FOOTSCHOP

Založil peki, 16.08.2021, 15:20:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Před nějakým časem se na mne obrátilo LEGO ČR zda bychom nedokázali pomoci s takovým menším projektíkem. Šlo o předělání setu Adidasky na jinou.



odkaz



Foton

Footshop... ti koupili mého zaměstnavatele (Queens.cz) :-)  Udělat tenisku s modrotiskem.. zajímavý nápad.
Tos dělal ty? Je víc fotek?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Baťa  ;D

To je něco pro Tomíka... držím palce  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#3
Citace od: Foton kdy 16.08.2021, 15:32:14
Tos dělal ty? Je víc fotek?

Bylo to hodně narychlo, předělával jsem to já osobně :)
Bylo důležité zjistit co je momentálně aktivní dílek, takže jsem opět získal přístup do databáze dílků. Máme ověřeno že to může zařídit LEGO ČR, pro svůj lokální projekt. Letos je to druhá akce. První je elfí vesnička. 

Potom byl požadavek aby to bylo co nejjednodušší. A co nejméně dílků, které se budou distribuovat vedle origo balení v pytlíčku.

Šel jsem tedy cestou výměny stejných dílků, za bílé nebo tmavě modré. Souběžně se řešilo, kde bude třeba pomůže se samolepkou. Aršík má dokonce 21 nálepek (to ale v době tvorby nebylo jasné). Pracoval jsem se samolepkami, které jsou v krabici. Pro LEGO však vznikl nový aršík, moje pracovní fotky jsou tedy bez finálních samolepek.

Botu jsem měl postavenou 1 jako normální Adidasku
Potom jsem k tomu postavil 2 předělanou.
K dispozici byl i origo pár Adidasek s modrotiskem. Na té botě (mimo jiné) je výrazná podrážka.

Nakonec jsem stavěl 4 další do výlohy, protože ještě není hotový návod. Tak jsem 1 z těch 4 postavil v druhé variantě (tuším levou).

Pracovních fotek mám více. Dohledám.

Točil jsem i nějaké video.


Tomik

Citace od: Chairudo kdy 16.08.2021, 15:46:43
Baťa  ;D

To je něco pro Tomíka... držím palce  ;)
Já k tomuto "skvostu" dělám pouze návod... ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki


milanv

Skvost neskvost, to video je skvělé. Peki, díky - perfektně a srozumitelně jsi ukázal, kdo jsme, co děláme, jak funguje práce na takovýchto projektech, prostě všechno. Až je škoda, že je to na videu pro nějakou prodejnu, co má 72 shlédnutí i s tím mým...
Pán na Žlutém hradě

peki

#7
Ještě jeden odkaz na podobný článek, jsou tam jiné fotky.



Důležité na tom je že je to jeden z dalších projektů lokálního LEGa se kterým se na Kostky se svým partnerem obrátilo. Letos i přes nepříznivou C19 situaci máme rozpracováno cca 5-7 společných projektů. Někdy je to otevřené pro všechny  (vánoční výlohy) jindy pro užší skupinku členů jako při tvorbě kombi modelů (letos se pracovalo pro 3 zákazníky).     


Tomik

Zajímavý článek i rozhovor. Za sebe k tomu mohu dodat jen to, že návod na modrobílou botu mám už hotový a velkou pomocí mi při jeho tvorbě byl grafik najatý přímo Legem. Jeho úkolem bylo provést finální "sazbu" návodu (výměna stran, přečíslování stránek a kroků), protože návod je koncipován jako koláž toho originálního s novými stránkami ode mě. Jako bonus mi zůstala jedna LEGO adidaska, takže se brzy můžete těšit na alternativní model (mám hned několik nápadů a jsem zvědavý, co z toho vyjde).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

poMOCník

Citace od: Tomik kdy 25.08.2021, 13:13:15
Zajímavý článek i rozhovor. Za sebe k tomu mohu dodat jen to, že návod na modrobílou botu mám už hotový a velkou pomocí mi při jeho tvorbě byl grafik najatý přímo Legem. Jeho úkolem bylo provést finální "sazbu" návodu (výměna stran, přečíslování stránek a kroků), protože návod je koncipován jako koláž toho originálního s novými stránkami ode mě. Jako bonus mi zůstala jedna LEGO adidaska, takže se brzy můžete těšit na alternativní model (mám hned několik nápadů a jsem zvědavý, co z toho vyjde).

žeby lední medvěd?

Tomik

Citace od: poMOCník kdy 25.08.2021, 15:01:47
žeby lední medvěd?
Vidíš to, ten mě ani nenapadl. ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

A je to venku - tady je můj proužkovaný výtvor z adidasky. ;D

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53603.0

P.S. Sorry za off-topic.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

Gratuluji k zápisu do databáze setů na Bricksetu! ;D >:D

Článek: https://brickset.com/article/63431/exculsive-footshop-version-of-superstar-available-now

Detail setu: https://brickset.com/sets/10282-2

Myslím, že to bude vyprodané každým okamžikem. Sběratelé se o to poperou. ;)

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 02.09.2021, 06:43:43
Gratuluji k zápisu do databáze setů na Bricksetu! ;D >:D

Článek: https://brickset.com/article/63431/exculsive-footshop-version-of-superstar-available-now

Detail setu: https://brickset.com/sets/10282-2

Myslím, že to bude vyprodané každým okamžikem. Sběratelé se o to poperou. ;)
To mě vůbec nenapadlo, že by se tato úprava set 10282 mohla dostat až na brickset. Zajímavé jsou i komentáře ke článku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

#14
Citace od: Marty713 kdy 02.09.2021, 06:43:43
Myslím, že to bude vyprodané každým okamžikem. Sběratelé se o to poperou. ;)

Nevím jak to finálně budou nabízet, ale je to určitě origo set + pytlík s dílky a aršík samolepek. Které jsou k tomu přidané. Tak nevím.

Pro zajímavost jedna hádanka:
V návodu (i fotce na Bricksetu je jedna  3"chyby") v porovnání s fotkou nahoře (ruka držící botu)

link na instrukce

Marty713

Citace od: peki kdy 02.09.2021, 09:29:33Pro zajímavost jedna hádanka:
V návodu (i fotce na Bricksetu je jedna "chyba") v porovnání s fotkou nahoře (ruka držící botu)
link na instrukce

Já asi vidím dvě chyby: úplně chybí "vlnění" podrážky a tam, kde byly černé pruhy, tak zůstaly černé Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots.

peki

Citace od: Marty713 kdy 02.09.2021, 09:59:06
Já asi vidím dvě chyby: úplně chybí "vlnění" podrážky a tam, kde byly černé pruhy, tak zůstaly černé Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots.

Dobře tak jsou tam 3 chyby :) Tyhle dvě jsem našel taky potom co jsem to sem napsal. Ale myslel jsem ještě něco jiného.

Marty713

Vázání tkaniček je mnohem hustější? ???

peki

Citace od: Marty713 kdy 02.09.2021, 11:52:05
Vázání tkaniček je mnohem hustější? ???

Kaničku nepočítám, to je každého věc jak jí protáhne. Footchop k tomu dává dokonce vlastní kaničku.

Tomik

Citace od: peki kdy 02.09.2021, 09:29:33
Pro zajímavost jedna hádanka:
V návodu (i fotce na Bricksetu je jedna  3"chyby") v porovnání s fotkou nahoře (ruka držící botu)
Ještě tam je navíc ten dílek s potiskem Superstar.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr