společný projekt Modulární město 2020

Založil Igorus, 01.10.2019, 10:14:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki


peki


waf

Můj zimní/vánoční domek.

hawran

Na Youtube jsem nahrál dvě neveřejná videa ze stavby hotelu a instalace modulárního města. Myslím, že všichni zúčastnění odvedli poctivý kus práce...

https://youtu.be/bwpRBSM0qQQ

https://youtu.be/YocnHpm70FA

Bricks Forever!

Chairudo

Citace od: hawran kdy 28.10.2020, 14:34:11
Na Youtube jsem nahrál dvě neveřejná videa ze stavby hotelu a instalace modulárního města. Myslím, že všichni zúčastnění odvedli poctivý kus práce...

https://youtu.be/bwpRBSM0qQQ

https://youtu.be/YocnHpm70FA

Skvělá práce! Nasadili jste všichni laťku pěkně vysoko  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vasyk

WOW !! To je moc hezké takto dohromady.

Igorus: sorry za tu baseplate  :-[

hobby

Je to opravdu moc hezké, rozmanité a kultivované. Ti obchodníci neví, co ve vás mají... 8)

hawran

Musím přiznat že ten wow efekt když to člověk vidí poprvý pohoromadě je obrovskej
@Vasyk: baseplate neřeš, to uchopil manažersky Igorus a vyřešil to :)
Bricks Forever!

milanv

#188
Náměstí s trhem a příjezdem vánočního stromu

Snad budou lepší fotky přímo z instalace, zatím ochutnávka :)

Pozn.: levá část vypadá nahuštěně, ale to je protože se počítá s tím, že se scénka roztáhne částečně i přes Sihajinu baseplate vlevo, aby se vizuálně spojily do dojmu jednotného náměstí.
Pán na Žlutém hradě

matka

Dvojdům s podloubím

Ve spolupráci s Petronelem, jenž byl u nás na návštěvě, jsme vytvořili dvojdům na náměstí.
Tímto mu velmi děkuji za kreativní pomoc v časové tísni!
(Levá část Petronel, pravá část matka :) )
Paní na Žlutém hradě

poMOCník

Vypadá to fakt moc dobře takhle dohromady! A když si uvědomíte, že to je teprve půlka toho finálního projektu...

P.S. Koukám, že do levé části města se dostala i část parku - říkal jsem si, že těch stromů bude moc na jednu vesničku :)

Igorus

V první řádě bych rád poděkoval účastníkům meziprojektu Modulárního města za jejich modely do Zimního náměstí. Termíny byly neúprosné a okolnosti nelítostné. Ale vše se zvládlo dá se říct na výbornou. Těch pár věcí beru jako podněty pro tvorbu velkého města, které se snad příští rok podaří vystavit.

Po nafocení jsem ještě nakonec (i za cenu sražení vánočního stromku, kolem kterého jsem se do výlohy soukal) rozhodl pro výměnu modulů Matky a Wafa. A myslím že ku prospěchu celkového dojmu.

Nyní již můžeme jen doufat, že se situace zklidní a že výloha bude přístupná co největšímu množství diváků. Protože si to zaslouží ;)








peki

Pro každého účastníka projektů 3 zimní výlohy mám připravený 1 advetní Lego kalendář a kostičky  1x1 bílá tiles :
- seznam za vesnici a město mi dodá igorus
- seznam za perník si udělám sám  ;)

Distribuce příští týden Praha
Příští víkend Ostrava asi Olomouc

Co nepůjde jinak tak Česká pošta

Igorus

#193
Seznam účastníků Zimní náměstí:
Igorus
Hawran
Vasyk
Matka
Waf
Šipka
Kuba
MilanV
Sihaja
poMOCník

info o distribuci zde
Všichni kromě KUBy a Waf jsou už na seznamu za perník.

Igorus

Zimní náměstí v klidu odpočívá v opuštěném OC, v nadcházejícím půlroce se nic velkého neplánuje, ale to neznamená se nepohnout v dalších částech modulárního města abychom byli případně připraveni na SVĚT KOSTEK OLOMOUC 13-14.11.2021?

Prosím tedy účastníky, kteří se nahlásili (a čerpali projektový LB >:D) aby se postupně začali pouštět do práce a začali prezentovat své výtvory.

Jako pracovní termín si pojďme dát konec června 2021.

peki

Zimní náměstí půjde také příští rok do výlohy. Pokud bude nějaká modifikace/rozšíření bude to fajn.

Icewalker

UŽ JE ROZHODNUTA FINÁLNÍ PODOBA LAMP?

Pokud ne, dovolím si přidat další k peterovým návrhům, a to lampu, kterou používám ve svém městě. S ohledem na použité díly je elektrifikace nejspíše vyloučena.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

peki


Chairudo

Já mám z 90% hotovo, ještě vchod, střecha a pár detailů  :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

edward193

Kdyz tak muzu dodat 2 domy s podloubim a dva bez. Inspiraci byly domy z vystrihovanek mestske pamatkove rezervace v ABC.

hawran

Odkaz Richarda Vyškovského se šíří světem :) Edo jseš neuvěřitelnej!!!
Bricks Forever!

poMOCník

#201
U mě ve sklepě čekají tyhle dva domy.


milanv

Citace od: edward193 kdy 01.06.2021, 21:33:02
Kdyz tak muzu dodat 2 domy s podloubim a dva bez. Inspiraci byly domy z vystrihovanek mestske pamatkove rezervace v ABC.
Poznal jsem je hned, ještě než jsem si přečetl popisek. Paráda! Shodou náhod se mi o tom totiž nedávno zdálo, že jsme udělali MPR z Lega jako společný projekt :)
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#203
Tak, je na čase se vrátit zpět do světa Lega a jedno z témat, které je potřeba zase nastartovat je tento společný projekt. Aktuální situace je taková, že existuje zimní verze náměstí, která bude na vánoce 2021 vystavena v některé výloze (asi v Prahe).

Mezitím by se mohlo náměstí vyskytnout v Olomouci 2021 (záleží na transportu, ale to Chairudo řeší).

Myslím že kromě poMOCníka, EDY a Chairuda další stavby zatím k dispozici nejsou. Ale pokud tomu tak není a někdo by byl schopen do Olomouce model dostavit (a hodit do zimního hávu) nechť dá co nejdříve vědět.

Další osud tohoto projektu bude hlavně v roce 2022 na výstavě v Lysé a Plzni (a pak se uvidí co bude). Ale určitě počítejte s tím, aby byly modely připraveny právě do Lysé, kde bude mít celý model (již ne v zimním hávu) premiéru. Schéma dozná menší úpravy, ale to v příštích týdnech...

Chairudo

Já ještě nemám střechu, tak bych tomu mohl dát zimní kabát ;D

Jinak když bude volné místo, tak dům přestavím na 2 sekce 32x32 normální i rohový, aby se tam vlezla celá budova.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Citace od: Chairudo kdy 06.09.2021, 15:39:56
Já ještě nemám střechu, tak bych tomu mohl dát zimní kabát ;D

Jinak když bude volné místo, tak dům přestavím na 2 sekce 32x32 normální i rohový, aby se tam vlezla celá budova.


Myslím, že by to rozšíření na rohový bylo v pohodě, ale je potřeba potvrdit směnu parcely s Yanice. Domu by to prospělo

milanv

Citace od: Igorus kdy 06.09.2021, 15:29:21
Ale určitě počítejte s tím, aby byly modely připraveny právě do Lysé, kde bude mít celý model (již ne v zimním hávu) premiéru. Schéma dozná menší úpravy, ale to v příštích týdnech...
V případě náměstí to podle mě znamená postavit nové druhé - a mít tak v zásobě obě dvě na vystavení v obou ročních obdobích. Což pro mě znamená postavit druhé náměstí do Lysé, je to tak? A Sihaja taky?
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Jde o to, že si úplně nedokážu představit, že by se vždy na zimu zase musely domy zasněžovat. To si spíš dokážu představit udělat ještě jeden model právě s využitím tvého náměstí.

milanv

Já to myslel tak, že u domů jde udělat jen výměnné střechy - pokud s tím autoři počítali, to samozřejmě nevím. Zatímco náměstí nemá žádnou tak snadno výměnnou část, musí se postavit nové. Tak se ujišťuju, že to chápu správně a musím dodat nové náměstí do Lysé. A pokud ano, tak jak je na tom Sihaja, co bude stavět, na co mám navazovat.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: milanv kdy 07.09.2021, 17:43:29
Já to myslel tak, že u domů jde udělat jen výměnné střechy - pokud s tím autoři počítali, to samozřejmě nevím. Zatímco náměstí nemá žádnou tak snadno výměnnou část, musí se postavit nové. Tak se ujišťuju, že to chápu správně a musím dodat nové náměstí do Lysé. A pokud ano, tak jak je na tom Sihaja, co bude stavět, na co mám navazovat.

Ano, chápeš to správně :) ty musíš dodat nové náměstí do Lysé, Sihaja pak jak do Lysé tak pro vánoční výlohu.

Co se týká změnitelnosti domů tak to bych neřešil. Prostě jedny budou na výstavy, druhé na vystavení letos (ty stále existují) a případně pro příští rok do výloh. Z praktického pohledu totiž někdo přistoupil k zasněžení, že tam dal jen plate na normální střechy, někdo zase naopak komplet střechy z bílých slopes. Ale pak jsou tam doplňky, překryvy atd.. Takže to pokaždé předělávat mi přijde pracné (a to nemluvím že bych to nakonec musel dělat stejně já  >:D).