SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2018

Založil Chairudo, 08.11.2017, 22:50:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

#180
Dal jsem před cca 2ma hodinkami na FB závěrečné info s poděkováním a v obrázku jsou reakce lidí. Ne třeba moc komentovat, udělali jsme skvělou práci  ;D

Brmboš: Předem říkám, že tvoji reakci neberu jako rýpání, ale prostě názor člověka z jiného úhlu pohledu.

- Ve škole jsme to tenkrát byli já s Izabelou. Byl to samozřejmě masakr, ale že by jsme to podcenili říct nemůžeš.
První rok přišlo 1.800 lidí a to bylo na ty prostory ok. Nikdo nemohl předvídat, že druhý rok přijde lidí trojnásobek (5700)
Přizpůsobili jsme se.
Teď nastala situace, kdy jsme cca vyplnili maximální kapacitu těchto prostor a opět se nějak přizpůsobíme.
Nemůžeme bez zkušeností předvídat co bude a kdybychom si řekli teď přijde hodně lidí a investovali do velkých prostor, tak by jsme taky mohli hodně rychle zkrachovat.

- Parkování - můžeme určitě zlepšit informovanost lidí přes FB, ale to bude asi tak limit našich možností. Vem si třeba Floru Olomouc. Středně velká společnost s desítkami zaměstnanců a také pro lidi parkování neřeší. Mají tam pár policistů na uzavření nebo omezení ulice za výstavištěm a to je tak vše, lidi si parkování musí hledat sami.

- Soutěž - asi tak, jak tu lidi reagují na tvůj dotazník odpovídají i na vše ostaní - domlouvání věcí kolem výstavy  :D Někteří brzy, někteří později a u některých musím zaklepat na dveře ;) Příště si na to uděláme víc času jestli na kvíz bude vůbec prostor, třeba vymyslíme ještě lepší zábavu.

Obchod - byl jiný (staronový) loňského nám přebraly pardubice. Opět nemůžeš říct že podcenil počet lidí. Přivezl napěchovanou maxi dodávku, ale nikdy se toho zdaleka neprodalo tolik, jako letos. Z tvého komentáře vidím že nevíš jak funguje LEGO jako dodavatel - ty nediktuješ co chceš, oni ti řeknou co a kolik toho dostaneš na prodej. Zní to divně ale taková je jejich politika. Prodejce má tedy omezené možnosti. S cenovkami máš pravdu, ale já jim nemůžu diktovat jak to budou dělat, kor kdyžto dopředu přesně nevím. Můžu dát akorát zpětnou vazbu ať se na příště polepší, což udělám.

Občerstvení - stejně jako všechno ostatní je třeba aby někdo tyto věci našel, firmu oslovil, firma musí dodat, na místě se o to starat, u většiny je to věc nad rámec jejich zájmu či pracovních možností. + všechno toto zařizování a domlouvání sebere spoustu času, tak se soustředíme na to hlavní. Když se najde více lidí ochotných ne jen střílet nápady, ale i pomoci věci rovnou najít a delegovat, půjde toho zařídit mnohem více  ;)

Reklamu na kostkách usilovně řešíme, ale jde to pomaleji než bychom chtěli.

Foton:
- všechno dobré nápady, ale znamená to návštěvníky někde na výstavě pozdržet a u toho posledního mít člověka, který se tomu bude věnovat. Takže zase otázka kdy a kde to bude reálné. Určitě věc k pozdější diskuzi  :)

Díky kluci za fotečky  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Zcela souhlas s CHairudem. Já tady zase budu za padoucha, ale co už, neodpustím si to. Dávat rady typu "Já bych udělal" je hrozně jednoduché, hlavně v situaci kdy to ten radící člověk nedělá a dělat nemusí. Navíc zvenčí vypadá dost věcí úplně jinak než reálně jsou. Když k tomu ještě zahrnu např. obecně téma facebooku, tam mně taky má dost lidí tendenci radit ohledně mnoha věcí a někdo se může dokonce cítit dotčeně, že tyto rady neakceptuji. Ale ten, kdo to sám dělá, ten do toho vidí zpravidla nejvíc a většinou sám dokáže nejlíp posoudit co a jak. O radu jsem si už několikrát řekl od někoho, kde to mělo vážně smysl. Ale přijímat rady ode všech je dost špatný nápad, ať už z hlediska řízení sociální sítě nebo organizace výstavy.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

komluk

Ahoj všem,

za mě jsem si výstavu náramně užil a už teď se těším na další. Myslím, že každá olomoucká výstava je lepší a lepší o čemž svědčí i množství návštěvníků. Velký dík Chairudovi a všem organizátorům,  zvládnout akci v takovém formátu rozhodně není hračka. Tak pojďme postavit něco super, ať je další ještě lepší :)

Luky

Jezevec

Mimochodem, jaké byly v Olomouci celkově aktivity pro děti? Respektive čím vším se mohly děti nějak interaktivně bavit?
Herní koutky, spin art, auta na dálkové ovládání? Nějaké soutěže byly nebo nebyly? Dík :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

jerzeeg

Citace od: komluk kdy 13.10.2018, 11:07:57
Ahoj všem,
za mě jsem si výstavu náramně užil a už teď se těším na další
....
Luky
Ja si zase naramne uzil vzajemne spickovani. Dobre zvoleny soused vystavovatel, diky Chairudo ;D

Clermont

U mě Tomáš nevěděl co může očekávat, tak mě dal do nejzapadlejšího rohu výstavy kde moc lidí nechodilo, tak já měl aspoň čas běhat po výstavě a zkoumat kdo co jak staví a odpovídat maminkám na různé dotazy  ;D
Teď vážně... výstava super  8)

Jezevec

#186
Na kostky napsal někdo dotaz. Prý je podle něj autorem tohoto konkrétního auta Ingmar Spijkhoven. Tak prosím o nějaké vyjádření, co odpovědět. Dík

"Jinak zajímá mě tenhle model, na instagramu sleduju autora, ale on to podle mě tady nevystavoval, takže doufám že to není vystavování cizích moců?"

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Lukas

Je to jeho model, i když trochu upravený pro ježdění na výstavách. Byla u toho i cedulka se jménem autora, než si ji někdo odnesl ( měl jsem ji každý rok v Olomouci na výstavě u modelu aby nevznikly nedorozumění. Je to někde na Flickru tak sem pak hodím odkaz jako důkaz. ) Kraz se kterým děti jezdí v Olomouci je taky od něho. Hodně lidem jsem i psal adresu na stránky autora  ;) dokonce jsem Ingmarovy posílal fotky postavenych mocu + Fotky z výstav.

Jezevec

#188
Citace od: Lukas kdy 15.10.2018, 17:31:25
Je to jeho model, i když trochu upravený pro ježdění na výstavách. Byla u toho i cedulka se jménem autora, než si ji někdo odnesl ( měl jsem ji každý rok v Olomouci na výstavě u modelu aby nevznikly nedorozumění. Je to někde na Flickru tak sem pak hodím odkaz jako důkaz. ) Kraz se kterým děti jezdí v Olomouci je taky od něho. Hodně lidem jsem i psal adresu na stránky autora  ;) dokonce jsem Ingmarovy posílal fotky postavenych mocu + Fotky z výstav.

Však v pohodě. Jen jsem to zjišťoval kvůli odpovědi. Já jsem tomu člověku za kostky napsal, že některé modely mohou být přímo inspirovány od zahraničních afolů. Někdo, pokud vím, vystavuje i modely přímo podle cizích návodů. Ale že všechno bývá vždy uvedeno na informační kartě. To už ten člověk nevěděl, jestli to tam bylo. Protože kartu buď nečetl nebo tam, jak říkáš, už nebyla. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Lukas

Však žádný problém, hlavně aby nedošlo k nedorozumění. Tady jsem našel fotku z loňska. Letos tam bylo hodně lidí tak jsem neuhlidal zároveň jízdárnu a zároveň vystavené modely.  :)

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki


Chairudo

Do Brna odcestovaly veškeré modré a bílé 2x4 kostky, veškeré Duplo, Krabice s Minecraft 1 krabice s mixem kostek a nástěnka historie Lega ze Sedlčan.

