Návrhy témat

Založil rdk, 21.12.2005, 22:11:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

prvni kolo souteze UZ JAKSI BEZI...

muzzo

Citace od: Dansson kdy 23.12.2005, 19:04:10
Takže já navrhuji ten rodinný domek, prosím adminy aby pozbírali veškeré dosavadní návhry a udělali z toho hlasovací anketu, ať to můžem odhlasovat a odpálit, kdy jindy je tolik času co právě, teď???
nečekejme, nekecejme, odhlasujme  a jedem na první kolo !!!! >:D

Kde ten čas bereš, snad nejmíň času mám před Vánocema!  ???

Dansson

Teď ještě taky nemám žádný čas, ale přes vánoční svátky ho bude mít snad většina z nás.....nebo ne? No já vím...že to s těma minifigama už běží...ale to jaksi záleží jen na vybavenosti každého právě těma minifigama a nepřipadá mi to moc kreativní, prostě tam toho nemůžeš vymyslet tolik co při obyčejné stavbě!

Colonel32

Citace od: Colonel32 kdy 23.12.2005, 19:04:46
prvni kolo souteze UZ BEZI

Jindrous je jasny prikladem toho, ze i v takto omezenych podminkach se da neco vytvorit. Neco zajimaveho, noveho, co ma myslenku.

JA jsem sutez vyhlasil, JA jsem stanovil pravidla, JA venuji cenu pro viteze. JA bych totiz rad videl, ze se to tu trochu rozjede. Pristi kolo uz mozeme udelat hlasovani o tematu, spolecne prodiskutovavat podminky atd... ale ted proste chci, aby to fungovalo, a za cenu, ze bude nektere veci muset prosazovat razantneji, na druhou stranu si myslim, ze tolik vam zase neublizuju.

Byl bych proto rad, kdybyste to, ze SOUTEZ UZ BEZI respektovali, a nezpochybnovali.

Raistlin M

CitaceJindrous je jasny prikladem toho, ze i v takto omezenych podminkach se da neco vytvorit. Neco zajimaveho, noveho, co ma myslenku.

Tak...Jindroush není zrovna dobrým příkladem " omezených podmínek". ;)

Ikdyž se prvního kola asi zůčastním, tak si osobně myslím, že toto téma mělo jít souběžně s jiným a ne samotné. Je to spíš taková specialitka, která má sice LEGO tématiku, ale se stavěním jako takovým nemá moc společného. To, o co asi všem "soutěžechtivým" šlo, bylo ale právě to stavění modelů. Zrovna minifigové jsou bohužel nejméně variabilní možností pro "stavitele", kteří mají málo setů. Takových je ale většina. V mém vlastnictví, je zhruba jedna figurka na sto kostek. Beru-li v úvahu tento poměr, tak pokud má tedy někdo dokupy 5000 kostek, má 50 figurek. Z 5000 všelijakých kostek se dá vytvořit spousta zajímavých věcí. 50 panáčků nakombinuješ už s mnohem většíma problémama. ;)

To jen k tomu, o co asi Danssonovi jde. Není to myslím žádné napadání tématu ani zadavatele. Nakonec je přecijen dobře, že se něco děje. :)

Dansson


Colonel32

zrejme bychom mohli brzo otevrit 2. kolo souteze.

otazkou je, jaky dame namet tentokrat... nuze, piste prosim svoje predstavy o tom, co by podle vas melo byt objektem souteze, nejlepe i s vasi predstavou pravidel.

Leguán

Mě by se líbila soutěž na téma "vlastní výtvor ze základních kostek". Pravidla:


  • Musí jít o vlastní výtvor
  • Povolené kostky, barvy a jejich počet: viz 4421 Box of Bricks

Raistlin M

Citace od: pn kdy 09.01.2006, 15:17:52
Mě by se líbila soutěž na téma "vlastní výtvor ze základních kostek". Pravidla:


  • Musí jít o vlastní výtvor
  • Povolené kostky, barvy a jejich počet: viz 4421 Box of Bricks

Vcelku "hard core" námět. Také by se toho moc lidí nezúčastnilo.

Já bych byl naopak pro čistě "pohledové" téma.

Myslím, že už tu zaznělo téma: "Domeček". Něco takového bylo v Colonelových návrzích. Nějaké to pěkné staveníčko si potaví dle mého kde kdo. Ty pravidla byly myslím dostačující. (baseplate třeba 32*32, domek se třemi stěnami, nebo odklápěcí střechou. Zahrádka, minifigové, výbava uvnitř a tak...)
Asi by bylo na zkušenějších "kostkařích" to nějak lépe ještě definovat.
Důležité je nejdřív asi vybrat další téma. Pak teprve ostrá verze zadání toho tématu.

Vasyk

Já bych byl také pro ten domeček, nějaké ty okna a dveře má doma určitě každý a myslím si, je jedno z jaké doby ten domeček asi bude, když má doma někdo jen vesmír, tak udělá vesmírnej barák atd. Omezil bych to také jen to baseplate a bylo by. Je na čase ukázat těm na Brickshelf, že v nás také něco je, ne? Samozřejmě je to jen návrh do pranice...  :D

TomG

Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 15:33:16
Citace od: pn kdy 09.01.2006, 15:17:52
Mě by se líbila soutěž na téma "vlastní výtvor ze základních kostek". Pravidla:


  • Musí jít o vlastní výtvor
  • Povolené kostky, barvy a jejich počet: viz 4421 Box of Bricks
Vcelku "hard core" námět. Také by se toho moc lidí nezúčastnilo.
Já bych byl naopak pro čistě "pohledové" téma.
Myslím, že už tu zaznělo téma: "Domeček". Něco takového bylo v Colonelových návrzích. Nějaké to pěkné staveníčko si potaví dle mého kde kdo. Ty pravidla byly myslím dostačující. (baseplate třeba 32*32, domek se třemi stěnami, nebo odklápěcí střechou. Zahrádka, minifigové, výbava uvnitř a tak...)
Asi by bylo na zkušenějších "kostkařích" to nějak lépe ještě definovat.
Důležité je nejdřív asi vybrat další téma. Pak teprve ostrá verze zadání toho tématu.

To sice ano, ale zas by byli ve vyhode ti co maji na domecky dostatek kostek.
Only the best can survive.

myth

Navrhujem posunúť sa vyššie iba o jednu veľkostnú kategóriu - na vignette. Ľubovoľná scénka na placke maximálne 8x8 studov. Mohla by byť jedna vignette na autora s možnosťou povedať príbeh, ale maximálne troma fotkami (tej istej vignette, samozrejme).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jindroush

Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 15:59:39
To sice ano, ale zas by byli ve vyhode ti co maji na domecky dostatek kostek.

Čéče, to už tu šlo... kdo nemá kostky, nemůže soutěžit ve stavění. Já taky nesoutěžím o titul Miss ČR, taky nemám ko.....  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 15:59:39
Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 15:33:16
Citace od: pn kdy 09.01.2006, 15:17:52
Mě by se líbila soutěž na téma "vlastní výtvor ze základních kostek". Pravidla:


  • Musí jít o vlastní výtvor
  • Povolené kostky, barvy a jejich počet: viz 4421 Box of Bricks
Vcelku "hard core" námět. Také by se toho moc lidí nezúčastnilo.
Já bych byl naopak pro čistě "pohledové" téma.
Myslím, že už tu zaznělo téma: "Domeček". Něco takového bylo v Colonelových návrzích. Nějaké to pěkné staveníčko si potaví dle mého kde kdo. Ty pravidla byly myslím dostačující. (baseplate třeba 32*32, domek se třemi stěnami, nebo odklápěcí střechou. Zahrádka, minifigové, výbava uvnitř a tak...)
Asi by bylo na zkušenějších "kostkařích" to nějak lépe ještě definovat.
Důležité je nejdřív asi vybrat další téma. Pak teprve ostrá verze zadání toho tématu.

To sice ano, ale zas by byli ve vyhode ti co maji na domecky dostatek kostek.

Nikdy se nezavděčíš všem to je jasný. Já jsem také pro téma "Domeček". Možná by se to mohlo ještě omezit třeba na 3+1, ale jinak mi to je celkem jedno. Nějak se už přizpůsobím.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Teddy Bear

Ja jsem pro Mythuv navrh - vignette! ;)
Buďte sami sebou!!!

TomG

Tak proc neudelat dve souteze ?  Jak ten domek a vignettu ?
Only the best can survive.

Micho

#46
Navrhoval by som termín do uzavretia súťaže aspoň 2 týždne. Záleží síce aj na téme a jej rozsahu, čo sa týka počtu kociek.

Teddy Bear

Myslim, ze 2 souteze naraz neni nejlepsi napad. :-\
Buďte sami sebou!!!

Raistlin M

Citace od: myth kdy 09.01.2006, 16:00:08
Navrhujem posunúť sa vyššie iba o jednu veľkostnú kategóriu - na vignette. Ľubovoľná scénka na placke maximálne 8x8 studov. Mohla by byť jedna vignette na autora s možnosťou povedať príbeh, ale maximálne troma fotkami (tej istej vignette, samozrejme).

Tak to by v podstatě bylo druhé stejné téma v řadě. Předchozí téma se v podstatě téměř ve vignette proměnilo.

Dvě soutěže jsou opravdu najednou dost.

Domeček jsem navrhl, jelikož je to prostě jiný druh tématu. Je to o větší míře kreativity. Horní omezení baseplatem není povinnou velikostí. Když někdo udělá hezký malý domeček, tak bude jedno, že to nebudou Hradčana.

Radecek

Hlasuji take pro domecek.
Omezeni zadna.

TomG

Citace od: Teddy Bear kdy 09.01.2006, 16:25:53
Myslim, ze 2 souteze naraz neni nejlepsi napad. :-\


Ani ne. Domek pro ty co maji kostek dost a vignetta pro ty co jich maji min a vic vynikne jejich napaditost.
Only the best can survive.

Micho

Citace od: Radecek kdy 09.01.2006, 17:07:56
Hlasuji take pro domecek.
Omezeni zadna.

Aj ja sa prípjam za domčeky a kostolíky.   ;) 8)  ;D

Trochu som rozmýšlal o zavedení aspoň 2 vekových kategórii (napríklad do 15 a nad 15 rokov). To preto aby aj mladší kolegovia mali väčšiu šancu vyniknúť ... Ale myslím, že na to je tu asi málo aktívnych členov.  ;)

Raistlin M

Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 17:08:56
Citace od: Teddy Bear kdy 09.01.2006, 16:25:53
Myslim, ze 2 souteze naraz neni nejlepsi napad. :-\


Ani ne. Domek pro ty co maji kostek dost a vignetta pro ty co jich maji min a vic vynikne jejich napaditost.

Při kombinaci dvou soutěží a faktu, že většina z nás se zabývá i jinými věcmi než legem (Takové otravnosti typu: Rodina, práce, úklid,potrava a spánek) ,se obávám "rozplyznutí" pozornosti autorů.

Možná bych byl pro dvě kategorie každého tématu. Tzn. v tomto případě"Domeček" + "Domečková vignette"(kus interiéru, nějaký dějík a tak). Soutěžící by si mohli vybrat. Klasická "volnětématová" vignette by brala autory druhému tématu.

Spíš jsem ale pro jednu kategorii jednoho tématu.

Cavelon

Domčeky rulez! Yes!
Ale dve témy naraz sa mi zdajú zbytočné rozptyľovanie schopností. Radšej pekne pomaly jedna za druhou. ;) Teraz budú dve súčasne a potom bude zase problém vymyslieť ďalšiu. A takto by sme mali postarané o zábavu na dvakrát tak dlhé obdobie.
Prihováram sa ale za dlhší čas, aspoň mesiac na stavanie, lebo ako Raistlin M píše, musíme sa venovať aj hladným krkom. :)
A tiež som za dve kategórie - mladší a starší.

Micho

Citace od: Cavelon kdy 09.01.2006, 17:46:59
A tiež som za dve kategórie - mladší a starší.

Možno by to bolo aj lepšie bez určenia vekovej hranice, ako striktne určovať kategórie vekom kde patríš (ako som ja písal do a nad 15 rokov).  Proste chceš ísť do mladších, tak tam choď. Keď medzi starších, tak do starších ... Akurát by bola doporučená veková hranica.  ;)

PS: Ja by som išiel medzi mladších, aby som sa necítil tak starší ... ;D

Colonel32

#55
Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 15:59:39
To sice ano, ale zas by byli ve vyhode ti co maji na domecky dostatek kostek.

Domek na baseplate 32x32 se da postavit z jedne jedine villy bonanzy.

Muze to byt maly domecek, muze to byt velky barak (viz RDKckovy budovy). A fakt je, ze sice maly, ale dobre propracovany domecek, ma velkou sanci porazit obrovsky, ale nepropracvany barak.

Colonel32

apropo, ja osobne bych zatim byl proti vekovym kategoriim.

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 09.01.2006, 17:56:44
Citace od: TomG kdy 09.01.2006, 15:59:39
To sice ano, ale zas by byli ve vyhode ti co maji na domecky dostatek kostek.
Domek na baseplate 32x32 se da postavit z jedne jedine villy bonanzy. Muze to byt maly, domecek, muze to byt velky barak (viz RDKckovy budovy). A fakt je, ze sice maly, ale dobre propracovany domecek, ma velkou sanci porazit obrovsky, ale nepropracvany barak.

To je pravda, na veľkosti nezáleží, ale na technike!  8) ;D

myth

Ja som tiež za to aby bežala v jednom čase iba jedna súťaž.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Radecek

Mne se taky moc rozdeleni na vekove kategorie nelibi. Nekdo je sikovnej a ma esteticke citeni v 10 letech a nekdo ho nema ani v 50.