Trains panel

Založil dědek, 25.03.2010, 19:29:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: Izabella08 kdy 27.02.2018, 06:29:24
Mně se to také líbí...je to takové jemnější a dobrý výběr barviček.
Vidím, že nám vyrůstá další paní stavitelka:)

Máš pravdu, je to jemnější, je tam cítit ta malá ženská  ruka...a ti uvítací hudebníci to je paráda.

dědek

Rozkaz zněl jasně: roztočit kolotoč...  :-\

mirek

Ještě že máš takovou šikovnou šéfovou...

dědek

Další "atrakce" se točí na panelu. Není to moc, šest motorků na jedno trafo? :-\

papluh

Trafom myslíš 9V vlakový ovládač ?
Ten má mať v sebe LM317 s max 1.5A, ale originálne trafo aj tak dáva len 10V-7VA, tj má nižší limit.
Motory si snažia brať v závislosti od záťaže http://www.philohome.com/motors/motorcomp.htm
Môj tip je že to bude brať dosť, možno aj nad deklarované parametre trafa, idealne premerať.
Ak sa nejaký motor zasekne tak to určite bude nad.

peter

Ano je to moc. LEGO Train regulátor má výstup cca 500mA a spotřeba PF LEGO motoru je v běžném režimu cca 150-300mA. Takže šest motorů už je opravdu dost ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

dědek

Tak jsem jednu atrakci odebral(mixér) a dvě má na Pf ovládání. Zbylé tři snad budou stačit na train regulátor.
Proběhla předělávka tunelu. Nám se líbí, ale jeden machr prohlásil, že je tam moc"přebosážováno" a tak nevím... :-\

mirek

#97
"machr" ...co toto...
Také je tam bosáž jen na oblouku.

dědek

#98
Mirku, tak na to nemáme. Nejsem cendix, to bych tam musel ty tile nalepit... ;)

dědek

Po delší době jsme postavili dům do kolejiště, ale byl to horor pro tři ruce... >:D

mirek

Dost dobrá rekonvalescence-

dědek

Po týdením blbnutí s vnučkou.Vše, co se točilo, muselo pryč... ;)

hobby

Ty domy ve své prostotě a jednoduchosti jsou takhle nejlepší - prostě Lego bez přetvářky a bez příkras.

dědek

Panel dnes po víkendu s vnučkou... :-\

hobby

I tyhle "komorní" varianty kolejišť májí něco do sebe; jednoduché, uchopitelné, přehledné, nenáročné atd... Jak vidím, panel doznal již několikerých změn. Jaké má vlastně rozměry? Můj trans-stůl na tom bude podobně (1,25 x 2,5 m = rozměr koupené laťovky).
Osvtlení to hodně pozvedlo. Tunel jsi míval hezčí  ;)

peki

Pěkně jsi to osvítil.

dědek

Panel má 1,25x2,5m.Ona chtěla hlavně dát (všechny)domy dozadu. Tím pádem jsem musel zkrátit tunel. O kterém řekla, že vypadá jako krabice od bot. ;D Omlouvám se, ale je to nejlepší fotka, která se dala zveřejnit...

dědek

#107
Kostel ne jenže svítí, ale i prosvítá... :-\
Abych to upřesnil. Jak se pospíchalo(tenkrát se ještě nevědělo, že bude i svítit), je u dvou bricků mezera a tam to prosvítá.
Hned si toho všimla a bude se muset předělat...

fanda

Citace od: dědek kdy 07.06.2023, 19:20:41Kostel ne jenže svítí, ale i prosvítá... :-\
Také s tím bojuju u Rosniček 334.0 a u osobních vozů Y. Naštěstí stavím většinou černé páry, kde ten problém s prosvítáním prakticky není.

Ale za to TLG nemůže - asi by tam museli dávat víc pigmenu a pak by kostky zas byly křehké a zase bychom nadávali ;-)

U nečerných kostek mi pomohlo natření zevnitř černou lihovou fixou, černý tenký papírek apod.

Colonel32

Zrovna u stavby jako je ten kostel by se to dalo řešit druhou řadou kostek.

dědek

Zapřáhl jsem všechny cisterny co jsem přes týden "vypotil" ... :-\
Jen nevím v které barvě mám pokračovat ?

Daniel

#111
Když doladíš barevně u tmavě modré i ten dish6x6 , tak bych byl pro tmavě modrou - připomíná mi to TT vagónek ARAL, co jsem měl v mládí ;) , i když teda ten měl trošku jinak ty žebříky, ale podobnost tam je :-)