V Ostravě jsem včera vyložil 2 nástěnky 120x80 z Baseplates48 a Duplo bazének.
1 Krabice mixu kostek zatím zůstala u mě a příští týden vyložím v Ostravě.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#194
Citace od: Chairudo kdy 23.10.2018, 13:35:28
Do Brna odcestovaly veškeré modré a bílé 2x4 kostky, veškeré Duplo, Krabice s Minecraft 1 krabice s mixem kostek a nástěnka historie Lega ze Sedlčan.

V Ostravě jsem včera vyložil 2 nástěnky 120x80 z Baseplates48 a Duplo bazének.
1 Krabice mixu kostek zatím zůstala u mě a příští týden vyložím v Ostravě.

Díky. Budu potřebovat někoho kdo se o to bude starat jako o celek. Je potřeba to mít inventarizované na úrovni počtu a druhu krabic. Vědět co je kde, kam je vydáno atd. Taky bude potřeba vyřešit dlouhodobé skladování.

Založím vlákno, ať to tu neplevelíme.

Chairudo

#195
Noviny
Slečna z Olomouckého deníku v Sobotu udělala rozhovor s Mihem a výsledkem je tento pěkný článek, Miho gratuluji  :D

Vyúčtování
Konečně mám vše spočítané a během pár dní rozešlu info s kapříky.
Na chod kostek z akce posílám 20 000,-


Citace od: Jezevec kdy 13.10.2018, 11:26:54
Mimochodem, jaké byly v Olomouci celkově aktivity pro děti? Respektive čím vším se mohly děti nějak interaktivně bavit?
Herní koutky, spin art, auta na dálkové ovládání? Nějaké soutěže byly nebo nebyly? Dík :)

Nevím přesně co se do toho dá počítat, ale kromě statických modelů jsme měli tuto zábavu:

1) pro všechny kvíz s otázkami u modelů - pokud uděláme i příště, zase vylepšíme.
2) Lukas a Samy405 - ježdění s Technic modely - spíše jsem běhal kolem, tak nevím, do jaké míry si pohrály i děti  :)
3) SPš Jedovnice - hraní s různými Mindstorms roboty
4) Jezevec, Ročice a kolektiv - hraní s LEGO tetris a spin art
5) 6 našich herních koutků s různými druhy kostek
6) Zábava s Bricks4kidz - herní koutek, interakce s technic modely a info o hraní s nimi
7) Nástěnky baseplate48 - tvoření obrazců/jmen...
8. Fotostěna - focení na památku jako superhrdinové :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 24.10.2018, 10:03:33
Noviny
Slečna z Olomouckého deníku v Sobotu udělala rozhovor s Mihem a výsledkem je tento pěkný článek, Miho gratuluji  :D

Nebylo by to elektronicky nebo v lepší kvalitě?


Citace od: Chairudo kdy 24.10.2018, 10:03:33
Vyúčtování
....
Na chod kostek z akce posílám 20 000,-

Díky  ;)

Chairudo

Citace od: peki kdy 24.10.2018, 12:32:04
Nebylo by to elektronicky nebo v lepší kvalitě?

Elektronicky není. Větší foto zde, pak už jen přefotit a vyčistit :)
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/45534074921/in/dateposted-friend/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 24.10.2018, 12:37:34
Citace od: peki kdy 24.10.2018, 12:32:04
Nebylo by to elektronicky nebo v lepší kvalitě?

Elektronicky není. Větší foto zde, pak už jen přefotit a vyčistit :)
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/45534074921/in/dateposted-friend/
Tohle stačí, to už přečtu  :)
Dík

networ

Akce super, i když jsem tam byl před otevřením jen pár minut, udělal jsem kšeft na bižuterii (paní šikovná, od skywalkera se koupili kostičky, ona je přetavila do bižu - prostě bomba - přítelkyně je nosí).

Líbil se mi moc obchod skywalkera, jen bych možná ocenil napytlíkovat po 5/10/100 ks, blbě se to počítalo a v tom frmolu to akorát zdržovalo prodejce :)

Super bylo plátno pro focení, to si myslím že hodně dětem udělalo radost.

Jinak bych navíc přivítal tombolu - takovou dělali kolegové z Rakouska v létě - docela se mi to líbilo.

Do další akce bych mohl přispět zapůjčením webové kamery (nějaký LTE tarif by se sehnal) - otázka co GDPR. SMSky bych dovedl napojit taky, ale mě informovaní SMSkou v 21. století nedává smysl. To raději napojit robota na twiter/vlastní stránku/FB.
Učím se stavět ...

peki

Citace od: networ kdy 29.10.2018, 15:20:01
Jinak bych navíc přivítal tombolu - takovou dělali kolegové z Rakouska v létě - docela se mi to líbilo.

Pro veřejnost? Vím že to v Rakousku dělají (v roztokách 2009 jsem jí také dělal), ale nejsem si jistý co naše legislativa.

Robbed

Na většině zahraničních výstavách, kde jsem byl, byla i tombola pro návštěvnmíky. 2€ za lístek. Pokud mají jen jeden set jako výhru, tak se výherce losuje na konci (na lístku je pak kontakt email nebo telefon). Nebo máš obálku s číslem a výhru si můžeš okmažitě vyzvednout - v tomhle případě skoro každý vyhrává, většnou nějakou drobnost, časopis, plakát, ninjago karty a jeden velký set.

Jezevec

Citace od: Robbed kdy 30.10.2018, 12:09:31v tomhle případě skoro každý vyhrává

Ve Vídni jsem si koupil myslím pět lístků a vyhrál jednou. Ale bylo to pěkné, protože na těch nevýherních bylo většinou něco hezkého napsané. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Tohle je mi jasné, ale slyšel  jsem, že pokud chceš dělat takové to losovaní tak to není kvůli naší legislativě tak jednoduché.

Neříkám že tohle popisuje přesně problematiku ale je to blízko:
tombola je hazard, ten je v ČR regulovaný
výtěžek je potřeba danit
losování musí být pod dohledem xxxx
atd....

Chci říci, že to že někde něco funguje je sice fajn, ale je potřeba vzít v úvahu i právní stránku věci.

networ

#204
Tak jak uvedl peki, tombola má legislativní omezení a jeho pořádání je zase další byrokracii: https://www.epravo.cz/top/clanky/pravni-uprava-tombol-9809.html By mě zajímaly, jak to dělají různé plesy a podobné kulturní akce.

EDIT: tady je to trošku popsané zase jinak: https://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/v-roce-2017-novinka-poradani-tomboly-bude-jednodussi.html  a http://zlin.cz/526763n-novy-zakon-zmirnuje-podminky-pro-poradani-tomboly

Tak a teď nějaká babo raď :)
Učím se stavět ...

fanda

Rada je jednoduchá: počkejme ještě chvíli, vynoří se nějaký laskavec (zdůrazňuju; mimo fórum kostky.org, abych nedostal ban) a postará se o úplný zákaz tombol. A budeme mít o jeden problém méně. Ale budeme zas o kousek blíž k dokonalému světu.

Chairudo

Citace od: networ kdy 30.10.2018, 13:06:05
By mě zajímaly, jak to dělají různé plesy a podobné kulturní akce.

Nelegálně  ;D

Zjišťoval jsem to pro naši loňskou akci a tombola je bohužel podle našeho zákona loterie, tak musíš mít stejná povolení jako třeba Sportka.
Nebo to ignorovat jako ostatní akce s rizikem, že tě někdo udá  :)
Je to ale takový byrokratický nesmysl, že to asi většina úřadů řešit nebude.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Ja se ptal u nas na firme kde je kazdorocne tombola a ridi se nyni zakonem, kde pokud  se listky neprodaji nad 100tis tak tato tombola nemusi byt hlasena.
Udelali listky za 50kc, kde nikdy neprodaji vice jak 2000ks.

PS: jen bokem info, vse jde na dobrocinne ucely  :)

peki

Pokud jsem vám nasypal s kiloware pro vás nepotřebné dílky tady je možnost jak je smysluplně využít.


Chairudo

#209
Jakou si uděláme pátou Olomouckou výstavu příští rok?, prosím o reakce  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr