Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Citace od: Jezevec kdy 20.12.2019, 11:49:02
Citace od: Robbed kdy 20.12.2019, 00:04:44
Mně se to celkem líbilo :) asi na to půjdu ještě jednou. Proti novým epozodám nejsem nijak zaujatý. Samozřejmě, nová trilogie je nejslabší, u mě pořád vedou prequely >:D, na tom jsem vyrůstal. Ale jinak E7 v pohodě, E8 byla víc rozporuplná, některý scény bych vynechal, jiný se mi naopak líbily hodně a rád se na to podívám znova, teď když jsem viděl poslední díl.

Stejně tak jak starší generace, co vyrůstala na původní trilogii nenáviděla prequely, tak teď mi přijde že je to podobné... Co teprve až vyjde E10-12 :D

PS jo a četl jsem kdejaké knihy, včetně Zahnovy trilogie nebo trilogie o Hanu Solovi, takže vím, jaké ty filmy "mohly" být, ale nevidím důvod, proč bych to měl vztekat, že to udělali jinak ;)

PS2 argumentovat, že jsou tam fyzikální nesmysly je zcestné, jelikož celý SW naprosto popírá fyzikální zákony. Dogfights ve vesmíru nejsou o nic menší blbost, než pomalu pronásledující se lodě. Ale uznávám, že v posledních epizodách se to ani moc nesnaží předstírat.

Tak takhle teda ne. Většina lidí, kteří nemuseli prequely, je poslední roky berou kvapem na milost. Protože epizody 1-3 jsou skvosty kinematografie oproti epizodám 7-9. Já jsem vyrostl na epizodách 1-3 takže je mám taky nejradši, ale nijak mi to nezabránilo si oblíbit epizody 4-6, které jsem docenil taktéž a SW beru jako ságu o 6 dílech. Tady problém nevidím.

Jde spíš o to, že SW, byť je to sci-fi, má jako univerzum nastavené nějaké zákonitosti, které by se logicky měly dodržovat a ne stavět na hlavu. Navíc zatím obě trilogie měly dobře vystavěný děj, postavy měly svůj vývoj a zakončení, motivaci proč něco dělají a jakým způsobem. Epizody 7,8,9 jsou v tomto ohledu otřesné. Je to, jako by je někdo vymýšlel za pochodu stylem: "Pepo, tahle scéna by byla cool, dáme to tam."

A jestli se ti líbila např. epizoda 8, tak se radši podívej na toto video a vezmi rozum do hrsti.

Why Star Wars: The Last Jedi is a Complete Cinematic Failure
https://www.youtube.com/watch?v=5ECwhB21Pnk&t=1s

Já jsem vyrůstal na epizodách 4 - 6 a 1. A bral jsem to jako celek, nic jsem proti Jar-jarovi nikdy neměl :D Snažil jsem se to brát takhle i dál, ale přijde mi to třeba jako nová Smrtonosná Past, to už prostě má jen stejné jméno a nějaké postavy.

A SW není sci-fi, ale dokument, kdysi dávno v předaleké galaxii  >:D

Mr. Cube

...tak Lukova narážka na Johnsona o tom, že si "taková zbraň zaslouží více úcty" pobavila, né že né.  :D Celkově je to tam! Po osmičce, ktreá mě místy štvala a místy nudila (ale pár pěkných momentů to mělo), jsem se zase bavil, a i když to bylo rychlé a na pár místech zbytečně popisně vysvětlovací a na pár místech by naopak nějaká ta informace přišla vhod, jsem spokojen. Více zítra. Teda vlastně dneska.

BTW SW není sci-fi

Valentin Dobrotivý

Právě jsem se vrátil z kina - bavilo mě to, po představení jsem si v Tescu koupil zlevněný battlepack s pretoriánskou gardou....prostě vydařené sobotní odpoledne ;D

Robbed

Citace od: Jezevec kdy 20.12.2019, 11:49:02
A jestli se ti líbila např. epizoda 8, tak se radši podívej na toto video a vezmi rozum do hrsti.

Why Star Wars: The Last Jedi is a Complete Cinematic Failure
https://www.youtube.com/watch?v=5ECwhB21Pnk&t=1s

V klidu, nikde jsem nepsal, že jsou to mistrovské díla kinematografie, nedostatků jsem si vědom. Nepotřebuji SW natočené Kurosawou nebo Bergmanem.

To video jsem viděl, ve spoustě věcí má pravdu, ale celkově to působí spíš jako hledání chyb za každou cenu, protože to  nesplnilo jeho očekávání. Já nic neočekával, takže jsem v pohodě :D

Star Wars mám až moc rád na to, abych je nenáviděl, takže jim odpouštím... jasný, mohlo to být 100x lepší, ale už se stalo, znovu to natáčet nebudou. Se s tím smiřte, nebo si počkejte na E10-12 ;)

Ravenhorn

CitaceBTW SW není sci-fi

To víš diskuze ohledně toho co je scifi, pohádka, fantasy apod. Tam to tá každý jinak.  Já film/seriál, které se odehrávají často ve vesmíru, jsou tam vesmírné lodě, blastery, cestování světelnou rychlostí apod. řadím vždy mezi scifi.  Mezi fantasy zase řadím věci kde jsou chladné zbraně ala středověk/starověk, kde není moderní nebo vesmírná technika, kde jsou draci a jiná bajná zvířata apod.  Takže scifi jsou pro mě  Star Wars (a kdybych byl přesný nazval bych si je  scifi s pár prvky pohádky), Vetřelec, Hvězdná brána, Star Trek, Battlestar Galaktika atd.  Fantasy zase  Hra o Trůny, Pán prstenů, Hobbit, Zaklínač, Eragon, Warcraft atd.

;)
Castle, Pirates a Star Wars.

Matthes_CS

Citace od: Ravenhorn kdy 21.12.2019, 21:40:45
CitaceBTW SW není sci-fi

To víš diskuze ohledně toho co je scifi, pohádka, fantasy apod. Tam to tá každý jinak.  Já film/seriál, které se odehrávají často ve vesmíru, jsou tam vesmírné lodě, blastery, cestování světelnou rychlostí apod. řadím vždy mezi scifi.  Mezi fantasy zase řadím věci kde jsou chladné zbraně ala středověk/starověk, kde není moderní nebo vesmírná technika, kde jsou draci a jiná bajná zvířata apod.  Takže scifi jsou pro mě  Star Wars (a kdybych byl přesný nazval bych si je  scifi s pár prvky pohádky), Vetřelec, Hvězdná brána, Star Trek, Battlestar Galaktika atd.  Fantasy zase  Hra o Trůny, Pán prstenů, Hobbit, Zaklínač, Eragon, Warcraft atd.

;)

A Warhammer 40 000, kde je vesmír, vesmírné lodě, blastery, chladné zbraně, středověk, bájná zvířata a čáry? :D

Ravenhorn

CitaceA Warhammer 40 000, kde je vesmír, vesmírné lodě, blastery, chladné zbraně, středověk, bájná zvířata a čáry?

Tak film nebo seriál to není - je to hra, tohle je zrovna věc, která je možná ze všeho nejvíc namixnutá, že to opravdu není jednoduché rozhodnout, ale stejně bych to kdybych musel zařadil do scifi (ale napsal bych k tomu třeba scifi s fantasy prvky). Pro mě prostě vše kde je vesmír, planety, cestování vesmírny loděmi, bude vždy scifi.
Castle, Pirates a Star Wars.

Matthes_CS

Citace od: Ravenhorn kdy 22.12.2019, 01:22:08
CitaceA Warhammer 40 000, kde je vesmír, vesmírné lodě, blastery, chladné zbraně, středověk, bájná zvířata a čáry?

Tak film nebo seriál to není - je to hra, tohle je zrovna věc, která je možná ze všeho nejvíc namixnutá, že to opravdu není jednoduché rozhodnout, ale stejně bych to kdybych musel zařadil do scifi (ale napsal bych k tomu třeba scifi s fantasy prvky). Pro mě prostě vše kde je vesmír, planety, cestování vesmírny loděmi, bude vždy scifi.

Tak nějak to asi taky vidím, ale film jeden je, Ultramarines. Ale ono hodně sci-fi se prolíná s fantasy. Třeba Looper, kde je telekineze.
Sci-fi beru jako vývoj technologií lidstva, budoucnost, i když tam nědy přidávají fantasy prvky. W40K hlavně u mě berou knížky. Ale do této definice SW nezapadají, protože jsou o jiném světě, nenavazují na lidstvo a je to minulost, takže dokument, jednou tam udělají takovou bombu, že to způsobí velký třesk a vše do sebe zapadne  >:D

jerzeeg

Citace od: Robbed kdy 21.12.2019, 19:38:04
Star Wars mám až moc rád na to, abych je nenáviděl, takže jim odpouštím... jasný, mohlo to být 100x lepší, ale už se stalo, znovu to natáčet nebudou. Se s tím smiřte, nebo si počkejte na E10-12 ;)
+1

Bylo tam (ep.9) dost "kiksu", ale libilo se mi to, dokonce beru zpetne na milost i 7 a 8 a chystam se na 9 do kina jeste jednou.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Ten je parááádní! Super nos.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

STARHAWK

Parada, moze zacat predavat navod ak chce stihnut zarobit na vlne nedostupnosti baby Yodi. Ja som si uz kupil navod na UCS Razor Crest.

STARHAWK

"Now THIS is podracing!"

Konecne poriadna cast Clone Wars po nudnom 4-castovom arku s tymi dvomi hroznimi zenskimi.

Este keby tak robili aj z takychto udalosti sety. Aspon ze mame mando battlepack so 4ks rozlicnych mandov, ktory sa daju dalej skvele prerabat.

Chairudo

#1063
Sen se stal realitou, instrukce na Baby Yodu si můžete koupit na rebrickable

https://rebrickable.com/mocs/MOC-38952/Allouryuen/the-child-aka-baby-yoda/#comments

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Dá se u nás jednoduše koupit Yoda za lepší cenu než na legu?

https://www.lego.com/cs-cz/product/yoda-75255
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 23.04.2020, 10:12:52
Dá se u nás jednoduše koupit Yoda za lepší cenu než na legu?

https://www.lego.com/cs-cz/product/yoda-75255

Alza napr
https://www.alza.cz/hracky/lego-star-wars-75255-yoda-d5662013.htm?o=1

mozno aj hrackarstva maju u vas teraz zlavy cca 20% momentalne co vidavam

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 23.04.2020, 09:31:56
Sen se stal realitou, instrukce na Baby Yodu si můžete koupit na rebrickable

https://rebrickable.com/mocs/MOC-38952/Allouryuen/the-child-aka-baby-yoda/#comments




Aj tento je dobry, tie alternative build a da sa zatial stiahnut zadarmo.

https://rebrickable.com/mocs/MOC-37688/Wintermoog/baby-yoda/#bi


STARHAWK

Znova dalsia briliantna cast Clone Wars (predposledna)

tieto posledne 4 casti by si zasluzili samostatny kinovy zazitok

Darth

Citace od: STARHAWK kdy 02.05.2020, 09:57:54
Znova dalsia briliantna cast Clone Wars (predposledna)

tieto posledne 4 casti by si zasluzili samostatny kinovy zazitok

Tak oni je jako film plánují spojit dohromady (i proto je tam jiné logo, shrnutí děje jen před první epizodou). Takže celé CW budou zahájeny filmem a ukončeny filmem. I když ne vy kině.

peki

Tohle mne zaujalo zpracováním
Lego organ barrel made up of 20,000 pieces plays the 'Star Wars' theme
21
Lego took it upon itself to have a gigantic organ barrel made from its Star Wars sets constructed for the release of Episode I: The Phantom Menance 3D earlier this year. The height and pattern of the barrel's design pushes leavers in a particular order, which in turn play the keys of an organ.


STARHAWK

Di4ney doviedol SW az do takeho krachu, ze uz bezny ludia nepoznaju co je stormtrooper a ze nic nevie trafit (toto je diskutabilne)

Presne na May the 4th sa v Kanade stal incident, pri ktorom kanadska policia brutalne zatkla zamestnankinu tematickej restiky, ktora sa snazila nalakat zakaznikov akciou so stormtrooperom pred restikou.

Toto je uz uplne cez ciaru - ked takto sprosti policajti pracuju v kanade tak amen tma, tak krajina je stratena :(

V momente ked zahodila ten blaster a oni ho mohli preskumat a videli ze je to plastova hracka, mali okamzite odlozit zbrane a zacat sa ospravedlnovat tej dievcine a ukludnit situaciu.
Nie, opantani mocou kanadzku tupozeleny pokracovali v akcii, donutili ju klaknut a chceli aby si lahla (boze ti polisi musia mat IQ hupacieho konika ked nevidia ze v tom obleceni sa ledva da hybat).
Potom jej rozbili nos alebo peru alebo ine zranenie na hlave sputali ju a odviedli.

Tupost ludi co zavolaju polisov by sa dala pochopit, mozno stara babka nepozna co je stormtrooper. Policajtio samozrejme hlasenie musia preverit. Myslet si ze by niekto na nejaku strelbu isiel v kostime v ktorom nie je nic vidiet a neda sa v nom poriadne hybat je prva indikacia, ze tam riziko bolo minimalne ale budis. Po "ODZBROJENI" ale uz nie je o com.

Este im tam jej sef krical ze je to zamestnanec v kostime s plastovou hrackou - tupolicajti absolutne ignorovali toto

Skoda ze chalan zrovna otocil mobil inam ked ju brutalne polozili k zemi a sputali - to by bol iny level policajnej brutality, ale aj tak dobre ze to typek tocil - z tohoto sa tupolisi tazko vykrutia (dufam)

Snad vysudia tucne odskodne a dany policajti budu bud prepusteny uplne alebo preradeni na zbieranie hovien po ulici a po rokoch by sa mohli prepracovat na pokuty za parkovanie



https://www.sausageroll.com.au/entertainment/movies/stormtrooper-cosplayer-tackled-and-arrested-for-carrying-fake-plastic-gun-in-video/

https://www.youtube.com/watch?v=B4Tj-NbvkxU

https://youtu.be/6Ne158mb8YM

https://youtu.be/dtFTW1ZWcG8

Kubos.cz

Nějakou dobu si všímám na internetu teorií, že Disney trilogy bude postavena na vedlejší timeline a nebude canon.
Všechno v důsledku nepopularity star wars jako značky, poklesu prodeje hraček a dalšího merchu.
Příběhově by toho měli docílit pomocí "veil of the force" (SW Rebels S4EP13)

Další informace jsou o tom, že Kathleen (konečně) vyprší kontrakt prezidentky Lucasfilmu v roce 2021 a neměla by v této roli pokračovat.
Podle zpráv je stále více lidí z Lucasfilm pro radikální změny a Kathleen proti nim bojuje
Její nástupce je zatím nejistý, ale většina lidí si přeje Davida Filoniho.

Poslední dobou se taky objevují zprávy, že se vrátí George Lucas a osobně zachrání Star Wars  ;D

STARHAWK

Citace od: Kubos.cz kdy 24.07.2020, 13:29:50
Nějakou dobu si všímám na internetu teorií, že Disney trilogy bude postavena na vedlejší timeline a nebude canon.
Všechno v důsledku nepopularity star wars jako značky, poklesu prodeje hraček a dalšího merchu.
Příběhově by toho měli docílit pomocí "veil of the force" (SW Rebels S4EP13)

Další informace jsou o tom, že Kathleen (konečně) vyprší kontrakt prezidentky Lucasfilmu v roce 2021 a neměla by v této roli pokračovat.
Podle zpráv je stále více lidí z Lucasfilm pro radikální změny a Kathleen proti nim bojuje
Její nástupce je zatím nejistý, ale většina lidí si přeje Davida Filoniho.

Poslední dobou se taky objevují zprávy, že se vrátí George Lucas a osobně zachrání Star Wars  ;D

Hail Doomcock, future ruler of Earth!

Ci mas iny oblubeny zdroj ? G&G o tom tak moc nehovoria ale WCBS su tiez dobry

Som zvedavy ci sa to potvrdi, ale je vidno zatial, ze ST odsuvaju na vedlajsiu kolaj - uvidime co Mando S2, lebo v S1 o ST veciach ani slovo. Uplne sa to dalo spojit s existujucou EU mozno len nejak posunut casovu os udalosti manda.

Ja som radsej z ignoraciu ST, nech sa ani nesnazia nejak vysvetlit ze to co sa stalo sa stalo ale potom sa to zresetovalo prave cez nejaky time travel - lebo inak by potvrdili starOBRBLBOSTkiller base, Sola ako babraka, Luka ako zbabelca a babraka a ine smakulady.
Proste nech robia ako keby ST ani neexistovala a idu dalej od E6.

Inak sledujem a drzim teamu anti-KK v Lucasfilme palce. Zatial sa im podarilo vykopnut aspon Kiri Hart a dufam ze ta Leslye Headland poleti jak spinave pradlo - my stacilo jedno interview vidiet a mal som dost.

Mr. Cube

STARHAWK: Já si myslím, že po "Baby Yodovi" jdou ti ex-imperiálové právě kvůli tomu, aby ho rozemleli do infuze pro Palpatina, ale kdoví?  :D

STARHAWK

Citace od: Mr. Cube kdy 31.07.2020, 08:12:47
STARHAWK: Já si myslím, že po "Baby Yodovi" jdou ti ex-imperiálové právě kvůli tomu, aby ho rozemleli do infuze pro Palpatina, ale kdoví?  :D

Vedeli by to aj tak stocit, ale dufam ze nie. Ze tu ST echaju uz bokom. Ani hracky z nej tolko nerobia, lega je tusim z TROS tiez minimum.

Kubos.cz

Ano viděl jsem DoomCocka, ale moc ho nesleduju.
Nevím jestli se ta panika rozšířila od něj, nebo na tom něco je, jisté je to, že informace musíme brát s rezervou.

Myslím že si nejde nevšimnout, že OT prodavá, PT má do jisté míry renesanci a ST leží někde dole  ;D


V Česku to nevidíme ale v UK třeba Asda (walmart) mívala za EP7 celý velký regál plný Marvel/SW. Po last jedi jen hromadu neprodejných black series v 90% slevách.
Přiznejme si na rovinu kolik máte doma ST věcí, já mám black series Kylo Ren a nějaký die-cast Disney figurky, který jsem nakoupil v té histerii před ep 7. A hasbro 6" Cassian Andor z výprodejovýho koše za £1.5  ::) 


PS: Náhodná fotka sekce SW hraček v Tesco Brno ;)

STARHAWK

Myslim, ze on je primarne kto prvotne prinasa tie rumors od svojich zdrojov a potom to niektory z Fandom Menace grupy rozsiruju, ostatnych YT tolko nesledujem.

Nieco na tych rumors pravdy bude. Investory urcite nie su nadseny z poklesu predajnosti SW znacky - kedysi velky tahak, stacilo dat na toaletak logo a mohol byt aj 2x drazsi ako bezny a predaval sa - dnes by sa mozno dobre predaval toaletak s Kathleen Kanady alebo Ruin Johnsonom, aj Jar Jar Abrams by siel na dracku.

pametam ked SW mala aj u nas v obchodoch ako Tesco a aj v hrackarstvach cele sekcie, panely - dnes len take fragmenty tu a tam nejake nepredajne veci. Ja mam foto kde nove 3,75" 5POA (5 stupnov ohybu) figurky su na spodku a uplnom kraji regalu za cca 6eur cos je aj dobra cena na rozdiel od tych prvych 5POA co sa nam snazili predat za 17eur a vypredali sa az ked ich dali na 1,5eura. Vadera som si na skusku kupil a je do dobra figurka na policku, prirodzenejsia poza ako standard priame 5POA.

Inak celkovo Tesco s hrackami ide dolu vodou - tie transformers hracky co su na foto (tie lacnejsie) su cinske fejky. Videl som hasbro figurky okopcene a zvecsene a predavane ako "Transformers", pritom maju TF momentalne skvelu radu War For Cybertron a z tej rady u nas nemaju nic - ledva dracik nieco dostal.

Casian my chyba v 3,75" do serie k Jyn, ktoru sa mi konecne podarilo zohnat za cca 9eur v rakusku po dlhom hladani. Hlavne ze u amikov ju predavali pod dolar :(
Celkovo vsetko SW tam konci vo vypredajovich obchodoch aj mnoho dobrych veci. Ale u nas v Europe je toho nedostatok - Hasbro tu ma v poslednom case strasnu distribuciu produktov.

Inak sledujem jeditemplearchives.com ohladne figurok, je tam teraz aktualne dobry clanok rozoberajuci cisla hasbro za Q2 kde prekvapivo SW znacka zaznamenala dobre cisla oproti inym, ktore boli v klesajucich cislach - asi prichod baby Yoda a ineho mando merchu. Vida SW vie aj dobre predavat ked sa produkty neviazu k zlemu filmu.

Chairudo

Tak se podařilo, už jen opravit oči co nebyly dílky v setu  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Chairudo: Parada, ten set takto dostal vecsi vyznam a lepsiu hodnotu za peniaze. Mozno ho aj kupim ked ho najdem priamo v obchode za 70e. Zatial mi ten plysovy od Mattela staci.

Darth

Jen taková přátelská připomínka, že včera vyšel třetí díl Thrawna. Dejte do strejdy googla vyhledávat albatrosmedia sleva 25, najde to kód na 25% slevu a poštovné zadačo (i dobírkou). Včera jsem objednal, dnes mi ho odeslali. Sice jsem to už četl v originále (je to perfektní kniha), ale stojí za to ji mít ve sbírce i v češtině.

Jinak pokud někdo chcete docela věrného zelenáče, tak doporučuji toho od Mattela - osobně mi stačí, nepotřebuji ani 1:1 od Sideshow za 10k, tenhle je dost věrný velikostí i detaily. U nás jsem ho ještě neviděl, na zavvi ho mají za 27 liber.