radost je jen to tu ukázat. Konečně jsem nějaký model i nafotil, než jsem ho někam poslal. Ve stavbě jsem si našel osobní zájem v tom technickém řešení a otázce, jestli to bude fungovat.

Jedná se o zakázkovou věc. Já bych si tohle nevybral. Popravdě... nikdo kromě Zlíňáků tu budovu asi nezná a ten baťovský funkcionalistický styl mi moc neba. Ale do LEGO měřítka se ty pravé úhle daří dobře napasovat.

Mr. Cube

Citace od: Hardegon kdy 23.05.2022, 11:50:55
Popravdě... nikdo kromě Zlíňáků tu budovu asi nezná...

...ale zná :) A je to tedy peckovní.

Foton

To je prototyp, nebo už hotová věc?
Nesedí barvy, což je pro baťovskou architekturu klíčové ( cihly + beton, bez omítek).
A vchodový portál (s číslem 21) není portálem. 

Mám ze Zlína manželku, takže to mám nakoukané :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Hardegon

Citace od: Foton kdy 23.05.2022, 13:05:04
To je prototyp, nebo už hotová věc?
Nesedí barvy, což je pro baťovskou architekturu klíčové ( cihly + beton, bez omítek).
A vchodový portál (s číslem 21) není portálem. 
Mám ze Zlína manželku, takže to mám nakoukané :-)

Tohle je finál.
Souhra poptávky, zadání, času na stavbu a možností a tohle je výsledný kompromis. Lego nabízí na tenhle styl architektury skvělé možnosti, ale nedal bych kvůli času, kdybych objednával. Bílé bylo dost a má to své kouzlo.
Tu 21 ještě okonu víc detaily. Díky za upozornění.

Foton

Citace od: Hardegon kdy 23.05.2022, 13:31:53
Tohle je finál.
Souhra poptávky, zadání, času na stavbu a možností a tohle je výsledný kompromis. Lego nabízí na tenhle styl architektury skvělé možnosti, ale nedal bych kvůli času, kdybych objednával. Bílé bylo dost a má to své kouzlo.
Tu 21 ještě okonu víc detaily. Díky za upozornění.

Ok, tak to chápu. Na první pohled bych v tom prostě "jednadvacítku" nehledal.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.