Lego Interaktiv Dell Factory Project 2020/21

Založil Jaroslav Procházka, 24.09.2021, 07:51:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaroslav Procházka

Zdravím všechny,
Přidávám konečně projekt na kterém jsem pracoval Loni a Letos. Byl to projekt pro klienta. Vzhledem k velice kladným  vztahům máme možnost si to kdykoliv půjčit na výstavy a tak.
Je to inteligentní továrna, která je mechanizovaná a plně funkční, osazená třeba i senzory na kvalitu vzduchu, chybu na výrobní lince atd.
Měl jsem k sobě parťáka, co je mega šikovná na technik, já jsem spíše hračička na stavby a interiér. Takže on má na svědomí ty všechny hejblátka a tak.
Jinak letos do toho pomalu Microsoft dodělává rozšířenou virtuální realitu a to pak bude teprve sranda :)

Rád odpovím na všechny další dotazy a i klidné víc rozepíšu co to vše umí :)

Rád si poslechnu názory a připomínky na vylepšení, ještě na ní budeme letos něco upravovat.
Děkuji a kostkovaní zdar
Jarda

Dell_Factory20201 by Jaroslav Procházka, on Flickr

Dell_Factory20208 by Jaroslav Procházka, on Flickr

Dell_Factory20209 by Jaroslav Procházka, on Flickr

Jaroslav Procházka


Jaroslav Procházka

Tady je ještě odkaz na online prezentaci, kterou jsme v Lego Lince dělali :)

https://youtu.be/q6z0PSjfM-Q

Stojí to aspoň za rychlé prohlédnutí :D :D

Jaroslav Procházka

Jenom dotaz pro správce....

Pokud je to v jiné kategorii než by mělo bát, prosím dejte mi vědět, přendám jinam :)

milanv

#4
Ty nás ale napínáš!

Krásný model plný detailů, opravdu gratuluju. Stejně tak gratuluju k zákazníkovi, se kterým máš tak dobré vztahy, to je vždycky potěšení pak taková práce. Galerie je opravdu pěkná a v rámci toho videa s prezentací jsem si prohlédl další detaily modelu, jak to tam používají přes ten green screen :)

Ale k tomu napínání: vždyť jsi nám doteď neřekl, co to vlastně dělá! No ano, asi to hýbe těmi pásy, ale čekám něco sofistikovanějšího, když tam vidím to Arduino, tolik kabelů k motorům - a ty píšeš i o čidlech. Co ta čidla řídí? A továrna jako celek ukazuje nějaký výrobní postup?

A co bylo vlastně zadání? Je to model konkrétní továrny? Nebo bylo hlavním účelem předvést nějaký produkt, výrobní postup, možnosti nějaké technologie?

Pochlub se, protože to vypadá fakt parádně! A já jsem napnutý jako struna :) Stavěl jsem kdysi s kamarádem prezentace na technologie (první z lega, pak zase s použitím modelového kolejiště). Tak mě právě zajímá, co jste měli za zadání, jak jste to vymýšleli, jak to odprezentovat... My dostali zadání např. totálně abstraktní: obecný popis SW služby nad daty zákazníka, s úkolem předvést to vizuálně tak, aby to okamžitě zaujalo na veletrzích a během pár desítek vteřin to vysvětlilo princip služby a k čemu je to zákazníkům dobré. Bylo to super, ale uspěli jsme právě také jenom díky senzační spolupráci se zadavatelem.
Pán na Žlutém hradě

Jaroslav Procházka

Ahoj,
no celý projekt byl postaven a má ukazovat Moderní pojetí Inteligentních Továren ve světe, kde DELL jako společnost dodává technologie na jednodušší a plynulejší chod
celé struktury Továrny. Celé je to také pojaté hodně na eko jako jsou nabíječky na elektro auta a solar na střechách a tak.
Továrna je napojena na speciální program kterým se řídí a kontrolují už skutečné továrny.
Cele je to pojato i tak že produkt se vyrobí od základu a na konci odjíždí naložen v kamionu na expedici :)

Továrna vyrábí produkty na výrobních linkách, je tam i kompletační linka, to ukazuje i vše na těch malých obrazovkách, byly použity mob. telefony :)
Ty hlídají rychlost, efektivnost práce, chybovost a tak.
Horní obrazovka na střeše je reklamní :) tam si klienti DELLU můžou dát reklamu :)

Vedle kantýny je senzor na kvalitu vzduchu, když svítí zeleně vše je ok, jak na něj začneš dýchat, kantýna zčervená a na střeše se rozjedou větráky, aby se vzduch vyčistil.
Covid nám malinko zastavil dodělávky, ale ještě tam bude vodní čidlo kuli vodě, malý bazének na vodu a to bude zase hlásít vodu v továrně.
Led světla po celé továrně, aby to vypadalo i pěkně ve tmě.

Celé je to napojené na počítač, kterým se to dá řídit jako klasická továrna a má rozhraní softwaru jako v továrně. Tím to celé ovládáš na dálku a kontroluješ.
Teď je tam díky VR uprostřed pracující robot :) Ale to je potřeba sledovat přes telefon s VR funkcí :) Ten tam dře jak šroub.

Tak nějak tak no :) Určitě jsem na něco zapomněl tak klidně otázky hurá na mě :)
Jarda

milanv

Zní to hodně zajímavě. To bych chtěl na nějaké výstavě vidět naživo a vidět, co jde na tom vzdáleně ovládat!
Pán na Žlutém hradě

Jaroslav Procházka

No dá se to vymyslet, možnost mám si to kdykoliv půjčit na nakou Lego výstavu, to máme dohodnuté.
Jen ta přeprava je trošku krkolomnejsi, je to malinko větší, ale myslel jsem na to od začátku a vše je postavené na 9ti velkých Lego deskách takže se to dá rozebrat a odvest👍
Ale už to je na dodávku, protože se vozí ta velká základna na kolečkách
Na které to stojí. 😂

Ale vymyslet to umím jako. Určitě to chci někam vzít, ale lepší když bude výstava delší no.

Chairudo

Model fakt povedený, video jsem nezkoukl celé, ale pobavilo mě jak jste přes greenscreen vložili lidi do MOCu :)

Ten solární panel na střeše něco napájí, nebo je jen dekorace?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jaroslav Procházka

Jojo napájí ale napul😂 je svedeny do kantyny na ten senzor na vzduch a větracky, ale proud mu taky pomáhá. Do budoucna bych ho chtěl dát napojit na nabíječku na parkoviště na ten Elektro mobil.
A když se k tomu auto připojí bude blikat zeleně a jinak svítit červeně. 😂