Genderová spravedlnost

Založil Villa Legina, 01.03.2017, 10:19:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: Faire kdy 08.03.2017, 11:41:36

Parádní! Kéž by LEGO někdy ustoupilo od standardně žlutých obličejů :(
Jen to ne, stačí, že se tak děje u licencovaných řad.

Zoufalec


ThomasMorta

Citace od: Zoufalec kdy 08.03.2017, 12:01:41
Citace od: Faire kdy 08.03.2017, 11:41:36
Citace od: Zoufalec kdy 08.03.2017, 10:59:40
http://brickset.com/article/26971/international-women-s-day-minifigures-from-minifigs-me
Parádní! Kéž by LEGO někdy ustoupilo od standardně žlutých obličejů :(

Za mě souhlas.

Co se mě týče, tak bych preferoval, kdyby lego postupně nahradilo minifigy novějšími minidolly (ty figurky z Friend a Elves), které už mají tělovou barvu. Superhero Girls ukazují, že jsou vhodnější pro licencované sety a měřítko je velmi podobné - natolik, že většina doplňků je navzájem kompatibilních. Sice také chovám sentiment ke klasickým minifigům, ale současná situace ve skutečnosti uměle odděluje dívčí a chlapecké sady, což třeba  u prastarého Lego Paradise problém nebyl (ano, měl jsem jako dítě ve městě zmrzlinárku s lehkými růžovými konturami) - a myslím, že stavitelé velkých měst uznají, že když chtějí mít opravdu detailní město, tak stejně využívají i dílků ze stavebnic orientovaných na dívky.
Obecně jsem k základní barvě kůže figů neutrální, ale situace, kdy licencované sety mají tělovou a vlastní řady žlutou dost omezuje kombinovatelnost některých potisků s odhaleným hrudníke atd.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Anatyt

Citace od: ThomasMorta kdy 08.03.2017, 12:45:11
Co se mě týče, tak bych preferoval, kdyby lego postupně nahradilo minifigy novějšími minidolly (ty figurky z Friend a Elves), které už mají tělovou barvu.

Obávam sa, že k tomuto to pozvolna aj smeruje.

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 08.03.2017, 11:44:54
Citace od: Faire kdy 08.03.2017, 11:41:36

Parádní! Kéž by LEGO někdy ustoupilo od standardně žlutých obličejů :(
Jen to ne, stačí, že se tak děje u licencovaných řad.

Nápodobne. Ideál je pre mňa Yellow Head a Standard Grin. Tolerujem ešte minifigy v licencovaných radách. Ak by začali robiť niečo inšie (minidolls a pod.), prestanem to kupovať.

ThomasMorta

Citace od: Anatyt kdy 08.03.2017, 12:55:23
Obávam sa, že k tomuto to pozvolna aj smeruje.

Proč "obávám se"? Jak říkám, taky jsem na minifigách vyrůstal a mám na ně nostalgické vzpomínky, ale minidolly umožnili legu rozšířit se na trh s domečky pro panenky a rozvinuly vývoj doplňků, z čehož mohou těžit do budoucna i stavitelé měst či armád libovolného tématu (tedy za předpokladu, že se to posune ještě o krok dál nebude většina doplňků variací na mašličku do vlasů - ale když jsem ukazoval kamarádovi různá zvířátka z Friends, tak hned vyzkoumal, že pin na doplňky je stajný, jako pin v helmách rytířů, takže vymyslel kamikadze ježky s ohněm na hřbetu:-)).
Zavádění jakékoli výraznější inovace vždy bolí, ale podle mě jsou minidolly mnohem variabilnější než minifigy a do budoucna výhodnější (už jenom kvůli licencovaným setům, protože minifigové želvy vypadají hrozně a minifigoví superhrdinové mají velmi nevyrovnané výsledky - svým způsobem nejlépe vycházejí ti z Mighty Micros, protože jsou založeni na cartoonové nadsázce, ti kteří vycházejí z "realistických" předloh často dopadají divně).


Citace od: Villa Legina kdy 08.03.2017, 13:02:34
Nápodobne. Ideál je pre mňa Yellow Head a Standard Grin. Tolerujem ešte minifigy v licencovaných radách. Ak by začali robiť niečo inšie (minidolls a pod.), prestanem to kupovať.

Teď to nemyslím nijak útočně, ale věřím tomu, že jestli s plošným nahrazováním přijdou, tak si velmi dobře spočítají, že víc zákazníků získají než ztratí:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Faire

OT v OT tématu, brilantní! :D

papluh

Citace od: Anatyt kdy 08.03.2017, 12:55:23
Citace od: ThomasMorta kdy 08.03.2017, 12:45:11
Co se mě týče, tak bych preferoval, kdyby lego postupně nahradilo minifigy novějšími minidolly (ty figurky z Friend a Elves), které už mají tělovou barvu.

Obávam sa, že k tomuto to pozvolna aj smeruje.

minidolls sú oproti unifikovaným dielom pre minifigov drahšie na výrobu, takže to tak skoro nehrozí ak vôbec.
Minifig je poskladaný z jednoduchších dielov ako na výrobu tak na potlač. Variabilita dielov je kde tu pirátska noha, či klepeto miesto ruky, plutva miesto paže. Inak majú ženský/neženský model rovnakú formu napr torza a nôh, len inak potlačenú. Minidolls, tým že sú výzorovo menej schematické vyžadujú lepšie potlače (na zložitejšie povrchy) a tiež majú napr oveľa viac foriem na nohy (len zbežným prezrením katalógu je to snáď 8 a viac foriem).

Takže ak sa dá na niečo spoľahnúť pri korporácii ako LEGO, tak na to, že náklady su dôležité  >:D

ThomasMorta

Citace od: Faire kdy 08.03.2017, 13:12:27
OT v OT tématu, brilantní! :D

Mně to nepřijde OT - rozdílné figurky v chlapeckých a dívčích sadách podle mě vytvářejí umělé genderové škatulky. Nejsem žádný genderový aktivista, ale v umírněné podobně nemám genderovou rovností problém a spíš ji pasivně podporuji.


Citace od: papluh kdy 08.03.2017, 13:23:21
minidolls sú oproti unifikovaným dielom pre minifigov drahšie na výrobu, takže to tak skoro nehrozí ak vôbec.
Minifig je poskladaný z jednoduchších dielov ako na výrobu tak na potlač. Variabilita dielov je kde tu pirátska noha, či klepeto miesto ruky, plutva miesto paže. Inak majú ženský/neženský model rovnakú formu napr torza a nôh, len inak potlačenú. Minidolls, tým že sú výzorovo menej schematické vyžadujú lepšie potlače (na zložitejšie povrchy) a tiež majú napr oveľa viac foriem na nohy (len zbežným prezrením katalógu je to snáď 8 a viac foriem).

Takže ak sa dá na niečo spoľahnúť pri korporácii ako LEGO, tak na to, že náklady su dôležité  >:D

No, letos třeba skokově zdražili, což je také cesta, jak se vypořádat s náklady. A když porovnáš minifigy staré 20 let a současné, tak se jim také zvedly náklady: oboustranný potisk torz, stále častěji se objevující dvouplastové nohy a paže - oboustranné potisky hlav také jistě nezlevňují výrobu. Co se týče variací, zapomněl jsi ještě na různé formy na spodní část těla pro přízraky a jiná strašidla - převážně u sad jako ninjago nebo nexo knihgts, ale jsitě se může objevit využití v dalších sadách.
Čili, ne že bych nesouhlasil se základní premisou, že principielně jsou minifigy levnější, ale přijde mi, že si TLG náklady na jejich výrobu samo zvedá těmihle různými vychytávkami.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Osobne neviem jednoznacne povedat, co je lepsie - ci klasicky fig, na ktory sme zvyknuti a symbolizuje lego, alebo vernejsi minidoll, ktory dava viac moznosti a tvarovania (napr zenske prsia :-) ) a viac sa vie priblizit originalnej predlohe. Mne skor vadi ta dvojkolajnost - ze su vo friends su ine figy, ktore nepasuju inde, a extremne to je pri disney princess, kde uz niektore figy maju aj klasicku aj minidoll variantu, resp. niektore su len minidoll (princezne) a ine len classic (aladin), a to sposobuje chaos. Asi z hladiska klasiky je lepsie sa drzat klasickych figov, a tie pripadne modifikovat / tvarovat. Asi najvacsie problemy robia nohy, ktore vypadaju na zenach nemotorne, a najviac sa odlisuju od originalneho cloveka. Myslim ze babam by nevadilo, ak by mali klasicke figy v tych ich friends a disney sadach, neviem preco isli cestou osobitnych figov, ktore robia potom chaos (baby nevedia dobre prepojit pri hrani oba svety figov).
Co sa tyka nakladov, tak urcite su vyssie pri zlozitejsich figoch, ale nemyslim ze je to v dnesnej dobe prilis vyrazne - vsak hrackarstva su plne roznych inych hraciek, casto drobnych a dostatocne detailnych, a predavane za smiesne ceny v porovnani s legom - takze ked niekto vie vyrobit malu detailnu hracku za par centov, tak to TLG dokaze tiez pri minimalnom zasahu do nakladov.

Villa Legina

Citace od: ThomasMorta kdy 08.03.2017, 13:06:05
...jestli s plošným nahrazováním přijdou, tak si velmi dobře spočítají, že víc zákazníků získají než ztratí:-)

...ak sa tak stane, mňa to vôbec nebude trápiť, že ach, prestala som kupovať Lego... Nie je to prvý raz, čo od členov tu vychádza takáto odpoveď, ktorá ma asi má konečne osvietiť že pre TLG som číslo nula... Keď to tu takto posudzujete niektorí, tak asi ani sami voči sebe veľkú úctu nemáte...

Obvyklý argument, už ma to nebaví.

otaznik

Citace od: ThomasMorta kdy 08.03.2017, 13:32:18
Mně to nepřijde OT - rozdílné figurky v chlapeckých a dívčích sadách podle mě vytvářejí umělé genderové škatulky. Nejsem žádný genderový aktivista, ale v umírněné podobně nemám genderovou rovností problém a spíš ji pasivně podporuji.

Promiň, ale vidět na rozdílech řady Friends a City vytváření genderových škatulek, to už chce velkou fantasii.
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

ThomasMorta

Citace od: Villa Legina kdy 08.03.2017, 14:15:19
...ak sa tak stane, mňa to vôbec nebude trápiť, že ach, prestala som kupovať Lego... Nie je to prvý raz, čo od členov tu vychádza takáto odpoveď, ktorá ma asi má konečne osvietiť že pre TLG som číslo nula... Keď to tu takto posudzujete niektorí, tak asi ani sami voči sebe veľkú úctu nemáte...

Obvyklý argument, už ma to nebaví.

To vážně není nci proti nikomu - ale TLG je prodejce, který chce vydělávat. A ve světě neustálé konkurence to znamená hlavně pracovat na rozšiřování počtu zákazníků. A vývoj jde neustále dopředu - za svoji historii lego už několikrát změnilo měřítko (lze dohledat, že při příchodu minifigů byla auta menší než minifigové a zpočátku byly figurky jen "na ozdobu"), rozšířilo počet systémů - proč by se inovace z principu měla vyhnout i figurkám, když to bude sledovat cíle firmy?
Ty i já jsme pro TLG jeden zákazník. Ale jim jde hlavně o počet zákazníků - a nové generace obvykle nejsou zatížené sentimentem a nepřijde jim nic divného na jiných figurkách. Pokud bych já byl obchodník, tak v okamžiku, kdy jsou oba produkty dobré, tak bych se rozhodně rozhodoval ve prospěch řešení, které mi přinese největší zákaznickou základnu (byť bych zvážil i majetkovou situaci té základny).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: otaznik kdy 08.03.2017, 14:19:56
Promiň, ale vidět na rozdílech řady Friends a City vytváření genderových škatulek, to už chce velkou fantasii.
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Ale vždyť jsem naznačil v čem mi to přijde uměle rozdělující: Když já byl malý, tak modelový kluk a modelová holčička mohli bez problémů spojit City a Paradise a vytvářet společné město. U hradů a Elves ještě můžeš naznačit, že jde o rozdílné rasy, i když to trochu skřípe, ale u City a Friends to skřípe už hodně.
Nic víc v tom nehledej. Neříkám, že je to velký problém, ale jako určitou nevýhodu (nechť každý zváží jak velkou) to považuji.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Villa Legina

Citace od: ThomasMorta kdy 08.03.2017, 14:25:20
Ty i já jsme pro TLG jeden zákazník. Ale jim jde hlavně o počet zákazníků

Ale veď mne to je jasné, všetko mi je jasné, len nechápem, že tomu čo mu má byť jasné, že mi to je jasné, bude tým argumentovať. Vyjadrila som len postoj, a nepýtala odpoveď, ktorá mi je jasná.

Hm, veď sa trochu zamyslite, predstavte si že v reále sa s niekým vonku bavíte a nejaký známy Vám povie: "To pivo mi nechutilo, už tú značku nebudem kupovať..."A vy by ste mu odpovedali: "Hahaha no Ty si snáď myslíš, že  ten pivovar, kvôli Tebe zmení receptúru, veď Ty pre ich biznis nič neznamenáš..."atď.


STARHAWK

Citace od: ThomasMorta kdy 08.03.2017, 12:45:11
Co se mě týče, tak bych preferoval, kdyby lego postupně nahradilo minifigy novějšími minidolly (ty figurky z Friend a Elves), které už mají tělovou barvu.

Tak to dufam ze nikdy nenastane. Tie figi-minidools su urcene pre babi lebo sa s nimi mozno lepsie hra na story ale co do technickych moznosti su ovela ovela horsie.
Momentalne si uz mozem nakombinovat skoro lubovolnu figurku z tolkich suciastok kedze hlava, paze, ruky, kazda noha osobitne, pas (to co drzi nohy - casto s potlacou opaska napr) a kopa prislusenstva na hlavu aj telo (aj pevne ako brnenia).
Tomuto sa minidooly nevyrovnaju. Navise nemaju dierky na nohach vzadu, nedaju sa napozovat tak dobre (utekanie, klacanie).

Minidooly mam rad len preto ze so sebou prinasaju nove tipy vlasov, ktore su casto kompatibilne s klasickym figom.

Co sa znazornenia zeny v klasickom minifigu tyka - staci ked budu rozsirovat rady dobrych zenskych potlaci vo vsetkych zanroch - cize aj scifi-brnenia bo tych je fakt malo, este ze to zachranuje Maci z Nexa. Tam to robia uplne OK ked daju zuzeny pas a boky cez potlac a aspon nejak naznacia prsia (pri novej slave Leii asi feministky zapracovali lebo tie kontury prs z povodnej verzie sa na novu uz nedostali a spravili ju zbytocne plochu aj ked zase zdokonalili potlac na boki)

Dokonca uz spravili niekolko integrovanych zenskych ucesov do prilieb/capic, co je fajn.

STARHAWK

Citace od: Zoufalec kdy 08.03.2017, 12:01:41
Citace od: Faire kdy 08.03.2017, 11:41:36
Citace od: Zoufalec kdy 08.03.2017, 10:59:40
http://brickset.com/article/26971/international-women-s-day-minifigures-from-minifigs-me
Parádní! Kéž by LEGO někdy ustoupilo od standardně žlutých obličejů :(

Za mě souhlas.

Dajme anketu na zlte hlavicky a nahradenie figov minidoolami aby sme videli aspon na nasej vzorke aky je na toto nazor.

Za mna. Spociatku sa mi tie nove telove xichtiky nepacili ale zvykol som si a dokonca teraz sa mi uz zlte pacia menej.
Len je skoda ze len licencovane maju telove. Hodili by sa mi niektore standardne xichtiky v telovej farbe (vid moj fig v mojom logu). Dokonca aj Pick a Fig v Lego store ma stale len zlte xichtiky na vyber a tie telove sa tam objavia len vinimocne.
Chybaju mi dieli na custom figov do scenerii a nie vzdy chcem rozoberat na suciastky svojich licencovanych.

Klaj

Citace od: Villa Legina kdy 08.03.2017, 13:02:34
Citace od: otaznik kdy 08.03.2017, 11:44:54
Citace od: Faire kdy 08.03.2017, 11:41:36

Parádní! Kéž by LEGO někdy ustoupilo od standardně žlutých obličejů :(
Jen to ne, stačí, že se tak děje u licencovaných řad.

Nápodobne. Ideál je pre mňa Yellow Head a Standard Grin. Tolerujem ešte minifigy v licencovaných radách. Ak by začali robiť niečo inšie (minidolls a pod.), prestanem to kupovať.

naprosto souhlas. Lego fig ma byt zluty a je to tak spravne. Kdyz nic jineho, je to uzasny trademark. Kdyby od toho ustoupili budou sami proti sobe. To uz muzou rovnou zacit pouzivat igracky.
Draco dormiens nunquam titiliandus

ThomasMorta

#78
Citace od: STARHAWK kdy 08.03.2017, 15:57:41
Co sa znazornenia zeny v klasickom minifigu tyka - staci ked budu rozsirovat rady dobrych zenskych potlaci vo vsetkych zanroch - cize aj scifi-brnenia bo tych je fakt malo, este ze to zachranuje Maci z Nexa. Tam to robia uplne OK ked daju zuzeny pas a boky cez potlac a aspon nejak naznacia prsia (...)
Tak jsem si schválně Macy prohlédnul, protože jsem si nepamatoval, že by měla zůžený pas - a opravdu to není řešeno klasickým zúžením, jako má například královna v civilní podobě, ale černými boky brnění, které se dají interpretovat i jako zúžení, zároveň je ale klidně můžeš brát jen jako design brnění a použít pro mužskou postavu. Macy těží z toho, že člověk zakutý do hitech brnění je dost unisex, takže má jen ženskou hlavu a není úplně jisté, jestli ten chochol, co má na přilbě je ozdoba, nebo vývod pro její dlouhé vlasy, prtože příběhově je opravdu zrzka.

Každopádně v Nexo Knights je ještě jedna žena-bojovnice a tou je královna, která se objevila v letošní sadě 70349, nicméně je řešena stějně jako Macy, jen v jiných barvách:


[EDIT] Jinak ženu v brnění má i NINJAGO - Nya existuje v mnoha variantách, v kimonu má naznačená prsa (ale kupodivu ne boky), ale když má plnou výzbroj, tak je její ženskost tvořena víceméně hlavou, respektive očima, vzhledem k tomu, že mívá masky přes obličej (z nichž jsou ovšem narozdíl od rytířských přileb vidět oči).

Citace od: Villa Legina kdy 08.03.2017, 14:57:39
Hm, veď sa trochu zamyslite, predstavte si že v reále sa s niekým vonku bavíte a nejaký známy Vám povie: "To pivo mi nechutilo, už tú značku nebudem kupovať..."A vy by ste mu odpovedali: "Hahaha no Ty si snáď myslíš, že  ten pivovar, kvôli Tebe zmení receptúru, veď Ty pre ich biznis nič neznamenáš..."atď.
Jenže já nereagoval na to, že se Ti to nelíbí, ale na Tvůj údiv nad tím, že nejsem první, kdo ten argument používá.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Faire

Zpátky k Research Institute, zkušenosti prodavačky v LEGO obchodě:

"I remember when the Research Institute came out, there were a TON of people (mostly women) that came into the store where I work looking for it. I heard from a lot of women about how they are accountants, research scientists, professors, doctors, etc and they were excited about how TLG was making sets specifically for girls. They were planning on buying the set for their daughters, nieces, cousins, themselves, etc.

We of course didn't have the set so I would always show them the other Friends sets we had, a lot of them would be surprised that TLG was already making girl-specific sets. We would discuss how clever it was for TLG to create a theme that merged the aspects of playing with dolls with building. Almost all of them bought a set or three.

Not to toot my own horn but I KNOW I helped make at least a few new LEGO fans as a result of the media hype behind the Research Institute. I continue seeing those same customers come into the store to see the latest sets. And the female fans are branching out to Ninjago, Creator, City, etc, and I'm sure they would not due so without the inclusion of female characters in the sets. Also, moms are becoming fans along with their girls. It's really awesome!"

Chápu, že z jednoho případu nelze dělat pravidlo, ale opravdu si nemyslím, že RI se vyprodal kvůli překupníkům. Po tom setu byl hlad...

Villa Legina

Citace od: Faire kdy 10.03.2017, 08:46:01
Zpátky k Research Institute, zkušenosti prodavačky v LEGO obchodě...

To je iba obyčajné PR.

Faire

To je samozřejmě možné, ale že by někdo budoval PR zveřejněním tohohle příspěvku na foru na Bricksetu, to dost pochybuju :) Occamova břitva.

Villa Legina

Citace od: Faire kdy 10.03.2017, 09:58:22
To je samozřejmě možné, ale že by někdo budoval PR zveřejněním tohohle příspěvku na foru na Bricksetu, to dost pochybuju :) Occamova břitva.

Veď i práve preto platí moja verzia.

Villa Legina

#83
Faire, a poviem Ti prečo:

ad 1 Zamestnanci, predavači sú povinní zachovávať mlčanlivosť o veciach, ktoré sa dejú v ich zamestnaní. Na to si špeciálne koncerny a nadnárodné podniky potrpia, aby všetky zmluvy mali ošetrené aj s poslednou upratovačkou a vrátnikom. Že sa jedná o pozitívny článok nie je rozhodujúce. Myslím, že väčšina predavačov má plné zuby svojho zamestnania, a pochybujem že budú sa zaoberať (táto konkrétne) legom vo svojom voľnom čase.

ad 2 Zamestnanci takýchto spoločností prv než nastúpia do práce absolvujú dlhý rad školení, aby sa skonformovali s filozofiou spoločnosti, prijali jej pravidlá, dodržiavali firemnú kultúru, dostanú celý fascikel-manuál, kde je popísané akých konaní sa majú zdržať, aké správanie je želané, a aké neželané, či sa to týka zamestnancov navzájom alebo ešte väčší dôraz sa kladie na pôsobenie navonok, t.j. aj voči zákazníkom.

ad 3 Bez toho aby som znižovala hodnotu povolania predavačka, nedá mi poznamenať, že ak by to bola pravda, a tá osoba skutočná, musela by si byť obzvlášť vedomá pravidla viď ad 1. Ak hodnotím obsah toho príspevku, prejav je taký profesionálny, vyjadrovacie prostriedky sú tak starostlivo vybrané, a posolstvo tak okaté, že zdravý sedliacky rozum mi nedovoľuje nazdávať sa, že ide o bežnú predavačku.

ad 4 Som ochotná si ešte myslieť, že sa jedná o nejakú modelovú situáciu, podľa ktorej sú predavači školení - typická situácia, zákazník príde, nedostane to čo chcel, ale je mu šikovne ponúknutá varianta, ktorá ho nielenže uspokojí, ale podnik urobí väčší zisk, než keby zákazník kúpil vec, ktorú pôvodne požadoval. Predavačka v tomto príspevku totiž tváriac sa veľmi skromne, nerobí na tom mieste nič iné, ako že sa chváli tým, aké šikovné predajné techniky ovláda. Možno je to i skrytá reklama na nábor predavačov naznačujúc, aké zaujímavé povolanie je predávať lego v legostoroch. Nielenže príde človek do styku s fajnovu klientelou, vedeckými kapacitami, profesorkami, ale môže byť aktívnou súčasťou veľkolepého zušľachťovania ľudstva,edukácie a vôbec pokroku do svetlých zajtrajškov.

ad 5 Konštrukcii o tom, že ženy vedkyne, profesorky hromadne nabiehali do predajne po tom, ako kdesi v médiách bola tematizovaná téma  RI mi zdravý sedliacky rozum opäť nechce dovoliť uveriť. A ďalej, keď nedostali čo chceli, prekvapením asi priam odpadávali, keď sa od dotyčnej predavačky dozvedeli, aká úžasná séria friends existuje a šťastné pokúpili po troch, či štyroch setoch naraz tejto haraburdy. Vyvstáva otázka, ak tieto intelektuálky sledujú médiá, majú dcéry, vnučky, netere, kde mali uši a oči pri programoch ich ratolestí, ktoré neustále bombardujú pozornosť prerušovaním vysielania neustálou reklamou na tieto fialovo-ružovo-tyrkysové zverstvá?

Záver: Jednoduchšie je vysvetlenie, že sa jedná o platenú PR. Viem, že veľké koncerny platia externých pracovníkov-expertov na mediálnu komunikáciu, ktorých úlohou nie je nič iné len tváriť sa, že sú súkromné osoby a písať na sociálnych sieťach pozitívne referencie a články o spoločnosti a jej produktoch. 

Faire

Mlčenlivost s tím nemá nic společného. Taky mlčenlivost mám, tuším, co se řeší a co ne. Takovéhle voloviny, zvláště, pokud nejdou v neprospěch zaměstnavatele, nikdo neřeší, tím spíše, že ta firma ani nemá jak to pohlídat, pokud je příspěvek psaný z domu a pod přezdívkou, která se mnou není spojená. Žádná normální firma nesleduje, jaké mají její zaměstnanci profily na diskuzních fórech, to už je fakt hodně konspirační :).

A žalovatelné to už vůbec není - I kdyby stricto sensu porušila nějaké ustanovení zaměstnanecké smlouvy, tak tím nevznikla žádná škoda, není co žalovat.

Ne, není to psané v markeťáčtině. Jsou tam chyby v syntax, a markeťáci píšou jinak. Samozřejmě, můžou psát právě takhle, aby to vypadalo, že to není markeťáčtina, ale zase: to už je hodně konspirační. Navíc v promo příspěvcích ze zásady nepíšeš, že něco NEMÁŠ na skladě, bylo by pro ni jednodušší ten příspěvek napsat tak, že jich spoustu prodala, a zákaznice byly tak nadšené, že ještě koupily bla bla...

Profil už existuje přes dva roky, má přes 3000 přístupů a 300 příspěvků. Prošel jsem je, jsou to normální posty, žádná propagace (když budeme tento za propagaci považovat).

Zbytek je asi zbytečné řešit, dále to rozebírat nebudu.

Villa Legina

Citace od: Faire kdy 10.03.2017, 08:46:01
...(mostly women) that came into the store ... I heard from a lot of women about how they are accountants, research scientists, professors, doctors...
Not to toot my own horn but I KNOW I helped make at least a few new LEGO fans...

Faire, môže to byť všeličo. Nemusím mať pravdu. Ale neverím, že predavačom v Legostore zákazníci/čky vykladajú kde pracujú, čo vyštudovali, aké majú tituly a podobne. Môže to byť aj nejaká predavačka nakoniec, ktorá si namýšľa aká je dôležitá a oduševňuje sa ako mládež pred 70 rokmi keď sa budoval socializmus.

Okrem toho čo už je na účtovníčke také vedecké, nie je to nič extra, môže sa to naučiť robiť človek aj s IQ 100.

ThomasMorta

Citace od: Villa Legina kdy 10.03.2017, 11:29:28
Záver: Jednoduchšie je vysvetlenie, že sa jedná o platenú PR. Viem, že veľké koncerny platia externých pracovníkov-expertov na mediálnu komunikáciu, ktorých úlohou nie je nič iné len tváriť sa, že sú súkromné osoby a písať na sociálnych sieťach pozitívne referencie a články o spoločnosti a jej produktoch.

Teď budu trochu zaujatý - přijde mi, že když se vyjadřuješ o TLG, tak vždy v negativním duchu až to zavání nějakou konspirační teorií o velkých zlých kapitalistech. Hele, já vím, že lidi umí být svině, že se v obchodech a marketingu dělají kdejaké špinavosti, ale takhle programově zlý by nevydržel být snad ani Lord Voldemort. Navíc mám pocit, že zrovna TLG je momentálně v takové pozici, že veškeré negativní kroky, se kterými si vystačí pro udržení prosperity jsou zvednutí ceny a snížení nákladů na výrobu obalů a případně nálepek. Kdyby došlo na nejhorší, tak plasty mají o tolik kvalitnější než konkurence, že i tam mohou snížit kvalitu a být stále lepší než ostatní.


Citace od: Faire kdy 10.03.2017, 12:14:29
A žalovatelné to už vůbec není - I kdyby stricto sensu porušila nějaké ustanovení zaměstnanecké smlouvy, tak tím nevznikla žádná škoda, není co žalovat.
Nevím jestli žalovatelné, ale pokud to má ve smlouvě, tak u nás by to byl dostatečný důvod k pokutě, respektive snížení osobního ohodnocení v daném měsíci (a možná i nějaké napomenutí vedoucího a takové kraviny).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)