SVĚT KOSTEK OLOMOUC 15-16. 10. 2022

Založil Chairudo, 18.05.2022, 15:23:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Propojené události

Kuba

Asi s křížkem po funuse, ale prosím, nenašel někdo baterkový box na jehož spínači byl připojen žlutý technik dílek?
Stalo se mi to poprvé, ale zapomněl jsem tam dost věcí, jak mne syn honil, že už jedeme.. Vše se už dohledalo a kluci mi dopravili, ale to je poslední věc, kterou jsem nikde nanášel.  :D  :D

Jinak taky musím pochválit, že super výstava.... a jsem rád, že jsem se mohl účastnit asi zatím nejúspěšnější víkendové akce Kostek....

pifik

Skvělá akce, už se těším na příští rok, ale chtělo to větší organizovanost. Např regulovat počty návštěvníků, byli okamžiky, kdy se sálem prakticky nedalo projít.

Igorus

Letošní Olomouc...

Z pohledu vystavovatele:
- vyřešit zábrany - ty malé sloupky s páskou byly úplně na nic. Během chvíle byly už u stolů. Musel jsem zafixovat židlemi.
- stravování - večeře super, oběd byla spíš svačinka
- káva - tu instantní žampionovou polévku fakt ne. Pokud nezajistí vystavovatel tak se snad prosadím o zajištění kávovaru do inventáře kostek
- voda - jedna petka vody na den. Ne kalíšky se kterými jsme chodili. Tedy nejdřív, pak jsem si radši koupil vodu

Z pohledu návštěvníka:
- otevřeli si výstavu a přišli jim tam lidi... Sobota masakr. Když jsem viděl tu frontu lidí venku tak tohle bych fakt nedal.

Ale abych nebyl jen negativní. Ostatní věci v pořádku. Hala reprezentativní, záchody čisté, řízky k večeři cajk. Co pozvedlo výstavy byla (konečně) účast přímo Lega. Snad to bude pokračovat.

vico

Ještě zpětně díky všem za organizaci, až na ten vydýchaný vzduch a získanou alergii na LEGO příběh super akce.

Co oceňuji:
* společný plac na ježdění Technic modelů (možná jen asi lepší povrch, který se nebude mačkat)
* chystání a sklízení výstavy (pokud je člověk v přízemí)
* ubytování na pohodu

Co by se dalo (trochu) zlepšit:
* nechci odtrhávat návštěvníky od modelů, ale páska je né vždy zastavila
* sobotní bageta na oběd
* trochu mě mrzí, že na dražbu nejsou žádné technic modely

Tak za minimálně za rok v Olomouci zase na viděnou ...

peki

Citace od: vico kdy 06.11.2022, 19:44:21* trochu mě mrzí, že na dražbu nejsou žádné technic modely

Mne taky, a bude hůř. Většina věcí je z akcí kdy pro lego něco děláme (kdy to dohodnu osobně), Z centrální podpory z Dánska je toho stále méně a věci typu Vidiyo atd. 

Takže když nic nedohodnu tak nebude skoro nic.

Chairudo

Ahoj všem, jen informativně o vyúčtování.
Čeká se na poslední účtenky za vodné a jak se uzavře vyúčtování, pošlou mi finance a budu hned vše rozesílat.
Doufám že během 2 týdnů.

Co jsem slyšel zpětnou vazbu, tak se akce všem se i přes ten nával lidí moooc líbila a měla obrovsky pozitivní ohlas, i zastupitelé města se letos přišli podívat a prý na výstavě žasli  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Jen dotaz k vyúčtování ,čekáme stále na flóru? Děkuji.

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 04.12.2022, 21:36:41Jen dotaz k vyúčtování ,čekáme stále na flóru? Děkuji.

Bohužel ano, příští týden to má být hotové a jak pošlou peníze začnu hned rozesílat.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 08.12.2022, 09:23:38
Citace od: martindavid kdy 04.12.2022, 21:36:41Jen dotaz k vyúčtování ,čekáme stále na flóru? Děkuji.

Bohužel ano, příští týden to má být hotové a jak pošlou peníze začnu hned rozesílat.
Díky za info

kladovec

Stále nic?? Dočkáme se vánočního dárku? Nebo až v novém roce? Snad nebudeme ještě doplácet za energie. :)

Chairudo

Citace od: kladovec kdy 19.12.2022, 10:07:32Stále nic?? Dočkáme se vánočního dárku? Nebo až v novém roce? Snad nebudeme ještě doplácet za energie. :)

Už se to blíží a doplácet se snad nebude :D  ale těžko říct kdy přesně.
Paní bohužel onemocněla a minulá finální schůze padla  :-[ , dnes se vrátila do práce a tento týden to máme konečně dořešit.
Doufám že už se to neprotáhne a zvládnou mezi svátky poslat peníze, pak bych to viděl na novoroční rozesílku  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Citace od: Chairudo kdy 19.12.2022, 14:55:47
Citace od: kladovec kdy 19.12.2022, 10:07:32Stále nic?? Dočkáme se vánočního dárku? Nebo až v novém roce? Snad nebudeme ještě doplácet za energie. :)

Už se to blíží a doplácet se snad nebude :D  ale těžko říct kdy přesně.
Paní bohužel onemocněla a minulá finální schůze padla  :-[ , dnes se vrátila do práce a tento týden to máme konečně dořešit.
Doufám že už se to neprotáhne a zvládnou mezi svátky poslat peníze, pak bych to viděl na novoroční rozesílku  :)

Tak co už se povedlo to dořešit?

Chairudo

Citace od: Robkteryten kdy 23.12.2022, 15:57:27Tak co už se povedlo to dořešit?

Ano, dnes jsem konečně dostal vyúčtování  :)
Peníze dostanu až mi proplatí fakturu, ale aspoň už vím kolik můžu přerozdělit. Rozpočítám to a během svátků rozešlu. 
Původně jsme čekali náklady na akci kolem 800k, nakonec přeskočily lehce do 7 čísel + zdanění, tak jsem rád že to nebylo jen na mě kdyby to nevyšlo, na takové akce už je opravdu potřeba team  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tak bohužel se doúčtování akce dále protahuje  :( , zatím přišly jen peníze za cestovné, zbytek asi až v únoru.
Kdo by chtěl teď poslat částku za cestovné pište a v pátek vám to rozešlu, ostatním až společně ať neposílám místo 70 plateb 140.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 04.01.2023, 09:28:40Tak bohužel se doúčtování akce dále protahuje  :( , zatím přišly jen peníze za cestovné, zbytek asi až v únoru.
Kdo by chtěl teď poslat částku za cestovné pište a v pátek vám to rozešlu, ostatním až společně ať neposílám místo 70 plateb 140.
Utekl nám další měsíc, tak se opět zeptám: jak to vypadá s vyúčtováním akce? Zvládne to vůbec Flora ještě letos (do konce roku 2023) vyúčtovat? :o
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Citace od: Tomik kdy 31.01.2023, 08:47:18Utekl nám další měsíc, tak se opět zeptám: jak to vypadá s vyúčtováním akce? Zvládne to vůbec Flora ještě letos (do konce roku 2023) vyúčtovat? :o

Já v to pevně věřím, moje trpělivost "a to jsem v trpělivosti mistr" už je docela na hraně.
Bohužel řešíme nějaké "nejasnosti" ve vyúčtování které vyžadují trochu více času, ale věřím, že se to v zájmu všech stran brzy uzavře.

Kažopádně získávám nové velmi důležité životní zkušenosti  :laugh:  :( a do budoucna pořeším věci tak, aby se žádné "nejasnosti" nemohly opakovat :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Už delší dobu mám pocit že s námi chce  flora trošku vyběhnout, aby jim trvalo půl roku pustit pár korun,proto zvažuji zrušení účasti na letošním ročníku výstavy na flore.

poMOCník

Citace od: martindavid kdy 31.01.2023, 21:52:37Už delší dobu mám pocit že s námi chce  flora trošku vyběhnout, aby jim trvalo půl roku pustit pár korun,proto zvažuji zrušení účasti na letošním ročníku výstavy na flore.

Dovedu si představit, že s tímhle přístupem tu nebudeš sám, ale já to třeba vůbec nechápu. Na výstavu si nejedu vydělávat (to by byly těžce vydělaný peníze), k tomu mám zaměstnání. Lego dělám pro zábavu, kdyby mě to nebavilo, tak bych tam nejel. Jestli něco dostaneme, je to pěkné, ale neberu to zdaleka jako samozřejmost a už vůbec ne podmínku mé účasti.

Clermont

Možná dostaneme dříve proplacenou jarní Ostravskou výstavu v roce 2023 než podzimní Olomouc z roku 2022  ;D
 
Všechny neduhy prvního ročníku co byly naprosto chápu ,ale proplacení vystavovatelům neudělat několik měsíců, to nedělá dobré jméno Flóře. Je mi líto těch lidí co třeba do svého modelu ještě investovali a jim těch pár korun doma v rozpočtu chybí.  :-[

Kuba

Jak píše Pomocník, z výstavy nikdo nezbohatne. Je to zábava a v konečném důsledku nejde o moc, a mi osobně to je jedno, jestli to bude den po Floře, nebo za tři měsíce. Ale až to přijde, otočím to za lego dárky pro děti :)

Ale chápu, že někteří řešíte spíše princip, ti z druhého konce republiky chápu i větší náklady za benzín, a z Flory to nedělá dobrého důvěrného společníka, ale kde jinde to chcete dělat?, když se už nikde pomalu nevlezeme a hlavně návštěvníci ;)
Podle Tomova příspěvku, soudím, že si to příště i dobře pohlídá ve dohodách či smlouvách. A nemyslím proto, že je na místě tu strašit, neúčasti.
Akce to byla skvělá, vidělo se nás hodně pohromadě po celý víkend, tak já bych si to příště zase ujít nenechal  ;) 

martindavid

Citace od: Kuba kdy 31.01.2023, 23:29:17Ale chápu, že někteří řešíte spíše princip, ti z druhého konce republiky chápu i větší náklady za benzín,
Akce to byla skvělá, vidělo se nás hodně pohromadě po celý víkend, tak já bych si to příště zase ujít nenechal  ;) 

přesně,jedná se jen o princip věci.

Tomik

Mě těch pár stovek nebo tisíců, co za výstavu dostanu, taky nevytrhne. Jediné, co mi na celé věci vadí, je neseriózní jednání od pořadatelů výstavy (myšleno obecně, protože netuším, na kom ta dohoda o vyúčtování vázne a nechci jednostranně obviňovat jen Flóru)...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Vázne to bohužel jednoznačně ze strany Flory.
Vyúčtování mi ukázali na konci roku, ale teprve minulý týden poslali oficiálně podklady emailem k fakturaci. Vyúčtování bohužel nesedí, tak musím řešit opravu, víc to rozvádět nemůžu.

Akce byla více než úspěšná, chci vám poslat něco rozumného na podpoření dalšího stavění a nekrátit to o účetní chyby.
Většině z nás jde hlavně o to že se sejdeme, pobavíme a užijeme si akci, ale pořádek musí být.

Určitě to ale není důvod pro rušení účasti, chyby se na příště odstraní a všechno půjde rychleji.

Do konce týdne vám rozešlu aspoň cestovné a odměny hned jak dorazí.
Díky za trpělivost.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

THorinex

Jsem mezi vámi nováček. Celou dobu to tady sleduji a mlčím... Jen už bych asi chtěl napsat svůj názor. Samozřejmě, že vystavovatel z výstav nezbohatne. A opravdu jde u mě o zábavu a zkušenosti. Olomouc jsem si neskutečně užil a chci jet zaručeně znova a znova a znova... ať to dopadne jak to dopadne... Protože mě to neskutečně baví a pro mě je hlavní odměna když se dětem i dospělým, a hlavně kolegům stavitelům moje modely líbí a všimnou si různých detailů. Tohle je pro  mě největší páka proč to dělat a posouvá mě dál.

Nechci tady brečet, nejsem sociál, ale mám rodinu a ze společného rozpočtu jde na lego minimum. Nemám žádnou možnost nakupovat nebo získávat díly jinde než na BL a teď poprvé Lugbulk. Jsem odkázán na peníze za narozeniny nebo občas prodám nějaký starý set z dětství nebo který už nevyužiju. Jednu dobu jsem  prodával a ještě občas prodám, staré věci, knihy, modely a staré "koníčky" , abych si mohl koupit díly nebo sety, které se mi líbí. Taky mi někdy někteří kolegové pomůžou když mi něco prodají za lepší peníze ze svého. A toho si moc vážím. Chápu, že tohle spoustu z vás nepochopí, protože mě připadá, že jste všichni milionáři. 😃 Stačí se podívat co na stránkách na Fb lego sběratelé  dostávají na vánoce. Hromadu krabic drahých setů. Částka jak z jiné galaxie...  Vím, že například za desítku si v životě nekoupím nadupaný hrad lviho rytíře, nebo za pět tisíc tu novou horskou chatku. Na roklinku z pána prstenů budu šetřit jak urvaný protože tu prostě musím mít 😅...

Tak jsem si tady trochu vylil srdce. Ale tím vším jsem chtěl říct, že za peníze z výstav kupuju díly, které použiju na další výtvory a zvětšování stávajících 😁. Takže ano je to pro mě posun a jsem na tom "lehce závislý" ačkoliv to kvůli toho nedělám....

Tomovi držím palce ať se z toho ve zdraví co nejdříve vymotá..

Těším se moc na další výstavy a zábavu s vámi, protože jste skvělá parta lidí, kterou spojuje jedna věc.. A to mě fakt hodně bere 😁

martindavid

Dnes jsem se bohužel dozvěděl špatnou zprávu
klein cerations který vystavoval na téhle výstavě (traktory case a dalsi stroje)už bohužel není mezi námi.

rainfall

Cau, ten mlady Slovak, co mal vystavu na poschodi?!
LZ

martindavid

#207
Citace od: rainfall kdy 24.02.2023, 11:00:22Cau, ten mlady Slovak, co mal vystavu na poschodi?!
ano ten ,byl údajně jedenn z těch 4 co nepřežily pád letadla u Trenčína
Potvrzeno viz článek
https://www.cas.sk/clanok/2773015/zomreli-ked-si-plnili-sen-o-lietani-havaria-kruto-zasiahla-do-zivota-styroch-rodin-tu-su-ich-pribehy/

Chairudo

#208
Tak se vše konečně vysvětlilo, lidská chyba byla opravena a ve čtvrtek dorazily penízky.

Byl jsem zrovna na cestách ale už jsem zpět, dnes všechno rozešlu a doufám, že budete spokojení  :)


ještě jednou díky za trpělivost.


S Marošem je to opravdu smutné, toto je jediná fotka co jsem s ním našel  :-\
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/52436327004/in/album-72177720302967285/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

kladovec

Tak to je super zpráva. Jsem rád, že se to nakonec vyjasnilo a vyřešilo. Díky za to, že se to podařilo dotáhnout do úspěšného konce.