Zbierka Villa Legina

Založil Villa Legina, 14.05.2013, 12:39:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

arnold

Citace od: Villa Legina kdy 19.08.2013, 12:58:45


Za dodnes neprekonaný vrchol Castle považujem dekádu 1984-1993.




Naprosto souhlasím  :)

Villa Legina

#91
Pokračujem pre niektorých možno divne...ale ja som nakoniec spokojná, je to lepšie, než som očakávala (a to som mala veľké obavy), hoci stavba vyznieva na prvý pohľad trochu naivne, detsky, neprekáža mi.

Postavené podľa návodu 6085 Black Monarch´s Castle, 1988, ale farebne modifikované, navyše majiteľom hradu nie je Black Monarch ale patrí rytierom Lion Knights s dvornou dámou a 2 strelcami navyše.

Samotný hrad je inak upravený minimálne, je doplnený o nejaké brown prvky (koleso, sudy, rebríky) a zábradlie nad cpz.

Je to aj taká moja snaha o poctu jednak legendárnemu setu 375 (použitie Yellow farby) a takisto kombinácia inšpirovaná 6276 Pirates Eldorado Fortress

Stavba bola doplnená i o farebne modifikovaný koč (postavený podľa 6023 Maiden Cart) s dvornou dámou, čo by som ďalej nerozvádzala, keby ona nebola príčinou celej tej parády: ako dieťaťu mi prišlo vždy absurdné, čo vlastne rytieri v pevnosti bránia, keď vnútri nič vlastne nie je, čo by stálo za to.

Keďže je hrad na vyvýšenine, chýba mu ešte prístupový mostík, keď bude aj ten, zase doplním.

V nadzemnej časti si možno všimnúť i jednoduchú vežičku opretú o kúsok skaly.

Skala má i podzemie, viacej fotografií je tu: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=43114.msg195091;topicseen#msg195091

(Text a fotografie upravené: 13.10.2013)

peter

Teď se ukázalo, že legendární Lion Knights jsou vlastně asijského původu a kopírují co se dá ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Villa Legina

Citace od: peter kdy 24.08.2013, 09:11:36
Teď se ukázalo, že legendární Lion Knights jsou vlastně asijského původu a kopírují co se dá ;D

Majú krvnú skupinu B, takže niečo na tom bude  ;D

....ja si to predstavujem tak, že po vyhratom súboji s Black Knight-ami, hrad nezbortili, ale si ho upravili pre seba :D

Villa Legina

#94
Tak zas na chvíľu späť v čase...toto mi prišlo do rúk, tak škoda by bola hneď neurobiť i obrázky:

230 Trees And Bushes, 1958-1965 je to také zrekonštruované, ale dobre, no.

A ďalej nasleduje

341 Warehouse, 1968-1969 je to pre mňa tak strašne citové...krásny set, škoda, že zatiaľ bez krabice, ale inak top stav.

Villa Legina

#95
Toto by bolo za normálnych okolností nič extra, ale keďže je to tak pekne pokope a v šumných krabičkách, má to niečo do seba. 

A všetko v stave MISB (a super je, že vidno cez okienka dovnútra :) )

939 Road Signs, Flags And Trees, 1973
933 Windows And Doors, 1973
937 Fences And Doors, 1973
934 Red Roof Bricks, 1973
935 Red Roof Bricks, 1973

Villa Legina

#96
Ďalšie doplnky...

813, Baseplate Green, 1986-1989 sealed

6314 City People, 1992

Villa Legina

Vždy pripravený! Ak náhodou by som sa niekedy rozhodla postaviť klasické mestečko, základy sú k dispozícii  :)

Thrawn

Ten set 6314 jsem vždycky strašně chtěl jako malý kluk a nikdy nedostal. Před několika lety jsem si koupil dva MISBy a jeden rozbalil, pocit křivdy z dětství byl odstraněn ;D

Tyhle silnice jsem také dlouho sháněl, jsou dle mého pro město nejlepší. Sice tam mají šestistudová vozidla problém, ale pro město z let 1985 - 1995 ideální  :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Micho

Citace od: Villa Legina kdy 05.09.2013, 08:38:17
Vždy pripravený! Ak náhodou by som sa niekedy rozhodla postaviť klasické mestečko, základy sú k dispozícii  :)

32 baseplatov s cestami, pekné číslo! Tie sety máš vo veľmi dobrom stave, nádherná zbierka!    :D

killco

Som fakt dosť prekvapený, že niekto na Slovensku má takéto veci v takýchto stavoch.

Micho

Citace od: killco kdy 05.09.2013, 15:45:24
Som fakt dosť prekvapený, že niekto na Slovensku má takéto veci v takýchto stavoch.

Vyzerajú ako nové. Ak by boli v predajni v regáli, tak ma určite nenapadne, že sú to 20-30 ročné sety.  ;)

frantoka

Citace od: killco kdy 05.09.2013, 15:45:24
Som fakt dosť prekvapený, že niekto na Slovensku má takéto veci v takýchto stavoch.

Ja sa po osobnej kúpe zopár pirates setov od villa leginy nečudujem Že je to v takom top stave lebo už od nej mám kúpené tri pirates sety like new z roku 1994 a 1989 box plus instructions.  ;D

jerzeeg

Citace od: Villa Legina kdy 23.08.2013, 18:53:07
Pokračujem pre niektorých možno divne...ale ja som nakoniec spokojná, je to lepšie, než som očakávala (a to som mala veľké obavy), hoci stavba vyznieva na prvý pohľad trochu naivne, detsky, zvykla som si očami po chvíli a neprekáža mi.

Postavené podľa návodu 6085 Black Monarch´s Castle, 1988, ale farebne modifikované, navyše majiteľ nie je Black Monarch ale hrad patrí rytierom Lion Knights, ktorí majú i o dvoch strelcov viac.

Je to taká moja snaha o poctu jednak legendárnemu setu 375 (použitie Yellow farby) a takisto kombinácia inšpirovaná 6276 Pirates Eldorado Fortress - preto si myslím, že MOC skala (na ktorej s pocitmi bezmocnosti pracujem) tam v budúcnosti sadne lepšie ako ploché Green Plates.
dobry napad, povedene :)

Villa Legina

356 Swiss Villa, 1973-75

Milujem tento domček. Nikdy nesplnený detský sen. Takmer posadnutosť. Extrémne emócie.

Pôvodná, prvšia verzia z roku 1973 s drobnogranulovaným stromčekom a oblými hranami baseplates.

Box veľmi pekný, návod 2x...

Katalóg z roku 1975 už ukazuje novšiu variantu setu.

A podľa nej je postavená moja navyše farebne modifikovaná verzia (red-blue, yellow-white). Stromček novší, avšak stále originál z tých čias - tvrdený, a base plate s klasickými hranami.

Anténa farby white pri každom modeli.

Villa Legina

#105
345 House With Mini Wheel Car, 1969-1971

346 House With Car, 1969-71

Nádherné duo setov, krehké stromčeky, domčeky negýčové, každý má svoj štýl a pritom vzbudzujú rovnaké poetické pocity...

Krabice sú naozaj veľmi malé, spolovice tenučké, dieliky sa tam ledva pomestia, Baseplate sa zasúva naspodok krabice, Baseplate zasahuje do tej tenkej časti.
    

Villa Legina

#106
350 Spanish Villa, 1971-73

21014 Villa Savoye, 2012 MIB

Ďalšie architektonické kúsky zodpovedajúce môjmu vkusu. Tiež veľmi pekne zachovalá kvalitná krabica setu 350.

Dnešok zakončujem práve tým setom, ktorý ma po dlhej dobe veľmi nadchol a nemusela som naň dlhé roky čakať (ako na tie predtým) ale zaobstarala som si ho takmer hneď  :)

Villa Legina

Nasleduje /dúfam/ nenáročná hádanka.

Ktoré 2 sety boli inšpiráciou k stavbe tohto jednoduchého domčeka? 

P4tr1cius

Myslím, že 10188 Death Star a 10185 Green Grocer. Ale niesom si istý na 100%..  ;)


PS: Zbierka veľmi pekná a hodnotná. Vysoko špecifický zameraná. Aj keď osobne niesom fanda až takých "starožitností", je radosť na ne pozerať. O krásnych, a hlavne zachovalých krabiciach, ani nehovoriac. Naozaj bola "iná doba"....

Villa Legina

#109
Citace od: P4tr1cius kdy 20.09.2013, 09:23:01
Myslím, že 10188 Death Star a 10185 Green Grocer. Ale niesom si istý na 100%..  ;)

Tesne vedľa :D


lukasenko

Citace od: Villa Legina kdy 20.09.2013, 08:33:20
Nasleduje /dúfam/ nenáročná hádanka.

Ktoré 2 sety boli inšpiráciou k stavbe tohto jednoduchého domčeka? 


Podle mne to jsou 361 -  Tea Garden Cafe with Baker's Van z roku 1974 a můj oblíbený 6372 - Town House z roku 1982.

Villa Legina

#111
Citace od: lukasenko kdy 20.09.2013, 14:11:26
Podle mne to jsou 361 -  Tea Garden Cafe with Baker's Van z roku 1974 a můj oblíbený 6372 - Town House z roku 1982.

Áno   :)

Villa Legina

6372 Town House, 1982

Villa Legina

#113
6372 je tak nádherný, že som si vyhotovila extra i farebné modifikácie tohto domčeka.

Prvá verzia sú farby obrátené (Red-Blue, Yellow-White) a druhá verzia (Tan-Black) je navyše trochu upravená, modernejšia podoba, v snahe zachovať klasický štýl (s drobnými výnimkami).

lukasenko

Citace od: Villa Legina kdy 23.09.2013, 09:56:13
6372 Town House, 1982
To je taky moje srdcová záležitost, i když jsem si setík pořídil relativně nedávno. Sice je s krabičkou a dílky v super stavu, ale chybí mi vnější polep. :(

Villa Legina

 3 Basic Set, 1973-75
5 Basic Set, 1973-75
20 Basic Set, 1976-80

Trojka bol môj úplne prvý set. 
Dostala som ho niekedy v roku 1976 a bol k nemu priložený katalóg s rodinou v češtine, ktorý už nemám (ale znova zháňam :) ) Pamätám si, že strýc sa volal Karel  :) .
Mama tvrdí, že toto Lego kúpila v obchodnom dome Prior v Bratislave. Ostatné krabice v mojom detstve (až na pár prvomájových výnimiek), už neboli kupované v ČSSR.

Pamätám si, ako som donekonečna s tým obmedzeným počtom kociek stavala podľa obrázkov na krabici...návody k týmto veciam neboli a niektoré domčeky bolo pre mňa vtedy dosť ťažké postaviť (viď napr. detail posledný obrázok)

Číslo 5 a 20 to už bolo dokupované potom (hoci si s istotou pamätám, že napríklad päťka obsahovala katalóg s dúhou navrchu z roku 1975, ale rodičia to kúpili niekedy v roku 1977 a asi preto, že to Lego bolo lacnejšie, lebo už bolo výpredajové...S dvadsiatkou to bolo asi podobne...

Rodičia mi nechceli kupovať sety, ktoré som im ukazovala v katalógu, merali to podľa toho že: "pozri sa ako málo kociek je k tomu autu, či domčeku, kúpime ti toto (basic škatule), tam máš kociek viacej, postavíš z toho viac"...oni proste nechápali, že v basic škatuliach neboli špeciálne elementy, či iné farby, ako v tých - podľa nich setoch "čo sa neoplatia kúpiť" - a tak boli všetky tie domčeky a policajné stanice, nemocnica, autíčka pre mňa väčšinou úplne nedostupné...Ale aby som nekrivdila, ako dieťa som nemala vôbec predstavu, aké drahé to Lego vlastne na vtedajšie pomery je, a musím povedať, že moji rodičia dopriali omnoho viac ako vtedy bolo zvykom. Ale i tak, ak toto číta nejaký rodič, moja rada je: kupujte deťom to, čo si pýtajú, nie to, čo si myslíte vy že je pre ne dobré (ak to peňaženka dovolí).

Tieto veci sa mi z tých čias samozrejme nezachovali, a aj keď sa jedná v podstate o banálne veci, nebolo až také ľahké zohnať v dobrom stave krabice so zachovalými originál dielikmi za prijateľnú cenu.

K tomuto sa viaže tiež jedno poznanie :). Krabicu 3 a 5 som získala len nedávno a očakávala som väčší balík. Čo prišlo? Samozrejme balík relatívne malý. Ani sa mi nechcelo veriť že je dnu to, čo má byť. Rozbalím - a až potom som si uvedomila, že to je klam, mne totiž ostala predstava veľkých krabíc, špeciálne č. 5, ktorú keď som ako dieťa držala tak som mala čo robiť, ruky som mala doširoka roztiahnuté...a aha dnes...neuvedomila som si, že som narástla  ;D

arnold

Je neuvěřitelný,jak velkou a krásnou máš sbírku...
Na tohle už by to chtělo opravdu velký a kvalitní trezor:-)

Villa Legina

#117
Citace od: arnold kdy 10.10.2013, 18:53:57
Je neuvěřitelný,jak velkou a krásnou máš sbírku...
Na tohle už by to chtělo opravdu velký a kvalitní trezor:-)

No vieš čo Arnold, keď tak pekne píšeš, ja Ťa už nebudem dlhšie napínať, ak zajtra stihnem pofotím nejakých šesťnulaxx miláčikov, hoci nebudem mať určite čas na stavanie, tak to budú len krabice s obsahom...ale bude to stáť za to, sľubujem  :)

Villa Legina

#118
Tak tu nie je treba dlho rečniť...

Dieliky komplet - like new, nikdy nehrané deťmi, akurát niet čas stavať...ale...ak ten čas príde, je splnený dávny sen, možnosť postaviť dva rôzne modely na krabici  súčasne, lebo z každého setu je po dva kúsky :)

6074 Black Falcon Fortress, 1986-1990

...pre mňa najkrajší hrad, modely postavím a pofotím inokedy.

6075 Wolfpack Tower, 1992 -1996

...okrem týchto dvoch mám aj do tretice vyhotovenú z dielikov modifikáciu hradu 6075 pre forestmenov v miernych farebných úpravách - to všetko aj s obrázkami inokedy.

6066 Camouflaged Outpost, 1987-1992

...pridávam aj fotky jedného postaveného modelu, z čias keď som mala set ešte len jeden.


Villa Legina

#119
6054 Forestmen´s Hideout, 1988-92

...zatiaľ bez krabice ale inak tip top: