vlastní elektronika pro PF

Založil fulda, 02.05.2019, 17:04:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MeNadruhou

Náhodou,  i když už lego ukončilo životní cyklus  PF, tak to neznamená že o to není zájem.  Nemyslím,  že by jsi to měl zabalit,  je to dobrý a tvořivý koníček. 
Ale co bych poradil je navázat na nový Powered up, tady budeme asi všichni potřebovat vymyslet  jak  adaptovat PF do tohoto systému a opačně.  Třeba já bych uvítal připojení XL motoru k BT hubu,  s tím že bych umístil snímač otáček někde jinde v modelu...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

fulda

To má několik zásadních nedostatků. Lego se celkem hodně snaží o vendor lock na Powered up. Já sám jsem se rozhodl do této technologie neinvestovat a abych nad ní dělal nějaké experimenty, tak bych potřeboval vzorky, které s velkou pravděpodobností poškodím.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

MeNadruhou

Nemyslím,  že vendor lock je prvoplan Lega.  Naopak mi to prijde že to nechali dost otevřené. Je  asi  začátky jsou těžší než u IR ke kteremu dali protokol k dispozici hned . Vývoj je něco stál takže  to tu s námi chvilku pobude, takže se tomu moc kostkařů nevyhne...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

fulda

Citace od: MeNadruhou kdy 02.05.2022, 00:23:33
Nemyslím,  že vendor lock je prvoplan Lega.  Naopak mi to prijde že to nechali dost otevřené. Je  asi  začátky jsou těžší než u IR ke kteremu dali protokol k dispozici hned . Vývoj je něco stál takže  to tu s námi chvilku pobude, takže se tomu moc kostkařů nevyhne...
Ahoj,

co byla příčina a co důsledek je těžké se dnes dohadovat. Každopádně třeba konektory pro připojení motorů jsou velmi těžko sehnatelné. Asi z pohledu běžného uživatele je to správně, alespoň se nikdo nepokouší cpát do kostek různé telefonní kabely a spol. Z mého pohledu je to hodně komplikací, které mne vedou k tomu, abych přechod odkládal.
Navíc jsem celkem dost spokojen s tím, že jsem nahradil PF za normální modelářskou vysílačku. To je myslím mnohem praktičtější.

A po pravdě - komu by se chtělo si koupit "novinku" jen proto, aby jí začal rozebírat na prvočinitele, navíc s vědomím, že může něco poškodit.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

MeNadruhou

To je pravda že ty konektory to ztěžujì.
Ale co se týče toho co je uvnitř tak tadyna teto strance se nechá podívat,  nehledě na to ze to musi byt veřejné  (ROhS certifikace)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

fulda

#65
Citace od: MeNadruhou kdy 04.05.2022, 00:22:11
To je pravda že ty konektory to ztěžujì.
Ale co se týče toho co je uvnitř tak tadyna teto strance se nechá podívat,  nehledě na to ze to musi byt veřejné  (ROhS certifikace)
To ano, podívat se mohu. Dokonce zjistím, že je tam to co jsem čekal - zelená laminátová deska a procesor z mobilního telefonu. To ale nic neříká o tom, co kde běží za signály.
Tak jako na mobilu má každý své aplikace, tak tady také běží nějaká aplikace, která něco dělá. A aby člověk zjistil jaká a co, tak potřebuje trochu jiný pohled. Třeba osciloskopem, nějakým analyzátorem a tak.

Edit: koukám, že tam zase používaní ty nešťastné 10 V sanyo drivery, které se doporučuje už několik let nedávat do nových konstrukcí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

fulda

#66
Jenom pro pobavení, na instructables jsem přidal návod na připojení PF motorů k normálnímu RC přijímači.
Ještě jsem se přihlásil do microcontroller contestu. Tak od úterka nezapomeňte pro mne hlasovat :)
(zatím čeká na schválení, v pondělí odpoledne amerického času)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.