Pride Month na LEGO Ideas

Založil Tomik, 10.05.2021, 13:51:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Před chvílí mi přišel pravidelný newsletter z LEGO Ideas informující o spuštění nové aktivity, která mi tak trochu vyrazila dech. Následující 14 dní totiž můžete posílat fotky svých modelů na téma "Build with Pride!", což volně přeloženo znamená "Stav s hrdostí!". Nicméně tu je ještě jeden význam, který evidentně mělo LEGO na mysli, a to naše několikaprocentní menšiny jedinců, kteří se nemůžou rozhodnout jestli se cítí být více holčičkou nebo chlapečkem (a přitom se stačí jen podívat na to, co mají mezi nohama, a musí jim to být úplně jasné). >:D

A aby tomu tedy nasadili opravdovou korunu, tak v pravidlech pro "přijatelné" modely jsou vyloučené mimo jiné modely s následující tématikou:

  • Politics and political symbols, campaigns, or movements (česky: politika a politické symboly, kampaně nebo hnutí)
  • Sex, nudity, drugs, or smoking (česky: sex, nahota, drogy nebo kouření)
  • ...

Jsem tu jediný, komu připadá, že si tu soudruzi z Lega trochu protiřečí, když chtějí na jednu stranu politicky a sexuálně motivované modely (já iniciativu kolem LGBT menšiny chápu jako politické nátlakové hnutí soustředěné kolem zvláštní sexuální orientace), které nesmí mít politický a sexuální podtext, nebo jsem to jen nepochopil? Znamená to, že se v nejbližší budoucnosti můžeme těšit na nové sety s LGBT tématikou? A pokud ano, zreviduje LEGO své interní standardy ohledně vhodných a nevhodných témat pro své stavebnice a začne kromě toho vydávat třeba i moderní válečnou techniku v řadě 18+? :o :P :-\
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

yoshimaka

#1
Chápu Tvé rozhození či rozhořčení. Na jednu stranu s tím asi nic nenaděláme, doba je taková, záleží na každém z nás, jak se k tomu postaví.
Když se na to podívám bez jakéhokoli citového či názorového zabarvení, tak se nemůžu ubránit dojmu, že všechny tyto aktivity vnímaní menšin většinovou společností jsou spíše na škodu, než, že by pomáhaly k toliko proklamované potřebě společenského přijetí.
Zde vidím problém se způsobem, jak toho dosáhnout a nemůžu se ubránit dojmu, že se nám ta "pozitiviní diskriminace" lehce vymyká z rukou a jedná se částo už o "jediný správný názor" či o "bezprecedentní fakt".
Na druhou stranu, já jsem taky hrdý na svoji sexuální orientaci, takže to ani nikomu jinému neupírám, když je hrdý na tu svoji. Ale také snažím se tím nikoho neobtěžovat...(teda, občas tím obtěžuji manželku, no. Ano, svoji manželku.)
Rozloučím se svým oblíbeným příslovím: "Když sto lidí tvrdí, že vůl je kráva, klidně to říkej taky. Ale nechoď ho dojit...."

PS: pokud TLC zavede nějaké sexuálně explicitnější modely, nebudu se tomu bránit, dokud to půjde rozebrat a přestavět podle mého gusta  >:D
Lust och fägring stor

Chairudo

Připadne mi to jen jako symbolický krok jak ukázat, že jsou nestranní a podporují i národnostní a pohlavní menšiny - chtělí prostě přilákat další fanoušky.
Někteří jejich zaměstnanci už neví co vymyslet, tak zacházejí i do takových směšných extrémů  ;D
Že by chtěli začít vydávat sety na toto téma, toho se snad bát nemusíme....

Podobně špatný krok s negativním ohlasem dělá i J.K.Rowling, k postavám v Harry Potterovi dodatečně přidává různé barvy pleti, orientaci, víru a další věci, aby se HP líbil širšímu publiku.

Legu to ale asi bude jedno, všechno co dělají musí být správně  :-X
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mr. Cube

#3
Citace od: Tomik kdy 10.05.2021, 13:51:40
...a to naše několikaprocentní menšiny jedinců, kteří se nemůžou rozhodnout jestli se cítí být více holčičkou nebo chlapečkem (a přitom se stačí jen podívat na to, co mají mezi nohama, a musí jim to být úplně jasné). >:D

Jakkoli nemusím souhlasit s naskakováním korporací na aktivistickou vlnu (netýká se jen LGBT...), která hlásá toleranci, ale často jen "vocaď pocaď a ve výsledku může napáchat ve společnosti více škody než užitku (včetně medvědí služby menšinám, kterými se zaštiťuje), troška tolerance a slušnosti by nebyla na škodu. Pár těch "jedinců", jak píšeš, znám a úplně jednoduché to vždycky fakt nemají, nehledě na to, že tohle zjednodušení je pěkná blbost...i když chápu, že to je zkratka v rámci vtipu.  ;)

Citace od: Tomik kdy 12.05.2021, 07:03:59
Ta myšlenka mě zaujala natolik, že zkusím postavit dva modely: první bude pytlík pracího prášku Pride, ze kterého se sypou bílé kostky a z těch je postavený malý hrad z písku prášku, a druhý by byl ten Pride Ranger s pullback motorem ze setu 42106. Prvnímu modelu jsem vymyslel i trefný název: "Build with Pride! Literally!" >:D

...ty barvy na obalu od prášku udělej duhově a je to v kapse   :D

Villa Legina

Citace od: Mr. Cube kdy 12.05.2021, 10:09:56
Citace od: Tomik kdy 10.05.2021, 13:51:40
...a to naše několikaprocentní menšiny jedinců, kteří se nemůžou rozhodnout jestli se cítí být více holčičkou nebo chlapečkem (a přitom se stačí jen podívat na to, co mají mezi nohama, a musí jim to být úplně jasné). >:D
...troška tolerance a slušnosti by nebyla na škodu. Pár těch "jedinců", jak píšeš, znám a úplně jednoduché to vždycky fakt nemají, nehledě na to, že tohle zjednodušení je pěkná blbost...
Presne. Toto je pravda.

Jindroush

#5
Promazal jsem většinu dětinských komentářů. Prosím autora pracího prášku, aby si ho založil jako vlastní téma někde v MOCech (protože byl povedený), ale aby se zdržel komentování.
Pride je jistě politické téma a proto je první příspěvek (hraničně) akceptovatelný - ten zbytek jsem smazal, protože to byla typická česká přehlídka malosti.

Všechny bych rád upozornil na bod 4.4 a především pak body 1.2, 1.3 a 1.4 pravidel. Nejednou se stalo, že touha zjednat "spravedlnost pro sebe" vedla k zbytečným následným flamewars a banům. Buďte chladní jako počasí.

K tématu:
Ano, nerozumím tomu, proč je na jednu stranu v pravidlech Ideas to, že ne politická témata a pak téma Pride (ano, Pride s velkým P/Pride Month má jen jeden význam, takže ty hahahahamocvtipný humory s Kia Pride, c'mon). Jazyk i společnost se neustále mění a vyvíjí.
Ano, spousta společností naskakuje na některá politická témata, ať už kvůli přesvědčení, nebo jen kvůli PR. Můžete hlasovat svou peněženkou, ale to je asi vše, co můžete dělat. Kostky nejsou místo, kde by něco takového mělo být nějak řešeno.
Ano, někomu to může přijít kontroverzní - proč LEGO na jednu stranu tlačí některou z levicových agend, jako např. "Women in Science" nebo toto "Pride", ale na druhou stranu zruší letadlo pro civilní použití nebo klasické "doupě zločinu". Opět, může vám to přijít kontroverzní, ale tady není správné místo to řešit. Ve smyslu popsat problém (opět jako první příspěvek zde), proč ne, ale proč mlátit prázdnou slámu opakováním těch stejných (a vesměs špatných argumentů) a přehlídkou argumentačních klamů, to se mi nelíbí a proto jsem to tu pročistil.

Pokud bude debata pokračovat stylem, jaký byl před promazáním, téma zamknu a nemůžu vyloučit ani rozdávání ovocných darů  >:D
PS: Běžte stavět. Venku je hnusně. LEGO je zábava.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Strider

#6
Na Built with Pride je zatím 11 projektů a zbývá 8 dní do konce.
Na rozdíl od Ideas a jiných soutěží soutěží v rámci Ideas, je zde mnohem větší šance na výhru i pro začátečníky - namátkou 2 projekty:


Foton

Citace od: Strider kdy 16.05.2021, 11:58:45
Na Built with Pride je zatím 11 projektů a zbývá 8 dní do konce.
Na rozdíl od Ideas a jiných soutěží soutěží v rámci Ideas, je zde mnohem větší šance na výhru i pro začátečníky - namátkou 2 projekty:

Tohle je Activity, nikoliv Contest . Tady se nic nevyhrává. Tedy pokud vím.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Strider kdy 16.05.2021, 11:58:45
Na Built with Pride je zatím 11 projektů a zbývá 8 dní do konce.
Na rozdíl od Ideas a jiných soutěží soutěží v rámci Ideas, je zde mnohem větší šance na výhru i pro začátečníky - namátkou 2 projekty:
Jak už psal Foton, jedná se o aktivitu, takže jediná možná "výhra" je zveřejnění fotky nebo obrázku tvého modelu na sociálních sítích pod hlavičkou Lega. Co se týká malého počtu příspěvků, tak to je spojené se svátky v Dánsku - těch příspěvků tam bude mnohem víc, ale čekají na schválení moderátorem.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Drobuliatko

Citace od: Strider kdy 16.05.2021, 11:58:45
Na Built with Pride je zatím 11 projektů a zbývá 8 dní do konce.
Na rozdíl od Ideas a jiných soutěží soutěží v rámci Ideas, je zde mnohem větší šance na výhru i pro začátečníky - namátkou 2 projekty:

Trans is beautiful je TOPka! :D

peki

1) Opravdu nevím jestli to patří sem (ten příspěvek a AM sítě).
2) Moc mu nerozumím
3) Ale třeba padne na úrodnou půdu  ;)

Yesterday and today, the world has been introduced to the Everyone Is Awesome LEGO set. While monochrome minifigures and new elements are sure to have caught some peoples eyes, the comment sections really stood out but for less positive reasons. They stood out because of the harm that is being thrown between AFOLs.

It is likely that each of us has experienced a challenge in life and even in our shared passion around the LEGO brick. The AFOL community recently went through an issue where fans targeted their frustration at BIONICLE fans with a variety of hurtful messages. Claims that toy photographers are not true fans because it is "simply a picture". Hate towards fans that cut, bend, and break elements. And hate towards AFOLs in the LGBTQ+ community. In the end we still share the same passion and hopefully the same brand values.

These values are Imagination, Creativity, Fun, Learning, Caring and Quality.

Today and everyday, I ask you to support your fellow AFOLs. Whether you think D&I, Pride or LGBTQ+ is political or not, there are AFOLs who are being judged, hated, mistreated and abused. It is up to each of us to make a choice on how we represent ourselves and how we support our fellow AFOLs.

Your community might have members who are trolling and creating harm or other members who are being bullied. Perhaps you don't know how to address this or how to react? The good news is you are part of a global community of like minded and passionate AFOLs. While some of us might excel at GBCs, greebling, event planning, etc., there are also AFOLs here who have a passion for this very topic and would likely lend their assistance.

Please take a moment to care.

Tomik

Citace od: peki kdy 19.05.2021, 13:47:21
Yesterday and today, the world has been introduced to the Everyone Is Awesome LEGO set. While monochrome minifigures and new elements are sure to have caught some peoples eyes, the comment sections really stood out but for less positive reasons. They stood out because of the harm that is being thrown between AFOLs.
...
Po Jindroushově zásahu do tohoto vlákna jsem už sem nechtěl moc přispívat, ale drobný komentář si neodpustím. Asi chápu, co tímto LEGO chtělo říct a mám z toho smíšené pocity. Pro mě je LEGO útěkem z reality všedních dnů a dává mi možnost řešit PROBLÉMY, které CHCI ŘEŠIT. Pokud někdo LEGO použije k propagaci politických a sociálních témat, která vyvolávají velkou kontroverzi, potom je buď provokatér nebo ignorant (ignorantem je člověk, který se o dané problematice nechce dozvědět více, i když může). Jiná věc je, když svůj model pojmu jako vtip nebo karikaturu, protože potom se nad tím společně zasmějeme a nikdo nepřijde k újmě. Pokud je ale podobný model, v tomto případě "duhový", míněný vážně, potom se dotyčný autor nemůže divit tomu, že vyvolá vlnu nevole. Myslím si, že LEGO je obecně mezi AFOLy vnímáno jako neutrální zóna, kam se před tématy jako LGBT ukrýváme, a když se nám je sem snaží někdo podsouvat, pak se nemůže divit, že se proti nim budou někteří otevřeně bránit. Proto mi přišlo hodně zvláštní a nepatřičné, když se LEGO rozhodlo tento útok na "neutrální území" podpořit aktivitou na téma Pride Month.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Citace od: Tomik kdy 19.05.2021, 19:51:30
Myslím si, že LEGO je obecně mezi AFOLy vnímáno jako neutrální zóna, kam se před tématy jako LGBT ukrýváme, a když se nám je sem snaží někdo podsouvat, pak se nemůže divit, že se proti nim budou někteří otevřeně bránit. Proto mi přišlo hodně zvláštní a nepatřičné, když se LEGO rozhodlo tento útok na "neutrální území" podpořit aktivitou na téma Pride Month.
I já vnímám LEGO jako neutrální zónu. Nezajímá mě, kdo ze stavitelů má jakou orientaci, pohlaví a jakého je etnika - zajímá mě jen, co postavil a můžeme se všichni cítit spojeni a rovni tímto zájmem. Dokud bude LEGO neutrální zónou, nemusím a ani nechci politiku řešit. Pokud do LEGA pouštíme politiku a vylučujene satiru, tak otevíráme dveře něčemu zlému. V USA a UK je běžné, že lidé jsou za nevinné poznámky na adresu gender-BLM-LGBT nebo za prostý nesouhlas s těmito hnutími pronásledováni, vyhazováni ze zaměstnání, je jim ukončen kariérní postup a odepíráno společenské uplatnění. I u nás jsou už první vlaštovky. Bohužel útok bude pokračovat - chystá se set jednobarevných figurek, kde symbolika LGBT bude doplněna o symboliku BLM.

