LEGO Ship Racing - LSR

Založil peter, 08.09.2009, 13:16:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Woyta

Tak ted jen sehnat otackomer. :)
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Shmade

Ten pro tohle testování nijak nepotřebuješ...  Ale jinak si ho klidně sežeň, je to šikovná věcička...

Shmade

Jo a pustil jsem se do sestřihu, zatím mám hotovou asi jen minutu, ale teď už by to mělo jít rychleji...

Woyta

Citace od: Shmade kdy 05.10.2009, 18:48:56
Ten pro tohle testování nijak nepotřebuješ...  Ale jinak si ho klidně sežeň, je to šikovná věcička...
Pokud by jsi chtel udelat graf zavislosti na otackach tak by byl sikovnej.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Shmade

No to jo, ale ta závislost bude podle mě víceméně lineární, čím víc točíš, tím víc jedeš. Podle mě, aby ses dostal do takovejch otáček, že by začla vznikat kavitace, která by měla za důsledek změny v grafu není podle mě s našimi "šrouby" moc možné, , mechaniku tekutin jsem ve škole sice měl, ale lodní šrouby nejsou zrovna jednoduchá věc na počítání, takže podle mě fakt stačí dát tam co nejrychlejší převod tak aby to v pohodě utáhl motor a to spojit s čtyřlistou vrtulkou, která je s těch co jsem zkoušel nejlepší varianta, případně tohle zdvojit. Když budeš dávat víc vrtulek za sebe, tak ti ty následné budou v podstatě brzdit proud, kterej budou vytvářet ty předchozí, aby tohle uspořádání dávalo lepší výkon musely by jednotlivé vrtulky mít jinou geometrii, ale prostě se to nepoužívá ani u normálních člunů, tak to asi taky není ta správná cesta. Já jsem to doma zkoušel na tý páce a přesvědčil jsem se o tom...


kavitace na lodnim šroubu:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kavitace

MeNadruhou

#65
Mám otázku: Pokud bude další kolo, bude možný postavit custom trup, a použít smršťovací folii/igelit/izolepu na jeho potažení ? Shmade a Peter tady o tom debatovali myslím. co by na to řekla technická kontrola? ;)

Edit: Nebo něco takovéhoto  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4149863 ;D ?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Shmade

Omlouvám se, že to tentokrát trvá s videem, vlezla mi do toho práce navíc, takže jsem ve ve volném času dělal na počítači to, ale už na tom zase dělám, dneska pozdě večer, až se dostanu domů na rychlou linku, tak by mělo být už snad hotové a připravené k uploadu.


MeNadruhou: No letos už asi další kolo nebude... no a pet flašky, pokud nejsou Lego asi neprojdou, custom trup utěsněnej izolepou povolen byl, asi i ta folie by podle mě mohla projít, ale to je už otázka na organizátory...

Shmade

Tak nakonec se zadařilo, přes den trvající problémy s exportem, je video ze závodu konečně online. :)

Video z prvního závodu Lego Ship Racing
http://www.youtube.com/watch?v=CqI-PG6A8KE

peter

Vynikající práce. Za organizátory moc děkuji, že jsi se zhostil tohoto úkolu. Opět velmi pěkné, bohužel však zážitky přímo ze závodů to nenavnadí, to se musí zažít.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Díky za pochvalu, ale máš pravdu, že to che zažít, nejlépe jako účastník.

eNTy

Super, díky moc za video.

MeNadruhou

#71
Citace od: Shmade kdy 11.10.2009, 11:27:50
Omlouvám se, že to tentokrát trvá s videem, vlezla mi do toho práce navíc, takže jsem ve ve volném času dělal na počítači to, ale už na tom zase dělám, dneska pozdě večer, až se dostanu domů na rychlou linku, tak by mělo být už snad hotové a připravené k uploadu.


MeNadruhou: No letos už asi další kolo nebude... no a pet flašky, pokud nejsou Lego asi neprojdou, custom trup utěsněnej izolepou povolen byl, asi i ta folie by podle mě mohla projít, ale to je už otázka na organizátory...

a) video je supr, díky za něj,
b) když ne pet flaška, tak 4* --- 47073 ( MetallicSilver   Container Storage Water Bottle) +    47074cx1   Orange   Container Storage Water Bottle Lid with Gray Spout ze setů 3541 --- >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Jamesek

Omlouvám se za spoždění, ale taky velký dík pořadatelům. Stále jsem trošku doufal, že bude ještě jeden letošní závod, ale pohled z okna mi moc nadějí nedává.

Díky Shmadeovi za super video. Příště zkusíme více těch kamer na palubě (předpokládám silnější a rychlejší lodě) ... ;)

Meduin

Citace od: MeNadruhou kdy 14.10.2009, 20:15:36
b) když ne pet flaška, tak 4* --- 47073 ( MetallicSilver   Container Storage Water Bottle) +    47074cx1   Orange   Container Storage Water Bottle Lid with Gray Spout ze setů 3541 --- >:D

Ale bacha na tvar, který bude od určitého ponoru klást poměrně velký odpor.

Colonel32

Citace od: Jamesek kdy 15.10.2009, 08:32:10
Omlouvám se za spoždění, ale taky velký dík pořadatelům. Stále jsem trošku doufal, že bude ještě jeden letošní závod, ale pohled z okna mi moc nadějí nedává.


Možná Schmade vyhlásí závody sněžných skůtrů  ;D

Jamesek

Citace od: Colonel32 kdy 15.10.2009, 16:22:04
Citace od: Jamesek kdy 15.10.2009, 08:32:10
Omlouvám se za spoždění, ale taky velký dík pořadatelům. Stále jsem trošku doufal, že bude ještě jeden letošní závod, ale pohled z okna mi moc nadějí nedává.


Možná Schmade vyhlásí závody sněžných skůtrů  ;D

Ty už máme bez legrace vymyšlené, čeká se na sníh ;)


peter

Citace od: Shmade kdy 05.10.2009, 01:39:28Teď otázka zda by zvýšení otáček mohlo nějak pomoci? Do jistý míry asi jo

Narazil jsem na Youtube na jedno videíčko, kde je krásně vidět, že když se to opravdu točí, tak i ty malé technic vrtulky budou mít solidní tah ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

grohl

Chtěl jsem se zeptat, plánuje-li se další kolo závodu. Trup mi dnes dorazil a dva M motory bych doma ještě měl.

peter

V letošním roce jistě nějaké to LSR závodní kolo bude.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

grohl

Do tří do rána jsem experimentoval s různým typem pohonu, převodů a vrtulí a dokonce jsem vykoupal battery box. Zatím je největším problémem ztráta výkonu od motoru k vrtuli. Večer si dám druhé kolečko a uvidíme.

Jamesek

Citace od: grohl kdy 26.02.2010, 11:06:19
Do tří do rána jsem experimentoval s různým typem pohonu, převodů a vrtulí a dokonce jsem vykoupal battery box. Zatím je největším problémem ztráta výkonu od motoru k vrtuli. Večer si dám druhé kolečko a uvidíme.
Tak asi nezbyde nic jiného, než nasadit vrtuli přímo na osu z Buggy motoru a celé to ponořit do vody. xtepn01 říkal, že voda motorům nevadí ;)

MeNadruhou

Citace od: Jamesek kdy 01.03.2010, 16:53:15
Citace od: grohl kdy 26.02.2010, 11:06:19
Do tří do rána jsem experimentoval s různým typem pohonu, převodů a vrtulí a dokonce jsem vykoupal battery box. Zatím je největším problémem ztráta výkonu od motoru k vrtuli. Večer si dám druhé kolečko a uvidíme.
Tak asi nezbyde nic jiného, než nasadit vrtuli přímo na osu z Buggy motoru a celé to ponořit do vody. xtepn01 říkal, že voda motorům nevadí ;)

Za mě, Je to hezký že motoru nevadí vykoupání, ale na to je mám moc rád ;)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

grohl

Už je to vyřešený. Vymyslel jsem elegantnější řešení. Bohužel vana je na rozjetí na max. rychlost příliš malá, ale jak jsem tak koukal na video z prvního závodu, stačit bych Vám (snad) mohl. Loď už mám i skoro zakapotovanou, jen mi bohužel chybí jeden panel. Navíc je potřeba aspoň trochu trup vybělit. Můj je žlutější než voda ve veřejném brouzdališti.  ;D

grohl

První testy proběhly až na neustálé výpadky ovladače a dvakrát namotaný list na lodní šrouby celkem v pořádku. Pravděpodobně uberu zdobných prvků, aby klesla hmotnost popř. ještě zkusím zrychlit převody, protože motory vše táhnou bez potíží.
Fotodokumentace se ujala Wendy svým telefonem, takže omluvte sníženou kvalitu.

Shmade

Loď vypadá úchvatně, podle mě zatím nejrealističtěji vypadající plavidlo.

Bery

Ta loď se ti opravdu povedla ,vypadá velmi reálně .
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

mizdas

Citace od: kedar kdy 24.03.2010, 18:42:11
Ta loď se ti opravdu povedla ,vypadá velmi reálně .
Úplně stejně bych to řekl i já vypadá jako modelářský člun z hračkárny téměř nejde poznat že je to lego.

jakpet


Petr43

To je mistrovské dílo.