Nákupy v Evropských Lego obchodech

Založil Chairudo, 20.06.2016, 18:16:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cetonia25

Tak v SCS už je možné nabírat standardně z přihrádek, fotku stěny jsem nestihl, bral jsem ve spěchu jen něco málo.

Pool

A nevíte jaké je to teď v Německu, jestli už si tam může člověk sám hrabošit v kostkách nebo na to mají obsluhu?

Borun

V Německu nevím,ale jak už bylo řečeno tak v obou Videňskych je to bez obsluhy,jen dohlížejí ať množství kelímků není víc než je zdrávo😁.A vrátili i věž s dílky na figurky,které se už zase dají libovolně poskládat do plastových krabiček po třech kusech.

poMOCník

Citace od: Borun kdy 19.06.2022, 18:32:50
V Německu nevím,ale jak už bylo řečeno tak v obou Videňskych je to bez obsluhy,jen dohlížejí ať množství kelímků není víc než je zdrávo😁.A vrátili i věž s dílky na figurky,které se už zase dají libovolně poskládat do plastových krabiček po třech kusech.

Jak je to vlastne s temi kelimky? Kolik jich clovek muze naplnit. V lete jedu poprve do toho lego storu.

Chairudo

Pár užitečných informací máš na začátku vlákna, jinak nakupovat můžeš neomezeně.
Většinou mají vzadu ve skladu víc dílků než ve stěně, můžou doplnit nebo i najít co ve stěně není. Neboj se zeptat, ale né se seznamem  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

#545
Není to neomezeně.Nedavno jsem se setkal už podruhé s tím,že některé dílky jen dva,tři kelímky. Trochu si to hlídají ať jim jeden člověk nevybírá všechno.Bylo mi vysvětleno prodavače, že je to u novinek a atraktivních dílků. Taky to dělají tak ,že jak se vybere že stěny tak doplní až následující den.Prostě někteří prodavači to omezují.A musí tam asi fungovat nějaký systém objednávek,protože  jsem viděl několikrát vychystané tašky s kelímky co připravovali prodavači.Myslím si,že telefonicky.

networ

Byl jsem o víkendu 18.6. ve Vídni a: z PAB si můžete vybrat co chcete, bez limitace. K nákupu nad 150€ dávali hrad automaticky k nákupu (mě chyběli 4 €, tak jsem musel viz figy). V Donnau  bohužel neměli Pyramidu (celkově se mi zdálo, že nové sety tam nemají vůbec)  a tvrdili že je vyprodaná, ale v SCS jich měli hafo na skladě.

Cena za kelímek se nemění, a výběr dílků byl o něco větší než za covidu, resp. byly zaplněny i horní šuplíky.
Učím se stavět ...

Anatyt


ditetemnaporad


Anatyt

Už som myslel, že nový hrad dávajú ako GWP. ;D

ditetemnaporad

Citace od: Anatyt kdy 24.06.2022, 09:29:38
Už som myslel, že nový hrad dávajú ako GWP. ;D
Tebe by to překvapilo, když na začátku roku mohlo být po určitou dobu vše za 4% běžné ceny  ;)

Anatyt

Tak takúto "akciu" by mohli dávať častejšie. >:D

Chairudo

Zdravíme z Florencie, tady už taky můžete plnit kelímky sami  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Minulý týden v Legolandu jsme trochu zírali kolik tam někteří nakupují, pro důchodce asi limity neplatí ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

racco42

Já chápu, že je stavebního materiálu nedostatek, ale stavět si barák z Lega asi levné nebude  :)

Strider

Někdo asi nakupuje pro Rusáky.

poMOCník

Včera jsem si vyzkoušel svoji první stěnu - Stockholm Lego Store


Chairudo

Čau lidi  ;D
Má ještě někdo zájem o litrové lego kelímky?
Mám jich ještě asi stovku a co během týdne neudam půjde do plastu, není na to místo  :-\
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Citace od: Chairudo kdy 09.08.2022, 15:28:23
Čau lidi  ;D
Má ještě někdo zájem o litrové lego kelímky?
Mám jich ještě asi stovku a co během týdne neudam půjde do plastu, není na to místo  :-\

Dej to na fesbuk do lego skupin na prodej a mas to jmed pryc za nejaky peniz

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 09.08.2022, 15:28:23
Čau lidi  ;D
Má ještě někdo zájem o litrové lego kelímky?
Mám jich ještě asi stovku a co během týdne neudam půjde do plastu, není na to místo  :-\

Já už jsem se hlásil minule, ale nějak to nevyšlo. Jenom nevím, kdy se uvidíme, jen tak pro kelímky si k tobě nezajedu :)

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 10.08.2022, 10:59:33
Citace od: Chairudo kdy 09.08.2022, 15:28:23
Čau lidi  ;D
Má ještě někdo zájem o litrové lego kelímky?
Mám jich ještě asi stovku a co během týdne neudam půjde do plastu, není na to místo  :-\

Já už jsem se hlásil minule, ale nějak to nevyšlo. Jenom nevím, kdy se uvidíme, jen tak pro kelímky si k tobě nezajedu :)

Ještě mi asi 50 zbylo, hodím je na sklad a rozdistribuji na podzim na výstavě  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 11.08.2022, 07:08:00
Citace od: poMOCník kdy 10.08.2022, 10:59:33
Citace od: Chairudo kdy 09.08.2022, 15:28:23
Čau lidi  ;D
Má ještě někdo zájem o litrové lego kelímky?
Mám jich ještě asi stovku a co během týdne neudam půjde do plastu, není na to místo  :-\

Já už jsem se hlásil minule, ale nějak to nevyšlo. Jenom nevím, kdy se uvidíme, jen tak pro kelímky si k tobě nezajedu :)

Ještě mi asi 50 zbylo, hodím je na sklad a rozdistribuji na podzim na výstavě  :)

Jestli je budeš brát na výstavu, tak bych si nějaké vzal, případně je můžeš dát do aukce a popereme se o ně :)

Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 12.08.2022, 07:49:54
Citace od: Chairudo kdy 11.08.2022, 07:08:00
Citace od: poMOCník kdy 10.08.2022, 10:59:33
Citace od: Chairudo kdy 09.08.2022, 15:28:23
Čau lidi  ;D
Má ještě někdo zájem o litrové lego kelímky?
Mám jich ještě asi stovku a co během týdne neudam půjde do plastu, není na to místo  :-\

Já už jsem se hlásil minule, ale nějak to nevyšlo. Jenom nevím, kdy se uvidíme, jen tak pro kelímky si k tobě nezajedu :)

Ještě mi asi 50 zbylo, hodím je na sklad a rozdistribuji na podzim na výstavě  :)

Jestli je budeš brát na výstavu, tak bych si nějaké vzal, případně je můžeš dát do aukce a popereme se o ně :)

To zní jako plán  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Colonel32

Pánové, můžu vás poprosit, abyste se naučili ty citace trochu promazávat?

danny_v

Včera poprvé nákup v PAB wall, Vídeň SCS.
pab_vienna_scs_2022-08-27.jpg

honzicek22

#565
Zdravím všechy. Minulý týden jsem využil dárek od Ježíška a vyrazil do Stockholmu. Primárním ježíškovským cílem byla samozřejmě IKEA, ale nedalo mi to a podíval jsem se jestli tam náhodou není i legoshop. Měl jsem opět štěstí - jsou tam hned dva.

LEGO Store Westfield Mall of Scandinavia

Samotný Westfield je obrovský, obchod je naštěstí kousek od vstupu z příměstkého vlaku. Cestou k němu minete kromě kojí s oblečením i stánek Tesly a dalších elektrovozů. V obchodě nebylo v něděli večer moc lidí. U stěny nikdo jen pár jich skládalo figurky. Ve chvíli kdy jsem projevil zájem o stěnu, přinesla ochotná managerka velkou baseplate plnou dílků s tím, že tohle mají ve skladu a když budu cokoliv chtít, že mám říct a přinese to. Nedalo mi a zeptal jsem se na docvaknutí víčka - odpověd zněla "little bit more". Takže pro mě vídeňská klasika (nebo aspoň jak si Vídeň pamatuji). Naplnil jsem dva kelímlky a vrhnul se na figurky. U nich mi přišla rovnou říct, ať to jde zavřít, jinak je jedno co dám do krabičky.

LEGO Store Skärholmen

V pondělí mě čekala cesta do první IKEI, která čistě náhodou vedla opět kolem legoshopu. Do Skarholmenu jsem dorazil těsně před desátou, takže jsem byl v obchodě první a taky celou půlhodinu jediný zákazník. Tady jsem narazil i nahormadu věcí ve výprodeji. Bohužel buď mimo můj zájem a nebo mimo možnosti odvozu v kabinovém zavazadle. Ceny opravdu výprodejové a pod nejnižšími u nás. Stěna plus mínus stejná jako ve Westfieldu nicméně žádná nabídka dílků ze skladu se nekonala a střiktně se dohlíželo na docvaknutí víčka. Ještěže u figurek vládl stejný přístup.


Ceny i po přepočtu vycházejí lépe než u nás 199 SEK (426 CZK) za kelímek a 79 (169CZK) za figurky.
Jedna poznámka figurky vyjdou stejně asi jako 0,4 pivko v baru ;)


Pool

Neví prosím někdo, jaký je přesně rozměr těch krabic, co už mají u sousedů?

milanv

#567
18.5 x 9.25 x 5.5cm and 9.25 x 9.25 x 5.5cm
víc podrobností na bricksetu

Mimochodem, před pár dny jsem se bavil s manažerem v pražském LEGO Store, jak jsou ty kelímky zbytečné mrhání plastem... A že oni to nesmí měnit, protože musí počkat na pokyn shora. Takže teď už to nastane a je to dobrá zpráva! Nesmyslné neskladné kelímky konečně pryč, paráda. Do hranatých krabiček se bude také podstatně lépe skládat, i když (zajisté jen náhodou :) ) nemají rozměry na celé study.

A uvidíme. Třeba až se rok s rokem sejde (nebo dekáda s dekádou, přeci jen jde o rozhodnutí korporátu), tak je napadne i ta objevná myšlenka, že není potřeba z prodejny vynášet žádný obal, použije se jen na odměření dílků a přenos od zdi k pokladně - a pak si ho zákazník může nasypat do vlastního čeho chce. A ubyde zbytečná jednorázová věc.
Pán na Žlutém hradě

Miketuk

Citace od: milanv kdy 12.04.2023, 12:30:58Mimochodem, před pár dny jsem se bavil s manažerem v pražském LEGO Store, jak jsou ty kelímky zbytečné mrhání plastem... A že oni to nesmí měnit, protože musí počkat na pokyn shora. Takže teď už to nastane a je to dobrá zpráva! Nesmyslné neskladné kelímky konečně pryč, paráda. Do hranatých krabiček se bude také podstatně lépe skládat, i když (zajisté jen náhodou :) ) nemají rozměry na celé study.

A uvidíme. Třeba až se rok s rokem sejde (nebo dekáda s dekádou, přeci jen jde o rozhodnutí korporátu), tak je napadne i ta objevná myšlenka, že není potřeba z prodejny vynášet žádný obal, použije se jen na odměření dílků a přenos od zdi k pokladně - a pak si ho zákazník může nasypat do vlastního čeho chce. A ubyde zbytečná jednorázová věc.


Osobně mi tedy plastové kelímky přijdou daleko lepší pro opětovné použití než papírové krabičky. Takto mám doma "pár" kelímků a když chci něco z Lego Store, tak je vezmu s sebou a nemusí tak vznikat žádný dodatečný obal. Neumím si představit, jak by taková papírová krabička vydržela neustálé přenášení (tak dobře jako plast).

Super by bylo, kdyby umožnili i po zavedení krabiček plnit kelímky, které mají lidi už doma. Dle Bricksetu je objem v podstatě totožný, tak by to nemusel být problém.

Pool

Taktéž nesouhlasím. Kelímky byly věčné, z tak kvalitního platu že se mi ani jeden zatím nepodařilo poškodit natož rozbít. Mám pár kelímků a točím je stále dokola na nákupy, navíc díky té stohovatelnosti na sebe, je jde použít v omezené míře i na skladování. Legu tady nejde o ekologii, ale zase jen o zisk. Výroba krabice je pro ně levnější, než výroba toho kelímky. Navíc kelímky šly použít opakovaně, tak ztráceli pak ten zisk když si člověk nosil vlastní a teď si bude muset člověk od nich za stejnou cenu kupovat pořád ty krabice.