LEGO Technic Indoor Racing

Založil Shmade, 29.09.2008, 22:25:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shmade

Ještě jsem nenapsal kde přesně se závody odehrají...

Tak tedy, vše se odehraje ve Squash centru Arbes, které se nachází v Praze na Arbesově náměstí, na rohu s ulicí Kořenského. Dostat se sem dá mhd jak tramvají, tak autobusem, oboje zastávka Arbesovo náměstí. Pro ty kdo pojedou autem, tak parkovat se zde taky celkem dá, díky tomu, že se závody odehrají v sobotu, tak volných míst bude snad dost. Parkovací zóny zde nejsou, takže parkování zdarma, až na jednu část náměstí, kde je parkoviště placené. Samotné squash centrum se nachází na straně náměstí blíže k řece (dále od tramvají) a to v pravém rohu pokud koukáte k řece (od tramvají). Náměstí je to malé a tak ho přinejhorším obejdete a na jednom rohu to bude. Označeno je to dost viditelně. U vchodu je zvonek na který je potřeba zazvonit, aby vám přišel někdo otevřít - pokud nebudou dveře otevřené :)

Na stránkách http://www.squasharbes.cz/ se můžete podívat na fotky jak to vypadá uvnitř i zvenčí.

A tady přesná lokace: http://www.mapy.cz/#x=133037984@y=135913520@z=16@mm=ZP@ax=133039744@ay=135912176@at=Squash%20centrum%20Arbes@ad=Lego%20Technic%20Indoor%20Racing@sa=s@st=s@ssq=arbesovo%20n%C3%A1mesti,%20praha@sss=1@ssp=124834725_127453057_146264997_145704833

Shmade


Krtecek

Je tu nějak mrtvo, skousím to tu rozhýbat  ;) Tak jak jste na tom se stavbou závodních speciálů? Stíháte to do soboty postavit?  ;D Já už mam postaveno . . . . . nevím jak to obstojí při závodech, ale dobra zprava je ze to jede a dokonce to i zatáčí a budete se divit i to couvá :)  ;D  8)

eNTy

Další dotaz na pořadatele. Mohu použít 9V BB? Na jeho použití s novým PF receiverem TLC zapomnělo při návrhu a tak je nutné propojit je pomocí vlastního kabelu.
Takže přesněji, je tento custom kabel, který opravuje systémovou chybu Lego elektrického systému akceptovatelný pro použití v závodním autě? Vycházím z logiky že ano (z precedensu LTTT), ale chci se radši ujistit.

otaznik

Citace od: xtepn01 kdy 04.11.2008, 23:02:11
Takže přesněji, je tento custom kabel, který opravuje systémovou chybu Lego elektrického systému akceptovatelný pro použití v závodním autě?
Systémovou chybu? Jak jsi na tohle přišel? LEGO jde prostě dál a dál, na věci z minulosti nebere nijak výrazný ohled.

eNTy

#95
Citace od: otaznik kdy 04.11.2008, 23:45:17
Citace od: xtepn01 kdy 04.11.2008, 23:02:11
Takže přesněji, je tento custom kabel, který opravuje systémovou chybu Lego elektrického systému akceptovatelný pro použití v závodním autě?
Systémovou chybu? Jak jsi na tohle přišel? LEGO jde prostě dál a dál, na věci z minulosti nebere nijak výrazný ohled.

Zkusím někde dohledat ten článeček. Opravdu jde o "design flaw", kterou TLC přiznalo. Při testech nových PF prvků prostě tohle spojení nikoho nenapadlo. Kdyby ano, tak by konverzní kabel měl propájenou tu druhou dvojici pinů (nic tomu nebrání, vše by fungovalo stejně, jen tohle líp). Přišli na to až ve fázi, kdy se lisovalo a prostě se na to vykašlali, bylo by to moc drahé to opravovat.

eNTy

Tak teď v rychlosti nemůžu najít tu původní tiskovku, jen odkazy na ní:

http://eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=15074&st=0&p=255095&#entry255095

"...but they confirmed that when you want to use the receivers you'll need to buy a new power functions batterybox. It was a design flaw they only recently discovered when playing around with the new system in the factory."

>:(

Krom toho našli ve firmware PF receiveru další chybu: http://technicbricks.blogspot.com/2008/02/another-design-flaw-in-lpf-rc-receiver.html

"We have been testing the LPF RC Receiver today and discovered an error in the RC Receiver firmware or chip masking. A register is not addressable. It affects all the set, clear and toggle commands for single pins....and only these commands.
We will do an update of the chip mask at some point (not too far into the future). At that point it will be corrected."

>:( >:(


otaznik

Citace od: xtepn01 kdy 05.11.2008, 00:51:55

Zkusím někde dohledat ten článeček. Opravdu jde o "design flaw", kterou TLC přiznalo. Při testech nových PF prvků prostě tohle spojení nikoho nenapadlo. Kdyby ano, tak by konverzní kabel měl propájenou tu druhou dvojici pinů (nic tomu nebrání, vše by fungovalo stejně, jen tohle líp). Přišli na to až ve fázi, kdy se lisovalo a prostě se na to vykašlali, bylo by to moc drahé to opravovat.

Upřímně říkám, že se mi nechce věřit, že by "někdo" při vývoji PF zapoměl, že už LEGO mělo nějaké BB. To mně přijde až směšné. IMHO se prostě nepárali s minulostí.

Ale ono je to stejně jedno. Já osobně bych ti ten starý 9V BB nepovolil, přecejen ne každý je tak zručný, aby si konverzní kabel dokázal vyrobit a nastaly by tak nerovné podmínky při startu.

peter

Citace od: Shmade kdy 03.11.2008, 01:20:27Tak už je nás osm... :)

Startovní listina vypadá celkem zajímavě. Nejvíc jsem však zvědav na ten rodinný souboj u TomaB :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Citace od: otaznik kdy 05.11.2008, 09:33:29
Ale ono je to stejně jedno. Já osobně bych ti ten starý 9V BB nepovolil, přecejen ne každý je tak zručný, aby si konverzní kabel dokázal vyrobit a nastaly by tak nerovné podmínky při startu.

No, ono to samozřejmě jede lépe s tím novým BB (i přes vyšší váhu). 9V baterka nedá ten potřebný vybíjecí proud. Spíš mi jde o místo v karoserii, kam se mi nový BB moc nevejde  ;)

Shmade

xtepn01: Asi tě zklamu, ač sám tvojí invenci co se používání starého BB chválím a asi nějakej ten extension cable v budoucnu taky pošteluju, tak pro tento závod bych to nepovoloval. Změny v pravidlech několik dní před závodem mi už nepřijdou fér vůči ostatním.  Kdyžtak příště... :)

Shmade

Nebo ještě můžu udělat anketu...

Jamesek

Osobně mi použití 9V BB nevadí. Otázka - mohou být na vozidle dva BB? .. ;)

eNTy

Citace od: Jamesek kdy 05.11.2008, 14:48:14
Osobně mi použití 9V BB nevadí. Otázka - mohou být na vozidle dva BB? .. ;)

To asi problém nebude, ale nevidím v tom žádný smysl. Napětí zůstane stejné a proudové omezení PF Receiveru tím neobejdeš. Nebo mi něco uniká?  ;)

Colonel32

Jeden baterry box napaji motor primo prez polarity switch, druhej motor s recieverem hybe polarity switchem? Bezproblemu zivis i dva buggy motory.

eNTy

#105
Citace od: Colonel32 kdy 05.11.2008, 15:11:02
Jeden baterry box napaji motor primo prez polarity switch, druhej motor s recieverem hybe polarity switchem? Bezproblemu zivis i dva buggy motory.

O tom jsem taky uvažoval, ale zavrh jsem to jako strašnou opičárnu. Pokud to někdo zprovozní, má můj nehynoucí obdiv. Nicméně na to by možná stačil jen jeden BB. Moh by napájet zároveň napřímo motor a PF receiver.

Jamesek

Colonel32: přesně tak
xtepn01: funguje to, ale chce to ještě vychytat to ovládání polary switche. Chtěl bych to postavit dvakrát, jednou s dvěma BB, jednou s jedním BB. Ověřil bych jestli ten zvýšený příkon druhého BB "vydělá" na zvýšenou váhu vozu.

TomB


Citace od: peter kdy 05.11.2008, 10:01:03
Citace od: Shmade kdy 03.11.2008, 01:20:27Tak už je nás osm... :)

Startovní listina vypadá celkem zajímavě. Nejvíc jsem však zvědav na ten rodinný souboj u TomaB :D
Neboj, tátovi to natřu. ;) ;) ;D
Jinak jsem pro použití starého bboxu.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Lord.obiv

Mám jeden dotaz: Bude tam mít někdo kameru aby to natočil?
Rád bych se pak nato podíval ;) :) nebo aspoň fotky.
Budiž LEGO

Shmade

Kameru už mám připravenou, a fotky myslim budoou taky, takže dokumentace bude...

Shmade

Takže včera uplynul termín pro přihlášení do závodu, tímto se vytvořilo startovní pole čítající 8 závodníků a to v tomto složení:

ass, Jamesek, Krtecek, Peter, Shmade, TomB, TomBův Táta, xtepn01.

Pro prvního v závodě je připravena cena Lego Technic 8287 do sponzora MATNY LEGO SERVICE http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=8016.0

Pro druhého a třetího jsou ceny zatím v jednání se sponzorem banana.com
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=6576.0
http://www.bricklink.com/store.asp?p=KanalK1



peter

Citace od: Shmade kdy 06.11.2008, 13:15:53Takže včera uplynul termín pro přihlášení do závodu, tímto se vytvořilo startovní pole čítající 8 závodníků a to v tomto složení:

ass, Jamesek, Krtecek, Peter, Shmade, TomB, TomBův Táta, xtepn01.

Tak seznam soutěžících máme :D Teď by se zde mohli také přihlásit i členové z řad diváků, kteří plánují se na tyto, jistě velkolepé závody, přijít podívat ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomB

Tak rodinný souboj asi nebude, táta je dost nemocnej, ale já nejspíš přijdu.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

eNTy

#113
Tak jsem v rámci krocení svého posledního prototypu (který asi půjde přes noc do výroby) zalomil v PF transmitteru axle. Nekouká ven ani kousek, du to zkusit nějak vyšťourat.

EDIT:

Operace se zdařila. Pokd by vás potkalo něco podobného, moje řešení je: rozpálit do ruda špičku špendlíku, vrazit do zbytku axle, nechat vychladnout a vytáhnout ven.

ass

Citace od: xtepn01 kdy 06.11.2008, 21:06:40
Tak jsem v rámci krocení svého posledního prototypu (který asi půjde přes noc do výroby) zalomil v PF transmitteru axle. Nekouká ven ani kousek, du to zkusit nějak vyšťourat.

EDIT:

Operace se zdařila. Pokd by vás potkalo něco podobného, moje řešení je: rozpálit do ruda špičku špendlíku, vrazit do zbytku axle, nechat vychladnout a vytáhnout ven.

To jsi až tak moc chtěl přidat plyn?  ;D

eNTy

Citace od: ass kdy 06.11.2008, 22:47:01
Citace od: xtepn01 kdy 06.11.2008, 21:06:40
Tak jsem v rámci krocení svého posledního prototypu (který asi půjde přes noc do výroby) zalomil v PF transmitteru axle. Nekouká ven ani kousek, du to zkusit nějak vyšťourat.

EDIT:

Operace se zdařila. Pokd by vás potkalo něco podobného, moje řešení je: rozpálit do ruda špičku špendlíku, vrazit do zbytku axle, nechat vychladnout a vytáhnout ven.

To jsi až tak moc chtěl přidat plyn?  ;D

Spíš jsem se zuřivě snažil zatočit a zastavit naráz. Nevím jaké máte zkušenosti vy, ale ten PF IR protokol má tendenci držet poslední konfiguraci cca ještě 1 sekundu po ztrátě signálu. K té dojde u IR celkem snadno a tak místo aby auto pěkně zastavilo, tak pokračuje zběsilou rychlostí v přednastaveném kurzu.

Jinak jsem včera v noci dostavil a aute je hotové. Ještě drobný tuning a na zítra jsem připraven.

Shmade

Citace od: xtepn01 kdy 07.11.2008, 12:14:21
Nevím jaké máte zkušenosti vy, ale ten PF IR protokol má tendenci držet poslední konfiguraci cca ještě 1 sekundu po ztrátě signálu. K té dojde u IR celkem snadno a tak místo aby auto pěkně zastavilo, tak pokračuje zběsilou rychlostí v přednastaveném kurzu.

To jsem zjistil už taky, několikrát jsem už kvůli tomu auto rozsekal :)


Jinak dnes dopoledne jsem dokončil rampy, foto zatím nemám, ale co jsem to doma párkrát vyzkoušel, tak skákat to bude na Lego auta myslím celkem slušně :)


Ještě připomínám, že start závodu je zítra v 13:00. Start neznamená, že v tu dobu přijdete, bylo by fajn, kdyby jsme byli komplet už třeba ve třičtvrtě...
Já tu budu tak od dvanácti připravovat, tak klidně můžete přijít už dřív.

Kdyby někdo potřeboval odnavigovat, nebo měl jiné trable, tak volejte 775303323.   Těším se!

Shmade

Teď mi byla upřesněna výhra pro soutěžícího na druhém a třetím místě. Jedná se o kredit na nákup na www.banana.com.com od sponzora banana.com a to v hodnotě 25 a 10 USD. Cena za první misto zůstává.


Takže shrnutí cen:

1. místo - set 8287 od MATNY LEGO SERVICE


2. místo - kredit 25 USD na nákup v  banana.com od banana.com


3. místo - kredit 10 USD na nákup v banana.com od banana.com


Tímto bych chtěl sponzorům poděkovat a už jen doufám, že se zítřejší, tedy vlastně už dnešní závod vydaří.



Shmade

Šmarja, se zas nevyspim :) Ale všechno na zítřek už mám ready. Tak na brzkou shledanou...

Jo a vemte někdo prosím foťák, já mám jen kameru...

ass

Tak dnešní závod byl super, byla sranda, a to je hlavní. :) Destruction derby nakonec bylo vostrý. ;D Děkuji Shmadeovi za závod a doufám, že příště nebudu nejpomalejší.  :)