Foton

Citace od: Strider kdy 19.05.2021, 20:53:14
Bohužel útok bude pokračovat - chystá se set jednobarevných figurek, kde symbolika LGBT bude doplněna o symboliku BLM.

No to je ten set "Everyone Is Awesome " 40516
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jindroush

Téma jsem promazal a utnul z dobrého důvodu, ale vypadá to, že to budu muset udělat znovu.

1) Neutralita je mýtus. Vyhýbání se politce je nemožné.
2) Kontroverznost toho tématu je v očích diváka. Pro mě například LGBT hnutí není "kontroverzní" ani LGBT "téma" není kontroverzní. Ani Pride mi nevadí. A hlavně nevím proč. Svoje předsudky neprojektujte na druhé, nebuďte jak senil Klaus s jeho homosexualismy.
3) Nikomu nikdo nic nenutí. Nemusíte do té galerie přispívat, nemusíte se na ni dívat. nemusíte si ten zcela nevinný mnohobarevný set kupovat (pro někoho zlo, pro někoho display set, pro někoho úžasný zdroj dílků). Hlasujte činností, ne pindáním a pohoršováním se jak nějací dědci "vona ta mládež už neví co by roupama"...

A naposled: Uvědomte si, že "ti úchyláci" jsou tu mezi námi. Jednoduchou statistikou přes počet členů si dokážete odhadnout kolik. A nejsou to jen gayové.
Takže ano, není důvod, proč by v rámci Pride Month nemohli/neměli postavit třeba právě ten průvod nebo klidně svůj rodinný portrét, kde se držej za ruce "kluci s klukama a holky s holkama".  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

STARHAWK

Je to tak trochu aj pandorina skrinka.

Co ak buduci rok po tejto kontroverzii dalsi Pride set nespravia? Uz vidim tu sprsku staznosti a obvinovania TLG zo vsetkeho mozneho aj nemozneho a silnu antikampan.

Budu potom v ramci inkluzie pozadovat, aby regulerne city sety obsahovali jasnu reprezentaciu ? Teda bude tam napr svadba rovnakych pohlavi alebo nejaka figurka s prsiami a bradatou muzskou tvarou ? Ak niekto chcel a mal potrebu, tak si to vedel vyskladat bez problemov, ale nic z toho nebolo priamo propagovane.

STARHAWK

Citace od: Jindroush kdy 19.05.2021, 21:36:16
Takže ano, není důvod, proč by v rámci Pride Month nemohli/neměli postavit třeba právě ten průvod nebo klidně svůj rodinný portrét, kde se držej za ruce "kluci s klukama a holky s holkama".  ::)

Myslim ze do tejto temy sa zamiesala aj tema k setu "Everyone Is Awesome " 40516, nielen k sponenutej aktivite na IDEAS stranke

Jindroush

Nebaví mě to, mlácení prázdné slámy pořád dokola, zamykám.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)